Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Znalazlem długo nieużywany moduł CAM wraz z Kartą pre-paid w związku z tym mam pytanie, czy po załadowaniu konta (np. pakiet familijny) będą działały kanały HD ? Moduł + Karta ostatni raz używane były w 2009 roku, w tym samym roku (01.2009) zostały zakupione.

 

Zestaw wygląda tak jak na tej aukcji: http:// :censored:

 

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać, tylko po zrobieniu przelewu (najlepiej zrób go przez "płatności elektroniczne" w "ICOKu", bo będzie najszybciej :D ) zajrzyj do działu "płatności" w "ICOKu" i jak będzie już tam widać, że masz pakiet "familijny" opłacony do jakiejś daty zrób reaktywację karty, tzn. w nazewnictwie "CP" o ile dobrze pamiętam "ponowienie sygnału satelitarnego" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Kilka dni temu przedłużyłem umowę z CP na kolejne 15 miesięcy.

Do tej pory korzystałem z Fergusona 7600ci i ogólnie byłem z niego zadowolony.

Teraz chce kupić tuner hd który zapewni bezproblemową współprace z modułem CP,szybko będzie zmieniał kanały i co najważniejsze zapewni super jakość obrazu.

Czytam wątki w dziale Fergusona,Golden Media,Opticum a także Technisat.Myslę,że w cenie max 700zł uda mi się takowy tuner nabyć,który będzie miał ładne menu,szybko przełączał kanały max 2s i pilot będzie działał pod dużym kątem.Będe wdzięczny za podpowiedzi :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony ze swojego "Globo HD S1", chociaż nie jest już pewnie dostępny poza ewentualnie aukcjami, ale jego następca, czyli "Opticum 9600" jest chyba jeszcze osiągalny.

 

W "Globo HD S1" nie ma żadnego problemu z działaniem modułu "CI" "CP" (używałem go nawet razem z modułem "nCAM HD" i się ze sobą nie "gryzły" :D ), kanały "HD" też bez większego problemu działają :D .

 

Problem może być tylko jeśli jednocześnie w czytniku będzie się używać karty "Cyfry+" z uprawnieniami na kanały, które są w ofercie "CP", ale w wyższym pakiecie, niż nasz. Wtedy moduł "CP" będzie blokował odbiór i jedyne co w tej sytuacji pomaga, to wyjęcie modułu "CP" ze złącza "CI".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanie. Czy nadal jest możliwe kupienie modułu do CP? Jeśli tak to czy można go kupić z pakietem Mini HD czy tylko od Familijnego w górę? I czy moduł od CP będzie pasował do wejścia CI w TV Panasonic tx-l37e30e?

 

 

Jak ktoś jest w stanie mi na to odpowiedzieć to dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli APS będzie miał moduł na stanie to jak najbardziej tak. Moduły są traktowane jak dekodery HD, więc teoretycznie powinien być dostępny od pakietu Mini HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z jakiem dekoderem marki Ferguson ten moduł współpracuje dobrze. Mam na myśli szybkie przełączanie kanałów i brak pixelozy na kanałach HD.

Ja mam HF8900 i moduł CP.

Działa, a jeśli chodzi o kanały HD to po przełączeniu w pierwszych sekundach są śmieci na ekranie, dekoder że tak powiem "musi załapać obraz", ale dźwięk jest najczęściej szybciej- do tego się przyzwyczaiłem.

Jednak nie poleciłbym ci tego tunera jeśli chcesz z niego wycisnąć wszystko co powinien robić:

- na kanale TVN HD po włączeniu napisów dvb obraz traci płynność przy wyświetlaniu napisów (nie mogę teraz odnaleźć, ale ktoś kiedyś napisał, że tuner ma za małą moc procesora do tego), może to jest przyczyną że na kanałach HD Cyfry+ wyłączona tę obsługę w tym tunerze? Podałem TVN HD, bo nie mam innych kanałów HD z napisami dvb- kanały HBO HD są zbyt zacofane (kanały premium za 25zł) żeby to posiadać (no chyba, że Ferguson chowa na nich napisy dvb ze względu na ten problem?)

- ostatnio trapią mnie problemy z płynnością i dekodowaniem na kanałach Polsat HD i Polsat Sport HD- głównie tam oglądam Formułę 1 i nie mogę teraz potwierdzić, że na innych audycjach tez tak jest, ale tuner potrafi nagle stracić płynność obrazu- przejdzie samo po kilku minutach, albo trzeba na chwilę kanał przełączyć- jeśli akurat nagrywam (a tak robię) to ostatnie rozwiązanie odpada; podczas ostatnich kwalifikacji obraz wogóle zniknął, tak się coś rozsynchronizowało i nie widziałem wypadku Pereza! Nawet nagranie było uszkodzone

- czasami podczas przeglądania EPG następuje restart tunera- przyczyna nieznana,

- dziwne sortowanie nagrań na liście- na pewno nie wg nazwy- denerwujące jak ktoś długo trzyma wiele nagrań na dysku, a że nazwy są w stylu EurosportHD_25-05 to trzeba poszukać ostatnich plików

- co 3 miesiące muszę wymienić komplet baterii- cena za lekkość i wymiary pilota :(

Sygnał mam wysoki na kanałach na których napisałem że mam problemy (zresztą nie jestem jedyny- polecam ostatnie strony wątku o HF8900 na tym forum albo na lakim (świeży wątek o problemach z płynnością)

 

Jeśli nie jesteś wymagającym użytkownikiem, to ten tuner jest OK- problemy są gdy chcesz by działało wszystko co powinno wg instrukcji działać w tym odbiorniku HD PVR (bo nie przypominam sobie, by instrukcja mówiła np jakoby na kanałach HD miały nie działać napisy dvb albo że obraz będzie się zacinał).

Rozglądam się za innym tunerem, niestety nowsze, tańsze modele Fergusona po wpisach ludzi z forum widać że też nie są wolne od wad, stąd nie zaryzykuję wydania ~1500zł na Arive TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...