Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie zaskakująco dobrze gra Śląsk biorąc pod uwagę kłopoty finansowe, stratę Mili. Widać rękę trenera Pawłowskiego. Ciekawe jakim składem zagra jutro Legia? Obawiam się, że jednak zmian będzie dużo, tym bardziej że w czwartek niezwykle ważny mecz ze Śląskiem w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja mnie naszła po meczu Legii z Podbeskidziem- wielka szkoda, że Ondrej Duda był kontuzjowany przed meczami z Ajaksem. Dzisiaj pokazał, że zarówno Orlando Sa jak i przede wszystkim Masłowski to co najmniej półka niżej. Można sobie tylko pomarzyć o tym jak zagrałaby Legia z duetem Duda- Radović. Szlag mnie trafia, że nawet drużyna z drugiej ligi chińskiej może bez problemu kupić najlepszego zawodnika Ekstraklasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legii dzisiaj mieliśmy cztery zmiany, Legia wygrała bez kłopotów, ale się znudziłem mocno jej grą, jeszcze wiele brakuje piłkarzom Legii do wysokiej dyspozycji, Duda wszedł i pokazał, że to On teraz będzie ciągnął całą tę karuzelę. :) Masłowski dzisiaj bardzo słabo wyglądał. W czwartek w rewanżowym meczu pucharu polski może być gorąco na Łazienkowskiej. Natomiast w drugim dzisiejszym meczu Jaga pokazała, że w starciach ze słabszymi zespołami, kiedy musi prowadzić grę, to ma duże problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko wskazuje na mistrzostwo Legii.

 

Pora na oceny: Ruch 3+ gra przeciętna, ale cenny remis z Lechią to pozytyw, Lechia 3 gra średnia i rozczarowujący wynik, Cracovia 3+ wynik dużo lepszy niż gra, Lech 2+ rozczarowujący wynik, gra przeciętna, taki Lech mistrza nie zdobędzie, a propos murawy, to złej baletnicy..., Bełchatów 5- świetny wynik, dość dobra gra, ale gdyby nie samobój i gdyby był ten karny dla Wisły, to byłoby pewnie 2-2, Wisła 3- gra dobra, wynik wręcz przeciwnie, Zawisza 5- gra dobra, wynik bardzo dobry i zasłużony, Piast 3- gra średnia, wynik bardzo słaby, Górnik Zabrze 5- cenny punkt, bardzo dobra gra, dobra forma na wiosnę, Śląsk 5- tylko i aż remis, dobra gra, widowiskowy mecz, nie wykorzystali jednak szansy, by wyprzedzić Lecha i Jagę, Jagiellonia 3+ gra całkiem dobra, ale wynik rozczarowanie, Korona 5- świetny wynik, gra dobra, Legia 5 świetny wynik, gra dobra, ale to jeszcze nie ideał, Podbeskidzie 3- wynik mówi sam za siebie, nie mieli zbyt wielu okazji, w sumie byli tłem dla Legionistów, Pogoń 3- rozczarowujący wynik, gra też nienajlepsza, Górnik Łęczna 4 bardzo dobry wynik, gra jednak nie była najlepsza.

Jedenastka kolejki: Trela (Bełchatów) - Wawrzyniak (Lechia), Polczak (Cracovia), Magiera (G.Zabrze) - Silva (Zawisza), Predescu (Zawisza), Madej (G.Zabrze), O. Duda (Legia), F. Paixao (Śląsk) - M. Paixao (Śląsk), Piech (Bełchatów)

Rezerwowi: Sandomierski, Mila, Podgórski, Orlando Sa, Lovrencsics, Alvarinho, Machaj

Bohater kolejki: Piech (Bełchatów)

Zero kolejki: Sadlok (Wisła)

Drużyna kolejki: Legia Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła jedna kolejka i Legia z niewielkiej przewagi ma od razu 4 punkty. Może sobie pozwolić na porażkę i nadal jest liderem. Właściwie ta kolejka dobitnie pokazała, że mimo wielkiego osłabienia odejściem Radovicia, Legia praktycznie nie może przegrać mistrzostwa. Drużyna kolejki to chyba raczej Zawisza, trzeci mecz bez straty bramki i w końcu wygrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marckstate

Może dlatego, że Furman od początku jest traktowany jako uzupełnienie składu. Trzeba pamiętać, że on odejdzie w czerwcu i Legia będzie musiała sprowadzić kogoś w jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo narzekań na przaśność naszej ligi udało mi się zobaczyć kilka ciekawych pojedynków w tej kolejce. Pogoń- Lechia byłby bardziej interesujący, gdyby gospodarze dostosowali się do gry gości. Podoba mi się gra Lechii po zimowych wzmocnieniach. Solidna linia obrony, w której najbardziej imponuje mi młodzian Janicki, kreatywny Mila, dobry Borysiuk, niezły Colak w ataku. Mimo wszystko więcej oczekiwałbym po skrzydłowych, szczególnie Makuszewskim. Wczoraj obejrzałem zaskakująco dobre spotkanie w wykonaniu Górnika Zabrze i Podbeskidzia. Piękne gole, jeszcze piękniejsze asysty(piętą!), kto by się tego spodziewał!? Świetny Kosznik, jak zwykle dobry Chmiel i zaskakująco dobry Śpiączka. Hokejowy wynik to na pewno wina niefrasobliwej gry obrońców, ale oglądało się to spotkanie fantastycznie. Nie obejrzałem meczu Zawisza- Lech spodziewając się pogromu drużyny gospodarzy, ale po raz kolejny Lech zawiódł. Bez Trałki to całkiem inna drużyna. Chyba zawodzi tak chwalony skauting tego klubu, bo żaden z zimowych nabytków nie zachwyca, a gra Djouma i czerwona kartka to jakieś nieporozumienie.

A dzisiaj hit Legia- Wisła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawisza - ostatnie drużyna w tabeli i pięć meczów z rzędu bez straty bramki. Czy to może nie jakiś rekord wszechczasów naszej ligi? Trzeba zadzwonić do Szpakowskiego i Tygodnika kibica. Lech jak zwykle na wyjeździe tragedia. Dziś pewnie Korona wygrywa ze Śląskiem, a Legia z Wisłą w antyhicie kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to najdłuższa passa bramkarza bez wpuszczonego gola w tym sezonie - 469 minut ma już Sandomierski.

 

Co do samego meczu, to ładnie było popatrzeć jak Rumak pokonuje Lecha... W Lechu co wyjazd, to klapa, chociaż myślę, że gdyby nie czerwona kartka, to ten mecz by wygrali.

 

@Arkon: Piękne bramki, to padały w tym samym czasie w Białymstoku, dwa kapitalne gole Piątkowskiego, a patrząc na poczynania Bonina, to zastanawiałem się czy taki z niego wirtuoz i powinien dostać powołanie last minute od Nawałki, czy może obrońcy Jagiellonii, to takie łamagi. :) Jagiellonia wygrała, ale 3 punkty bardziej należały się nieskutecznym gościom z Łęcznej.

 

Dzisiaj Legia pewnie wygra z Wisłą i będzie miała nad Lechem 8 punktów, to już dosyć poważna przewaga by była. a jeśli jeszcze Lech przegra za tydzień w Poznaniu z Legią, to myślę, że Legia będzie mogła już powoli się przygotowywać do kolejnej batalii o ligę mistrzów, ale poczekajmy, piłka w grze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk na remis Legi-Wisła 2-2. Użytkownik lód pisał o gwizdaniu pod Legię i może mieć trochę racji bo pierwsza bramka dla Legii nie powinna być uznana. Remis Legia uratowała w 90 minucie po samobójczym golu piłkarza Wisły (podobnie było na jesieni z Lechem na Ł3 2-2 i gol na remis dla Legii w 90 minucie). Świetna ofiarna interwencja Bereszyńskiego przy stanie 1-2 dla Wisły. W następnej kolejce kolejny klasyk Lech-Legia. Podobno wyprzedano wszystkie bilety na to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwy remis Legii, w takich meczach widać brak lidera w postaci Radovicia. Duda to bardzo młody gracz i ma prawo zagrać słabsze zawody, widać było że jeszcze nie jest to piłkarz na wyjazd do dobrej, zagranicznej drużyny. Stilić- klasa, ale to też nie jest gracz na lepszą ligę. Co do zagrania ręką Żyry- ewidentne, ale sędzia miał prawo jej nie zauważyć, a teorie obywatela @Lód można między bajki włożyć. Nawet komentatorzy meczu po wielokrotnych powtórkach mieli wątpliwości. Wisła to według mnie drużyna z potencjałem na pierwszą czwórkę naszej ligi obok Legii, Lechii i Lecha. Tacy zawodnicy jak Stilić, Garguła, nieobecny dziś Głowacki czy Brożek to wyższa, ligowa półka. Dziś zaskakująco dobrze zagrali Sarki i Jović mimo pechowej bramki samobójczej. W Legii tylko Bereszyński czy Jodłowiec zagrali na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy jak uważacie, poziom ligi podnosi się?

Bo tutaj zdania są podzielone

Ja postępu sportowego nie widzę, można oceniać przez pryzmat emocji i rzeczywiście niektóre mecze trzymają w napięciu, a niektóre, to kompletna kaszana.... W europejskich pucharach postępów brak, jedynie Legia przebrnęła eliminacje w ostatnich dwóch latach. Natomiast walka o mistrzostwo w tym roku jakby taka kompletnie bez emocji. Nawet Skorża tonuje nastroje mówiąc, że Lech w tym sezonie o mistrzostwo nie walczy. O mistrzostwo oprócz Legii walczą chyba tylko bracia Paixao - nawiązując do wywiadów z nimi. Myślę, że za rok Lechia Gdańsk może się włączyć do walki o mistrza, jeśli utrzyma skład i dołoży do tego ze dwóch-trzech dobrych graczy.

 

Co do Legii, to prezesi i trener powinni się zastanowić czy pod względem sportowym zmierzają w dobrą stronę, bo wiosną nic nie grają, nawet w tym meczu wygranym ze Śląskiem strzelili dwa gole po rożnych, co mocno wpłynęło na ocenę ich gry. Natomiast jeśli się patrzy na rozegranie akcji, szczególnie w ataku pozycyjnym, to zdecydowanie jakby pogorszyli się w tej kwestii. Jakby dzisiaj mieli walczyć w kolejnych eliminacjach do Ligi Mistrzów, to skończyłoby się pewnie klapą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...