Skocz do zawartości

Piosenki warte uwagi. Co obecnie słuchacie?


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmarł Marek Sart (prawdziwe nazwisko Jan Szczerbiński), polski kompozytor muzyki rozrywkowej i aranżer. Twórca wielkich polskich przebojów. Autor takich szlagierów jak "Wspomnienie"(Czesław Niemen).

collins01

Ledwo przeczytałem o Jill Claybourgh a teraz Sart...

 

Tyle tych śmierci ostatnio ze aż mam wrażenie, że to się jakoś dziwnie "nasiliło" .Smutne. Kojarzyłem jego nazwisko od dzieciństwa, choć może nie z Melomanami. Raczej jako twórcę, którego nazwisko tak często padało w czasie rozmaitych festiwali. Już za samo "Wspomnienie" jego nazwisko winno być uwiecznione w jakimś rodzimym hall of fame...

 

Nie zakładam oddzielnego tematu, jednak wspomnieć trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rihanna & Eminem - Love The Way You Lie Part. 2

Armin van Buuren feat. Laura V - Drowning (Avicii's Unnamed Mix)

Rihanna - What's My Name

First State feat. Sarah Howells - Reverie

 

Tego ostatnio słucham. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Moich ulubionych piosenek jest cała masa np.

Abradab - Rap to nie zabawa już

Abradab - Rapowe ziarno

Bla Bla - Ta noc jest nasza

Happysad - Mów Mi dobrze, Made in China, Milowy las, Łydka

WWO - W wyjątkowych okolicznościach, Każdy ponad każdym, Mogę wszystko

Trzeci Wymiar - Czarne chmury nad miastem, Skamieniali

The Fashion - Like Knives

The Chemical Brothers - Galvanize

Szad - Dług

System Of A Down - Toxicity

Strachy na lachy - Piła tango, Dzień dobry kocham Cię

Stop Mi! - Życie jest gdzie indziej

Jeszcze wiele innych utworów, słucham praktycznie wszystkiego oprócz popu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie:

Molesta Ewenement - Intro / Ten projekt, Wszystko co najlepsze, Muzyka miasta, To my niechciani, Takie życie ziomek, Dla społeczeństwa, Kiedy Śpisz

 

Onar i O$ka - Klubing, Letniak 2, Historie, Gdyby nie to, Wszystko ma swój koniec, Od lat, Najtrudniej, Głos z serca, Chcesz mieć wszystko ?

 

Płomień 81 - Letniak, Kolejny raz, Co jest ?, To są nasze dni, Wszystko sie może zdarzyć, Kto przy mikrofonie, Jestem przeciw, Trudno mnie kochać.

 

Grammatik - Nie ma skróconych dróg, Friko, Reaktywacja, Dedykowane, Podróże, Każdy ma chwile

 

O.S.T.R. - Ile jestem w stanie dać, Ziom za ziomem, Tabasko, Echo miasta, Początek..., Witaj w 2003r, Hajabuza, Co ty tu robisz?, Znam to, Nic pod publike, Po drodze do nieba, 1980, ... (Zapomniałem tytułu), Kochana Polsko, A.B.C., Odzyskamy hip-hop, Więcej decybeli by zagłuszyć, Śpij spokojnie.

 

Warszafski Deszcz - Gdzie tamte dziewczyny?, Czuje się lepiej, WuWuA, Już od '99 płynę..., Świat zwariował w 33 lata, Weź to kur*a podgłośnij, Czas nas zmienił chłopaki, Szare dni, Zrobiliśmy coś ważnego, Czwartek, Tak sie robi hip-hop

 

Wzgórze Ya-Pa 3 - Popatrz (RMX), Ja mam to co ty, Raz dwa, Rap symfonia, Ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sylwia Grzeszczak - Małe Rzeczy i Sen o Przeszłości

Wet Fingers - Małgośka 2011 i Turn Me Off

Shakira - Waka Waka, Loca i Bailossa

ENEJ - Radio Hello

Bruno Mars - The Lazy Song

Pewex - Dziunia

Beyonce - In This World (Girls)

De Mono - Póki na to Czas

Zakopower - Boso

Blue Cafe - Buena

 

i dużo innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

chciałbym odgrzebać na dobre ten wątek systematycznie bo widzę, że jakoś tu ucichło. może delikatnie zmieniłbym profil. wymyśliłem sobie, żeby kilka zainteresowanych osób w miarę częściej (raz w tygodniu, dwa razy w miesiącu) napisało jakież to ciekawe teledyski, piosenki z ostatniego okresu zauważyło np. na jakimś kanale muzycznym z różnych pozycji satelitarnych. oczywiście stacje radiowe też mogą być.

 

generalnie ja bym zawęził listę kawałków dla osób zainteresowanych do brzmień klubowych (np. m.in. dubstep, house, dance, trance), czarnych brzmień (R'n'B, hip-hop), może czasem jakiś pop/rock na lepszym poziomie, może jakiś naprawdę warty uwagi kawałek polskiego hip-hopu - tak aby było troszkę różnorodności.

 

każdy mógłby podać raz na jakiś czas jakieś swoje TOP 5, TOP 10, TOP 15 czy max. TOP 20 ostatniego okresu w muzyce (nie określam sztywno ram czasowych bo zdarza się, że czasem minie nawet z ponad pół roku i dostrzegamy jakiś ciekawy teledysk na zagranicznej stacji, który nie był nigdy emitowany w naszych mediach mimo, że od premiery minęło już sporo czasu - natomiast nie chodzi mi o kawałki sprzed iluś tam lat). nie chciałbym, żeby to były papkowate listy z ESKI TV, RMF, czy litanie polskiego hip-hopu jednego zespołu ani TOP 20 metalowych brzmień kanału SCUZZ tudzież złote polskie hity. trochę dużo tych wymagań - jeśli za bardzo namieszałem w tym wątku i uraziłem autora to przepraszam... może po prostu później zrobimy z tego osobny wątek. póki co przedstawiam zarys mojej koncepcji (z boku adnotacje gdzie spotkałem te kawałki albo gdzie ich można szukać):

 

01. KID CUDI - pursuit of happiness (Greatest Hits TV - 28.5E)

02. Afrojack & Steve Aoki - No Beef (CLUBLAND TV - 28.5E)

03. Foster The People - Pumped Up Kicks (BUTCH CLANCY REMIX)

04. Joe Kickass feat. O.S.T.R. - Copycats (Czwórka na wizji)

05. Rea Garvey - Can't Stand The Silence (piosenka przed walką Adamka z Kliczko)

06. Flo-Rida - Good Feeling (4fun.TV, ESKA, MASSIVE R&B)

07. Kele ft. Lucy Taylor - What Did I Do (DANCE NATION, CLUBLAND TV - 28.5E)

08. The Prototypes - Taking Me Over jakiś kanał z 28.5E :)

09. Keri Hilson Feat. Nelly - Lose Control

10. Nicki Minaj Feat. Drake - Moment 4 Life (FLAVA, MASSIVE R&B - 28.5E)

11. Calvin Harris - Feel So Close

12. Nelly - One And Only

13. Rihanna - Cheers (Drink To That) (FLAVA 28.5, ESKA TV)

14. Example - Stay Awake

15. Ben Bastion ft. Ruby - Screaming For Love (ładny wokal:)

16. Chase & Status - Time

17. Crazy Cousins Feat Kyla - Do you mind (CLUBLAND)

18. MC Xander - Spaceship Earth

19. Nicki Minaj - Super Bass (FLAVA)

20. Diddy Dirty Money feat. Swizz Beatz - Ass On The Floor

 

a więc mniej tak to by mogło wyglądać, ciężko uskładać w dzisiejszych czasach 20 świeższych ciekawych teledysków/kawałków, więc kolejne wpisy będą miały zapewne mniej pozycji. czekam na komentarze, top-listy, propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...