Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie n jest lepsza platforma (jeszcze jest cien przewagi) niz C+ i CP - CP dla mnie nie istnieje bo calkowicie nie odpowiada mi "filozofia" funkcjonowania tego projektu wiec nie biore pod rozwage tej platformy.

Cyfra ma zalete w postaci Canal+, NGHD i Planete - dla tych kanalow mam Cyfre.

Obecnie mam n i C+. Z C+ rezygnuje. Zostane przy N z tym, ze prawdopodobnie rok 2010 bedzie ostatnim rokiem dzialalnosci n (wynika to mojej magicznej kuli). Nie wiem co sie z N stanie - czy zniknie bez sladu jako najwieksza wtopa ITI, czy zostanie wykupiona itd...co i tak bezie porazka ITI.

Jedno moge napisac, ze n zapowiadala sie swietnie, a teraz z kazdym miesiacem jest slabiej mimo pozoranckich ruchow, ze cos tam robia. Teraz sa ostatnie podrygi platformy n - wszystko co mieli rzucili na "tasme", ale wg mojej oceny idzie slabo.

Ci co stoja przed perspektywa wyboru platformy musza dokladnie przeanalizowac oferte pod wzgledem oferty/ceny/wlasnych upodoban - nic nowego, to oczywistosc.

No jeszcze moga poczytac notowania gieldowe. Jezeli sie znaja to moze cos wyczytaja co im pomoze ocenic dokladniej sytuacje ;D

 

P.S.

Dodam jeszcze jedna przewage C+ nad innymi - bardzo dobra jakosc HD na C+SportHD wtedy gdy nadaja HD co nie jest czeste!!! N tu wymieka ze swoim nSport'em - nie mam na uwadze oferty bo to sprawa indywidualna - odnosze sie tylko do jakosci przekazow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie: moze poza ta technologia N-ka zadbala by o repertuar? Bo to co uchodzilo jej dwa lata temu jak raczkowala, teraz juz nie. Co ztego, ze dekoder super, ze ma kanaly HD i VOD , jak g.. na nich jest?? I pisze to obiektywnie jako abonent N-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. N-ka poza szumnymi hasłami typu "nowa generacja" nic szczególnego nie oferuje. In plus na korzyść Cyfry przemawia: w paczce film oczywiście Canal+ tego chyba nikt nie będzie podważał. co do sportu również nie ma co dyskutować- tu również Canal+sport jest bezkonkurencyjny, a gadanie typu: wolę oglądać "inne ligii" lub "mniej znane dyscypliny" jest dla mnie bełkotem po fakcie.

Są ludzie dla których priorytetem są filmy, sport, dla mnie najważniejszy jest szeroko rozumiany dokument- o paczce Discovery, która jest podstawą nie będę wspominał bo to standard u wszystkich operatorów. Jednak dla mnie wisienką na torcie Cyfry jest jej autorski kanał Planete, bardzo dobra stacja prezentująca szerokie spektrum programów. Nie wolno również zapominać o rewelacyjnym National Geographic, którego jeżeli chodzi o samą markę nie trzeba nikomu przedstawiać. Już same te dwa kanały przynajmniej dla mnie miażdzą konkurencję.

Ktoś powie-CP ma najlepszą oferta dla najmłodszych, tylu kanałów z bajkami nie ma nikt. Ale powiedzmy sobie szczeże, kto podpisuję umowę o płatną tv ze względu na jego ofertę w kwestii bajek? Owszem, kanały dla dzieci to ważny punkt, ale w ogólnej ofercie jest spychany na dalszy plan. Jak dla mnie Cyfra ma wystarczająca ofertę w tej kwestii- Mini Mini dla najmłodszych i paczka Disney'a dla nieco starszych. Dzieci nie zwracają dużej uwagi na liczbę kanałów dla nich przeznaczonych- upatrują sobie dwie, trzy stacje i te właśnie oglądają.

 

Podpisywałem umowę w grudniu po dokładnym przestudiowaniu ofert wszystkich operatorów i moje spostrzeżenia były takie: CP marna oferta programowa, pogmatwane pakiety, drogie opcje jak i sprzęt no i ten okres umowy-szok.. N-ka tu zaskoczyła oferowanym hardwarem, ale za to już same pakiety nawet ten promocyjny po 48zł. był dla mnie za drogi- nie wolno się tak ukierunkowywać się tylko na zamożniejszych klientów- to jednak trochę drogo jak dla mnie. powinni mieć w świątecznej promocji kilka ofert, a oni dają tylko jedną.

Cyfra zawsze wydawała mi się droga, ba nawet bardzo droga, ale kilka dni przed podpisaniem umowy owego operatora wybrał mój brat i znajomy. Po przejżeniu aktualnych promocji okazało się, że oferta 50% taniej przez 9 miesięcy jest na moją kieszeń- wreszcie mam co oglądać w przystępnej cenie. Do tego doszło 1gr. za dekoder i 1zł. aktywacji- dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, dobrze mówisz :D jeśli chodzi o kanały produkowane przez Canal+ cyfrowy to dodam jeszcze zig-zap dla młodszych, hyper dla troszkę starszych młodszych, planete dla całej rodzinki i domo oraz kuchnia tv dla domatorów :D No i oczywiście tylko w cyfrze mamy hallmark, trace, National Geographic oraz channel. Nie mówcie więc, że nie ma tu co oglądać, bo sam jestem użytkownikiem Cyfry - bardzo zadowolonym użytkownikiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ofertę programową to każdy musi wybrać sam. Bo w każdej platformie są kanały, których nie ma u konkurencji. Ja ostatnio próbowałem policzyć średnie koszty abonamentu w promocjach oferowanych przez operatorów. I promocja Full (wszystkie pakiety) w n kosztuje 99 zł przez cały okres umowy. Lecz umowa trwa aż 24 m-ce. Natomiast w Cyfrze średni koszt abonamentu miesięcznego wyniósł z pakietem Prestiżowym do którego dostaje się gratis kanały HD wyniósł ok 92 zł. Przy umowie na 13 m-cy. Płaci się przez 10 miesięcy 50% abonamentu a potem full i średnio wychodzi ok 92 zł. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie podpisujesz lojalki na 2 lata a nawet 3 jak jest w Polsacie tylko masz krótsza umowę po zakończeniu której możesz sie targować o podobne warunki. Nie wspominam już o zawartości programowej obu platform bo pod tym względem Cyfra ma duża przewagę zarówno sportowa jak i filmowa (canal plus zdecydowanie lepszy od n-filmu).

Ale każdy ma swoje upodobania.

Ale stereotyp drogiej cyfry powoli dochodzi do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I promocja Full (wszystkie pakiety) w n kosztuje 99 zł przez cały okres umowy. Lecz umowa trwa aż 24 m-ce.

 

Nie do końca. Przy zamówieniu przez www lub tel. po 12 msc przechodzi na czas nieokreślony i można ją bez problemu wypowiedzieć. N tego oficjalnie w umowie nie pisze, ale takie wypowiedzenie z powołaniem się na ustawę o Umowach zawartych poza lokalem przechodzą bez problemu, co przedstawiciel n na tamtejszym forum potwierdził. Wynika z tego, że można mieć FULL na 12 msc. Trzeba też pamiętać, że poza kanałami w FULL masz dodatkowo 2xVOD w cenie (seriale i PicturBox z filmami) więc nie do końca można to porównać. Kwestia gustu :)

 

P.S. Całe ta dyskusja przypomina mi wykłady ś.p. J.T. Stanisławskiego, prof mniemanologi stosowanej, który rozważał O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia" i vice versa. Po prostu się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYfra+ oczywiście pod każdym względem.Jedynie N_ka ma więcej kanałów HD choć w większości marnej jakości.Sport film tu inni zostają daleko w tyle.a cenowo w promocji i jeszcze multirom i nie parowane karty z tunerem przewaga wielkapo stronie Cyfry .....To jest oczywiscie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYfra+ oczywiście pod każdym względem.Jedynie N_ka ma więcej kanałów HD choć w większości marnej jakości.Sport film tu inni zostają daleko w tyle.a cenowo w promocji i jeszcze multirom i nie parowane karty z tunerem przewaga wielkapo stronie Cyfry .....To jest oczywiscie moje zdanie.

 

Zgadzam sie z twoim zdaniem - oprocz o wiele ciekawszej i atrakcyjniejszej oferty i posiadania kanalow premium na wylacznosc Cyfra nie mogla przekonac do siebie potencjalnych abonentow bo pokutowalo ogolne przeswiadczenie ze Cyfra jest droga. Jak widac po ostatniej/aktualnej promocji mimo bardziej zlozonych i rozbudowanych wariantow Cyfra w wielu wypadkach byla tansza od pakietow N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYfra+ oczywiście pod każdym względem.Jedynie N_ka ma więcej kanałów HD choć w większości marnej jakości.Sport film tu inni zostają daleko w tyle.a cenowo w promocji i jeszcze multirom i nie parowane karty z tunerem przewaga wielkapo stronie Cyfry .....To jest oczywiscie moje zdanie.

 

Szanuje twoje zdanie ,ale text ze inni zastają w tyle jest subiektywny i niestety nie mogę się z nim zgodzić, przyklad:

 

-Listopad oglądalność Polsat sport średnia 50tys.,canal sport 10tys. (5 krotna przewaga Polsatu)

-Listopad sportklub oglądalność 4 tys. (wiec flagowy canal+ sport tylko 2,5 raza większa oglądalność od stacji co nadaje tragicznie jak VHS)

-oglądalność hitow ligi Polskiej (Legia,Wisła,Lech) to 100tys. to tyle ile ma niszowy program Tele 5

-oglądalność hitów ligi Angielskiej to około 50tys. czyli tyle....ile ogląda kanał Polsat sport

-oglądalność ligi Włoskiej czy Hiszpańskiej to....zaledwie około 12 tys.

 

A wiec o jakiej tu przewadze canal+ mówimy i ze inni zostają w tyle jak widać jasno po oglądalności ze np. Polsat sport bije canal+ na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, jak ktoś porównuje oglądalność PS do C+S to coś ma chyba z głową nie tak.

Canal+Sport jest kanałem premium czyli dodatkowo płatnym. Polsat Sport jest w pakiecie familijnym bez dodatkowych opłat do tego dochodzą jeszcze kablówki.

Dla C+S oglądalność na poziomie 50 tyś to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYfra+ oczywiście pod każdym względem.Jedynie N_ka ma więcej kanałów HD choć w większości marnej jakości.Sport film tu inni zostają daleko w tyle.a cenowo w promocji i jeszcze multirom i nie parowane karty z tunerem przewaga wielkapo stronie Cyfry .....To jest oczywiscie moje zdanie.

 

Szanuje twoje zdanie ,ale text ze inni zastają w tyle jest subiektywny i niestety nie mogę się z nim zgodzić, przyklad:

 

-Listopad oglądalność Polsat sport średnia 50tys.,canal sport 10tys. (5 krotna przewaga Polsatu)

-Listopad sportklub oglądalność 4 tys. (wiec flagowy canal+ sport tylko 2,5 raza większa oglądalność od stacji co nadaje tragicznie jak VHS)

-oglądalność hitow ligi Polskiej (Legia,Wisła,Lech) to 100tys. to tyle ile ma niszowy program Tele 5

-oglądalność hitów ligi Angielskiej to około 50tys. czyli tyle....ile ogląda kanał Polsat sport

-oglądalność ligi Włoskiej czy Hiszpańskiej to....zaledwie około 12 tys.

 

A wiec o jakiej tu przewadze canal+ mówimy i ze inni zostają w tyle jak widać jasno po oglądalności ze np. Polsat sport bije canal+ na głowę.

 

Może jeśli o oglądalność to bije na głowę (przecież ma dużo więcej abonentów), ale jakościowo zostaje daleko w tyle za canal + sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYfra+ oczywiście pod każdym względem.Jedynie N_ka ma więcej kanałów HD choć w większości marnej jakości.Sport film tu inni zostają daleko w tyle.a cenowo w promocji i jeszcze multirom i nie parowane karty z tunerem przewaga wielkapo stronie Cyfry .....To jest oczywiscie moje zdanie.

 

Szanuje twoje zdanie ,ale text ze inni zastają w tyle jest subiektywny i niestety nie mogę się z nim zgodzić, przyklad:

 

-Listopad oglądalność Polsat sport średnia 50tys.,canal sport 10tys. (5 krotna przewaga Polsatu)

-Listopad sportklub oglądalność 4 tys. (wiec flagowy canal+ sport tylko 2,5 raza większa oglądalność od stacji co nadaje tragicznie jak VHS)

-oglądalność hitow ligi Polskiej (Legia,Wisła,Lech) to 100tys. to tyle ile ma niszowy program Tele 5

-oglądalność hitów ligi Angielskiej to około 50tys. czyli tyle....ile ogląda kanał Polsat sport

-oglądalność ligi Włoskiej czy Hiszpańskiej to....zaledwie około 12 tys.

 

A wiec o jakiej tu przewadze canal+ mówimy i ze inni zostają w tyle jak widać jasno po oglądalności ze np. Polsat sport bije canal+ na głowę.

 

hmm tylko odpowiedz sobie na pytanie ile ludzi w Polsce stać jest na Canal+ ? to kanał Premium i dla przeciętnego widza jest za drogi. Nie liczy się ilość tylko jakość ! to tak jak w życiu ile jest ludzi w PL co posiada Skode Octavie a ile BMW M5 E60 hehe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat nie zapłaciłem jeszcze za Canal+ i nie zapłacę przez następne 18 miesięcy :D mam go za darmo w Cyfrze.

 

Ja się tam Panowie sportem mało interesuje, ale pod względem jakości emitowanych meczów czy programów w Canal+ Sport się lepiej ogląda. O filmie nawet nie ma co pisać C+ ma najlepszą ofertę.

 

Oglądalność tutaj nie ma nic do rzeczy, bo z tego co wiem to oglądalność badają telefonicznie pytając się poszczególnych osób. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, jak ktoś porównuje oglądalność PS do C+S to coś ma chyba z głową nie tak.

Canal+Sport jest kanałem premium czyli dodatkowo płatnym. Polsat Sport jest w pakiecie familijnym bez dodatkowych opłat do tego dochodzą jeszcze kablówki.

Dla C+S oglądalność na poziomie 50 tyś to bardzo dużo.

 

Czytaj ze zrozumieniem w listopadzie C+S 10tys. a nie 50tys. to wynik bardzo dobry?

 

C+ tez jest w podstawowym bez opłat czyli gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nie jest w podstawowym, jest to kanał dodatkowo płatny, a że teraz w promocji go dają za darmo, bądż taniej, to inna sprawa. PS jest dostępny bez dodatkowych opłat.

Tu nie chodzi o oglądalność, tylko co stacje prezentują i w tym aspekcie C+S bije PS na głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...