Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszych czasach wiesz social media to wiesz, że łatwo kogoś namierzyć. 

 

 

Klub wydał komunikat, będzie kara. W sumie on chyba nie musi zeznawać bo to sprawa z urzędu będzie w prokuraturze, znaczy może chyba potem cywilny proces złożyć.

 

Jeszcze coś muszę dopisać, najśmieszniejsze jest to ze ani michnikówka ani  lisowe portale zbytnio o tym nie piszą a może dla nawet wcale, bo dla nich najważniejsze jest to, że opluwali Kurskiego . 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce powinni grać normalnie, ale ciągle kasy mało. Patrzymy na zachód chociaż nie powinniśmy bo jesteśmy za nimi gospodarczo bardzo daleko. Ciężko mi sobie wyobrazić żeby za bilet na mecz ligowy kibic Legii płacił ponad 200zł (Chelsea ma takie ceny). Także gdzie porównania? Ciągle pier....nie, że telewizja mało płaci. Za co? Nie ma nawet kilku drużyn, które dają widowiska i super grę. Zero do zera dla konesera nie? Zapowiada się kilka dodatkowych meczów towarzyskich dla wielu ekip na koniec sezonu. Mogli całkiem tą reformę wywalić, ale cyferki muszą się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce powinni grać normalnie, ale ciągle kasy mało. Patrzymy na zachód chociaż nie powinniśmy bo jesteśmy za nimi gospodarczo bardzo daleko. Ciężko mi sobie wyobrazić żeby za bilet na mecz ligowy kibic Legii płacił ponad 200zł (Chelsea ma takie ceny). Także gdzie porównania? Ciągle pier....nie, że telewizja mało płaci. Za co? Nie ma nawet kilku drużyn, które dają widowiska i super grę. Zero do zera dla konesera nie? Zapowiada się kilka dodatkowych meczów towarzyskich dla wielu ekip na koniec sezonu. Mogli całkiem tą reformę wywalić, ale cyferki muszą się zgadzać.

Ale czy ten system zwiększa kasę ? Oglądalność na C+ wcale większa nie jest niż kiedyś.  Z drugiej strony co do biletów to Bundesliga jest niewiele droższa a różnica w poziomie jest kolosalna. U nas na Legii bilety są drogie na co ma wpływ wiele czynników. Tylko aby zmienić system całkowicie musieliby mieć zgodę  C+ a te chyba byłaby wątpliwa.

 

Co do 2 części to nie byłoby do końca tak jak piszesz bo różnica między Jagą a Lechią byłaby 6 punktów a to jest do odrobienia w 7 meczach a  Lechem a Lechią raptem 2 i może by to oznaczało, że taka Lechia w Poznaniu np. nie grałaby na remis, Miejsca 5-8 to samo.

 

W spadkowej miejsca 9 i 10  a 16 to 9 punktów przewagi ( teoretycznie przegrywając 7 meczy można nawet spaść) a między 11 a 16 to 4.  Więc teoretycznie tylko 9-10 miałby tutaj luz. 

 

Więc teoretycznie emocje będą podobne, choć tak samo jak tobie nie podoba mi się ten system z dzieleniem czy bez. To nie prowadzi do niczego, poziomu na pewno nie podnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje, więcej kasy od TV ale miałem coś na myśli szerszego. Więcej meczów to też są większe koszty organizacji meczów, szersze kadry i czy ta niewiele większa kwota od TV to bilansuje. Wpływy z dni meczowych pomijając w zasadzie 2 kluby są w ESA słabe. Mam na myśli te słabsze kluby w szczelności z  6-16 miejsc które zamiast np 1 lepszego zawodnika + juniora biorą 2 przeciętnych w tą samą cenę bo sezon jest dłuższy, są kartki kontuzje itd co w ostateczności nie wpływa na rozwój sportowy. To może być taka pułapka na papierze.

 

Na pewno inaczej i też przykład tego sezonu jest idealny do tezy, że było podobnie ale poprzednie sezony wcale takie być nie musiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 Przynajmniej 5 klubów ma frekwencję, a co za tym idzie przychody z dni meczowych na poziomie dobrym. Ale to będzie niezależne od formuły rozgrywek, chociaż moim zdaniem ESA34 by to poprawiła. Bo wszystko ok jeśli trafisz w rundzie finałowej na mecze u siebie z Legią, Lechem czy Wisłą. Ale możesz trafić Termalicę, Płock i Sandecję. Poza tym średnio publice chce się oglądać co chwilę tego samego przeciwnika, w zeszłym sezonie Podbeskidzie w 30 kolejce grało u siebie z TBB i w 31 też u siebie z TBB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi ale frekwencja to nie przychód, bo przychód z dnia meczowego jest bardziej złożony bilety to tylko jeden aspekt, jest żarcie, są gadżety i inne usługi jakie klubu sprzedają. I tutaj kluby ESA dzielą się na 4 grupy, pierwsza to Legia, 2 Lech, 3 Wisła, Śląsk. Lechia a 4 reszta. Wszystko to jest w raprtach biznowych na temat ESA które co roku są publikowane.

 

 Bruk Bet nie ma praktycznie przychodu z dnia meczowego, realnie za ten więcej kontrakt TV dostaje z 1,5 mln więcej ale w zamian ma zorganizować 3,4 mecze więcej a koszty organizacji meczu są stałe czy przyjdzie cały stadion czy 1/3. Więc niby dostajesz większą sumę na papierze a faktycznie brakuje ci kasy aby spiąć budżet 

 

A jeśli liga ma się rozwiać to też na płaszczyniec organizacyjnej, bo sama kasa niczego nie załatwi. Ale @ the cable guy ma racje piszą o tym, że patrząć na $ jaką od TV tylko dostają, wiele klubów a w zasadzie zarząd ESA z tuzami ja Animucki czy Smagorowicz(obaj awansowali do ESA za narobienie długów, podobnie Bednarz za [beep] w Wiśle) właśnie tak myśli i to jest problem bo to krótkowzroczne myślenie.

 

 

 

@Arkon, też jestem na nie ale on przynajmniej regularnie grał więc fizycznie pewnie dobrze wygląda, więc pewnie byłoby mu łatwiej niż Necidowi. Wole Stępińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to tylko plotki. Już wiele razy przekonałem się, że ostatnio Legia działa po cichu i nikt nie zna ich prawdziwych celów transferowych. Oby znowu zaskoczyli jakimś nowym Odidją czy Ljubo. :)

Pewnie jakiś menager wysłał ofertę i pochwalił się prasie i tyle. Takich zawodników jak Ljuboja to na pewno nie będzie, nie chcą do nas wiekowych. A jeśli zatrzymamy VOO to takich raczej nie będzie.  Ja bym skupił się na Polakach  Stępiński, Mączyński, Góralski, Lipski i Frankowski (jego wizja na prawej obronie jest bardzo ciekawa) + Runje to moim zdaniem najciekawsi Polacy lub gracze z ligi jak Chorwat. Zagarnąłbym też Helika i od razu wypożyczył na 2 lata gdzieś bo ten chłopak ma potencjał ale trochę się pogubił po kontuzji. 

 

Odejdzie pewnie Pazdan, do tego Rzeźniczak, Broź może Kucharczyk i Gui + tych co nie ma co wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego grona widziałbym w Legii Stępińskiego i Góralskiego, ew. w jego miejsce Mączyńskiego, ale Góralski to bardziej typowa 6, czyli świetne wsparcie dla Moulina i Vadisa(o ile zostanie). Lipski to moim zdaniem gorsza wersja Wolskiego. Ciągle mam nadzieję, że przynajmniej na czas eliminacji nikt znaczący nie odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kownasiem to był oczywiście taki żart-dowcip. Chociaż wy macie przecież tyle kasy, że każdego możecie kupić. Tylko pamiętajcie, że nie każdy jest Hamalainenem.

PS. Nie żebym się naśmiewał, ale troszkę piżamowate te koszulki :mrgreen:  https://twitter.com/elchollo_/status/872412307430805504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mączyńskiego chcecie?  :lol2: To pewnie do spółki z Błaszczykowskim  :mrgreen: No w sumie macie 50% szans na transfer, przecież wy go chcecie. A jak macie problemy w ataku to może Kownasia? Młody, zdolny, waleczny  :wink:

Ta Mączyński tak kocha Wisłę, że chciał iść do Slavii. Bądź poważny, piłkarz to zawód a klub to miejsce pracy. Jakość nie przeszkadzało nikomu, że się leczył w Legii. Kuba nie podjął tematu z Legią tyle, jego decyzja do której ma prawo. Jakoś nie zauważyłem, żeby przeszkadzało wam aby bronił u was kibic Legii. Dopóki  polskie kluby nie będą robić transferów między sobą a ściągać szrot z zaragicy w większości nie będzie normalności w Polskiej piłce.

 

Będą podobne ale z 2 strony zupełnie inne. Te są obrzydliwe. 

http://todosobrecamisetas.com/2017/05/legia-warsaw-2017-18-adidas-kits-leaked/

 

 

Probierz w Śląsku ? Trochę by to słabo wyglądało, tym bardziej że Kuchar co było widać po Lechii na pewno nie będzie rzucał kasą.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce iść do Slavii - proszę bardzo. Po ostatnim wywiadzie to część kibiców by się nawet ucieszyła bo kasa za niego się przyda. Może iść gdziekolwiek byle nie do Was i na drugą stronę Błoń. Piłkarz to zawód, oczywiście. Ale są piłkarze że tak ujmę ważniejsi, z którymi kibice się utożsamiają bardziej. Mając tyle kasy co Legia, można o czymś takim "zapomnieć". Chcecie Sadloka czy tak Cywkę-proszę bardzo. Ale gdyby Małecki był w mega formie też robilibyście podchody? Albo my u Was po Gui, albo Rado? Wiem, że to już nie czasy Cupiała kiedy notorycznie w sprawie transferów pokazywał Wam środkowy palec, no ale proszę Cię.

Często przywołujesz mocniejsze ligi jako przykład, że nie powinniśmy odbiegać od Europy. To teraz ja się powołam. Transfery topowych graczy na linii Barca-Real, Real-Athletico, MU-MC, MU-Arsenal, MU-Liverpool chyba jednak należą do rzadkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...