Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podaję onet.pl w następnym sezonie nie zmieni się formuła ekstraklasy. Nadal po 30 kolejkach rozegrane zostanie dodatkowe 7. Nie wiadomo jest jednak czy po rundzie zasadniczej dzielone będą punkty. Z jednej strony fajnie, gdyż liga zacznie się wcześniej (na początku lipca i lutego), a z drugiej wiele w tym sezonie kolejek było bardzo nudnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zespoły jak Zagłębie Lubin i Bełchatów nie powinny istnieć. Nie ma mojej zgody na finansowanie przez instytucje skarbu państwa jak KGHM czy PGE. Utrzymywanie takiej sytuacji jest chore, podobnie jak wsparcie np. Śląska Wrocław przez władze miejskie. Nie ma sponsorów prywatnych, nie ma drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Zagłębia, to muszę się zgodzić, przepłaceni piłkarze bez większych ambicji i woli walki. Zawodnicy wyróżniają się w poprzednich klubach, a po przyjściu do Zagłębia jakoś tracą w wielu przypadkach swoje zalety. Można tu podać przykłady chociażby Piecha, Przybeckiego, jesienią Jeża.

 

Natomiast jeśli chodzi o dofinansowanie od miasta, to nie mam nic przeciwko, wiele klubów ekstraklasy takie dostaje, nie ma lepszych pomysłów na wypromowanie miasta niż dobrze grająca drużyna piłkarska. Zresztą mecze ekstraklasy, to zawsze jakaś atrakcja dla mieszkańców, jakby słabe nie były nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, ze spadli.Może wreszcie zrobi się porządek w tym klubie i da szansę zdolnym juniorom, których Zagłębie ma wielu, a nie dostawali oni szans. I liga jest na to idealna.Taki kubeł zimnej wody na pewno nie zaszkodzi temu klubowi :) A może wyjść na dobre, bo drużyna wróci, może nie silniejsza, ale bez zawodników pozorujących grę i zadowalających kasowaniem co miesiąc kilkudziesięciu tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podział na grupę mistrzowską i spadkową was zawiódł? Mnie tak. Pozostały tylko mecze, które trzeba rozegrać z zasady i na zasadzie, że się odbyły.

Ciekawe, co chcieli osiągnąć pomysłodawcy? Nawet komentatorzy ze spotkania Lech – Pogoń byli tym faktem rozczarowani.

Wychodzi na to, że Gala Ekstraklasy tak usilnie reklamowana ma być najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pomysłodawców, że Legia rozjechała ligę, bo reszta jest tak cienka. Lech w rundzie zasadniczej stracił do Legii aż 10 punktów, a przecież drużyna z Warszawy przegrała aż 7 meczów....... To jakiś fenomen. Wydawało się, że Lech jeszcze może powalczyć po podziale, ale sam przegrał walkę już teraz na własne życzenie.

 

Podobnie w walce o spadek, to że dwie drużyny punktowo zostały w tyle w następnym sezonie nie musi i nie powinno się powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netu:

Gratuluje Legii mistrza ale z taka grą i podejściem jej zawodników do meczu w obecności prawie 28000 kibiców, to wielki wstyd. Ciekaw jestem co ci zawodnicy

w piątek robili...

Jakby oglądali mecz finałowy Realu z Atletico, to w dzisiejszym meczu nie ośmieszaliby się przed całą Polską zagrali by normalnie od początku a nie od stanu 0-2 tj. 65 minuty. Jeżeli ma się ambicje coś odegrać w przyszłości, to należy do każdego meczu podchodzić poważnie a nie wybiórczo bo to zostaje w głowie. Później wchodzi na stałe. Nie dziwmy się że mamy na arenie międzynarodowej takie wyniki. Takim podejściem nic nie osiągniemy nawet i kasa nam nie pomoże. Trzeba najpierw zmienić mentalność u zawodników. Trener jest ojcem sukcesów i klęsk. Od niego zależy jakich będzie miał wykonawców.

Nic dodać nic ująć.

Panu Nawałce to też dedykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio potencjalnych rywali Legi w el . LM

II runda

Dinamo Tbilisi ( mamy bardzo dobre wspomnienia zwłaszcza Wisła :mrgreen: )

Malmö FF

Knattspyrnufélag Reykjavíkur

Football 1991 Dudelange

Strømsgodset IF

The New Saints FC ( meczyli się z nimi sezon wcześniej )

Saint Patrick's Athletic FC

Skënderbeu Korçë

FC Levadia Tallin ( pamiętne mecze Wisły )

FK Rabotnički

Valletta FC

HŠK Zrinjski

Cliftonville F&AC

HB Tórshavn

Žalgiris Wilno ( pamietamy co zrobił Lech :D )

FK Sutjeska

FC Santa Coloma

III runda

FC Salzburg za mocny

Steaua Bukareszt ( Powtórka z przed roku ?)

Celtic FC :> :> :> bez szans

BATE Borysów jak wyżej

AC Sparta Praga podobnie choć przy odrobinie szczęścia

NK Dinamo

Łudogorec Razgrad

Maccabi Tel Awiw

Sheriff Tiraspol

NK Maribor

Ciekawe jak to się rozwinie mam nadzieje że Legi się poszczęści i chociaż do LE wejdą bo inne nasze kluby chyba szans nie maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt największe szanse ma ruch ale na dzień dzisiejszy nie dostał licencji na grę w pucharach, lech po wyprzedaży i przy braku wzmocnień max 3 runda LE.

Legia nie ma szans na LM, cudem będzie jeśli awansują do fazy grupowej LE, przewiduje odpadnięcie w 3 rundzie el. LM nastepnie nie dają rady w 4 rundzie LE

i jesień pucharowa dla polskich zespołów zakończy sie....latem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

A ja pozwolę sobie na inny temat wypowiedzieć

Jestem zażenowany postawą platformy NC+, ponieważ płacę abonament, a tu proszę nie dostaje pełnej oferty programowej! Mam tu na myśli mecze T-Mobile Ekstraklasy w kolejkach 36 i 37. Mam pakiet z pełnym Canal+em, dlaczego więc dzisiejszego dnia są transmitowane tylko 2 spotkania z 4? Gdzie są mecze Jagielonii z Koroną, Sląska z Cracovią, Zawiszy z Górnikiem? Rozumiem, że są w multilidze, ale są przecież Canal+ Familly, Canal+ Familly2, Nsport 36, Nsport 37 Cztery anteny na których można transmitować te wszystkie spotkania prawda Kanał Nsport 37 jest w ogóle nie używany, powstaje więc pytanie Po jaką [beep]ę on jest?

 

Przecież mogli dać coś takiego:

 

Jagielonia Białystok vs. Korona Kielce - Canal+ Familly

Śląsk Wrocław vs. Cracovia Kraków - Canal+ Familly2

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Zagłębie Lubin - Nsport

Widzew Łódź vs. Piast Gliwice - Kanał 36

Multiliga+ - Canal+ Sport (tradycyjnie)

 

Są wszystkie mecze - są prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...