Skocz do zawartości

Siła sygnału CP


kbien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej liczy się sytuacja jaka będzie na drodze od nadawcy do satelity, bo jeśli tutaj sygnał nie zostanie dosłany to odbiór będzie utrudniony albo niemożliwy i nawet 3 metrowa antena nikogo nie uchroni. Jeszcze jak będzie i nad Wawą burza i na drodze sygnału z satelity do Twojej anteny to już szans właściwie nie masz, o ile zjawisko będzie silne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka dla Was pewnie śmiesznych pytań. No ale cóż..musze przeżyć salwy smiechu. Jestem kompletnym laikiem w temacie.

1. Mój wskażnik poziomu sygnału wskazuje jakieś 2/3 stanu paska (tuner samsunga 305g, antena 60 cm) Czy sygnał ten może być mocniejszy? (gdzie można znaleźć wskaźnik poziomu żeby nie znikał bo chciałbym go poprawić)

2. Podczas deszczu ewidentnie występują zakłocenia, kiedy nałożyłem worek foliowy na konwerter zakłocenia ustąpiły, nie wiem czy go tam zostawiać, czy podziurować żeby konwerter nie parował, czy wymienić konwerter? Dodam, ze wziałem nową antene i konwerter z polsatu, ale nie zamontowałem gdyż posiadam zestaw sat. po wczesniejszym lokatorze, wiec zastanawiam się teraz czy nie wymienić samego konwertera na ten nowy z polasatu czy z takerzem. Nie chciałem się babrać w ściąganiu i przykręcaniu i ustawianiu sygnału skoro już tam był sprzet :/

3. co do samego konwertera,,,na nowym pisze HD READY, czy to ma jakiś wpływ na to czy mogę odbierać programy w w HD? Czy do tego musi być też odpowiedni tuner więc nie mam się czym przejmowac skoro takowego nie posiadam? Na polsat sport HD mam tylko dźwięk wiec przypuszczam , ze tak :P

Czy ten konwerter hd ready może miec wpływ na jakość programów jeśli posiadam tv sony LCD 32 cal też HD ready? Czy zostawić konwerter który jest, choc nie wiem co to za jeden :P.

Dodam, że odbieram wszystkie kanały, ale kupując platformę cyfrową nie myślałem, że TVP1 i TVP2 będą gorszej jakości niż na kablówce czy antenie siatkowej, a wlasnie ze wzgledu na zakup telewizora LCD zdecydowałem sie na rezygnację z kablówki :/ generalnie liczyłem na lepszą jakos kanałów :/

dziekuje pozdrawiam i jak się już polejecie to odpiszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Może być mocniejszy jak założysz większą antenę.

 

Ad. 2. Głupi pomysł z workiem, wymień konwerter oraz zarób na nowo wtyczkę przy konwerterze.

 

Ad. 3. Nalepka HD Ready to taki "chwyt marketingowy", konwerter nie odpowiada za odbiór telewizji HD.

 

Konwerter także nie poprawi "jakości" odbieranych programów, otrzymujesz dokładnie to samo (jakościowo) co wysyła nadawca (jak wyśle dobrej jakości sygnał, to dostaniesz go w dobrej jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomekb1976 chociaż do wschodniej granicy masz "kawałek", u mnie jakości 99% a siły jak już pisałem 64%( może dlatego, że mieszkam w Bieszczadach) i tu właśnie moje następne zapytanie

jak to jest z jakością a siłą sygnału,( czy jakości ma wpływ na siłę sygnału) bo wielu ludzi przy" większej" silę sygnały traci na jakości i czy można odwrotnie większa jakość mniejsza siła.

PS

Trochę może nie zrozumiale napisałem, ale mam nadzieje, że zrozumiecie. :woot:

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...