Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ostatnio gola strzelił bramkarz w naszej lidze? Ja sobie jakoś nie przypominam. :)

Pytanie było takie, stąd podałem Jojkę.

 

Czyli mamy już takie odpowiedzi:

Najsłynniejsza bramka samobójcza bramkarza: Jojko

Gol bramkarza z karnego: Kelemen

Gol bramkarza z gry: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem, że właśnie kiedyś przez gola bramkarza po różnym na 1:1  w 2013 roku Termalika ((Wróbla z Olimpii Grudziądz) kiedyś nie awansowała do Ekstraklasy. Była to przed ostatnia kolejka i zabrakło im tych 2 straconych punktów do awansu.  Los bywa sprawiedliwy.  Sam Wróbel miał wtedy 2 gole w sezonie.

 

Jeśli mówimy o Ekstraklasę to ostatnim chyba był Tomaszewski  pod koniec lat 70 jeśli mówimy o golu z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazuje Legia, to jakaś parodia, co kilka kolejek grają mecz fatalny, tak jak dzisiaj z Zagłębiem w Lubinie, porażka 0:2, w niedzielę Piast stanie przed szansą dogonienia Legii w tabeli.

Już nie mogę się doczekać lipcowych kompromitacji w pucharach naszych drużyn, wielce prawdopodobne, że tylko Legia będzie miała dobry współczynnik punktowy, a w europejskich pucharach zagrają jeszcze - na pewno Piast, wielce prawdopodobne - Zagłębie, a do tego ktoś z trójki Pogoń/Cracovia/Lechia. Oczywiście jeśli Lech nie wygra w niedzielę Pucharu Polski.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem Czerczesow zdziwiony, kiedy Żyżyński śmie wspomnieć coś o słabszych wynikach. Ale znając Piasta to rzeczywiście pewnie nie wygra. Legia robi wszystko, żeby ta ostatnia Multiliga+ miała sens. Pytanie czy Piast im pomoże, czy nie wejdzie w tą grę i wycofa się na z góry upatrzone drugie miejsce. A oczywiście najsłabsza drużyna Ekstraklasy Górnik Zabrze się spokojnie utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że kibicuję Legii od lat, to na poczynania drużyny Czerczesowa ciężko patrzeć bez zażenowania. Pierwsza połowa wczorajszego meczu i ZERO celnych strzałów. Czasem odnoszę wrażenie, że jedynym planem tego trenera jest zabieganie przeciwnika na śmierć. Problem polega na tym, że ta "taktyka" została już dawno przeczytana i mądrzy szkoleniowcy typu Stokowiec czy Fornalik potrafią na nią zareagować. Szczerze mówiąc mam w nosie zdobycie Pucharu Polski, jeśli nie będzie mistrzostwa. To nawet nie będzie nagroda pocieszenia. Oby nie skończyło się jak za trenera Berga... Legia ma szeroką kadrę, ale odnoszę wrażenie, źle zbilansowaną. Brak kreatywnych skrzydłowych to podstawowy zarzut. Zamiast Hamalainena wolałbym Grosickiego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast robi się cichym,ale coraz mniej faworytem rozgrywek...Szkoda przespanej wiosny z początku ale coś w nich drgnęło od 2:2 z Lechem,z Lechią zagrali fantastyczne spotkanie do formy wraca Mraz którego szczególnie brakowało,mają solidny zespół w każdej linii, nie mają słabych punktów.Ob taką dyspozycję potrafiili do finiszu utrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, Rumak jechał po wygraną, ale bidulek chyba nie znał planów swoich działaczy i piłkarzy...

 

Steblecki, czy to nie ten piłkarz, który w 70 meczach Cracovii strzeli aż 2 (słownie: dwie) bramki? Musieli go nieźle Belgowie przemaglować, że teraz na strzelenie dwóch potrzebował zaledwie 10 meczów i prowadzić w Turbokozaku. Zresztą Belgowie to samo zrobili z Wolskim i Starzyńskim. Czyli Ekstraklasa powinna tam wysyłać tabunami piłkarzy, mogliby siedzieć na ławkach, ale po powrocie by każdy nagle dostawał olśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym się specjalnie Stebleckim nie zachwycał, czytam na portalach o ładnej indywidualnej akcji.... Gol po rykoszecie, nikt mu wcześniej nie przeszkadzał, szczęście mu dopisało i nic więcej. Ładną indywidualną akcję, to miał ostatnio Saul Niguez w meczu z Bayernem.

Teraz robi się ciekawiej, każdy mecz może decydować o spadku dla kilku zespołów, dzisiaj Termalica - Łęczna, jutro jeszcze ciekawszy mecz Jagiellonia - Podbeskidzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że kibicuję Legii od lat, to na poczynania drużyny Czerczesowa ciężko patrzeć bez zażenowania. Pierwsza połowa wczorajszego meczu i ZERO celnych strzałów. Czasem odnoszę wrażenie, że jedynym planem tego trenera jest zabieganie przeciwnika na śmierć. Problem polega na tym, że ta "taktyka" została już dawno przeczytana i mądrzy szkoleniowcy typu Stokowiec czy Fornalik potrafią na nią zareagować. Szczerze mówiąc mam w nosie zdobycie Pucharu Polski, jeśli nie będzie mistrzostwa. To nawet nie będzie nagroda pocieszenia. Oby nie skończyło się jak za trenera Berga... Legia ma szeroką kadrę, ale odnoszę wrażenie, źle zbilansowaną. Brak kreatywnych skrzydłowych to podstawowy zarzut. Zamiast Hamalainena wolałbym Grosickiego :).

cześć arkon myślisz ze legia nadal  jest faworytem do majstra? jedyna nadzieja w tym ze wraca jodla i rzezniczak bo to była by katastrofa dla nas ale tez dla całej polskiej piłki gdyby piast został mistrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam raz jeszcze większej kompromitacji niż swego czasu za Śląska i Wisły parę lat wcześniej nie byłoby...

tobie chodzi o to żeby nie bylo kompromitacji a ja chce zobaczyć wreszcie polski klub w lidze mistrzów a nie jarać się lewandowskimi marciniakami a Piast nawet 2 rundy  eliminacji nie przejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj sprawdziłem, bo pisałem z pamięci i wyszło że jednak Holandia. Podobne okolice, a zmieniają piłkarzy nawet niegrających na plus.

 

Legia nie musi wygrywać remis z Piastem pewnie starczy. Czekam jeszcze aż Lecha się zrówna z Cracovią i im tego punktu właśnie zabraknie do pucharów. To był było piękne. Złożyć protest, narobić zamieszania, a na końcu jak szczury się wycofać po cichu z afery. Chociaż na razie nie zanosi się, żeby Lechia dogoniła Cracovię.

 

Teraz cieszy mnie, ze Łęczna wygrywa, oby dowiozła, bo jeśli Górnik Zabrze, który był przez większość sezonu naprawdę najsłabszy miałby się psim swędem uratować, to by była porażka Ekstraklasy jako całości.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy pechowa porażka Podbeskidzia, gol stracony po błędzie jednego z najlepszych bramkarzy ekstraklasy i bramka w doliczonym czasie. Do tego wykluczenie za kartki Chmiela i kontuzje Szczepaniaka oraz Mójty, czyli trzech kluczowych zawodników nie zagra w następnym meczu. Krótko mówiąc nieciekawie pod Klimczokiem.

Kolejny raz zaskoczył mnie Piast- grupa wydawałoby się przeciętnych piłkarzy osiąga takie rezultaty, niesamowite! Kadrowo to przecież słabszy zespół niż Legia, Lech czy Lechia, finansowo tym bardziej. Za tydzień mecz o 6 punktów Legia- Piast. Będą emocje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym układzie przeciw Podbeskidziu jest. Oczywiście nie chodzi o korupcję, może mają dosyć dalekich wyjazdów? Jagiellonia mecz z Górnikiem Zabrze zagrała na chodzonego, a teraz walczy, wyrównuje, a potem zdobywa zwycięską bramkę w 4 doliczonej minucie. Dobrze że wygrał chociaż Piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna porażka Podbeskidzia - zero punktów w decydującej fazie zdobyli górale. Może się zdarzyć tak, że spadnie drużyna, która zdobyła w rundzie zasadniczej 38 punktów, a utrzyma się Górnik Zabrze, który zdobył przed podziałem jedynie 25 punktów. :)

 

Dlatego ten cały system jest chory.

Niweczy wysiłek jednych przez cały sezon, a nagradza głupiego farta kogoś innego w końcówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...