Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Ucio

Widocznie masz włączony overscan na TV.

 

Dla tych co nie kumają dookoła właściwego obrazu jest ramka o szerokości kilkudziesięciu pikseli. Nie wiem co tam się odstawiło, ale ten film już który raz tak leci.

 

Swoją drogą jak to puszczali to wyglądało mi to na skan taśmy filmowej, bo jest ziarno widoczne. Może tak "fachowo" go wykonali po prostu.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemek1234 napisał:

@Ucio

Widocznie masz włączony overscan na TV.

 

Dla tych co nie kumają dookoła właściwego obrazu jest ramka o szerokości kilkudziesięciu pikseli. Nie wiem co tam się odstawiło, ale ten film już który raz tak leci.

 

Swoją drogą jak to puszczali to wyglądało mi to na skan taśmy filmowej, bo jest ziarno widoczne. Może tak "fachowo" go wykonali po prostu.

16/9 automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Wlasnie na bajkach widac jak skopany jest teraz ten kanał. Na meczach pozniej to samo. Czy naprawde nikt nie moze tego poprawic? Przeciez to ewidentnie ich wina, pewnie ktos przez pom6lke zalaczyl jakies kodowanie 10 czy 12 bit i tak zostawil. Ehhh kiedys mieli problemy z synchronizacją audio/video a teraz z kolorami. Amatorszczyzna

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie temperatury kolorów na neutralne lub ciepłe lepiej to wygląda.

Fabrycznie jest ustawiona na zimne.

Trzeba też poprawiać płynność ruchu, bo fabryczne ustawienia też nie są dobre. Dotyczy to Sony i ustawień HDR.

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadawca zna problem, to może pojawi się kiedyś aktualizacja , które to poprawi.

Mimo wszystko obraz i tak wygląda rewelacyjnie wobec HD oglądając mecz.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory kolorami, faktycznie można mieć zastrzeżenia ...porównując transmisje meczów na C+ 4K i Eleven 4K , ( wiadomo pewnie Ameryki nie odkryłem), ale przyjemniejszy i ostrzejszey obraz przedstawia C+.

Przy tym wszystkim transmisja na satelitarnym Eleven 1 wygląda jak dobre SD. ;-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ustawienia kolorów na tym kanale pisałem już do nich ze dwa tygodnie temu reklamację. Dostałem od nich odpowiedź:

Szanowny Panie,

Sprawa została przekazana do odpowiedniego działu, postaramy się aby w
najbliższym czasie usługa działała prawidłowo.

Jak widać dwa tygodnie to za krótki czas żeby załatwić taką sprawę.

Może jak więcej osób zacznie zgłaszać ten problem to w końcu to poprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 11:52, Bushiken napisał:

HDR na tym kanale wygląda jak wyprany, bardzo ciemny, szary. Dodam, że oglądam na Ultraboxie 4K podłączonym do TV Sony.
Słyszałem, że są jakieś problemy z Sony i HDR na tym kanale. Mógłby ktoś przypomnieć temat i czy jest jakieś rozwiązanie?? Czy na module będzie podobnie??
Próbowałem zmienić tryb HDR i docelowy HLG w jakim nadaje C+ jest wyprany i szary a po wymuszeniu HDR10 następuje przekłamanie barw.

 

Ma  Philipsa i Identycznie wyglada oraz ciemny nijaki awiec to nie tylko na tv Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to filmy na VOD 4K , wyglądają bardzo dobrze. Jakośc obrazu jest świetna.

Czekam, aż na C+ w aplikacji dodatkowo może kiedyś pojawią się już  bez u[beep]liwego znaczka w lewym górnym roku.To jedyne zastrzeżenie.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie chciałam pisać, prosić o pomoc co robić? , bo dość dziwna sytuacja z tym kanałem, faktycznie nie tylko mi obraz z ciemniał i to tak nagle od dwóch dni bez zmian, sama też nic nie robiłam w ustawieniach obrazu, bo po co skoro cały czas było dobrze. 

Odnośnie ciemnej barwy tylko na tym kanale to, czy ktoś z modelem Telewizor Samsung Qled QE65Q80TAT ma podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.01.2021 o 19:00, lukimann napisał:

Na Sony też  przyjemnie się ogląda.

Na moim sony też się przyjemnie ogląda... Liverpool w prawie pomarańczowych koszulkach chociaż tak naprawdę grają w czerwonych. Niestety ale nic nie poprawili jeśli chodzi o korektę kolorów na tym kanale.

4k

69a937ffd5eab.jpg

055b479ea0044.jpg

A tak jest w HD

be984878ddb8a.jpg

 

Edytowane przez mara68
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...