Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą jesli sie bawiles to dlaczego byłeś online na forum w okolicach polnocy? :D

 

Kpisz człowieku? Byłem na domówce ze znajomymi. Na forum byłem chyba w okolicach 13 w sobote. W niedziele byłem dopiero po 20. Żenada i tyle w temacie ten twój post :roll: Żeby nie było offtopu. Nie ma sensu takich dziadostw ogladac w tv, bo szkoda na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Przyznacie, że zrobił niezłe show? :lol2:

Maleńczuk wymiata. Zresztą nikt mnie tam nie zawiódł. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to do przemówienia pani prezeydent Warszawy, ale to już inna sprawa, hehe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiker który informuje, co warto obejbrzeć w najbliższym czasie gra mi na nerwach. Wtrąca się niemal po każdej pozycji. Zjechali ten sposób po TVN-ie i górują. W TVN taka sytuacja ma miejsce tylko po wieczornych filmach. W TVN tylko na początku napisów końcowych jest informacja, a w Polsacie do samej końcówki pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, trochę za długo mówi.

 

Mnie trochę zdziwił fakt że najczesciej oglądanym sportowym kanałem był Polsat Sport. Oczywiscie wyniki były podane na Polsacie. Jakoś wątpie by kanały sportowe z Cyfry+ oferujące jakby nie patrzeć najciekawszą ofertę piłkarską, przegrały w oglądalności z PS i PSN puszczającym na okrągło siatkówkę i powtórki z t-mobile ekstraklasy. Nie neguję oczywiście siatkówki, sam sobie czasem zawieszę oko na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Spiker który informuje, co warto obejbrzeć w najbliższym czasie gra mi na nerwach. Wtrąca się niemal po każdej pozycji. Zjechali ten sposób po TVN-ie i górują. W TVN taka sytuacja ma miejsce tylko po wieczornych filmach. W TVN tylko na początku napisów końcowych jest informacja, a w Polsacie do samej końcówki pozycji.

Zdecydowanie się zgadzam, odczuwam to samo. Za długo nawija i często mnie wnerwia. Niepotrzebnie to skopiowali od TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Polsat zmienił położenie oznakowania wiekowego, które jest teraz w tzw. safe-area, logo jest bez zmian. Poza tym programy nagrane w formacie 4:3 są rozciągnięte do formatu 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Raczej jakaś awaria. Nie tak dawno podczas filmy nadawanego w nocy oznaczenie było w safe area, natomiast logo było spłaszczone jak do formatu 16:9 (proporcje filmu były prawidłowe - 16:9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat dużo rzeczy kopiuje od TVN-u. Wiele programów, które mają dużą oglądalność jest kopiowanych przez Polsat. Ostatnio do takich programów można zaliczyć Must be the music czy Tylko taniec, zresztą podobnych kanałów można też doszukać się w publicznej telewizji.

Mam wrażenie, że TVN wyznacza jakiś kierunek w telewizji a reszta ogranicza się tylko do kopiowania pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN w 90% programy są własnością zagranicznych jak BBC czy ABC, TVN raczej kupuje programy, które przyniosą jak największy zysk, nie ma tu nowy o kreatywności. Tvn pokazuje jak na programach dla masy bić kasę, nie bez powodu reklamy w TVN są najdroższe, Polsat po paru wpadkach jak Stan[beep] czy jakiś program z Ibiszem, dał sobie spokój i teraz robi to co ludzie na pewno będą oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszystkie programy czy teleturnieje są kopią stacji zachodnich i wszyscy o tym wiedzą, tylko ktoś wpadł na pomysł żeby dany program zrobić w naszym kraju. Przykłady kopi programów Polsatu z TVN-u jest mnóstwo nawet taki prosty program jak Uwaga został skopiowany w postaci Interwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,bo nikt wcześniej nie wymyślił programów interwencyjnych i wszyscy kopiują po TVN. Coś mi się wydaje,że np. pierwszy był Idol ,a nie jakiś X-factor?? Zresztą TVN nie ma monopolu na dane programy.. Np. wydaje mi się,ze "w imieniu prawa" był wcześniej niż "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Gatunek Talk-show był wcześniej w Polsacie niż w TVN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego, że Polsat rozpoczął legendarnego już IDOLA skoro nie wykorzystał tego formatu w 100%. Jedynie 1 edycja była na poziomie bardzo wysokim i aż chciało się to oglądać. Kolejne edycje to spadek jakości, aż w IV i V edycji była totalna klapa ( V edycje ratowała Brodka tylko ). Nie oszukujmy się - Polsat jest najstarszy i to on zaczął wprowadzac na rynek niektóre rzeczy. Jednak nie potrafił tego wykorzystać. Nie miał do takich rzeczy "smykałki". Dopiero, gdy TVN wział się za sciaganie hitowych programów na licencje pokazał jak sie powinno takie rzeczy robić. Polsat teraz stara się kopiować to co osiągnęło sukces w TVN. I za każdym razem jest to gorsza wersja programów znanych z TVN o kilka klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpie fanboyi TVNu w wątku o Polsacie. Obie stacje nastawiają sie na zysk to chyba normalne. Polsat ostatnio troche sie opuscil w porownaniu z tym co robiono jeszcze kilka lat temu, zas TVN robił szoł na licencji innych zagranicznych stacji, oni wcale tego nie wymyslili wiec rownie dobrze Polsat moze zrobic wlasne szol i to zadne kopiowanie. TVN tego pierwszy nie wymyślił, jedynie skserował od zagranicznych sąsiadów, dlaczego Polsat ma nie robic tego samego?

 

Inna sprawa, ze to szoł to jedno wielkie dno dla masonów. Najpierw sie ucieszyłem z Mam Talent w TVNie ale oni zepsuli wszystko. Nie było mowy o kreatywnosci i zabawie, przepuszczali kaleki, spiewaków i dzieci. Paranoja...

 

Jedyne co lubiałem oglądać to MBTM sezon pierwszy, mniej sztuczne niz Xfactor i wiecej instrumentalistów, fajne jury (mam na mysli swietnego Adama Sztabę i Elzbiete Zapedowska, chron mnie boze przed Korą i Łozowskim). Drugi sezon juz sie zrobił taki hmm.. masoński, robiony na siłę.

 

TimesSquare albo jestes gimnazjalistą i nie pamietasz jak to było w 2000 roku i pozniej, albo oślepiło Cie juz to uwielbienie TVNu. Z tego co pamietam Idol, Bar i inne szoły były naprawde bardzo lubiane inos ogladane (choc glupie wg mnie). TVN dopiero wpadł niedawno na pomysł sprowadzenia nowych szoł do Polski i udalo mu sie.Trochę obiektywnosci.

 

Co mieli wykorzystac z Idola? Bo nierozumiem Ciebie. Mieli go wałkować przez dwadziescia sezonów az ludzie beda nim wymiotować tak jak lubi robic to TVN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. wydaje mi się,ze "w imieniu prawa" był wcześniej niż "Sędzia Anna Maria Wesołowska".

A od nich wszystkich pierwszy był "Werdykt" w Polonii 1 i Tele 5.

 

Uwaga został skopiowany w postaci Interwencji.

Tego typu programy swój początek miały w RTL 7 - "Zoom" i "Extra Zoom".

 

Gatunek Talk-show był wcześniej w Polsacie niż w TVN .

No cóż. "Na każdy temat" pojawiło się bodajże w 1994-5 roku, a TVN wystartował w 1997.

 

Z tego co pamietam Idol, Bar i inne szoły były naprawde bardzo lubiane inos ogladane (choc glupie wg mnie). TVN dopiero wpadł niedawno na pomysł sprowadzenia nowych szoł do Polski i udalo mu sie.Trochę obiektywnosci.

Oczywiście, że były lubiane. "Idol" możliwościami i rozmachem przebijał przynudzającą "Szansę na sukces" z TVP2, była to też jedna z droższych produkcji Polsatu. Szkoda tylko, że szybko się nudziła, bo ile gwiazd można wykreować?

 

Oglądalność:

1. edycja - 2 916 tys. widzów.

2. edycja - 3 423 tys. widzów

3. edycja - 2 622 tys. widzów

4. edycja - 1 878 tys. widzów (średni udział w rynku wyniósł 13,4 proc.) - emisja w TV4

 

"Taniec z gwiazdami" w przeciwieństwie do "Idola" nie kreuje gwiazd ani talentów, jest to zwykły program rozrywkowy z możliwością głosowania poprzez SMS, a z uwagi na wiele znanych osób, które w nim występuje trzyma jakąś oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat dużo rzeczy kopiuje od TVN-u. Wiele programów, które mają dużą oglądalność jest kopiowanych przez Polsat. Ostatnio do takich programów można zaliczyć Must be the music czy Tylko taniec, zresztą podobnych kanałów można też doszukać się w publicznej telewizji.

Mam wrażenie, że TVN wyznacza jakiś kierunek w telewizji a reszta ogranicza się tylko do kopiowania pomysłów.

Idąc tym tropem to można powiedzieć że prawie wszyscy od wszystkich tylko i wyłącznie kopiują. TVN "kopiuje" zagraniczne formaty, potem robi to samo Polsat czy TVP.

Co mnie obchodzi czy coś jest skopiowane czy nie? Ważne żeby było dobre.

 

Gatunek Talk-show był wcześniej w Polsacie niż w TVN .
No cóż. "Na każdy temat" pojawiło się bodajże w 1994-5 roku, a TVN wystartował w 1997.

Nikt nie bronił im wystartować wcześniej ;). Chociaż idąc tym tropem to cały TVN jest kopią Polsatu, bo wystartował później ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...