Skocz do zawartości

Siła sygnału CP


kbien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
czy przy duzym mrozie (ostatnie 3 dni) tez macie spadek siły sygnalu?

Pewnie któryś z elementów u Ciebie nie wyrabia, mam na myśli konwerter, przełącznik albo kabel.

 

ja mam wzrost sygnału podczas mrozów na satce. na naziemnej mam spadek. Ot takie ciekawe zjawisko :)

Z fizyki jestem noga ;) ale wydaje mi się, że "zimna blacha" lepiej odbija sygnał ;) A może mroźna atmosfera powoduje mniejszy "opór" dla sygnału z nieba...?

W przypadku naziemnej, na elementach może osiąść szron (albo coś podobnego) i z lekka zmienią się właściwości anteny (co spowoduje straty sygnału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Hotbirdzie mam 83-85% jakości i 52-55% siły sygnału na Echostarze 717

Ustawiane wczoraj przed godziną 22, w mrozie :)

W pionie i poziomie kombinowałem, niestety nie dało się już lepiej :(

Może być wina tego, że w moim położeniu miejsce na które 'patrzy' antena jest częściowo przysłonięte przez kawałek mojego bloku...

W każdym razie za ustawienie anteny u mnie w mieście cenią się 100 zł, a ja to zrobiłem w ciemnościach, praktycznie 'na oko' później tylko minimalnie ustawiając, za darmo...

 

Poprawka:

Przed chwilą wyszedłem ponownie na mróz i uzyskałem 88-89% jakości oraz 63% siły sygnału, więcej się chyba już naprawdę nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wież da się na 100 na 100 ustawić tylko potrzeba już totalnej precyzji...

Za czasów Sagema jak przyjechał monter to ustawił sygnał na 99 - 100%, tylko że na Sagemach był tylko pasek sygnału...

Więc się da uzyskać taki poziom

samemu to wiadomo ciężko będzie uzyskać taki poziom, ale granicie nawet 80% da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe i tak jest, ponieważ śnieg, deszcz itd zakłócają sygnał. Ja u siebie dzisiaj także zobaczyłem spadek jakości sygnału, ale co dziwne głównie na HB, Astra ma minimum 80% jakości i dochodzi nawet do 99, a HB od 50% najsłabiej a silniejsze TP do 80%. Dość dużo zależy także od anteny, im większa tym lepiej, te Polsatowskie są często za małe, mój sąsiad podczas mocniejszego deszczu traci sygnał a u mnie jest wtedy ponad 80%, a normalnie jest wszystko na 99% na moim tunerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigOS

Tak jest to możliwe.Tak jak @james_b mówił zależy jaką masz antene.Ja na przykład mam 60 cm od cyfry+ i u mnie jak jest większy deszcz lub silny wiatr lub śnieżyca to na niektórych kanałach trace sygnał.U mojego kumpla który ma 120 cm własną wszystko chodzi ok tylko ma obniżony sygnał troche ale tak to zawsze ma:siła:98 jakość:98

 

PS.A mam pytanie:

Czy jeśli jest mróz to może być przyczyną,że czasami w nocy trace sygnał na chwilke jak przełącze na inny i włącze na ten to już jest ok.Mam to na tych kanałach:Zone Europa,Boomerang,TV1000 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okolo 80% sygnalu a na kanalach takich jak polsat, tvn, mtv, viva i paru innych badzo czesto wieczorami szuka mi sygnalu. Kiedys tego nie bylo. Kanaly axn czy extreme dzialaja zawsze bez zarzutu. Dlaczeg kanaly z jednych transponderow odbieraja prawidlowo a z innych gubia sygnal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kabel ze skystara podpiąć do samsunga i sprawdzić.

Obstawiam kabel, miałem identyczną przypadłość, i również działo się to tylko wieczorami (sygnał był, a czasami po prostu znikał pasek sygnału na parę sekund, i tak co chwilę)

 

Sprawdź też, czy wokół tunera nie ma jakiś innych urządzeń ktore mogą powodować zakłócenia, u mnie była to baza telefonu bezprzewodowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...