Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady szanujmy się, jakaś grecka liga nie jest żadnym awansem sportowym. Nawet kasy jakiejś wielkiej chyba też nie dostanie. Jedyny plus to klimat, kultura i jedzenie. :) Vadisowi też się dziwię, bardziej zrozumiałbym przejście do Anderlechtu. To tyle z głośnych i medialnych zapowiedzi Mioduskiego. Żenada jak odejdzie to Olympiakosu za 2 mln.

1. Jest awansem sportowym.

2. Dostanie 4-5 razy więcej.

3. Dziwisz się myśleniu Vadisa, spójrz pkt 1 i 2. Dalej się dziwisz?

4. 2 mln € za niego to dobra kwota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Legia do Olympiakosu? 

 

Pod każdym względem (lub prawie każdym) nie ta "liga". 

 

Osobiście gdybym był zawodowym piłkarzem to wolałbym grać w drużynie regularnie grającej o mistrzostwo ligi greckiej oraz występującej w LM niż średniaku Bundesligi czy innej ligi z TOP 5. Może dlatego, że nie lubię przegrywać ani oglądać czyiś pleców...

 

Tym bardziej, że Olympiakos to marka. Nie tylko piłkarska.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kunkore

Miałeś rację, nowy napastnik blisko Lecha http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,lech-poznan-christian-gytkjaer-przylatuje-na-testy-medyczne-do-kolejorza,artykul,795044,1,720.html

Potencjalnie dobry zakup.

Oby w końcu w kontekście Legii pojawiły się jakieś dobre informacje. Jeśli ktoś uważa, że cena 2 mln za takiego gracza jak Vadis jest odpowiednia, to brak mi słów. Niestety wszystko zaczęło się od Prijovicia- zastrajkował i odszedł. Mam nadzieję, że Legia tak nie ulegnie Vadisowi(o ile prawdą są domysły Stano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympiakos wcale nie ma dużo większego budżetu niż Legia. Już naprawdę wolałbym grać w jakimś średniaku w Bundeslidze niż hegemonie słabej ligi. Poza tym znając fachowość Hasiego, to Olympiakos wcale nie musi zagrać w LM. Bez bogatego inwestora w Legii co pół roku będzie wyprzedaż. Bez sensu. A ja już naiwnie myślałem, że nie sprzedajemy za frytki.

Ma i to 2,3 x większy. To nie ta bajka. Oni robią bez problemu transfery za ponad 10 mln nas na to nie stać.  Legie nie potrzebny wcale bogaty inwestor bo to krótka gra jest a regularność w LM która raz sprawi dopływ kasy co podwyższy cenę za naszych zawodników. 

Każdy chce grać o puchary a nie o 8 miejsce, tym bardziej że dostaje za to więcej i ma szansę grać w LM, średniacy z Bundesligi wcale dużo nie płacą i VOO wcale więcej niż w Legii by nie dostali w przeciwieństwie do Greków. Prijo z miejsca dostał prawie mln Euro w PAOK-u, a Olympiakos jest jeszcze bogatszy.

 

Oceniasz Hasiego w bardzo prosty sposób a nie poradził sobie w Legii z jednego powodu, nie umiał zarządzać zawodnikami, podobnie było w Anderlechcie.To jest doświadczenia i jeśli umie wyciągać wnioski to może być to bardzo dobry trener. W Grecji pamiętają jak Olympiakos odpadł z Anderlechtem mimo, że buki Belgom szans nie dawały a Belgowie zagrali perfekcyjnie taktycznie mecz. 

 

 

@wisl@k06 zatrudnili go bo jak wyżej pisałem pamiętają ten dwumecz w LE, to że ktoś w klubie x sobie nie poradzi nie oznacza że jest słabym trenerem. Wiele jest takich przykładów jak Luis Enrique w Romie a Barcelonie czy Probier w Jadze czy ŁKS a Wiśle czy Lechii. Warsztat to jedno a Hasi go ma , a dogadanie się z szatnią to dwa a to przed dziwne ruchu mu się nie udało i na pewno zdaje sobie sprawę  z tego. Wracając do meczu to moim zdaniem był jeden z najlepszych meczów jeśli chodzi o realizacje taktyczne jakie widziałem w życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kunkore

Miałeś rację, nowy napastnik blisko Lecha http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,lech-poznan-christian-gytkjaer-przylatuje-na-testy-medyczne-do-kolejorza,artykul,795044,1,720.html

Potencjalnie dobry zakup.

Oby w końcu w kontekście Legii pojawiły się jakieś dobre informacje. Jeśli ktoś uważa, że cena 2 mln za takiego gracza jak Vadis jest odpowiednia, to brak mi słów. Niestety wszystko zaczęło się od Prijovicia- zastrajkował i odszedł. Mam nadzieję, że Legia tak nie ulegnie Vadisowi(o ile prawdą są domysły Stano).

Januszowe podejście... On być dobry, on dużo kosztować :D Opłata za zawodnika nie zależy tylko od jego umiejętności. 

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg transfermakt wartość Olympiakosu to 49 mln, a Legii 32- gdzie tu przepaść? Ich transfery z zeszłego sezonu https://www.transfermarkt.pl/olympiakos-sfp/transfers/verein/683/saison_id/2016 Najwyższy to 3 mln, a nie 10. Dla Legii nie ma sensu sprzedawanie Vadisa za taką niską kwotę, trzeba się szanować. Zresztą wszystkie media w Polsce uważają propozycje 2 mln za śmieszną. Także nie przesadzajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg transfermakt wartość Olympiakosu to 49 mln, a Legii 32- gdzie tu przepaść? Ich transfery z zeszłego sezonu https://www.transfermarkt.pl/olympiakos-sfp/transfers/verein/683/saison_id/2016 Najwyższy to 3 mln, a nie 10. Dla Legii nie ma sensu sprzedawanie Vadisa za taką niską kwotę, trzeba się szanować. Zresztą wszystkie media w Polsce uważają propozycje 2 mln za śmieszną. Także nie przesadzajcie.

Nawet w grach komputerowych wartość piłkarzy zależy od umiejętności, wieku, pozostałych lat kontraktu, roli zawodnika i chęci pozostania w klubie bądź jego opuszczenia.

Sprzedaż Vadisa ma sens. To jest tylko kwestia tego czy Legia chce stracić 1,5 mln € i zyskać obrażonego piłkarza w klubie? Czy może wykosztować się i wyjść na ok -2,5 mln € zyskując Vadisa na kolejny rok (chyba, że kontuzja). Potem może jakieś poważne pieniądze odzyskają albo i nie (zawsze może stracić swój blask). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej całe zło zaczęło się od sprzedaży Prijovicia. Ulegli jego szantażowi i teraz mogą mieć powtórkę z rozrywki. Jakoś Czerczesow poradził sobie z jego fanaberiami. Mam nadzieję, że Magiera również da radę z Vadisem. Poza tym to na razie tylko spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg transfermakt wartość Olympiakosu to 49 mln, a Legii 32- gdzie tu przepaść? Ich transfery z zeszłego sezonu https://www.transfermarkt.pl/olympiakos-sfp/transfers/verein/683/saison_id/2016 Najwyższy to 3 mln, a nie 10. Dla Legii nie ma sensu sprzedawanie Vadisa za taką niską kwotę, trzeba się szanować. Zresztą wszystkie media w Polsce uważają propozycje 2 mln za śmieszną. Także nie przesadzajcie.

Ale robili po 10, my nawet po 1,5 nie robiliśmy.  O jakiej wartości mówisz ? Szanowanej wartości piłkarzy ? To ma się nic do budżetu. Prosty przykład Jędza wyceniają go tam na 4, przyszedł za mln. Jodłowca wyceniają na 1,2 mln a dziś nikt nie da za niego więcej niż 200-300k. Szacowana wartość piłkarza to fikcja, tak jak pisze @the cable guy cena zależy od innych czynników. Nikt nie da więcej niż te 2 mln, ja mimo wszystko spodziewałem się mniej. Piłkarz z ESA który ma rok kontraktu kim by nie był nie budzi jakieś mega reputacji aby płacić za niego nie wiadomo ile. Takie są realia.  Olympiakos to pułka do której aspirujemy finansowo mimo, że sportowo możemy  z nimi rywalizować to jeszcze długo nie będzie nas stać aby tak wydawać. 

 

To czy warto go zostawić czy wziąć kasę (a lepszej oferty nie będzie) zależy od tego czy bliżej mu do Pazdana czy Prijovica. Michał grał rok dłużej w Legii niż chciał ale robił swoje, co Prijo zrobił pamiętasz. 

 

Arkon bądź poważny, żadne całe zło nie zaczęło się od sprzedaży Alexa, dostał wyższy kontakt to chciał iść tyle. Mieliśmy trzymać go w rezerwach i marnować kasę aby coś udowodnić ? To chore. Kluby kokosa i udowodnianie komuś czegoś to marnowanie kasy i nic więcej. Klub to nie więzienie, nie chce grać w klubie to bye. Nikt w Legii na siłę nie musi grać, zresztą zobacz sobie w jego CV to co sezon gra w innym klubie a to też coś o nim mówi, on grał w 13 klubach. Ten typ tak ma i szkoda czasu i kasy aby marnować na to aby pokazać mu wyższość.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgadzam. Matuidi też chciał odejść z PSG, postawili veto i został grając na wysokim poziomie. Prijo miał podpisany kontrakt i powinien go respektować. Poszedł zły sygnał i teraz mamy aferę z Vadisem, o ile to prawda. Poważne kluby nie puszczają piłkarzy z powodu ich widzimisia. Chyba że Legia poważnym klubem być nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon z całym szacunkiem ale nie porównuj tej sytuacji bo była zupełnie inna, sytuacja Matuidi-ego wiązała się z m.i transferem Krychowiaka, tym czy będzie grał itd a nie kasą, trener go przekonał, że będzie grał to został, on nie chciał strajkować. Prijović chciał więcej kasy i Legia nie miała argumentów aby z nim rozmawiać poza przesunięciem do rezerw albo danie podwyżki, zdecydowano się na najlepszą rzecz transfer. Cała sprawa nie zaczeła się jak pojawiła się oferta z Chin a po meczach LM po których chciał podwyżkę. Poważny klub nie robi klubów kokosa albo na złość zawodnikom którzy nie chcą tu grać, nie chcesz grać droga wolna na twoje miejsce przyjdą inni którzy będą chcieli. Na zachodzie nie ma takich sytuacji często tak jak w PL z prostej przyczyny różnice w zarobkach w czołowych ligach nie są tak duże jak w PL a Grecji czy Turcji gdzie lekką ręką dają 2x tyle.

 

My nie jesteśmy Chelsea aby trzymać sfochowanego gracza przez pół roku i liczyć, że uda go się przywrócić do życia(nikt nigdy nie powiedział jak udało to się Conte ale znając realia nie była to na pewno sama rozmowa ale też odpowiedni przelew) bo nie stać nas na to a mimo to Conte rezygnuje z takiego człowieka po osiągnięciu celu bo chce mieć zawodników którzy chcą grać w Chelsea a nie takich którym w każdej chwili może to się odwidzieć. 

 

VOO przychodząc do Legii miał taki plan i umowę dżentelmeńską z klubem aby tu się odbudować i odejść po roku .

 

Zobacz jak sukces kadry zwiększył ceny zawodników, to samo potrzebne jest lidze. Jeśli Legia dojdzie do fazy pucharowej LM czy będzie dochodzić dalej w LE, jeśli inne kluby także będą wychodzić z grupy w LE to ceny za naszych piłkarzy z ligi wzrosną a tak dalej jesteśmy dyskontem w których można trafić tanich zawodników jak w Biedronce. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad

To już wolałbym dać Prijo podwyżkę. Zresztą nawet Wandzel przyznał podobno, że gdyby nie konflikt właścicielski w Legii, to Prijović by został. A tak o LM będziemy grali(przy czarnym scenariuszu) bez Pazdana, Vadisa czy może Gui. Dodając do tego kontuzjowanych nie wygląda to dobrze, a czasu coraz mniej. A to ostatni rok łatwiejszej kwalifikacji do tych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Brosz z Górnika Zabrze jest głównym kandydatem na trenera U21 szkoda by bylo jeśli kolejny trener odszedł by Zabrza dla kadry.

Bezsens kompletny jeśli trener się zgodzi. U21 to nie pierwsza reprezentacja i chyba jednak lepiej być trenerem takiego klubu jak Górnik w Ekstraklasie niż młodzieżówki...

 

@Arkon widzę specjalista od wydawania cudzych pieniędzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostałby, to wbijanie szpilek. Jesteśmy takim a nie innym klubem i co roku będą odchodzić zawodnicy, tego nie zmienimy i trzeba się z ty m pogodzić. Legia może być dobrym klubem do promocji aby iść wyżej tylko tyle i aż tyle a nie klubem na lata dla kogoś kto ma ambicje i chce zarobić. Ba piłkarzy dla których Legia jest szczytem ambicji powinniśmy omijać szerokim łukiem bo znaczy to, że przychodzą tu dla kasy i nie będą dawać z siebie 100% i się rozwijać. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry przykład z Cieżniakiem a do tego dość bliski a to samo byłoby z Alexem. A w takich przypadkach każdy klub powinien zachowywać się na 2 sposoby albo jeśli uznają, że sportowo więcej im da i zostawić do końca umowy jak BVB Lewego czy Legia kiedyś Muchę albo jeśli uważają, że nie to opchnąć bo trzymanie takiego zawodnikach w rezerwach to marnowanie kasy i miejsca w kadrze. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarze to te kontrakty traktują czasami jak jakiś świstek. Nie dadzą odejść to nie będę grał, bo jestem rozczarowany, rozgoryczony, terefere... Kontrakt to umowa o pracę, ma się świadomość co się podpisuje i na ile. Ja mając umowę na telefon na 2 lata nie lecę do UOKiK, bo mnie po roku nie chcą puścić do innego operatora. Chyba, że wszystkie strony zgadzają się na inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piłkarz będąc na kontrakcie cały czas zarabia. Idąc Twoim tokiem to każdy piłkarz powinien w swojej karierze wyjechać do Chin, żeby się ustawić na przyszłość. Oni i tak zarabiają taką kasę, że ja za kilkadziesiąt lat mojej pracy mogę o takiej pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarze to te kontrakty traktują czasami jak jakiś świstek. Nie dadzą odejść to nie będę grał, bo jestem rozczarowany, rozgoryczony, terefere... Kontrakt to umowa o pracę, ma się świadomość co się podpisuje i na ile. Ja mając umowę na telefon na 2 lata nie lecę do UOKiK, bo mnie po roku nie chcą puścić do innego operatora. Chyba, że wszystkie strony zgadzają się na inne rozwiązanie.

Nie porównaj umowy na tel do umowy o pracę, czy w normalnej pracy każdy pracuje normalnie ? Ile osób obija się na całego aby jak najmniej narobić ? Ile osób kombinuje z lewymi zwolnieniami lekarskimi itd ? Piłkarz to zawód jak każdy inny. Czy jeśli pracodawca łamie twoje prawa nie idziesz do sądu pracy ?

 

@The cable guy ma racje piłkarz to specyficzny zawód, fajnie jest zarabiać 50k na miesiąc i żyć jak król tylko problem jest taki, że jak skończysz karierą a zarabiałeś 50k miesięcznie przez 20 lat nie przeżyje za tysiaka jak normalny człowiek.  A pomyśl sobie teraz żeby przeżyć kolejne 30 lat za 10k miesięcznie musisz odłożyć sobie tylko 3,6 mln zł przez te 20 lat gry. To nie jest prosta sprawa a nie każdy odnajdzie się jako trener który będzie tyle zarabiał czy wejdzie w biznes.

 

Pieniądze są ważne dla piłkarzy choć niektórzy z nich to negują, bo za pochwały czy przywiązanie do klubu nikt ich nie nakarmi. Ile jest alkoholików, takich co trafili na dno, popadli w hazard czy nawet tak brutalnych historii jak samobójstwa jak Rutki czy Ledwoń. Janczyk zarabiał krocie u ruskich, dziś nie ma nic, gdyby nie żona skończył by na ulicy, Jacek Sobczak grał w 1/2 PZP z MU,był królem życia a wylądował na ulicy, historie innych sportowców jak Tyson czy Holyfield czy Gascoigne też jest masa jeśli mówimy o ludziach z lat 80 czy 90 bo tacy ludzie jak Boniek to jednak byli wyjątkami. Dziś piłkarze są bardziej świadomi tego i nie ma co się im tego dziwić.

 

 

Mówisz, że Mąka nie przejdzie do Legii a już oficjalnie jest potwierdzona oferta, sam zawodnik jest dogadany, Wisła odrzuciła ofertę ale nie dziwię się jej skoro jej ktoś dawał większą i też ją odrzuciła. A jest to piłkarz który coś sportowo gwarantuje i Wisła ma pewność. że do końca kontraktu będzie robił swoje bez fochów. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wchodzić w biznesy, wystarczy trochę oleju w głowie. VOO proponują roczny kontrakt 4 mln zł, biorę połowę z tego, kupuję 4 mieszkania i już jest inwestycja. A jak ma się nie po kolei w głowie to nawet setki milionów euro nie pomogą, ile to już było przykładów.

Co do Mąki to słyszałem z plotek, że transfer był możliwy, ale już raczej po temacie. Zobaczymy jak będzie, moim zdaniem do Legii nie pójdzie, już za dużo szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...