Skocz do zawartości

Siła sygnału CP


kbien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy mocnych opadach szczególnie śniegu i jeszcze jak mi troche talerz obsypie to zanika mi zasięg i muszę z miotełką na kijku na balkonik i zrzucam śnieg i wraca do normy do następnej śnieżycy a mój obecny sygnał to 80% górny pasek 82% dolny pasek przy TP 11958/V sat Hotbird sieć Sky mam DSB616 i standardowy talerz, czy to normalne?? Czasami się jeszcze obraz przytnie na kilka ładbych sekund to jest irytujące i to jescze podczas meczu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

U mnie siła sygnału to 72-76%, natomiast jakość 66-72% w zależności od warunków atmosferycznych. Dodam jeszcze że od konwertera quad do tunera (717) łaczy mnie kabel o długości ok 20-25m - nie pamietam dokładnie. Czy to są dobre parametry. Wszystkie kanały działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączam dziś CP a konkretnie discovery a tu nie idzie sprawdzam wszystkie kanały i kilka mi nie idzie wy tez macie taki problem ??

 

Skoro nie dziala i Discovery to na pewno tez nie TVP1 i TVP2. Te kanały nadaja z tej samej czestotliwosci a nie masz ich z powodu niedokladnego ustawienia anteny badz slabego konwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam antene 70 i jakosc obrazu mam dobra, zadnej pikselozy, zaciec, zanikow obrazu lub dzwieku.

 

11158V

siła sygnału: 65%

jakość sygnału: 63%

 

12188V

siła sygnału: 65%

jakość sygnału: 61%

 

12284H

siła sygnału: 69%

jakość sygnału: 64%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SOBOTĘ 23.12.2006 KUPIŁEM DEKODER CP ECHOSTAR 717. INSTALOWAŁEM SAM WG.WSKAZOWEK Z INTERNETU

-CZASZA 60CM

-SIŁA SYGNAŁU PONAD 80%,

-JAKOŚĆ SYGNAŁU 45 DO 60 %,

OBRAZ BARDZO DOBRY

PYTANIE:

1. CZY PRZEZ ZMIANĘ AZYMUTU ANTENY I KĄT PRZEKRECENIA KONWERTERA POPRAWIĘ JESZCZE JAKOŚĆ SYGNAŁU.

 

2. CZY NA JAKOŚĆ SYGNAŁU MA WPŁYW ŚREDNICA ANTENY SATELITARNEJ.

 

3. PRZY INSTALACJI ANTENY MAXSYMALNA SIŁA SYGNAŁU JAKĄ UDAŁO MI SIĘ UZYSKAĆ WYNIOSŁA 82%. A JAKOŚĆ SYGNAŁU 65% ALE JAKOŚĆ SPADŁA PO DOKRĘCENIU ŚRUB MOCUJĄCYCH.

 

bARDZO LICZĘ NA WASZE WSKAZÓWKI

gogo

Edycja:bogdan425 - pisanie dużymi literami oznacza krzyk. Proszę tego więcej nie robić - regulamin Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mieszkam w okolicy Londynu i na standardowej czaszy chyba 60cm (zmiescila mi sie do walizki) lapie jakies 60pare procent sygnalu. Ustawialem recznie bez zadnych urzadzen pomiarowych, ale na samsungu nie moge znalezc nigdzie dokladnego - procentowego pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od godz 16.30 (przynajmniej od tej godz. miałem możliwość sprawdzenia) zauważyłem, że jakość sygnału z tr. 12,188 wynosiła zaledwie 39% teraz jest już 52%(pozostałe tr. w normie). Natomiast siła sygnału wynosi 74% cały czas ale, nie ma problemu z odbiorem. Czy ktoś jeszcze to zauważył??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio CP z anteną firmową CP 60cm i udało mi się ustawić sygnał o sile ok.67%.

Jak to u was wyglada?

Dajcie znać

 

No to masz źle ustawioną antene!

Przy anenie 60cm powinieneś osiągnąć nawet 99% sygnału!

Zadzwoń po fachowca niech ustawi ci antene za pomoca miernika!

Wtedy masz pewność min. 95% sygnału....

 

Ja miałem tak anteny ustawiane i zawsze mam ponad 95% sygnału...

 

Lub zachmorzone niebo... co zabija promieniowanie z satelity :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie siła wynosi około 65-72% przy ładnej pogodzie ,natomiast jakość nie zmienia sie i wynosi 70%. Wszystkie kanały odbierają jak należy choć czasami zdarza sie pikseloza lub stop klatka. Mam antene polsatu i dekoder echosia dsb-616. Mieszkam w wierzowcu na 4 p tak mniej więcej po środku. Blok skierowany jest delikatnie w strone pn wsch. Jak kupiłem zestaw to moja pierwsza instalacja i szukanie sygnału odbywało sie u mnie z balkonu. Oczywiście bez skutku [jakość 70%-siła 0%] Nie miałem wyboru i zainstalowałem antene na 11p w pomieszczeniu w który nikt nie mieszka i teraz jest oki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...