Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Super wiadomość. Mam pytanie:Jak Polsat emituje napisy dla niesłyszących,to czy można je jakoś wyłączyć?? Bo akurat mi przeszkadzają w oglądaniu filmu.

Druga sprawa:Mikołajkowy blok reklamowy oglądało prawie 9mln osób,to przełoży się na rekord w zebranej kwocie dla dzieci-będzie to conajmniej 2 mln zł. Wielkie gratulacje. Spisaliśmy się na medal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten film ma ponad 20 lat to skąd HD?

Stąd że filmy nakręcone na taśmie filmowej maja rozdzielczość kilkukrotnie większą od HD. Zresztą na blu ray Kevin jak najbardziej jest dostępny.

 

Co do tego komunikatu Polsatu, to przypominają mi się komunikaty Canal+. Oni też po stratach wytwórni najpierw twierdzili że nic nie tracą.

Ale być może faktycznie pakiet filmów 20th FOX w telewizji otwartej nie został udostępniony na wyłączność i obie stacje będą miały do niego prawa. Może by tak pojedynek w przyszłym roku na Kevina, gdzie będzie w lepszej jakości a gdzie będzie miał większą oglądalnosć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
,,Kevin" pozostanie na wieki w Polsacie 8)

To nierozłączna część tej stacji :D

 

A już wszystkim znajomym oznajmiłem, iż za rok ,,Kevin" będzie w TVN-ie. Cóż, będę musiał jakoś to odkręcić ;)

Ja tak samo. To super wiadomość.

 

Mam pytanie:Jak Polsat emituje napisy dla niesłyszących,to czy można je jakoś wyłączyć??

Oczywiście, że można. Pewnie masz ustawione w tunerze napisy włączone, wyłącz i już. One nie są narzucane na obraz. Ja mam zawsze domyślnie bez napisów.

 

Stąd że filmy nakręcone na taśmie filmowej maja rozdzielczość kilkukrotnie większą od HD. Zresztą na blu ray Kevin jak najbardziej jest dostępny.

A to ciekawe. Ja myślałem, że to upscalling SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat od 19 grudnia br. na satelicie w 16:9.

 

Coraz więcej nadawców rozpoczyna nadawanie w formacie panoramicznym. Od poniedziałku - 19 grudnia 2011 roku - emisja satelitarna kanału Polsatu zostanie przełączona na format 16:9. Aktualnie stacja nadaje w formacie 4:3.

 

Przełączenie emisji programu oznacza poprawę jakości odbioru dla wszystkich posiadaczy odbiorników panoramicznych. Posiadacze starszych typów odbiorników zmian niemal nie odczują i tak jak dotychczas programy nadawane w 16:9 będą oglądali z czarnymi paskami na górze i dole ekranu. Posiadacze nowego typu odbiorników mogą liczyć wreszcie na wysokiej jakości odbiór telewizyjny dowolnych programów na pełnym ekranie i bez zniekształceń. W sygnale telewizyjnym będzie nadawany impuls WSS, który automatycznie dostosuje format wyświetlanego obrazu do programów w formacie 16:9 oraz do programów archiwalnych w formacie 4:3. Zarówno w przypadku nowych, jak i starszych odbiorników istnieje możliwość ręcznego rozciągnięcia obrazu na pełen ekran z odpowiednią stratą jakości, treści lub kosztem zniekształceń geometrycznych.

 

Zmiana dotyczy także emisji "Wydarzeń" w Polsacie. Serwis jest już nadawany w formacie 16:9 na antenie Polsat News (kanał od początku istnienia nadaje w 16:9), a na antenę głównego Polsatu był przycinany, tak, aby przystosować go do formatu 4:3. Od 19 grudnia widzowie Polsatu będą widzieli cały kadr "Wydarzeń" w formacie 16:9. W przypadku starszych odbiorników będzie się to odbywało z czarnym paskiem na górze i dole ekranu.

 

Źródło: media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...