Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym po oglądał ten kanał ale w tym momencie nie mam możliwości i bez sensu jest że kanały Polsatu w tym Polsat News są tak izolowane.Powinni się dogadać z N-ką i z Cyfrą+ i wprowadzić go do pozostałych platform lub po prostu zacząć nadawać FTA.Wtedy zyskali by więcej widzów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub po prostu zacząć nadawać FTA.Wtedy zyskali by więcej widzów :]

 

Pomijasz istotne fakty, klepane na tym forum kilkanaście razy. Widzowie oglądający kanał udostępniony drogą FTA nie liczy się w słupkach. Z czego czerpaliby zyski? No właśnie. A na podstawie słupków określa się cenę reklam. Po drugie co z tego jeśli byłby Free-to-Air. Kanał pojawiłby się w kablówkach, ale operatorzy nie płaciliby za Polsat News. Więc po co tworzyć taką stację? Tak nigdy by nie osiągnęli rentowności, oglądalności i zysków. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak trochę przesadzasz - idąc tym tokiem myślenia, żadna stacja nadająca FTA nie miałaby racji bytu a jak wiemy, niektóre radzą sobie całkiem przyzwoicie.

Osobiście uważam, że stacje informacyjne powinny być dostępne dla możliwie największej liczby odbiorców, bo tylko wtedy mogą uzyskać miano "opiniotwórczych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć nie dawno wysłałem maila do Polsatu z zapytaniem.Kiedy bedzię dostępny w innych paltformach itp..:?: Ale olali mnie i nie dostałem odpowiedzi :lol2: Powini się dogadać i powiększyć swój zasięg a w tedy mógł bym coś wiecej powiedzieć na temat tego kaanłu.TVP INFO jest słaby(jakość itp.),TVN 24 pogorszył się maxymalnie i te news-y są teraz beznadziejne,Superstacja ma wiele wpadek i także lipne news-y.Więc może Polsat News powinien pomyśleć na poważnie o powiekszeniu swojego zasięgu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć nie dawno wysłałem maila do Polsatu z zapytaniem.Kiedy bedzię dostępny w innych paltformach itp..:?: Ale olali mnie i nie dostałem odpowiedzi :lol2: P

 

Po co pisałeś do nich mejla? Nie każdemu odpiszą a i mało się dowiesz.

 

Powini się dogadać i powiększyć swój zasięg a w tedy mógł bym coś wiecej powiedzieć na temat tego kaanłu.

 

Wybacz, nie powiększą zasięgu na Twoje żądanie. Nie jest to takie proste jak Ty to sobie wyobrażasz, ponadto rozbudowanie zasięgu trwa w procesie stopniowym. I tak kanał odniósł pewien sukces - jego oglądalność jest większa od Superstacji przy mniejszym zasięgu. To tylko kwestia czasu. Jeśli nie pojawienie się w platformach (wątpię w N) to na pewno rozszerzą dystrybucję poprzez sieci kablowe. Tak też zresztą robią.

 

Nigdy nie mówiłem, że kanałowi będzie lekko, że odniesie spektakularny sukces, mimo, że go lubię do tej pory.

 

TVP INFO jest słaby(jakość itp.),TVN 24 pogorszył się maxymalnie i te news-y są teraz beznadziejne,Superstacja ma wiele wpadek i także lipne news-y.

 

Twój ton wypowiedzi zabrzmiał jakbyś oceniał za wszystkich kanały informacyjne. W naszym kraju utarło się, że to Superstacja ma dużo wpadek a po wykupieniu przez Polsat tych wpadek nie ma - głównie technicznych. Merytoryczne owszem zdarzają się, ale czy tylko im? Oczywiście, że nie. Spójrz na ''Wiadomości'', programy poradnikowe, programy śniadaniowe. Także molochy telewizyjne też nie są lepsze pod tym względem. superstacja newsami kieruje się przede wszystkim lekkością i prostym przekazem i to ich oglądam.

 

TVP INFO w moim mniemaniu jest dobrym kanałem, kwestia kilku rzeczy, które mi się nie podobają - pomijam. TVN24 mi się przejadł, ale im nie mogę nic zarzucić. No może pomysłów na dane programy zabrakło. No cóż, kwestia gustów.

 

Więc może Polsat News powinien pomyśleć na poważnie o powiekszeniu swojego zasięgu :]

 

To, ze wygląda to jako mozolny proces to jedno, ale drugie - nie oznacza to, że nic w tym kierunku nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć nie dawno wysłałem maila do Polsatu z zapytaniem.Kiedy bedzię dostępny w innych paltformach itp..:?: Ale olali mnie i nie dostałem odpowiedzi :lol2: Powini się dogadać i powiększyć swój zasięg a w tedy mógł bym coś wiecej powiedzieć na temat tego kaanłu.TVP INFO jest słaby(jakość itp.),TVN 24 pogorszył się maxymalnie i te news-y są teraz beznadziejne,Superstacja ma wiele wpadek i także lipne news-y.Więc może Polsat News powinien pomyśleć na poważnie o powiekszeniu swojego zasięgu :]

Skoro nie możesz powiedzieć nic więcej na temat tego kanału, ponieważ go nie masz, to dlaczego uważasz, że będzie lepszy niż TVP Info, TVN24 i Superstacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cale tak nie uważam :smile: Tylko chciałbym to sam induwidualnie ocenić :lol2: a jeżeli chodzi o wypowiedż "Ice "na tetam Superstacji iż już nie ma wpadek to proszę Ice abyś naprawde po oglądał sobie Superstacje tych wpadak jest jeszcze więcej niż wcześniej :lol2: ale ok :lol2: Mam nadzieję że polsat to w końcu zmieni swoją politykę co do izozowania swoich kanałów w tym kanału PolsatNews :smile: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszym miejscem do oglądania wpadek w telewizji jest program "Łapu-Capu". Tam właśnie najbardziej dyskredytowano Superstację, niejednokrotnie zdarzało się, że bardzo słusznie. Jednak ostatnio częściej widzę tam TVN24 i TVP Info (to jeśli chodzi o wpadki techniczne), natomiast z Superstacji prezentowane są tam praktycznie tylko ciekawsze, zabawniejsze materiały - i to nie ze względu na ich poziom merytoryczny, tylko jeśli chodzi o tematykę.

 

Superstacja po latach popełnia jednak jeden karkołomny błąd - trzyma mało profesjonalnych dziennikarzy, którzy po dłuższej praktyce, naprawdę nie potrafią wycisnąć z siebie krzty profesjonalizmu - mówię tutaj m.in. o Jacku Zimniku, który mową i stylem prowadzenia bardziej przypomina mi Robocopa, niż prezentera telewizyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cale tak nie uważam :smile: Tylko chciałbym to sam induwidualnie ocenić :lol2: a jeżeli chodzi o wypowiedż "Ice "na tetam Superstacji iż już nie ma wpadek to proszę Ice abyś naprawde po oglądał sobie Superstacje tych wpadak jest jeszcze więcej niż wcześniej :lol2: ale ok :lol2:

 

Z czego cały czas się śmiejesz? Co jest śmiesznego w moich wypowiedziach? Ja uważam, że nic. To Ty widocznie nie oglądasz Superstacji. Myślisz, że brałbym się za ocenę kanału gdybym go nie oglądał? Oglądam go codziennie i widać poprawę. Porównaj Superstację sprzed uruchomienia do tej obecnej. Wszystko się poprawiło - od grafiki, studia, prezenterów (to oczywiste, że nie każdy z nich jest w pełni profesjonalny na antenie - ale takie osoby można wymienić z innych kanałów) po stronę merytoryczną. A trafiają w trochę inne - szukam odpowiedniego słowa - gusta? :] To nie jest jednak odpowiednie słowo, ale wiesz o co mi chodzi.

 

Jacek Zimnik to jednak jeden z lepszych dziennikarzy. Jego styl mnie trochę drażni, ale jego rozmowy są raczej ciekawe i nie odpychają widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Wrzesień minął a strony nie ma. Jak zawsze Polsat nie dotrzymuje terminów.

Polsat News nie ma szans na osiągnięcie sukcesu przez kodowanie swojego sygnału. Okres emisji FTA był zdecydowanie za krótki. Widzowie nie zdążyli oswoić się z kanałem. Z resztą teraz Polsat News ma więcej do zaoferowania. W kanale jest potencjał ale można go wykorzystać tylko po odkodowaniu sygnału. Wystarczy spojrzeć jak skaczą słupki Polsatu w trakcie emisji Polsat News. Kanał mógłby być konkurencją dla TVP Info. Kodowanie sygnału przynosi mu więcej złego niż dobrego ale taka jest polityka Polsatu. Kanał informacyjny to kosztowne przedsięwzięcie i nadal będzie przynosił straty jeśli krąg odbiorców będzie tak zawężony. Dla przykładu można podać TV Biznes i TVN CNBC Biznes. TV Biznes nie jest lepszym kanałem ale oglądalność tylko dzięki emisji FTA jest większa. Zakodowanie byłoby jego śmiercią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić, że słupki oglądalności Polsatu skaczą podczas emisji pasma Polsat News chociażby dlatego, że o tej porze nadawane były różnego rodzaju tasiemce, itp. Ale odkodowanie sygnału wcale nie musi pomóc w zwiększeniu oglądalności, bo jest to nie do sprawdzenia. Polsat News dostępny jest w Cyfrowym Polsacie i dzięki ilości jego abonentów + odbiorców telewizji kablowej można śmiało stwierdzić jaki jest zasięg ich programu. Uważam też że ilość abonentów platform cyfrowych rośnie dość szybko kosztem odbiorców korzystających z tunerów FTA, dlatego odkodowywanie sygnału nie ma większego sensu - w końcu PN ma nabijać klientów Cyfrowemu Polsatowi, a nie Cyfrze+ czy N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić, że słupki oglądalności Polsatu skaczą podczas emisji pasma Polsat News chociażby dlatego, że o tej porze nadawane były różnego rodzaju tasiemce.

To prawda ale jest jeszcze Kawa czy herbata i pasmo TVP Info. Chociaż dla ścisłości pasmo TVP Info jest od niedawna nadawane od 6:00.

Odkodowanie sygnału wcale nie musi pomóc w zwiększeniu oglądalności, bo jest to nie do sprawdzenia.

Oglądalność każdego kanału jest do sprawdzenia. Emisja FTA czy nie, nie ma tu żadnego znaczenia.

Odkodowywanie sygnału nie ma większego sensu - w końcu PN ma nabijać klientów Cyfrowemu Polsatowi, a nie Cyfrze+ czy N.

Polsat News kasy Cyfrowemu Polsatowi nie nabije tyle by kanał był opłacalny. Można sobie nabijać kasę innymi produkcjami ale kanał informacyjny jest bardzo drogi w produkcji. n nie bunkruje TVN 24 tylko u siebie. Wiem, że są umowy, których zerwać się za bardzo nie da ale pozbawione jest to sensu i nikomu to nawet do głowy nie przychodzi. Odkodowanie sygnału miałoby sens bo dostęp do kanału mieliby abonenci wszystkich platform, jak i użytkownicy FTA. Powinni też starać się o emisję DVB-T. Wtedy kanał miałby jakąś przyszłość. A tak nie wróżę Polsatowi News dobrze. Chyba, że będą robić coś na poziomie TV Biznes to może przetrwają. Z dobrego źródła wiem, że mają kłopoty finansowe i opłacalność tego kanału jest mierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figa z makiem. Badania telemetryczne nie obejmują widzów odbierających kanały np. za pośrednictwem odbiorników FTA. Nie da się sprawdzić ile w Polsce mamy anten satelitarnych, do ilu z nich podłączone są odbiorniki free-to-air a ile z nich tak naprawdę jest w ogóle używanych. Taka grupa widzów nie jest w żaden sposób reprezentatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób mierzy się oglądalność TV Puls? Wróżka widzi ją w kuli?

Mylisz dwa pojęcia: oglądalność i zasięg. To ile osób wykupiło pakiet w którym jest TVN 24 to zasięg a oglądalność to ile osób ogląda TVN 24 w danym czasie. Teoretycznie zasięg może wynosić 100% a oglądalność 0% To czy kanał jest płatny czy nie to i tak oglądalność mierzy się badaniami telemetrycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób mierzy się oglądalność TV Puls? Wróżka widzi ją w kuli?.

Nie. Wylicza się ją za pomocą wzoru na pole odcinka.

 

Jak wyliczają zasięg Pulsu? Przecież to proste. Zliczają aktywnych abonentów C+, CP i n (tam Puls jest w najniższych pakietach), kablówek i odpowiednią ilość odbiorców sygnału naziemnego.

 

Wracając do PN. Teoretycznie mogliby dać go powiedzmy do C+ (jest tam dostępna Superstacja). Uważają jednak, że lepiej mieć ten kanał na wyłączność, jako "magnes" do Minimaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zliczają aktywnych abonentów C+, CP i n (tam Puls jest w najniższych pakietach).

Zliczają wszystkie osoby, które mają swoje anteny skierowane na Hot Birda. Nie zapominaj, że kanał jest FTA i nie trzeba być aktywnym użytkownikiem platformy.

 

Cyfrowy Polsat ma korzyści z Polsatu News na wyłączność ale Polsat News już nie bardzo. Polsat Play lub Polsat Cafe nie pochłaniają takiej kasy ale Polsat News nie będzie się rozwijał będąc tylko w CP. Z szumnych zapowiedzi nie wiele wyniknie i kanał będzie niszowym polsatowskim tworem pochłaniającym ogromne pieniądze. Nikt nie będzie pompował bez końca kasy w ten kanał. Albo go zlikwidują albo będzie na poziomie TV Biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...