Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Niestety tym wpisem pokazujesz brak orientacji(żeby nie nazwać tego ignorancją) w temacie. Rzeczywiście skup się lepiej na Euro, rozgrywki ligowe możesz sobie odpuścić. Jedyna polska drużyna, która może być rozstawiona w ostatniej rundzie eliminacji LM. Brak słów dla Twojego "obiektywizmu".

 

 

On dobrze zna ligowe. Legia jest najlepsza wiec najłatwiej hejtować a ostatnie lata to 5 PP na 6 ostatnich. 3 MP z 4 ostatnich i 4 z 5 grup LE i 2 razy wyjście i raz aż 15 pkt w grupie

 

Porównaj widz666 to z wynikami Lecha, któremu zapewne kibicujesz sądząc po twoim hejtowaniu Legii.

 

W zeszłym roku Legia była by rozstawiona w 4 więc teraz też może być jeżeli kilka rozstawionych odpadnie a zawsze są niespodzianki. Za rok odpadnie dużo pkt za sezon Skorży więc jeżeli nie uda się dostać do LM to trzeba nastukać pkt w LE aby odrobić to co za rok zostanie zabrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie piszę, że Lech czy Piast awansuje do LM. Widzę tylko, że Leśnodorski ma ambicje ponad możliwości. Nie ma głowy do zarządzania, szybko się podpala, coś głupiego wciąż chlapie na Twitterze i wywiadach. A im więcej chce, pompuje nadzieje, tym mu nie wychodzi. W tym roku mieli zdobyć tytuł łatwo przy swojej miażdżącej przewadze finansowej, kadrowej, a wszystko rozst[beep]ło się w ostatniej kolejce. Jeśli ta drużyna walczy do ostatniego meczu z Piastem, to każdy przeciętniak europejski ich ogra.

 

Pisałem o Legii, a wy piszecie o mnie. Nie mam też obowiązku być obiektywnym - a wy jako kibicujący Legii tym bardziej nie jesteście. Pisałem o szansach, a to że Legia w ostatnich latach była najbliższa awansu do LM nie daje jej żadnej przewagi. To tylko świadczy, że mieli dużo szans awansu, a nie wykorzystali żadnej.

 

Koledzy Arkon i mad85 zbyt osobiście tu traktują krytykę Legii. Legia to nie wy, wy to nie Legia. Chociaż pewnie tak myślicie.

Jeden z was to oddany kibic Legii, drugi kibol. Z Arkonem można jeszcze porozmawiać - choć tu niemile zaskoczył napastliwym postem, z madem85 można tylko razem race odpalać, bić się i demolować stadion. Chociaż leki uspokajające powinniście użyć obaj.

 

To że surowo oceniam szanse, nie znaczy że nie jestem za polskimi klubami, bo akurat w przeciwieństwie do was, oglądałem je jak grały w LM, a wy widzieliście to pewnie tylko na materiałach archiwalnych. Polska jest w takiej sytuacji, że trzeba kibicować każdej drużynie w pucharach i każdy normalny kibic tak robi. To w Anglii można sobie pozwolić na to, żeby kibic Arsenalu cieszył się z odpadnięcia Chelsea, a Realu Atletico. Bo mają tego dużo i na co dzień. W Polsce tak nie jest. Lepiej mieć realne oczekiwania i się mile zaskoczyć, niż drzeć [beep], że w tym roku będzie LM, a potem znów być zawiedzionym, jak od 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jest szansa, szansa realna pewnie największa od lat ale czy będzie to o tym zdecyduje wiele czynników. Jedno jest pewne, organizacyjnie wyprzedzamy wiele klubów które grały w tej lidze mistrzów w ciągu reformy Platiniego, zresztą nie tylko organizacyjnie ale i sportowo.  Bo patrząc, że w lidze mistrzów grały takie ogórki jak choćby Roger Canas to jednak pokazuje, że nie tylko umiejętności i szczęście decyduje o tym, że ktoś się dostanie czasem potrzeba wielu sprzyjających czynników. Taka Astana nie przegrała meczu w LM  u siebie nie dlatego, że miała dobrych piłkarzy, czy grała dobrze a dlatego, że niestety podróże w tamten rejon są męczące i teraz z czasem nawet patrze inaczej choćby na męczarnie Legii w Aktobe gdzie mimo wszystko wymęczyliśmy wygraną. 

Po zatem czy zawodnik wypalili czy też nie decyduje wiele czynników, taki Hugo Alcantara w Legii był totalnym odpałem transferowym a w takim Cluj zagrał 2 mecze w LM i prezentował się bardzo dobrze. A to pokazuje czasem jak futbol jest czasem nie przedywalny,

 

Co do Legii w lm to stanisto ja doskonale pamiętam wszystkie mecze ze stadionu więc trochę ci to nie wyszło, a bombę Piszczyka z Rosenborgiem na 1:1 mam przed oczami do dziś.

 

Co do innych klubów to szczerze życzę im jak najgorzej w pucharach bo to, że kibicuje Legii to jednak coś oznacza i mam szczerą nadzieję, że kibicem Amicki Poznań czy innych klubów życzą nam  jak najgorzej ale kanapowiec tego nigdy nie zrozumie. 

 

Co do sfery organizacyjnej to co na ten temat może wiedzieć kanapowiec ? Wpadka organizacyjna wiele dała w klubie, wiele rzeczy zmieniła i sprawiała, że organizacyjnie czy marketingowo jesteśmy na poziomie najlepszych klubów. Świetna robota jak wykonują Kuba Szumilewicz czy Wiktor Cegła dla ciebie jako kanapowca jest pewnie nie zauważalna. To, że Legii udało się dogadać choćby z Adiddasem na zaprojektowanie własnej koszulki meczowej gdzie Adiddas siada do taki rozmów od 100 ty sprzedanych koszulek także dla ciebie jest nie znanym faktem, to że w poprzednich sezonie klub sprzedał 4 tyś koszulek a tym co się zakończył przed chwilą w miesiąc klub sprzedał ponad 5 tysięcy koszulek  cały sezon przekroczył na pewno liczbę 10 tyś co nie jest tylko ogromną liczbą w skali kraju ale także całej Europy Wschodniej a koszulki niestety są w cenie europejskiej więc tanie nie są. To, że Fortuna wycofała się z obecności na koszulkach Sparty Praga mimo znacznie lepszego prawa w Czechach i pojawiła się za większą kasę na trykotam Legii to dla ciebie pewnie złe zarządzanie.

Oczywiście nie wszystko w tym klubie jest idealne bo do dziś nie rozumiem czemu tyle lat w klubie pracuje takie beztalencie jak Mazurek ale może kiedyś się przekonam. Ja przeciwieństwie do ciebie jednak mam związek z tym środowiskiem piłkarskim ze względu czym się zajmuje więc daruje sobie bzdurne teksty o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. A to, że Bodzio lubi czasem wbić szpileczkę czy powiedzieć coś kontrowersyjnego czy to na Twitterze czy w mediach to ten typ już ma i to jest fajne bo to nakręca spiralę. W końcu ten klub ma normalnego prezesa który wie o co w tej zabawie chodzi. Ale oczywiście kanapowiec powie, że nie ma głowy do zarządzania lol. Zresztą nie przypadkowo w zarządzenie ECA to przedstawiciel Legii Mioduski został wybrany do zarządu kosztem Sparty Praga.

 

Co do braku dominacji to odpowiedz jest banalna, Legia gra za dużo meczy. Więcej meczy niż Legia w sezonie zagrały  tylko Liverpool jak dobrze pamiętam 62 i Sevilla 63. Więc o czym my mówimy, gramy tyle samo meczy co Barcelona, Real, Atletico itd. A jednak aby skutecznie rywalizować na 3 frontach to trzeba posiadać 20-23 wyrównanych zawodników. A o tym dobitnie świadczy przykład Sevilli która w normalnych warunkach byłaby wstanie podjąć rywalizacja z 3 w Hiszpanii ale grając na tylu frontach nie jest w stanie. Ale co tam może wiedzieć kanapowiec.

 

I co do Gali Ekstraklasy znowu mamy kpinę bo po raz kolejny w nominacjach jest obrońca który nie potrafi bronić a w zasadzie 2 .Wcześniej znajdywali się i Brzyski i Douglas teraz pora na Mojtę i  Mraza który do tego wygrał, trochę to śmieszne tym bardziej, że to piłkarze go wybrali.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może głos od 1. ligowca. Ja nie wiem, jak wpłynie przerwa na Legię, ale mam nadzieję, że bardzo dobrze, bo na ten moment ciężko wyobrazić mi sobie Legię w LM bez może 2 solidnych wzmocnień. Wiem, że czasami wpadka może zdarzyć się nawet największym tuzą, ale Legie potrafiła zajechać Termalica (1-1 na wyjeździe i aż 3:0 w Niecieczy), a jeśli @mad85 piszesz o organizacji, to Termalica przy Legii to mrówka. Lubin też równać się nie może, ale się postawił i wygrał. Ma jednak lepszy zespół niż Termalica i to aż tak nie szokuje. W Lubinie strasznie dużo dał Starzyński, którego pewnie za chwilę nie będzie, ale to też lampka ostrzegawcza, ile dla drużyny nawet na papierze słabszej może zrobić jeden zawodnik. Oby Legii w kluczowym momencie nie pojawiły się takie mecze.

Edytowane przez Venio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przez przypadek mamy powiedzenie Legia-tragedia. Stawiam że w tym roku odpadną już w 3 rundzie.

Nie dziw się mojej ostrej odpowiedzi, sam sprowokowałeś tym określeniem Legia- tragedia. Lubię rozmawiać na tematy piłkarskie, ale jeśli to jest dyskusja merytoryczna. A mecze Legii w LM oglądałem z trybun :). Nie oszukujmy się, jeśli jakaś drużyna polska ma  awansować do tych elitarnych rozgrywek, to może to być tylko Legia. Ja, w odróżnieniu od @Mad 85, trzymam kciuki za wszystkie nasze drużyny w pucharach. Niestety w tym roku trudno być optymistą, w Piaście już krążą pogłoski o odejściu najlepszych zawodników(Vacek, Nespor), podobnie w Cracovii(Kapustka) i Zagłębiu(Starzyński). Tylko wojskowi mają na tyle szeroką kadrę, że mogą łączyć rozgrywki krajowe z europejskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą naszą szeroką kadrą to ja się kategorycznie nie zgadzam, ilościowo to tak ale jakościowo to nie. Brakuje nam przede wszystkim środkowego obrońcy, defensywnego pomocnika (alternatywa dla Jodły), skrzydłowego(minimum 1, choć ja sobie dużo obiecuje po tym, że Stasiek jest w stanie odbudować Kubę Koseckiego fizycznie,  bo Kuba dobrze przygotowany fizycznie i motorycznie potrafi zrobić różnicę a z tym w ostatnich latach było kiepsko u niego), napastnika umiejącego grać głowa, wziąć na klatę obrońce, zastawiać się, przytrzymać piłkę no i bramkarza znacznie lepszego od Malarza (choć 2016 rok to chyba sezon jego życia) i Cieżniaka.

 

Kto poważny weźmie Vacka ? Facet ma 28 lat , nie dał rady na zachodzie taki Piast to idealne miejsce dla niego , Nespor podobnie ma 26 lat i to jego 1 sezon gdzie strzelić ponad 10 bramek ponad. Oczywiście chyba, że chcą wyjechać do Chin czy Bliskiego Wschodu bo raczej nawet Turcja to nie jest kierunek w którym będą budzić jakieś wielkie zainteresowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z innymi polskimi klubami kadra Legii jest bardzo szeroka. Oczywiście potrzebne są konkretne wzmocnienia i zarówno Leśnodorski, jak i Czerczesow dobrze o tym wiedzą. Prawdopodobnie odejdą Jędrzejczyk i Nikolić, więc ilość braków wzrośnie. Pocieszające jest to, że ostatnio naprawdę nieźle wygląda skauting. Też wierzę, że Kosecki może błyszczeć, w końcu w meczach ze Steauą był najlepszym zawodnikiem na boisku. Trochę martwi mała kreatywność w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem kadra Legii wcale nie jest taka rewelacyjna. Pod względem jakościowym i ilościowym dużo lepsze wrażenie na mnie robi Lechia i samo przyjście Nowaka dużo dało. Sądzę, że z 2-3 mądre wzmocnienia i to Lechia jak nie w następnym to za 2 lata będzie się liczyć w głownej mierze o majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteście kibicami Legii, to podpowiem wam, że nie ma takiego piłkarza jak Nikolić przez "Ć". Jest Nikolic. Owszem, urodzony w byłej Jugosławii, ale reprezentuje i ma obywatelstwo Węgier. W węgierskim nie ma litery "Ć" dlatego Nikolic szanując swój nowy kraj nie chce mieć pisanego nazwiska przeć "Ć" obcego na Węgrzech. Co innego Prijović, który widocznie tak jak Ibrahimović chce mieć pisane nazwisko przez "Ć" jak miał w oryginale od urodzenia, dlatego je ma na koszulce Legii, a Nikolic nie. Musiała to być widocznie inicjatywa samego Nikolicia, bo Legia by oba nazwiska umieściła pisane podobnie. A tak nie jest. Żadne media,  w tym C+ nie zwróciłyna to uwagi i piszą, wymawiają przez "Ć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem kadra Legii wcale nie jest taka rewelacyjna. Pod względem jakościowym i ilościowym dużo lepsze wrażenie na mnie robi Lechia i samo przyjście Nowaka dużo dało. Sądzę, że z 2-3 mądre wzmocnienia i to Lechia jak nie w następnym to za 2 lata będzie się liczyć w głownej mierze o majstra.

O walce Lechii o mistrzostwo to ja już słyszę od ładnych paru lat, a oni nawet do pucharów nie są w stanie się zakwalifikować. Poza tym nie bardzo widzę jakichś zawodników z Lechii, którzy byliby wzmocnieniem Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się z tym zgadzam, że wzmocnienia i to konkretne są konieczne. Masłowski powinien pójść gdzieś na wypożyczenie i grać, może ktoś się skusi i Legia odzyska choć część wydanych pieniędzy. Co do naszej kadry, to odnoszę takie wrażenie, że nie do końca Czerczesow wykorzystuje potencjał poszczególnych graczy. Taki Guilherme jest rzucany na każdą możliwą pozycję. To nie ułatwia stabilizacji formy. Cały czas chciałbym zobaczyć Hamalainena jako 8, przed Jodłowcem. Przecież on przychodził do Lecha jako środkowy pomocnik! Ja, mimo wszystko, wierzę w potencjał Dudy, ale on powinien grać jako typowa 10, a nie jako fałszywy skrzydłowy. Z graczy ofensywnych pod okiem Rosjanina postępy zrobił chyba tylko Prijović, czasem Kucharczyk. Pozostali grali poniżej swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O walce Lechii o mistrzostwo to ja już słyszę od ładnych paru lat, a oni nawet do pucharów nie są w stanie się zakwalifikować. Poza tym nie bardzo widzę jakichś zawodników z Lechii, którzy byliby wzmocnieniem Legii.

 

Kiedyś moze kupowali na potęgę jakiś no name i dlatego są takie efekty, a teraz? Krasic jeszcze z 2 lata w takiej ekstraklasie może szaleć, Peszko zawsze może odpalić, w ataku Kuświk i Paixao, Chrapek. Nowak to amerykańska szkoła trenerska, więc troche innowacji pewnie wprowadza, a już widać, że Lechia gra inaczej. 2-3 jeszcze kupią i Legie zmiotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nawet Cracovii nie potrafili zmieść, więc jakoś nie obawiam się dominacji Lechii. Na pewno będzie im łatwiej w nadchodzącym sezonie, bo nie będą grali w pucharach. Żadnego z w/w zawodników nie widziałbym w Legii, ewentualnie Michał Mak mógłby się sprawdzić, ale czy byłby wzmocnieniem? Mam duże wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lechii spokojnie Legia mogłaby pozyskać reprezentantów Polski + Krasic, Savic itd.

 

Braki Legii wyjdą jak w drugiej rundzie bedzie sie męczyć a trzeciej nie przejdzie....hammalainen to interes życia Lecha - sprzedać drewno ;)

 

Co do innych polskich to niech sie skończy ba jednym dwumeczu i tak zapewne bedzie....

Edytowane przez Electrixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Electrixxx

Kolejny raz pokazujesz, że na piłce to Ty się nie znasz. Do Legii Peszko czy Warzyniak!? Za dopłatą bym ich nie chciał :). A Hamalainen jeszcze nie raz pokaże swoją klasę, ku wściekłości kibiców Lecha. Zresztą drużyna z Poznania może zapomnieć o wysokiej pozycji w nadchodzącym sezonie, tam się wszystko sypie, najlepsi odchodzą, a przychodzą jakieś no name'y z Danii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nawet Cracovii nie potrafili zmieść, więc jakoś nie obawiam się dominacji Lechii. Na pewno będzie im łatwiej w nadchodzącym sezonie, bo nie będą grali w pucharach. Żadnego z w/w zawodników nie widziałbym w Legii, ewentualnie Michał Mak mógłby się sprawdzić, ale czy byłby wzmocnieniem? Mam duże wątpliwości.

 

I tak porównujesz czyjeś umiejętności? Przypominam, że kolejkę wcześniej Twoja Legiunia nie zagrażając praktycznie bramce przegrała z Lechią i dodatkowo miała 5 innych porażek. Czyli 5 zespołów jest lepszych od Legii bo z nimi wygrało. Tak Ty to widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Legiunia, jak to nazwałeś, przegrała z Lechią grając w rezerwowym składzie. Liczą się fakty- Legia ma dublet, a Lechia nie ma nawet pucharów. Pojedyncze bitwy nie mają wielkiego znaczenia, liczy się kto wygra wojnę. A tę wygrała Legia, a przegrała Lechia. A Twoje zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże. I tak wszystko zweryfikuje boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi!? Legia zdobyła dublet? Zdobyła. Lechia nie zakwalifikowała się do pucharów? Takie są fakty. Po co toczysz tę durną dyskusję? I jeszcze wyskakujesz z tekstem o daremnym narodzie polskim. A Ty jakiej narodowości jesteś? Naprawdę większych głupot dawno nie czytałem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...