Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a ja tak troszkę z innej beczki, ale o ekstraklasie.

Często narzekam, że nasi piłkarze są słabi, że nie ma odpowiednich szkoleń, że kluby biedne etc. Zawsze mnie martwią burdy na stadionach. Kiedy bandyci zdemolują stadion, to klub inwestuje w naprawę, często płaci kary za wybryki bandytów. A tak, gdyby nie było bójek, gdyby nie było przyzwolenia ze strony kibiców, społeczeństwa, to kluby zamiast płacić kary, remontować stadiony, mógłby zainwestować w zawodników, w lepsze ich przygotowanie i wszystko co za tym idzie. Ogólnie więcej pieniędzy było by na piłkę w Polsce, więc może czas w końcu zmieniać mentalność tych, ktorzy chodzą na stadiony by chcieli oglądać dobrą piłkę, na jak najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy ekstraklasa bedzie pokazywana w tvp od nastepnego sezonu

czy zgarnie wszystko C+ ( z tego co słyszałem tak własnie bedzie )

nie dziwie sie dlaczego pozim naszej spada mam kilka argumentów

1 wracaja weterani Wichniarek Zurawski Żewłakow Smolarek (choc to nie potwierdzone ) blokuja miejsca młodszym

2 masowe sprowadzanie obcokrajowców przykład Wisła sprowadzili z polaków tylko Wilka i Żurawskiego i reszte obcokrajowców

3 to już tradycja że mistrz Polski osłabia sie przed el.Lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dla potwierdzenia mógłbys mi powiedziec kiedy ostatnio mielismy zadymy na meczu i gdzie został stadion zniszczony przez kibiców ,bo ja bym musiał dłuższa chwile pomyślec aby przypomniec sobie o jakichs dymach na stadionie

 

ot choćby zeszły sezon i pożar na nowym stadionie Zagłębia Lubin ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo do zespołu Wisły Kraków dołączy obrońca z Hondurasu Osman Chávez, zawodnik ma 25 lat i znajdował się w kadrze Hondurasu na Mundial w RPA. Zawodnik we wtorek ma przylecieć do Krakowa i podpisać kontrakt z Wisłą, najpewniej zostanie wypożyczony z opcją pierwokupu do zakończeniu rocznego wypożyczenia, na razie nie jest znana suma odstępnego które Wisła musi zapłacić dotychczasowemu klubowi zawodnika - Platense Puerto Cortés.

Źródło : Sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnego nowego piłkarza pozyskała też Polonia Bytom, jest nim 29- letni Słowak Michal Hanek który ma na koncie 14 występów w reprezentacji Słowacji, bliski podpisania umowy z bytomskim klubem jest też Rafał Kujawa.

Źródło : Sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Artur Sobiech nowym piłkarzem Warszawskiej Polonii, za trzy lata gry Polonia wyłożyła milion euro dla Ruchu Chorzów. Jak na nasze ligowe warunki naprawdę astronomiczna kwota i rekordowa jeśli chodzi o krajowych zawodników. W tym sezonie tylko Legia Warszawa zapłaciła milion euro za Chorwata Ivicę Vrdoljaka.

Po piątkowym spotkaniu Polonii z Górnikem będziemy mogli coś więcej powiedziec i pokusic się o pierwsze oceny tego transferowego wydarzenia w naszej Ekstraklasie i zadac sobie pytanie, czy naprawdę warto było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sobiech powinien kosztowac max. 200tys euro. Za milion Euro powinno sie płacic za ludzi umiejących kopac w piłke a sobiech to taki matusiak który miał jeden udany sezon i klub był tego swiadomy i sprzedał za potężne pieniadze bo taka okazja mogła by sie szybko nie nadarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy nasi piłkarze latają tylko za kasą i ciepła ławą za granicą a nie za grą Przykład napisał kolega mariuszo 21 o Matusiaku ja moge powiedzieć to samo o Dudku (poszedl do realu za kasą ) czy wczesniej Kosowskim co czuł się gwiazdą i chciał z Wisły uciec i wiemy jak skończył

Ilu naszych piłkarzy się wypromowało z naszej ligi to mozna na palcach policzyć

Boruc Fabiański R.Lewandowski Błaszczykowski a wcześniej Wichniarek ( Ponoc byl wielkim talentem a Hertha pokazala mu miejsce ) czy Zurawski ( dobry byl 1 sezon i pozniej klapa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym zawodnikiem Lecha Poznań został 22-letni Łotysz Artjoms Rudnevs który grał wcześniej w lidze węgierskiej i w poprzednim sezonie został wicekrólem strzelców zdobywając 16 bramek. Łotewski napastnik związał się z klubem 4-letnim kontraktem.

Źródło : Sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sobiecha to sodóweczka jekko uderza do głowy i pieniążki go kuszą coraz bardziej. Oto art. z wp

Cztery lata temu prezes Grunwaldu chciał za Sobiecha od Ruchu 20 tysięcy złotych. - Ruch się na to nie zgodził, wolał przystać na wypłacenie Grunwaldowi 30 procent od mojego kolejnego transferu. I zamiast wtedy zapłacić 20 tysięcy złotych, dziś musi oddać 300 tysięcy euro - powiedział młody snajper w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Łatwo obliczyć, że Grunwald dostanie za Sobiecha... 60 razy więcej niż żądał przed czterema laty - prawie 1,2 miliona złotych (przy kursie 1 euro = 3,98 złotego). Nie wiadomo jednak, czy dostanie całą kwotę.

 

Ojciec Sobiecha chce, by klub z Rudy Śląskiej zrzekł się części pieniędzy na rzecz piłkarza. - Tam niczego nam nie zapewniano. Mieliśmy do dyspozycji tylko prysznice i piaskowe boiska, przez które można było dostać pylicy płuc.

 

- Chcemy, by pięć procent od tej sumy zostało przelane na nasze konto. Grunwald wyraził już na to zgodę - powiedział Sobiech "Przeglądowi Sportowemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze post za postem

 

Dziś jest sądny dzień dla polskiej piłki i ekstraklasy ponieważ nie mają podstaw aby żądac takich pieniędzy za coś czego nie da sie oglądac czyli kompromitują sie z kim popadnie. Rozumie ze mamy coraz lepsze zaplecze stadionowe ale poziom dramatycznie idzie w dół jeśli canal+zapłaci ponad 150mln zł. za to to muszą byc zdesperowani.

 

Mógłby mi ktos wytłumaczyc czym kierowała sie tvp ze pokazują mecz Widzew-Lech w dodatku o beznadziejnej godzinie i tym bardziej o tej samej godzinie co legia zagra z arsenalem. Rozumie gdyby to był mecz otwierający sezon ale ten mecz nie otwiera sezonu, bardzo dziwna decyzja władz tvp tym bardziej ze będą hity legia-lech lech-wisła czy wisła-legia na nowych stadionach po kilkanaście tysiecy ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

C+ szkoda mi trochę, bo na taki badziew tyle kasy wydają. W lidze jest coraz więcej kasy, będą nowe stadiony. To się zgadza. Ale standardową gadkę "poziom rośnie" można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...