Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wy jak uważacie, poziom ligi podnosi się?

Bo tutaj zdania są podzielone

Dla mnie prawdziwa weryfikacja siły ligi nastąpi w rozgrywkach europejskich. Trzymam kciuki za wszystkie polskie zespoły. Mam nadzieję, że Legia zagra w fazie grupowej LM, a Lech i Lechia w fazie grupowej LE :). Jestem przekonany, że to byłby świetny impuls dla całej ligi.

Potrzebne jest troszkę szczęścia na boisku i mądre wzmocnienia(a nie uzupełnienia składu). Na dziś najlepiej wyglądają wzmocnienia Lechii- solidna defensywa to podstawa+ kreatywny Mila. Dla Legii priorytetem jest zatrzymanie Dudy i ściągnięcie z dwóch tak kreatywnych zawodników jak Ondrej. Lech na tym etapie rozgrywek na problemy i w defensywie(jakoś nie przekonuje mnie Kamiński), i w ataku(Sadajew jest zbyt nieprzewidywalny, żeby na nim opierać atak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk balansuję między grupą mistrzowską a spadkową, a wy ją w pucharach widzicie? Lech Poznań też mógł by sobie po kompromitacjach z Żalgirisem i Stjernen rok odpuścić na arenie europejskiej. Chciałbym powrotu Wisły Kraków na europejskie puchary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za wszystkie polskie zespoły. Mam nadzieję, że Legia zagra w fazie grupowej LM, a Lech i Lechia w fazie grupowej LE :). Jestem przekonany, że to byłby świetny impuls dla całej ligi..

A dlaczego nie Lech w LM a Legia w LE?

To Lech ogrywa M.City i Juventus a Legia tylko słabiaków. A jak mają zagrać z jakimś średniakiem: Ajax, PSV, Lazio to zawsze baty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie Lech w LM a Legia w LE?

To Lech ogrywa M.City i Juventus a Legia tylko słabiaków. A jak mają zagrać z jakimś średniakiem: Ajax, PSV, Lazio to zawsze baty!

Na razie Lech ma małe szanse na mistrzostwo, jak je zdobędzie będę trzymał kciuki, żeby to on zagrał w LM :). Nie oszukujmy się na tę chwilę, co podkreślają wszyscy, nawet wrogowie Legii to ona ma najlepszy skład, najwyższy budżet i największe szanse na sukcesy w Europie.

Co do Lechii- dla mnie to już druga lub trzecia siła ligi i dlatego to ona powinna nas reprezentować w Europie. Wisła czy Śląsk muszą się pozbierać finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk balansuję między grupą mistrzowską a spadkową, a wy ją w pucharach widzicie? Lech Poznań też mógł by sobie po kompromitacjach z Żalgirisem i Stjernen rok odpuścić na arenie europejskiej. Chciałbym powrotu Wisły Kraków na europejskie puchary.

Ja Lechię widzę w pucharach i nie musi wcale wygrywać meczu za meczem, powinna bez problemu utrzymać się w górnej połówce, a po podziale punktów będzie miała najprawdopodobniej kilka oczek do odrobienia, żeby być na miejscach 3-4 (pewnie wystarczy zająć miejsce 4, bo puchar zdobędzie najpewniej Legia lub Lech).

 

A jeśli chodzi o Śląsk, to ta drużyna jeśli odejdą bracia Paixao będzie kompletnie bezbarwna. Stracili już Milę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk już wskoczyła na szóste miejsce po wygranej 1:0 z Górnikiem Zabrze, po obiecującym początku mecz zrobił się nudnawy i kolejne 1:0 trochę wymęczone, do czwartego miejsca zajmowanego przez Śląsk zostały już tylko 4 punkty straty, tak więc europejskie puchary w Gdańsku na wyciągnięcie ręki.

 

Wisła w derbach Krakowa lepsza od rywali, trochę mnie dziwi, że drużyna nagle zaczęła grać lepiej po odejściu Smudy, co prawda wygrać z Cracovią to żadna sztuka, ale tydzień temu zagrali nieźle w Warszawie.

 

Jutro szlagier, mam nadzieję, że obejrzymy dobry mecz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy dobra postawa Lechii, liczę że zakwalifikuje się do europejskich pucharów. Co do jutrzejszego hitu, niestety nie spodziewam się ciekawego meczu. Duda cały czas nie może odnaleźć formy po kontuzji, podobnie jak Pawłowski w Lechu, a to są kluczowi zawodnicy w ofensywie. Obawiam się też, że sędzia Musiał dopuści do zbyt ostrej gry, co też nie pozwoli na pokazanie pełni umiejętności przez obie drużyny. Oby obyło się bez groźnych kontuzji. Mam nadzieję, że się mylę i zobaczymy piękne spotkanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk już wskoczyła na szóste miejsce po wygranej 1:0 z Górnikiem Zabrze, po obiecującym początku mecz zrobił się nudnawy i kolejne 1:0 trochę wymęczone, do czwartego miejsca zajmowanego przez Śląsk zostały już tylko 4 punkty straty, tak więc europejskie puchary w Gdańsku na wyciągnięcie ręki.

 

Wisła w derbach Krakowa lepsza od rywali, trochę mnie dziwi, że drużyna nagle zaczęła grać lepiej po odejściu Smudy, co prawda wygrać z Cracovią to żadna sztuka, ale tydzień temu zagrali nieźle w Warszawie.

 

Jutro szlagier, mam nadzieję, że obejrzymy dobry mecz. :)

To że Wisła zaczęła lepiej grać mnie nie dziwi, zawodnicy sami zauważyli że ze Smudą nic nie osiągną....zero taktyki, więc panowie piłkarze go zwolnili :D a co do jutrzejszego meczu liczę na wygraną lub remis Lecha, cytując klasyka "liga będzie ciekawsza" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Lech to jest drużyna bez jaj. Prowadzą w Warszawie 10 minut przed końcem i remisują. Jadą do ostatniej drużyny i nawet nie remisują. Natracili tyle punktów, że mogli być przed Legią. W Warszawie przeważnie dostawali bęcki, a w Poznaniu remis. Teraz pewnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicelider Jagiellonia przegrywa na wyjeździe z Podbeskidziem, tak więc Podbeskidzie umacnia się w górnej ósemce.

 

Patrząc na skład Legii, to trochę się dziwię Bergowi, że w pierwszym składzie Masłowski, a na ławce Orlando Sa. Jeszcze ten Astiz na środku obrony zapowiada problemy. W bramce Lecha natomiast Burić, a nie Gostomski, a także Kownacki w miejsce Pawłowskiego, który tylko na ławce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...