Skocz do zawartości
  • 0

TVN-Pomoc


rutek_1990
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich.Mieszkam w okolicach Siedlec w odległości około 100 km od Warszawy.Mój problem polega na tym że bardzo potrzebny jest mi TVN,niestety nie potrafię jego odebrać.Sąsiad,mieszkający około 100 metrów ode mnie,nie ma z tym problemu.Chciałbym dowiedzieć się co proponujecie,łącznie z telewizja satelitarna.Ja niestety jestem w tych sprawach nowicjuszem.Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jesli chodzi tylko o TVN to najlepiej weź sobie CP, pakiet kosztuje 10 zł miesięcznie i masz m.in TVP1, TVP2, TVN, TV4, Polsat, TVN7. I wtedy będziesz miał dobrą jakość obrazu, nie licząc TVP 1/2 bo CP ma byle jaką ich jakość, ale nie kiedy lepszą niż z analogu (naziemnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Burli, mam nadzieje, ze to pomyłka :) . Antena, którą podałeś jest na VHF, a jemu potrzeba na UHF. Dokładniej kanał 33.

Może coś takiego: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm

Napisz jeszcze, jaką antenę ma sąsiad. Czy może jest to siatka?

Jaką ma jakość poszczególnych kanałów i czy ma TV4?

 

Jeśli chcesz kompletny zestaw anten dla PKiN, to potrzebujesz antenę na zakres VHF (TVP1) i na UHF (pozostałe kanały, taka jak podałem na początku).

 

Ale najpierw odpowiedz na powyższe pytania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podejrzewam, ze bez wzmacniacza antenowego sie nie obejdzie - 100 kilometrow to w zasadzie poza granica zasiegu

 

a jaka moc ma nadajnik na Pekinie ?

 

 

 

p.s. no i kupujac wzmacniacz antenowy mozesz kupic antene bez symetryzatora, bo te role pelni sam wzmacniacz - tylko kup taki przykrecany BEZPOSREDNIO do preta w puszcze antenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pytania dotyczące tego jakie posiada on pragramy,niestety nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi.Co do anten,to posiada chyba zarówno siatkową jak i kierunkową.

J,jak i on,nie mamy anten skierowanych na Warszawę,lecz na Chotycze,miejscowość położoną od nas o około 35 km.jedyne co wiem to to,że znajduje się tam 300 metrowa wieża nadawcza.Czy to coś zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

po pierwsze to jestem w tych sprawach zielony. Smile

mieszakm na wsi i mam bardzo slaba jakosc tvnz anteny naziemnej . na dachu po polsacie zostala czasza 90 i przewod. co by bylo trzeba dokupic zeby miec lepsza jakosc tego programu. chodzi mi o jak najnizszy koszt. czy np tuner analogowy z allegro jakis stary za 1 zl bedzie do tego odpowiedni? czy musi byc jakis juz cyfrowy ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TVN aktualnie nadaje w analogu z satelity, więc teoretycznie to rozwiąże problem, ale tymczasowo, bo nie wiadomo jak długo jeszcze TVN w wersji analogowej będzie nadawać - jego wyłączenie zapowiadane jest od kilku lat. Cyfrowo TVN jest z satelity kodowany, więc aby go odebrać, musiałbyś wejść w abonament (choćby Mini w Polsacie za niecałe 10 zł na miesiąc).

 

Być może masz jednak możliwość poprawy jakości odbioru TVN-u z anteny naziemnej, ale aby to ustalić musisz podać, gdzie mieszkasz i w jakim kierunku ustawioną masz teraz antenę naziemną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

marrasss - Raczej będzie cieżko bo to tylko 10kW nadajnik we wrocławiu jest. Może jeszcze jest jakiś lokalny bliżej o mniejszej mocy i dlatego z wrocławia nie łapiesz. A jeśli chcesz antene to polecam jakąs kierunkową dobrać sobie na kanał 56 (ja ostatnio kupilem ATV 21/38-69 i jestem zadowolony) i przedwzmacniacz PAP-630 Telmora.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mieszkam pod lesznem (wielkopolska) a antene mam na srem /k. poznania, a jak okrece na wroclaw to w ogole nie sciaga. to moze jakas lepsza antena naziemna (kierunkowe czy cos takiego )

Widzę, że TVN jest nadawany z Poznania. Nadajnik o mocy 1 kW (czyli niewiele), a jesteś oddalony o około 65 km. Jednym słowem - niedobrze.

Możesz próbować sprzętem podanym przez @Don_Mag (zarówno odbioru z Poznania jak i Wrocławia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszym rozwiązaniem jest odbiór z analogowego tunera satelitarnego. Tam uzyska się najlepszą jakość. Co do wyłączenia, przez pół roku będzie na pewno. Ciekawe, że w analogu jest a w cyfrze nie. I to głupie tłumaczenie, że TVN jest zakodowany na satelicie z uwagi na ograniczenia licencyjne. Jeśli tak jest w rzeczywistości to dlaczego w analogu też nie jest zakodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby to powiedzieć... Analog jest przeżytkiem i nie obowiązują go już niektóre prawa, dlatego jest legalne nadawanie bez kodowania.

 

Wiele produkcji TVN ma licencję na nadawanie tylko na obszarze Polski, dlatego cyfrowy jest kodowany. A że kodowany, to jest już możliwe odbieranie tylko w Polsce (bo w Polsce tylko są dostępne platformy cyfrowe rozkodowywujące TVN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...