Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Gekon - to od innej strony - moduł Cyfrowego Polsatu masz zaktualizowany? Sprawdź to - wejdź na dowolny kanał z 12,265V (Polsat Sport HD, Discovery HD lub HBO HD - nie musisz ich mieć w abonamencie - byleby być na tej częstotliwości) i wejdź w ustawienia modułu - aktualizacja. Jeśli zacznie pobierać nową wersję, to może to pomoże. Jeśli nie - zerknij na wersję modułu w informacjach o nim, a ja sprawdzę jaką my mamy.

 

@31uisybz - parametry masz dobre. Skasuj go zupełnie i wyszukaj od nowa 11,393V, nie dodawaj go z poziomu edytora, bo edytor nie udostępnia wszystkich danych, które są zapisywane w liście i dodawanie kanałów kodowanych może przez to nie zawsze wypalić (jest alternatywny edytor Omega, który pozwala nieco więcej podłubać, ale i tak lepiej wyszukać :P )

 

Co do softu 1.00.14 - być może Sensor napisał te info trochę na wyrost, ale z drugiej strony postawcie się w ich sytuacji - niech by się okazało, że ten soft jest naprawdę trefny, to by z serwisem nie wyrobili ;) Sprzęt jest drogi, więc ryzyko większe ;) W każdym razie z tego co piszą Niemcy u siebie, to zarówno ten pierwszy 1.00.14, który wyciekł na rapidshare, jak i ten oficjalny są OK.

 

Umawiamy się tak, że jak coś ładujecie ze źródeł innych niż oficjalna strona niemiecka, polska, angielska lub ja ( :P ) to robicie to na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na stronie niemieckiej Humaxa to soft .14 poprawia tylko dwie błachostki na rynek niemiecki i nic poza tym. Dla nas to bez znaczenia. W serwisie dowiedziałem się natomiast, że na rozwiązanie problemu z zawieszaniem (slot 2) trzeba czekać na nową wersję softu, która podobno jest w opracowaniu. Korea dostała odpowiednie moduły (?) i nad tym pracuje. Kiedy finał - nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gekon - to od innej strony - moduł Cyfrowego Polsatu masz zaktualizowany? Sprawdź to - wejdź na dowolny kanał z 12,265V (Polsat Sport HD, Discovery HD lub HBO HD - nie musisz ich mieć w abonamencie - byleby być na tej częstotliwości) i wejdź w ustawienia modułu - aktualizacja. Jeśli zacznie pobierać nową wersję, to może to pomoże. Jeśli nie - zerknij na wersję modułu w informacjach o nim, a ja sprawdzę jaką my mamy.

 

 

Moduł CP

Nr aktualizacji 33,

Wersja oprogramowania POLSAT 1.07.014

Wersja systemu 3.32.05

Prawqdopodobnie jest to jest ostatnia aktualizacja.

 

W konfiguracji z dwoma modułami dekoder zawiesza się co 0,5 h , właściwie nie da się nic oglądać.

Zrobiłem jeszcze test, wyjąłem moduł CP a PowerCama umiesciłem w slocie 2 , slot górny zostawiłem pusty. No i niestety wówczas sprzęt również się zawiesza. Wyglada na to, że problem nie jest z modułami ale po prostu z dolnym slotem. Powoli przyzwyczajam się do myśli, że dekoder będzie musiał pojechac do serwisu. :(, tylko czy serwis będzie mógł coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne ;) odpowiedź będzie znał tylko serwis... Coś wiem, bo też pracuję w serwisie, ale w innej branży elektronicznej.

Wracając do mojej sprawy;

oczywiście robiłem także przeszukiwanie częstotliwości 11393V...

za każdym razem wynik taki sam.

Zawsze pojawia się epg feralnego tvn7, z aktualnym tytułem audycji, pojawia się znaczek Dolby Digital... ale cały czas plansza o zakodowaniu. Zauważyłem na stronie:

http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html

Transpoder 11393, programy to: tvn, tvn24, tvn7, tvn meteo, tvn turbo, tvn style... Tuner znajduje wszystkie, ale... odkodowany jest dokładnie co drugi: nie ma tvn, jest tvn 24, nie ma tvn7, jest tvn meteo itd...

Czyli albo potrzebny jakiś trik w ustawieniach, albo coś np ze współpracą tunera z konwerterem (mam zapasowy konwerter, ale... na dachu pół metra śniegu ;), poza tym wcześniejszy echostar 616 nigdy nie miał żadnych problemów z tą instalacją... ) , albo jednak molestować konsultanta polsatu: czy jest możliwe, że w paczce uprawnień jakie dostałem na moją kartę nie ma uprawnień do tych akurat kanałów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gekon znam dobrze ten problem. Po zmianie softu na 1.00.14 problem ustąpił.

Przez jeden tydzień testowałem układ PowerCamPro C+ góra CP dół, ani jednego zawieszenia. Ze starym softem zawieszał się 2..4 razy w tygodniu.

Od dwóch dni testuję układ oryginalny CAM C+ góra CP dół i również ani jednego zawieszenia. Ze starym softem zawieszał się 2..3 razy dziennie.

Oczywiście u Ciebie może występować dodatkowo jakaś usterka.

Spróbuj sprawdzić czy moduły mają dobry kontakt ze złączem to też jest często spotykany problem w różnych tunerach.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@31uisybz - no cuda jakieś, jeśli nie masz szczególnie ładnie poukładanej listy - może zrób mu reset fabryczny. Nie zawiesił się czasami - może wtyczka z gniazdka. Przypomnij jeszcze jakie masz moduły i w jakich slotach, bo jak widzisz z ogólnej dyskusji w tym temacie - to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset (Menu=>instalacja=>Ustawienia domyślne) robiłem kilka razy, wczytywałem także listę listę dostępną na stronie Hollexa i nic, obciąłem z listy wszystko oprócz tvn'ów, ponawiałem sygnał po każdym wczytaniu i nic. Moduł CAM z CP i nic więcej, sprawdzany i na górze i na dole, abonament na razie do lipca opłacony, pakiet Familijny+relax mix, na przykład MTV HD i HBO chodzi jak żyleta, a takie dziadostwo z serialami jak tvn7 za [beep]ę 8) Na razie pozostaje mi na tym kanale telegazeta, która chodzi bez zastrzeżeń.

Chyba przejadę się z tunerem do znajomego i sprawdzimy współpracę z inną instalacją antenową, chociaż jak pisałem, stary Echostar nigdy z żadnym z tych kanałów nie wybrzydzał, miesiąc temu kilka dni testowałem tuner "N" z nagrywarką, także bez problemów ... może Icord jakiś kapryśny co do tego transpondera.

P.S

tvn bez problemów łapię z transpordera 12284.

Czy jest jakaś wartość do wpisana w edytorze, "dostrajająca" dokładniej do częstotliwości transpondera, tuner czasami pokazuje mi końcówkę 94, a nie 93... A właściwa częstotliwość to wg tabeli 93,44....Chociaż zapewne głowica ma ARCz..

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac, jednym chodzi innym nie ! Cos chyba jest nie tak z iCordem... w moim lata CI Polsatu (HD) w gornym slocie, C+ (HD) w dolnym... zwis potrafil zdazyc sie raz na kilka dni (w zasadzie to tuner zawsze jest wlaczony ) na HBO HD, zmienilem na drugi przekaz (testowy HBO HD) i problem ustapil... brak zwisu od 2 tygodni... to samo bylo z wykorzystaniem modulu Aston-a. Ciekawe jest,ze z orginalnym modulem c+ kanaly przelaczaja sie szybciej ( w moim przypadku)... Jak wiekszac mam tez problem z nagrywaniem i uzywaniem TimeShift-a na DiscoveryHD (Polsat) nie dziala !.

Dla kolegow z problemem zwiechow, proponuje wziasc sie na pare minut do roboty i tak: wyzerowac wszystkie setingi/ satelity/ listy programow...

Przeszukac satelity recznie, bardzo latwo jest ustawic sobie listy pozniej recznie ( nawet bez kompa)... jesli chcemy znalesc np TVP1 to klikamy na cos z literka P na poczatku i wciskamy LAST (z pilota)... proponuje zapisac nr kanalu na kartce i szukac nastepnego... (zreszat wiekszac w pakietach jest po kolei) potem za jednym zamachem z menu zmiana listy kanalow (wpisujemy cyferke) zaznaczamy "ptaszek"... jak zaznaczymy wszystkie ptaszki to wybieramy przenies i idziemy do 1 kanalu...wszystkie przejda na poczatek listy potem kosmetyka... Wiem, ze to jest meczace, ale wieczorem przy piwku mozna zrobic... poza tym ma jedna wielka zalete:

Jezeli jestes w dowolnej liscie Ulubionych i klikniesz z pilota 1 ( albo cokolwiek z podstawowej listy) to tam wlasnie trafisz, czyli np na tvp1 :) po wcisnieciu last wracasz do ulubinej i mozesz sie dalej po niej poruszac !

Mam nadzieje, ze nikogo nie zameczylem na sama mysl o tym :)

pozdrawiam

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam problem z tvn tvn7 tvnturbo , niestety próbowałem różnych gotowych oraz nowych list raz udało mi się ponownie wyszukać tvn i działał , ale próbowałem inne uruchomić i już drugi raz nici, posiadam moduł polsatu i jak przełoże go pod tuner fergusona 7318 to wszysko jet ok i chodzi tvn,tvn7 turbo, ale w icordzie nici, można się tytlko domyslec że niestety to nasz znakomity tunerek , bo do 5 stycznia chodziło wszystko ok z tvn-mi , może ktos mondrzejszy zna odpowiedz, ja próbowałem i przez uniformułe zminiać częstotliwości i bezposrednio w tunku i nic, napewno nie jest to wina podłączenia kabli ani kopnfiguracji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taki numer, że działało i padło - to było tak odrazu mówić, bo przecież nie korzystam cały czas z iCord-a. Dlatego nie wiedziałem o co chodzi, bo kiedyś działało - znowu trzeba będzie do Sensora dzwonić :/ Wygląda na to, że odbiór wysypał się w momencie, gdy z tp. 10 (tam są TVN-y) wyłączyli Filmboxy (właśnie jakoś 5 - 6 stycznia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz nt. zwisów na drugim slocie. Zrobiłem to...., wymieniłem soft na 14 i niestety nie pomogło. Dzwoniłem do Sensora. Powiedzieli mi że problem zwisów na drugim slocie jest ogólnie znany i nie będą w stanie tutaj nic naprawić do czasu pojawienia się nowej wersji softu (oczywiście nie będzie to ta wersja oznaczona nr 14). Soft ma się pojawić niebawem 2-3 tygodnie (?) i ten problem ma być rozwiązany. Oczekuję z niecierpliwością. Na razie płacę dwa abonamenty i gram w karty z iCordem :).

Pozdrawiam wszystkich walczących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosmetycznych poprawek w sofcie 14 w porównaniu do 13... znam podobne procedury z innego rodzaju sprzętu, programiści trąbią głośno o w sumie kosmetycznych zmianach w nowej wersji a przemilczają załatanie i naprawienie kilku żenujących błędów w kodzie programu, bo... nie ma się czym chwalić, iż takowe były ;) To tak na marginesie.

Co do tego, że tvn, turbo i siedem były ale się zmyły 5 stycznia,... nie wiedziałem, mam icorda od ósmego stycznia :!: .

Co sądzicie o zawartości kluczy CAID1, CAID 2 i CAID3, dostępnych dla każdego kanału spod edytora omega, czy przypadkiem nie tam tkwi rozwiązanie... na liście z sierpnia kanały te z tego transpodera miały w tych rubrykach inne wartości, niż się obecnie pokazują, zassane w czasie skanowania transpodera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odbiorem TVN 7 mam też w Humaxie HDCI 2000 dokladnie od 5.01.br.Mysle że to jest wina tunka , ze nierozkodowuje Tvn 7 z transpordera 11393. Jak w informacji o kanale nie ma nagry to nie dekoduje. Tvn jest nadawany z innego transpordera i jest odkodowywany.Po przeszukaniu neta wiem już że problem dotyczy wielu użytkowniów.Myślę że powinni pomyśleć o zmianie softu do tych Humaxów. HUMAX HDCI 2000 + MODUŁ POLSATU Z NOWĄ AKTYWNĄ KARTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już następny model Humaxa.... :oops:

znalazłem jeszcze Humaxa 1000 HD z tym problemem, to już trzy modele.

I tak to "gładko" przebiegło wyłączenie Nagry 2 z tp 10....

Spróbuję przedrzeć się przez "konsultantów" CP i dotrzeć do kogoś siedzącego w temacie, rezerwuję sobie na to poniedziałkowe przedpołudnie, ale szanse oceniam na parę procent, bo te sprawy tratują co najmniej jak sprawy bezpieczeństwa narodowego w departamenie obrony USA...

Ciekawe, czy zainteresują się posiadaczami Humaxów w Polsce... Może Sensor jako firma miałby większą siłę przebicia?

MR Orbita, jesteś ostatnią deską na dzisiaj 8) Ratunku, off course.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest także na kartach DVB z modułem Cyfrowego Polsatu, więc coś się posypało poważniej. U mnie taki numer jest zarówno na TwinHan AD-SP 400, jak i na testowanym obecnie KNC One TV Station. Coś nawywijali... Ale i tak dotyczy to tylko jakiejś wąskiej grupy sprzętu, jeszcze nie wiem od czego to zależy.

 

Co do zapytania o CAID - dla Cyfrowego Polsatu to 1803. Możnaby pokombinować i spróbować w edytorze poprzesuwać go na pierwszą pozycję - próbowałeś coś w tym kierunku @31uisybz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

Ja również - jako użytkownik iCORD'a z modułami dostępu CP i ATSON 2.20 z C+ - potwierdzam, że tuner łapie zwiechy kilka razy dziennie. Również nie mam kanałów TVN-u - tych o których mowa - ale dodatkowo jeszcze zauważyłem, że właśnie od tego 5 lub 6 stycznia nie mam możliwości nagrywania więcej niż jednego kanału i oglądania drugiego. Nie wiem czym to jest spowodowane. Również zmieniłem soft na ...14, ale nic ciekawego on nie wniósł - dalej te same problemy. Jeżeli chcę nagrać więcej niż jeden program to na tej ścieżce pojawia mi się "brak sygnału". Nadmieniam, że HUMAXA użytkuję od listopada 2008 i wcześniej mogłam nagrywać jednocześnie ze 4 programy bez problemu. Wcześniej miałem zamiast ASTONA moduł POWERCAM - ale za radą SENSOR wymieniłem go, bo niby wtedy się nie będzie wieszał, ale niestety się wiesza. Dlatego jak większość czekam z niecierpliwością na soft, który poprawi większość - bo na pewno nie wszystkie - tych mankamentów. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się za pierweszym razem nie wysłało, wiec w skrócie napiszę

 

Od 5-6 stycznie na Humax iCord 320 brak TVN, TVN7 i TVN Turbo. Pozostałe kanały z 11393 (HB 13,0) działają. W CP tylko wznawiają sygnał, zgłoszenia przejąć nie chcą / nie mogą.

 

Modułu CAM i tej karty chipowej z CP - mam zaktualizowane do najnowszych wersji (ktoś kilka postów podawał - ten sam mam). W salonie CP moduł i karta odbierają TVN z 11393 na Ferdku 8900HD.

 

W Humax (Sensor z Wrocka) powiedzieli że tuner jest ok, motywując, że z jednego transpondera zakładając ze wszystko ma działać, to nie może część niedziałać (niby logiczne) ;) . Jednym słowem, oni nie widzą problemu w swoim iCord 320 może i logicznie.

 

Pytanie dlaczego wbrew wszytskiemu to nie działa jak powinno?

 

Za 3 dni mam faceta od wymiany konwertera na jakis pod obsługę 2 głowica (czas najwyższy), kable przy okazji też się sprawdzi mimo że mają raptem 2 lata.

 

Niech ktos mi wyjaśni proszę na chłopski rozum, czy przechodzać do C+ czy N czy na Humax będzie działał i tak naprawdę gdzie jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma tylko moduł polsatu to można zainwestować w TNK i dodatkowo zyska nsport i tvp sport a bez problemu z tej karty działają tvn-y. Wiem że to nie rozwiązanie problemu bo płacąc tyle kasy nie powinniśmy się martwic czy coś działa czy nie działa, ale to zawsze jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z c+ działa bez problemu tnk też tylko na polsacie jest problem z N raczej nie bo nie ma oferty z modułami.

Od 5-6 stycznie na Humax iCord 320 brak TVN, TVN7 i TVN Turbo. Pozostałe kanały z 11393 (HB 13,0) działają. W CP tylko wznawiają sygnał, zgłoszenia przejąć nie chcą / nie mogą.

Tvn działa z transpordera 12284h 27500 dvb-s/Qpsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...