Skocz do zawartości

Piosenki warte uwagi. Co obecnie słuchacie?


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo gorąco polecam piosenkę zespołu islandzkiego Eurobandið, która nosi nazwę "This is my life"... :))

 

http://pl.youtube.com/watch?v=BI-HNoAKQRc

 

 

A tu link do islandzkiej wersji piosenki, która się nazywa: "Fullkomið líf".... :))

 

http://pl.youtube.com/watch?v=pM3Ew9FMze0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie słuchane utwory przeze mnie:

 

David Tavare feat 2 Eivissa - Hot summer night

Alchemist Project - Music is My Extasy

Alchemist Project - Viva carnival

Leona Lewis - Bleeding Love

Max Farenthide - Slice me nice

One Republic -Stop and stare

Sokół i Pono feat Tede - Uderz w puchara (Tede remix)

Peja, Kaczor, Gural, Pih, Borixon, Kajman, Sobota, Miodu - StoProcent Tour

The Fratellis - chelsea dagger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni czas tego słucham najczęściej:

Armin van buuren feat jan vayne- serenity

Armin Van Buuren - Sail (Radio Edit)

Armin Van Buuren - Yet Another Day

tallam2xlc vs. sean tyas - heart to heart talla retro mix (radio version)

Martin Drafts - Once In A Life

alex kunnari - lifter

Scooter - Jumping all over the world

headhunterz - digiwave

Cosmic Gate - Ultra Curve

Dj Zany - Science Religion

technoboy - into deep (original mix)

Paul Van Dyk - Let Go (Radio Edit)

the prophet - cocain bizznizz (technoboy remix)

Fred Baker - Total Blackout

Headhunterz - The Power Of The Mind

Scooter - And No Matches (Single Edit)

Tiesto - Adagio For Strings (Phynn Remix)

Scope DJ - Protocol

cosmic gate - shouldve known

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio słucham starszych piosenek, szczególnie tych które są na meczach :D

 

Theodorakis - Zorba

Dario G - Carnival de Paris

Pet Shop Boys - Go West

Opus - Live is Life

Creambase - Fiddle 2003

Jock James - Get Ready to Rumble

DjMert - Cocainebar

 

Polecam też DjMert'a:

Jumpstyle is my style, Putamadre, Punani, Zoomy, Starkoo Mix, Explode, On the Floor...

 

I trochę współczesnych:

Alex Gaudino - Watch Out

Alchemist Project - Viva Carnival

Max Farenthide - Slice Me Nice

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM:

Sanna Nielsen - "Empty room"

Danny Saucedo - "Tokyo"

Danny Saucedo - "If Only You"

Mikael Konttinen - "Milloin"

Csézy - "Szívverés"

Tereza Kerndolova - "Have Some Fun"

Fabrizio Faniello - "I Do"

Paolo Meneguzzi - "Musica"

Mor ve Ötesi - "Deli"

Mercedes Club - "Ho ho ho we say, hey hey hey"

Alcazar - "Alcastar"

Walters & Kazha - "The War Is Not Over"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlotte Perrelli - "Hero"

http://pl.youtube.com/watch?v=5n_XuQ6myDw

 

BWO - "Lay Your Love on Me"

http://pl.youtube.com/watch?v=ObNoteM16_k

 

Dima Bilan - "Believe"

http://pl.youtube.com/watch?v=3pB8XMO6SGY

 

Mikael Konttinen - "Milloin"

http://pl.youtube.com/watch?v=yS500CF5yO8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna płyta O.S.T.R. - Ja tu tylko sprzątam

 

[flash=425,373]

 

news_646.jpg

Ta płyta ma przypomnieć słuchaczom o prawdziwym Hiphopie. Jest alternatywą wobec współcześnie panujących trendów, za sprawą których Hip-Hop stał się częścią muzyki rozrywkowej. W warstwie muzycznej O.S.T.R. połączył jazzowo-funkowe sample z mocnym brzmieniem bębnów oraz analogowym brzmieniem klawiszy i skrzypiec. Tak o płycie mówi sam O.S.T.R.: "Chciałem opowiedzieć coś o ludziach i ich przyzwyczajeniach do życia w lenistwie, skąpstwie, przepychu, snobstwie, zazdrości i władzy.. płyty nie da się określić niczym innym jak mianem prawdziwego Hiphopu, bo jest na niej miejsce zarówno na stylowe braggadacio jak i na treściwy storytelling. Całość jest bardzo dynamiczna i daje przede wszystkim do myślenia nad sobą samym i Światem, który nas otacza". Na płycie gościnnie: Sadat X (Brand Nubian), El Da Sensei (The Artifacts) & Returners, Brother J (X-Clan), Cadillac Dale.

Dla ciekawych: przy produkcji płyty użyto instrumentów: Waldorf MicroQ, Yamaha Motif XS8, Nord Lead 2x, Nord Electro2/73, Korg Radias, Novation K-station , Roland VP-550 , skrzypce elektryczne Yamaha , AKAI MPC1000, AKAI S5000).

 

Tracklista:

 

1 Introgliceryna

2 Zamach na Ostrego

3 Rap droższy od pieniędzy

4 Co by się nie działo

5 śśśśśś

6 Dla tych kilku rzeczy

7 Jak nie Ty, to kto? feat. Brother J

8 Wojna o tlen

9 Ty sobie możesz

10 Keep It Classy feat. Sadat X & Cadillac Dale

11 1980

12 To ja mam flow (wersja 2008)

13 Krótki kawałek o wolności słowa

14 Jestem tylko dzieckiem feat. El Da Sensei & Dan Fresh

15 Pij mleko

16 Przeżyć to jeszcze raz

17 Mówiłaś mi...

18 To mamy w myśli

19 Big Money On The Table feat. Reps & Cadillac Dale

20 Wszystko co na górze

21 Ja tu tylko sprzątam

22 Bonus track: Jestem tylko dzieckiem feat. El Da Sensei (Returners Remix)

 

Dostępna jest też wersja kolekcjonerska 2CD zawierająca dodatkowy krążek z instrumentalami z płyty.

CD (2CD) AR-C65 (AR-C65ES)

asfalt.pl

 

Niech doskonałość płyty potwierdzą recenzenci:

 

m4379628.gif

Kluczem do międzynarodowego poziomu "Ja tu tylko sprzątam" jest jednak warstwa muzyczna. Ostry mógłby spokojnie robić podkłady dla amerykańskich gwiazd oldskulowego, prawdziwego rapu. Bez najmniejszych problemów żongluje stylami, inspiracjami, instrumentami wykorzystywanymi dla nadania bitom życia i esencji. Kapitalne bębny, idealnie dopasowane klawisze, świetnie pocięte sample, jazz, funk, dynamika. Bez żadnych żadnych chwytów pod publiczkę, bez plastiku, a pomimo tego przebojowo.

infomuzyka.pl/gazeta.pl/Gazeta Wyborcz

 

klogo.gif

Ostry z roku na rok jest też coraz lepszym producentem i to słychać. Łódzki raper nie przebiera w słowach, że nie wszystkim jego niewyparzona [beep] może przypaść do gustu. No to proszę - w wersji kolekcjonerskiej możecie kupić dwupłytowe wydawnictwo "Ja tu tylko sprzątam". Na drugim krążku znajdują się same podkłady muzyczne. Bez słów, ale z kilkudziesięcioma minutami naprawdę przyzwoitej muzyki.

Kultura Online

 

7kettles

Zachwycony jestem tym albumem. Kilka linijek tekstu bym z niego wyrzucił, ale muzycznie jest po prostu perfekcyjny. Polska jest już dla Ostrego za mała - wymiótł wszystkich - zarówno żałosnych chłopaczków spod bloków, jak i pseudoraperów od panienek. Dodatkowo lubi Mieszankę Wedlowską, swój ziom.

7kettles

 

Wywiady znajdziecie wszędzie - interia, onet... wreszcie dobry rap w mediach!

 

Dziennik.pl - ten zwłaszcza polecam

 

Co więcej ta płyta przez dwa tygodnie okupowała pierwsze miejsce OLISU (obecnie drugie) zmiatając wszystkie składanki i popowo-kiczowate cuda w stylu Feel.

 

Kupicie w każdym Empiku, czy na merlin.pl.

 

Nie słuchasz rapu, ale uważasz się za znawce muzyki? Pozycja obowiązkowa.

Nie słuchasz rapu, ale słuchasz jazzu? Pozycja obowiązkowa!

Nie słuchasz rapu, ale sluchasz funk? Pozycja obowiązkowa!

Słuchasz rapu? No to sam wiesz :)

Słuchasz radia eska i hitów na czasie? Dance, niemieckiego techno, 50 centa, Dody, i uważasz że znasz się na muzyce. Nie dotykaj tej płyty, albo... albo posłuchaj może zrozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham z tego gatunku tylko Peję. Nie wiesz co u niego słychać ? Jakaś nowa płytka ,utwór ? Ostatnio co słuchałem w jego wykonaniu to:

Szacunek ludzi ulicy

Kiedy proszę (feat Sandra)

Peja, Kaczor, Gural, Pih, Borixon, Kajman, Sobota, Miodu - StoProcent Tour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mała auto reklama :) - zapraszam na mój portal poznanskirap.com

 

z nowości:

 

poznanskirap.jpg

Między 5, a 10 marca odbyły się zdjęcia do dwóch klipów z płyty „Szacunek ludzi ulicy”. Pierwszy z nich autorstwa M. Piotrowskiego powstał w Poznaniu (kawałek „Uliczna sława”). Drugi to zdjęcia do „Panie” autorstwa Filipa Tymczyszyna (GCM), które powstały w Szczecinie. Obydwa obrazy SLU dołączą wraz z wcześniejszymi teledyskami do mającej się niebawem ukazać dwupłytowej reedycji płyty „Szacunek ludzi ulicy”, na której znajdziecie premierowy utwór i remiks konkursowy pierwszego singla.

 

Między 13, a 17 marca Peja, Decks, Gandzior i Medi Top Glon zagrali cztery koncerty na terenie Wysp Brytyjskich, gdzie przyjęto ich bardzo entuzjastycznie. Zarówno w Glasgow, Edynburgu, Dublinie czy brytyjskim Crewe Peja z ekipą zaprezentowali wysoki poziom koncertowy przy wsparciu licznie przybyłej publiczności.

 

Wspomniany poziom to nic innego jak przygotowania do koncertu z okazji 15 lecia istnienia SLU, który odbędzie się już 17 maja w hali poznańskiej ARENY. Na koncercie pojawi się tak jak w przypadku imprezy z okazji dziesięciolecia ścisła czołówka polskiej sceny hh.

 

Kolejny ruch to projekt „Fturując 2”, który ukaże się w formie mixtape’u złożony w całości przez Decksa. Na płycie znajdziecie kawałki Rycha z innymi artystami te znane i całkiem premierowe. Następnie płyta Decksa „Mixtape nr IV”, która ukaże się jeszcze w czerwcu, a we wrześniu solo Ryszarda, czyli Rychu Peja Solówka – „Styl życia gnoja”. Na płycie gościnnie udzielają się m. in: Kaczor, Gandzior, Medi Top Glon, LWWL, RDW, Brahu i Sandra. Za muzykę odpowiadają: Magierski, Sqra, Decks, Julas i Brahu. Wszystkie produkcje ukażą się nakładem firmy Fonografika.

 

Na dzień dzisiejszy SLU pracują nad projektem upamiętniającym 100 tną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego… Szczegóły niebawem.

poznanskirap.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mateo.poznan nie spodobało mi się większość utworów na tej płycie. Czekam aż coś Peja nowego zrobi ;)

A tymczasem spodobał mi się kawałek PEZET - Noc i Dzień. Pokazuje jak się czujemy po imprezie.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=zrZm1Cou59k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubert - sprawdz cala plyte - "Muzyka rozrywkowa" jest ciezka, imprezowa, szowinistyczna i brudna. Taki polski Lil Wayne. Polecam zwlaszcza "jakby jutra mialo nie byc" i kozakie "Halo!". Ostatnio robilem wywiad z Pezetem, jak tylko zmontuje materiał, dam linka.

 

@Miro - czekam na nowego Smoka, a płyta nie długo... Fokus - Alfa i Omega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...