Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. I mogę też spróbować naprawić w Warszawie na Łubinowej w Centrum napraw dekoderów:) na swój koszt. No i ponieważ moduł to w zasadzie biały kruk, który ciężko upolować, jest moje pytanie "za ile ten szpas" czyli naprawa. Swoją drogą dziwne to jest, że na infolini nie wiedzą gdzie jaki dekoder można dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moduły CAM Cyfrowego Polsatu to ciekawa historia. Kiedyś były sprzedawane, teraz zaprzestano ich dystrybucji. Cyfrowy Polsat ma za przeproszeniem gdzieś moduły CAM. Otóz, u mnie od mniej więcej 8-9 miesięcy występuje 'klatkowanie" obrazu na kanałach z częstotliwości 12,265 V, tj. Polsacie HD, Polsacie Sport HD, AXN HD. Winna jest współpraca modułu CAM z tunerem Technisat DigiCorder HD S2X Plus. Oczywiście zgłosiłem to i wymieniono mi moduł. Tyle, że wymiana niewiele pomogła. Nadal to samo. Ja wiem, że również Technisat olewa ten temat i nic nie robi, żeby usterkę wyeliminować. Tyle, że gdy dzwoniłem na infolinię Cyfrowego Polsatu to przemiły konsultant poradził mi przywrócić ustawienia fabryczne. Kiedy powiedziałem mu, że nie korzystam z tunera dedykowanego a z własnego sprzętu, to ten nie wiedział o czym ja mówię i dalej radził mi, żeby przywrócić ustawienia fabryczne. Oni w Cyfrowym Polsacie, to nawet nie wiedzą chyba do końca, co to jest moduł CAM. Miałem z poprzednim modułem taką historię, że tracił mi czasami uprawnienia, ale zawsze pomogło ponowienie sygnału przez ICOK. Na nowym module na razie nie miałem problemów z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok modułów z jednymi dekoderami działają dobrze z drugimi gorzej. Ogólnie nie ma takiego problemu jak w Cyfrze+ że w ogóle nie działają. Oczywiście do czasu jak Polsat wpadnie na pomysł zrobienia FEC 9/10 i DVB-S2 8PSK z przepustowością ponad 60MBps i wtedy okaże się że moduły SCM posiadają jeszcze jedną wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maris: ja już gdzieś o tym pisałem, mam takie same problemy z modułem CP na 12265 z Technisatem HDS2 bez plusa, na innym odbiorniku GM Unibox nie zauważyłem tych przypadłości. Objawia się to jakby ktoś włączył odtwarzanie poklatkowe, dźwięk jest płynny cały czas, posiadam antenę triax 115cm i konwerter Maximum SF100 i także sygnał mam bardzo dobry.

Niestety na wsparcie dla naszych Technisatów chyba nie mamy co liczyć, nawet na ich stronie nie ma już do naszych modeli softów i programów do edycji list tak jak by te odbiorniki razem z właścicielami rozmyli się we wszechświecie, no cóż niech żyje niemiecka solidność!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę mam bardzo dobrze ustawioną. Czasza 120 cm, siła sygnału full. Wymieniłem nawet konwerter.

Dziś miałem to samo. odkurzenie czaszy pomogło w powrocie do dobrego obrazu. Więc sugeruję przyjrzeć się antenie (np. skręt , tym bardziej że wysokie częstotliwości i emisja w HD są wrażliwe. Przynajmniej ja mam takie odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że klatkowanie było u mnie w lecie, przy pięknej słonecznej pogodzie. Ustawienia anteny bym się nie czepiał, bo jak pisałem czasza ma średnicę 120 cm i moc sygnału jest na poziomie full. Jest to raczej wina prawidłowej współpracy modułu CAM z tunerem, którego używam, grzanie się modułu (tak, tak, niektóre moduły CAM Cyfrowego Polsatu strasznie się grzeją) lub problem softu tunera z właściwą obsługą kanałów z FEC 2/3. Tyle, że HBO HD nadawane z tej samej częstotliwości chodzi raczej bez zarzutu. Co do tego klatkowania, to ostatnio na Polsacie HD mam kilkusekundową stopklatkę, po czym obraz idzie normalnie. Szkoda jednak, że Cyfrowy Polsat mimo wszystko olał moduły CAM i skazuje swoich klientów na badziewia typu Echostar czy Sagem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie typ modułu jest istotny a wersja oprogramowania tegoż modułu. Soft modułu Cyfrowego Polsatu ostatnio był chyba aktualizowany w 2008 roku, więc kawał czasu temu. Moduł Cyfrowego Polsatu oczywiście nadaje się do dekodowania zarówno kanałów SD jak i HD. A to, że niektóre kanały HD chodzą jak chodzą, to niekoniecznie jest wina samego modułu, lecz szeregu przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz wziąć sobie umowę z Polsatem i dostaniesz moduł na wynajem. Możesz też szukać szczęścia na ebay. Widziałem kogoś z UK, kto sprzedawał moduły za równowartość ok 900PLN. Próbuj też allegro. Mnie się poszczęściło, ale cena koło 450-550PLN do rozwagi. Możesz wykorzystać je i pogonić używkę na allegro za jakieś 300PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...