Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używa modułu z TV Samsunga i może powiedzieć, czy listy kanałów CP można aktualizować automatycznie? Chyba jeśli już to tylko w ostatnich modelach 2015 /16?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chodzi mi o to, jak sytuacja z tym wygląda(ła) w przypadku polsatowskiego modułu CAM CI+ użytego w tunerze posiadającym jedynie "zwykłe" CI, czyli moduł działający w trybie "legacy".

Starszy moduł typu CI to zupełnie inna bajka.

Ten moduł nie działa we wszystkich tunerach ze złączem CI bez plusa, np. nie działa w Arivie 210 Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Również miałbym pyt. co do CI+ Cyfrowego Polsatu.
Zakupiłem moduł CI+. Miła pani po zapytaniu o telewizor potwierdziła że w modelu LG ( konkretniej to LG 32LB5610), karta będzie współpracować z telewizorem. Niestety po włożeniu karty, telewizor wykrył kartę ale podczas wyszukiwaniu kanałów, w ogóle nie wykrył kanałów kodowanych Polsatu (Rodzinny HD). Lekko zdenerwowany podjechałem, aby spytać, czy możliwa jest zmiana karty na dekoder (pierwsza myśl to taka że telewizor nie obsługuje karty). Pani jednak mogła jedynie wymienić CI+. Po drugiej próbie telewizor znów nie wykrył kanałów. Na szczęście w internecie dowiedziałem się, że lekarstwem może być zmiana kraju z Polski na Niemcy. Po wykonaniu ponownego poszukiwania w telewizorze pojawiły się kanały Polsatu, 105 kanałów niestety nie wszystkie które Polsat oferuje). Niestety również owe kanały były kodowane (co pojawia się mi za każdym razem). Co prawda w telewizorze pojawiło się potwierdzenie Karty CI, choć niestety nie dochodzi chyba do 100%. Stąd me pyt., czy może ktoś zna przyczynę dlaczego nie pojawiają się wszystkie kodowane stacje i dlaczego ekran pokazuje je jako kodowane.

Czy musiałbym zakupić dekoder z czytnikiem Ci + (małe pyt. każdy dekoder pasuje do karty Ci+)?
Bardzo proszę o radę

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co widać po Twoim wpisie, to w ogóle nie powinieneś wybierać modułu CAM, tylko dekoder. Nie masz zielonego pojęcia o tym co kupiłeś (i TV, i moduł) i jak to działa. Skoro się już jednak wpakowałeś w to przede wszystkim powiedz nam jaki masz poziom sygnału z anteny satelitarnej. Moduł CI+ nie ma wpływu na wyszukiwanie kanałów, na ich kolejność, czy ich jakość. Moduł tylko umożliwia zdekodowanie niedostępnych normalnie kanałów dzięki karcie abonenckiej.. Karta w module, który zakupiłeś jest nieaktywna i dlatego nie dekoduje kanałów. Musisz ją aktywować, tak jak to mamy opisane tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/4250-faq-mam-problem-z-odbiornikiem-cp-jak-sobie-poradzi%C4%87/

 

Oczekujesz pomocy, to pisz mniej chaotycznie. Weź również pod uwagę czerwień w Twoim pierwszym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza:

 

Tył: ANTENOWE RF.

 

 

Myślę że nie wymaga to komentarza;

 

Rodzaj tunera cyfrowego

  • DVB-T/C (MPEG4)

 

 

No dobra podsumuję.Masz tv który jest podstawką pod kwiatek dla tego modułu.Brak w tv tunera satelitarnego.Masz 2 opcje wprowadzono cie w błąd w APS.I przez infolinię usiłować zamienić moduł na dekoder.Podajac powód że powiedziano ci że tv będzie wspierał moduł a jest inaczej.Albo kupić najtanszy ferguson  z ci i  wsadzić moduł.Podłączyć miskę satelitarną.( minimum 80-90cm ustawioną przez montera by nie było potem płaczu)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już całkiem porażka. Nie kliknąłem w link, bo synek na kolanach siedział i "Stacyjkowa" się domagał. :D 

Jeszcze jest trzecie wyjście. Jeśli była to umowa podpisana w APS-ie w opcji "Na próbę", to może do 10 dni bezkarnie zrezygnować z tej umowy. Na przyszłość rada. Najpierw się zorientuj i miej świadomość co kupujesz, czyli pytaj tutaj na forum, bo i "miła pani" w APS-ie okazała się mało zorientowana i nie ułatwiła Ci życia. I nie kupuj już modułów, dla Ciebie tylko dekoder operatora jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam tak mam tv 42cale lg z 2014roku i z modułem polsatu działa choć z problemami.( z CI) WIęc sporo tej marki tv mam dostępne.Ładnie działają 50calowe z zeszłego  roku.(U tesciowej mam;) ) Jak ktoś lubi skrzynke to dokupi dekoder i bedzie miał spokoj. Ale aby nie marudzić ze coś nie trybi antenę porządną+ montera niech to do kupy ogarnie.U niego na mierniku jak będzie działało ok to dopiero myśleć co dalej.( najlepiej by miał miernik z podglądem tv i wejsciem również na moduł= może wtedy sam aktywuje moduł by było pewne) Z natury tańsze tv LG mają gołe dvbt. ( jemu pewnie znajduje dvbt/dvbc z lokalnej kablówki stąd te 100kanałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

co myślicie o próbie wsadzenia modułu polsatu do takiego wynalazku http://www.thomsontv.de/flachbildschirm-fernseher-led/serie-b3/32HB3105-tv-32-zoll

Potrzebuję tv w najtańszych 32 calach a dvb-t raczej niestety nie złapię.

O ile tv będę mógł odesłać jak zamówię przez www, to modułu zamówionego przez www nie mam jak sprawdzić przed aktywacja i rezygnacją z odesłania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czy mogę w TV LG LB650V w menadżerze kanałów zmienić kolejność na liście? W naziemnej mogę, wcześnie ten sam TV i moduł Cam od Vectry też bez problemowo. A przy CP jak próbuje to dostaje komunikat - tego kanału nie możesz edytować. Się da w ogóle, ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak, że kanał jest "przyspawany" (jak to mówię) do danej pozycji. Przynajmniej u mnie się tak czasem dzieje. Rozwiązaniem jest próba przeniesienia wolnego kanału (który można zmienić jego nr lub przenieść) przed program, który chcemy żeby tam się znajdował. Jeśli to się uda, to programy "zespawane" trochę się obsuną i można edytować lokalizację wedle własnego uznania. Przynajmniej u mnie na 32-calowym LG z modułem CP udaje się tak okantować narzucenie listy kanałów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem telewizor Samsung UE55J6250, jest to TV z serii 6 J200, przeznaczony na region Niemcy, Szwajcaria, Austria. Chciałem ten model TV ze względu na parametry, cenę i ładny obraz, jednak wersja na Polskę J6200 nie posiadała wejścia na antenę satelitarną. Tam gdzie mieszkam nie ma możliwości podłączenia kablówki, a ja sobie zamarzyłem że przy okazji kupna nowego TV pozbędę się dwóch pilotów (dekoder i tv). Już po kupnie TV naszły mnie wątpliwości i faktycznie znalazłem w sieci relacje osób, które miały problemy z podłączeniem modułu CAM CI+, podobno ze względu na inny region ustawiony w TV, tyle że dotyczyło to innych modeli i nie było nigdzie określone co było dokładnie przyczyną. 

Zamówiłem już ten moduł z Cyfrowego Polsatu, mam 14 dni na jego ewentualny zwrot gdyby nie działał. Konsultanci z CP nie potrafili mi jednoznacznie odpowiedzieć czy jakiś problem może być. Podobnie jak pracownicy Samsunga, którzy mówią jednie że to model na inny kraj i nie gwarantują poprawnego działania. 

Specyfikacja tego TV wygląda tak: DVB-T, DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S, DVB-S2, wejście CAM CI+ 1.3 

Teoretycznie więc spełnia normy jakie określa CP, co do odbiorników: 
modele posiadające wbudowane złącze CI/CI+ oraz tuner DVB-S/S2 

Problem pierwszy już się pojawił - ściągnięta ze strony Polsatu lista kanałów dla modeli J Samsunga, nie chciała się wgrać ze względu na ustawienie kraju, ale sobie z tym poradziłem edytując metadane listy i zmieniając ją na Niemcy. Lista się wgrała, TV ustawiłem na HotBirda 13 E, kanały są widoczne tyle że bez dekodowania w większości oczywiście nie działają, część nie kodowanych działa. 

Pytanie więc dla teoretyków i ewentualnie praktyków, czy może być tak, że pomimo włożenia CAM CI+ będzie problem z odbiorem kanałów ze względu na ustawienie regionu w TV?

 

Ja wiem że niby sprawdzę sobie to jak już mi moduł przyjdzie, ale sam telewizor mam obecnie jeszcze 7 dni na zwrot, jak przyjdzie moduł będzie to 3-4 dni, pewno jeśli będzie coś nie tak będę próbował to naprawić itd. ale ostatecznie jeśli to jest rzecz nie do przejścia, to zastanawiam się czy jest sens mieć akurat ten model tv, skoro wiąże się z nim sporo ograniczeń, a i tak nie będę mógł mieć tego po co go kupiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam Philipsa, też wersja na Niemcy. Miałem moduł CI+ Polsatu, teraz działa z modułem Conax i kartą nc+. Przede wszystkim listy operatorów są do d.py. Najlepiej samemu sobie ułożyć listę: ręcznie lub za pomocą jakiegoś programu np: Chansort. Mam też LG z tunerem sat, tam właśnie układałem listę w PC-cie, później pendrive do TV i działa. Też początkowo wrzuciłem listę z Polsatu (mam mozliwość wyboru przy instalowaniu kanałów) - lipa, bo nie znalazł wszystkich kanałów mimo, że TV na PL. Wg mnie działać Ci powinno ale by mieć porządek w kanałach musisz sam sobie je ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam Philipsa, też wersja na Niemcy. Miałem moduł CI+ Polsatu, teraz działa z modułem Conax i kartą nc+. Przede wszystkim listy operatorów są do d.py. Najlepiej samemu sobie ułożyć listę: ręcznie lub za pomocą jakiegoś programu np: Chansort. Mam też LG z tunerem sat, tam właśnie układałem listę w PC-cie, później pendrive do TV i działa. Też początkowo wrzuciłem listę z Polsatu (mam mozliwość wyboru przy instalowaniu kanałów) - lipa, bo nie znalazł wszystkich kanałów mimo, że TV na PL. Wg mnie działać Ci powinno ale by mieć porządek w kanałach musisz sam sobie je ułożyć.

 

Mam Samsunga F6420 na region niemiecki i mi działa.

 

Czekam i czekam na ten moduł, i chyba przyjdzie jak już minie mi termin na zwrot TV. W oczekiwaniu jeszcze dopytam, a mieliście problem z wgraniem listy kanałów z Polsatu. Ja wiem że ta lista nie jest zbyt dobra i trzeba sobie posegregować samemu (choć i tak lepiej segregować 150 niż 1500), ale chodzi o sam fakt wgrania tej listy. Ona ma w nagłówku kod kraju Polska, mój TV nie przyjął jej twierdząc że to lista na nieobsługiwany region, musiałem zmienić nagłówek na Niemcy i dopiero wtedy weszła. Obawiam się, że moduł może mieć podobną informację (chyba że jego też można ustawić na Niemcy) przy instalacji i też mi go odrzuci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego moduł z regionem. Jeżeli masz wgrane już kanały do TV to moduł służy tylko do odkodowania wgranych kanałów. Ja mam TV Samsung  UE55F9000 4k UHD z zamontowanym SEK-3500U/ZG - (wersja niemiecka z dwoma slotami CI) i wszystkie kanały są odkodowane poprawnie przez moduł CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No bardzo cieszyłbym gdyby tak było, ale spotkałem w sieci relacje osób które kupiły modele Samsunga na region niemiecki i nie mogły uruchomić panelu CP. Można też zapytać co ma lista kanałów do regionu ustawionego w TV, a jednak lista kanałów mi się wgrać nie chciała dopóki nie zmieniłem jej nagłówka w pliku xml, dlatego jeśli mógłbym prosić o odpowiedź czy np. tobie lista wgrywa się bez problemu? Może tu jest jakaś zależność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wgrywałem listy z CP. Ja skanowałem poszczególne transpondery z kanałami CP, nie chciałem instalować wszelkie śmieci, które wciska CP. Mam dodatkowo w TV zainstalowany moduł z nc+ ( dawna cyfra ) , a także kanały z Astry. Wszelkie śmieciowe kanały mam usunięte, np. kanały VOD od CP. Nie mam w TV ustawione na automatyczną aktualizację lisy kanałów z CP, gdy miałem ustawione na automatyczną aktualizację to po usunięciu śmieciowych kanałów za każdym razem po zmianach na liście TV ściągał mi z powrotem śmieciowe kanały.

Link do http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...