Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe informacje dochodzą z Legii odnośnie transferów- ponoć już na ostatniej prostej jest zakontraktowanie króla strzelców ligi węgierskiej Nikolicia oraz Hiszpana Acorana Barrera Reyesa. Mówi się o 5-7 transferach do Legii. Odejść może Duda(podobno Inter Mediolan) i niestety Orlando Sa(kierunek grecki lub cypryjski). Za to nastąpił zwrot w sprawie Żyry, który jest bliski przedłużenia kontraktu i pozostania w polskiej lidze w następnym sezonie. Prawie pewne jest odejście Astiza i Helio Pinto, nie wiadomo co z Saganowskim i Dossą Juniorem, który mimo że zdrowy i powoływany do reprezentacji w Legii nie mieści się nawet na ławce rezerwowych(kolejny piłkarz odsunięty przez Berga?).

Podsumowując moim zdaniem wyjazd Dudy może skończyć się podobnie jak Wolskiego, to nie jest gracz gotowy do gry mocnej lidze. Wygląda na to, że w Legii zostanie albo Berg, albo Sa, podobnie jest z Dossą Juniorem. Co najmniej dziwne, bo mówimy o jednym z najlepszych napastników i obrońców w skali całej ligi. Niepojęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje portal legia.net, Legia podpisała kontrakt z Nikoliciem i jest to pierwsze letnie wzmocnienie stołecznej drużyny.

 

W ostatnich sezonach Nikolics występował w węgierskim Videotonie. W sumie w zakończonych już rozgrywkach napastnik zdobył 24 bramki - średnio strzelał co 101 minut. 27-latek ma również na koncie 11 występów w reprezentacji swojego kraju, w której trzy razy pokonał bramkarzy Rosji oraz Andorry (dwa razy).

 

źródło: http://legia.net/wiadomosci,60890-nikol ... trakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowych, tak jak niektórzy, których Legia nie wiedzieć czemu wybitnie boli, to powiedziałbym, że mecz w Zabrzu wygląda na ustawiony ;)

Ale nie jestem i nie oskarżam Lecha o drukowanie.

Jeśli ktoś odebrał Legii mistrzostwo to ona sama przez naprawdę tragiczną grę. Może czas powiedzieć łysemu pa pa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uczciwie powiedzieć, że Legia na mistrza nie zasłużyła. Najgorsze jest to, że gra z miesiąca na miesiąc coraz gorzej. Ciekawe co teraz myślą właściciele po przedłużeniu kontraktu z Bergiem do 2018 roku. Zamiast przeznaczyć te pieniądze na wzmocnienia, będą wypłacać je trenerowi. Ciekawe czy w związku z tym Go zwolnią, czy dalej będziemy się męczyć oglądając ich popisy. Niestety grają brzydko, jak nie przymierzając Podbeskidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Górnik przegrał i wysoko z Legią i podobno jak dobrze usłyszałem z Wisłą.Także nie doszukiwałbym się jakiegoś spisku.@Sentorio poczekajmy to jest tylko sport już nie takie były ciekawe rozstrzygnięcia ciekawe w sporcie.Niech wygra najlepszy.A co najbardziej dla mnie istotne niech się dobrze zaprezentuje w pucharach.Bo to jest dla mnie najbardziej istotne a nie kto to dokładnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na jakieś spektakularne sukcesy w pucharach.

Trener Berg na konferencji prasowej po meczu z Lechią: http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-tr ... l#MTstream

Nie wiadomo śmiać się czy płakać, ten człowiek nie ma klasy, niestety Probierz miał rację. Dziwne, że były piłkarz MU takie farmazony może mówić. Kto bronił mu wygrać z Lechem w Warszawie czy pokonać dziś Lechię. Żenada. Mam nadzieję, że właściciele Legii zrobią z tym porządek, bo ten człowiek ośmiesza ten klub.

Tu jeszcze fajny artykuł na w/w temat: http://weszlo.com/2015/06/03/norweski-a ... na-marsie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całą wiosnę nie trafiłem na żadną wypowiedź Berga, ani jego piłkarzy, w której powiedzieliby coś w stylu - zagraliśmy słaby, beznadziejny mecz. Większość wypowiedzi to był jakiś kabaret. Szukanie głupich wymówek, albo gadanie jaki to świetny mecz zagrali, tylko zabrakło szczęścia. No chyba, że sobie założyli, że będą tak się wypowiadali w mediach cokolwiek się nie wydarzy - ale w takim przypadku to robienie kpiny z kibiców i dziennikarzy.

 

Śląsk Wrocław ostatnim naszym reprezentantem w europejskich pucharach, nad czym lekko ubolewam, bo wydaje mi się, że Lechia lub Wisła lepiej by wypadli.

 

Jakie macie obecnie odczucia po kończącym się drugim sezonie w nowej formule? Mi się już to trochę przejadło i chętniej wróciłbym do tradycyjnej formuły - w moim odczuciu za dużo zależy od formy zespołów tylko w jednym okresie, a gra się przecież od lipca do czerwca, czyli przez okrągły rok. Bełchatów na początku był rewelacją rozgrywek, a spadł z ligi z hukiem. Cracovia grała słabo przez cały sezon - piłkarze zwolnili trenera Podolińskiego i nagle okazało się, że potrafią jednak wykonać celne podanie na 5 metrów. Natomiast o Lechu i Legii już nie ma co pisać, bo w przekroju całego sezonu są to drużyny o wielu twarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie obecnie odczucia po kończącym się drugim sezonie w nowej formule?

Nic nie wnosi! Nic nie zmienia! Beznadzieja.

Szkoda tylko, że znowu będzie trzeba się wstydzić za grę na europejskich stadionach.

Ta, czy inna formuła nic nie da. Monotonność i beznadziejność będzie nadal królowała.

Ale co tam "gra" pobawmy się w prawa do pokazywania. I wszystko będzie domknięte i zamknięte. Do następnego razu.

 

I mam końcowe pytanie! Kto psuje polską piłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się dzieje, że mamy system rozgrywek niespotykany nigdzie indziej, o którym krytycznie wypowiadają się właściwie wszyscy ludzie związani z piłką(trenerzy, piłkarze)? Kto za tym stoi? Niepojęte. Naprawdę uważam, że w lidze powinno być 10 drużyn, które rozgrywałyby 4 kolejki. Może wtedy mielibyśmy szanse na sukcesy w Europie? Szkoda, że Lechia nie zagra w pucharach, ale sami sobie winni, nikt im nie kazał przegrywać tylu meczów. Przy takim potencjale to niesamowite. Na trenera roku zasłużyli Probierz(niesamowite co zrobił z Jagą) oraz Skorża. Najbardziej obawiam się o występy Śląska w Europie, przecież tam nie mają pieniędzy nawet na bieżące wydatki, już nie mówiąc o wzmocnieniach. Inna sprawa, że to nieprawdopodobne, żeby tak duży rynek jak Wrocław nie mógł pozwolić sobie na bogatego sponsora- jest piękny stadion i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już obu spadkowiczów z Ekstraklasy - to GKS Bełchatów i Zawisza Bydgoszcz.

Szkoda mi Zawiszy, wiosną pokazali, że potrafią grać w piłkę, ale później niestety znów przyszedł kryzys i nie udało się.

 

P.S. Kibole w Chorzowie po raz kolejny pokazali, że to miasto nie zasługuje na Ekstraklasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego zrobili kibice Ruchu? Nie wiem bo byłem zajęty śledzeniem klubu z regionu Górnika Łęczna i cieszę się, że się utrzymał. Szkoda, mi mimo wszystko Bełchatowa, gdyż tylko 1 rok był w Ekstraklasie, a taka Korona i Podbeskidzie od kilku lat grają w Ekstraklasie nic do niej nie wnosząc i broniąc się o utrzymanie i mam nadzieje, że te kluby (+ ew. Ruch Chorzów) spadną w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ich śpiewy i okrzyki pod adresem Zawiszy - tak jakby ich spadek ich niemiłosiernie wręcz ucieszył.

Ale na tym stadionie zawsze jest najwięcej bluzgów pod adresem rywali więc w ogóle mnie to nie zdziwiło.

 

Bełchatowa mi jakoś specjalnie nie szkoda, bo grali słabo i suma sumarum byli zdecydowanie najsłabszą ekipą w lidze. Ale Zawiszy już tak i mam nadzieję, że za rok wrócą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...