Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwolnili go bo się nie załapał do ósemki?

O rety, to już jest kabaret. Prezes Podbeskidzia chyba się zapatrzył na dawnego Wojciechowskiego z Polonii, który zwalniał trenera po dwóch słabszych meczach.

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

A Ojrzyński raczej nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowej pracy, bo trenerem jest jak na naszą ligę niezłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak awansu do grupy mistrzowskiej był powodem zwolnienia Ojrzyńskiego, to rzeczywiście parodia. Przecież Podbeskidzie na czołową ósemkę składu nie ma.....

Raczej myślę, że Ojrzyńskiego już dawno właściciel chciał zwolnić, ale nie pozwalały mu na to dobre wyniki zespołu. Ponoć następcą ma być Marcin Brosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, działacze Podbeskidzia się skompromitowali. Myśleli że naprawdę Podbeskidzie to klub, który powinien bez problemu grać w pierwszej ósemce? Co prawda wojskowy sposób prowadzenia drużyny przez Ojrzyńskiego mi nie odpowiada, ale wyniki stały za nim. A dopiero co Murawski w poprzedniej Lidze+ dziwił się, że to raczej Ojrzyński powinien się zastanawiać czy przedłużyć kontrakt, a nie odwrotnie. Widać niektórzy nawet nie potrafią wyciągać wniosków z dobrych rad i robić mimo tego z siebie pośmiewisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej też mnie dziwi zwolnienie Ojrzyńskiego, ale bez szerszej perspektywy nie odsądzałbym od czci i wiary działaczy Podbeskidzia. Tak się składa, że dość często miałem (nie)przyjemność oglądania popisów piłkarzy tego klubu. Bez dwóch zdań w ostatnim czasie nastąpił regres w grze tego zespołu. Oprócz waleczności ja nie widziałem ŻADNEJ myśli taktycznej. Weźmy pod uwagę ostatni mecz z Lechem. Jak można w tak ważnym pojedynku postawić na debiutanta na lewej obronie Mazana, który przyczynił się do straty bramki, podobnie dziwi wpuszczenie na drugą połowę Cisse, który wcześniej rozegrał w lidze...kilka minut. Nie wyglądało to dobrze. Absolutnie nie bronię władz Podbeskidzia, ale w tym klubie potrzebny był wstrząs, czy akurat taki nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwinie, ale czy nasz klub ma dbać o rozwój zagranicznego zawodnika? Rozwój to jego osobista sprawa. Mucha wyjechał do Evertonu i tak się rozwinął że hej. Mnie śmieszą takie rozważania dziennikarzy, że dany zawodnik powinien już wyjechać. Czyli np. dziennikarzom C+ bardziej zależy na rozwoju jakiegoś zawodnika za granicą, nieoglądaniu go, niż żeby grał tu, bo za to przecież płacą dużą kasę. Jakoś nikt w Bundeslidze nie mówi, żeby ktoś wyjechał do Anglii, bo się rozwinie np. Lewandowski. Bo w efekcie to oni tracą, a nic nie zyskują. Wolą żeby grał dla nich niż dla obcych. Normalna sprawa. A u nas tacy można powiedzieć filantropi, wolą dać innym, samemu tracąc jakościowych zawodników i się cieszą, że mecze będą na niższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpoczęła się walka po podziale punktów. Jagiellonia i Śląsk podzieliły się punktami, tak więc Legia i Lech pozostaną pierwszych dwóch miejscach po tej kolejce. Znamy już skład Legii na szlagier. Orlando Sa na ławce.

 

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro, Duda, Kucharczyk - Saganowski.

 

Edit:

Natomiast w Lechu ze składu po słabym występie w Pucharze wypada Gostomski, nie ma także Sadajewa.

 

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 35. Marcin Kamiński, 23. Paulus Arajuuri, 3. Barry Douglas - 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty - 8. Szymon Pawłowski, 16. Darko Jevtić, 24. Dawid Kownacki - 19. Kasper Hamalainen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety(jak dla mnie) Legia przegrywa z Lechem 1:2.Pierwsza połowa(co to było :shock: ).Ale druga to się dopiero zaczęła niespodziewanie-2 bramki Lecha.Bramka Ivicy z rzutu rożnego to niestety był tylko gol honorowy.Szkoda,że Orlando nie zagrał od pierwszych minut,ale widać,że był głodny gry.Szkoda,że Guilherme zmarnował tą ostatnią sytuację.No teraz dopiero będzie ciekawie.Każdy mecz na wagę ,,złota".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem w wygraną Lecha, bo ta drużyna nie ma głowy do gry, ale cud się zdarzył - tym bardziej zważywszy na ostatnią akcję w meczu i kilka wcześniejszych. Ta drużyna nie potrafi w ogóle bronić, a każdy rzut rożny to był po prostu horror, masakra, groziła zawsze strata bramki. Chyba nie trenują w ogóle gry obronnej można zażartować. Ale nadal nie wierzę, żeby Lech był mistrzem, zaraz przyjdzie jakiś remis u siebie, porażka na wyjeździe. Już to przerabialiśmy wielokrotnie.

Zauważcie, że ktoś zaczął mieszać przy terminarzu, bo dwie pierwsze drużyny zagrały już w pierwszej kolejce rundy finałowej. Rok temu było inaczej. W tamtym roku byłoby to spotkanie 37 kolejki. Mówiono że to za późno, bo może być 4 punkty różnicy i będzie sprawa rozstrzygnięta. Postulowano żeby to grać około 34-35 kolejki. Ale żeby już w 31 spotykały się dwie pierwsze drużyny? Przesada. Teraz się udało, bo Lech wyprzedził Legię, ale przy zwycięstwie Legii przewaga by rosła do 4 punktów i by było mniej ciekawie dla rozgrywek. Nadal wszystko zależy od Legii, jeśli będzie wygrywać to ma mistrza. Bo Legia może wygrać pozostałe 6 meczów, a dla Lecha jest to po prostu nierealne. Ale oczywiście życzę im tego, żeby w końcu pozbyli się tego miana przegranych, wiecznie drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po beznadziejnej pierwszej połowie, dwie szybko stracone bramki przez Legię. Po nieco szczęśliwym zwycięstwie w Pucharze Polski odnoszę wrażenie, że trener Berg nie wyciągnął wniosków. Drużyna z Warszawy zaczyna grać dopiero wtedy, kiedy traci gola(lub jak dzisiaj dwa). Przywiązanie do nazwisk jest już lekko frustrujące- dlaczego ciągle w pierwszym składzie gra Saganowski, dlaczego tak późno wchodzi Guilherme za grającego słabo Żyro i na co czekał Berg widząc jak beznadziejnie grał Duda!? Oczywiście strata Vrdoljaka pokazała po raz kolejny, że to świetny defensywny pomocnik, ale beznadziejny kreator. Miejmy nadzieję, że trener Legii wyciągnie wnioski i od pierwszej minuty zagra Sa i Guilherme za Żyrę lub Dudę. Pocieszające jest to, że przy równej liczbie punktów na koniec sezonu to Legia będzie mistrzem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem jaki pomysł na grę znowu miała Legia, oszczędzać siły w pierwszej połowie i czekać aż Lech spuchnie? Może i by się udało, ale to proszenie się o porażkę. Wygląda to na taktykę z Ligi Europejskiej, skupić się na defensywie i wyprowadzać kontry, ale czy tak ma grać drużyna, która uważa się za najlepszą w Polsce, na dodatek grając u siebie? Nie rozumiem Berga od dłuższego czasu.

Zostało 6 kolejek, Lech pewnie nie wygra wszystkich meczów, ale Legia myślę, że też się potknie. Kto lepiej wytrzyma trudy sezonu, ten mistrza zdobędzie. Jednak jak patrzę przez pryzmat zbliżających się eliminacji do Ligi Mistrzów, to bez względu na to, kto mistrza zdobędzie, czarno widzę te eliminacje.

 

Jedno dzisiaj mnie ucieszyło, mianowicie wygrana Lechii, która mając mocną kadrę może powalczyć w eliminacjach Ligi Europejskiej z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Legia ma większe szanse w eliminacjach LM niż jakakolwiek inna polska drużyna. Też liczę na awans Lechii do europejskich pucharów. Inne polskie kluby mają większe lub mniejsze problemy finansowe i marne szanse na sensowne wzmocnienie drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj regulamin rozgrywek. :) Przy równej liczbie punktów decyduje większa liczba punktów zdobytych w fazie zasadniczej. :)

 

Wisła dzisiaj także zachwyciła, 4:1 z Górnikiem i też realna szansa na puchary, za tydzień bardzo ciekawy mecz się zapowiada Lechia - Wisła. :)

 

A co do Legii, to latem ma być mała rewolucja i obawiam się, że drużyna może być w budowie na eliminacje europejskich pucharów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem w wygraną Lecha, ta drużyna nie potrafi w ogóle bronić, a każdy rzut rożny to był po prostu horror, masakra, groziła zawsze strata bramki. Chyba nie trenują w ogóle gry obronnej można zażartować.

Zgodzę się z tym, wczoraj w wielu sytuacjach po dośrodkowaniach niestety pachniało bramką dla Legii, dobrze, że tylko 1 stracili.

Nadal wszystko zależy od Legii, jeśli będzie wygrywać to ma mistrza. Bo Legia może wygrać pozostałe 6 meczów, a dla Lecha jest to po prostu nierealne.

Wszystko zalezy od Legii? Jak Lech będzie wygrywał to 6 zwycięstw Legii nic nie da. Niezapominajmy, że Legia w sezonie przegrała już 9 meczów, a Lech tylko 4. Jednak boję się, że Lech może za dużo remisować i to może spowodować brak mistrzostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:

 

- przy dwóch zespołach:

 

a. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej,

 

b. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami, rozegranych w rundzie zasadniczej,

 

Więcej informacji pod tym linkiem: http://www.ekstraklasa.org/rozgrywki/zasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:

 

- przy dwóch zespołach:

 

a. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej,

 

b. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami, rozegranych w rundzie zasadniczej,

 

Więcej informacji pod tym linkiem: http://www.ekstraklasa.org/rozgrywki/zasady

dzięki czyli mistrzem zostanie Legia i oby tak było amen :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech się dzisiaj skompromitował, po raz kolejny widzimy jak zespoły z Ekstraklasy kompletnie nie radzą sobie w roli faworyta. Dostali bramkę w prezencie od sędziego i przegrali z Jagiellonią u siebie 1:3. Czekam na odpowiedź Legii. Natomiast Jagiellonia przyjedzie w środę na Łazienkowską i może po tym meczu być nawet liderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...