Jump to content

Recommended Posts

Sporo kasy trzeba byłoby wydać na router i switch 10Gbps i jeszcze kwestia tego do czego obecnie w zastosowaniach domowych udałoby się to wykorzystać. Osobną kwestią jest czy Inea jest w ogóle w stanie obsłużyć taki ruch, gdyby klienci się jednak ruszyli i masowo takie łącza faktycznie wykorzystywali. Moim zdaniem to oferta głównie tworząca wizerunek marki jako najszybszego operatora.

1 godzinę temu, mrSpectro napisał:

Osobną kwestią jest czy Inea jest w ogóle w stanie obsłużyć taki ruch, gdyby klienci się jednak ruszyli i masowo takie łącza faktycznie wykorzystywali

Przecież 10 Gbps jest na port, a do portu po splicie masz podłączonych do max 64 CPE. Zazwyczaj mniej, ale teoretycznie do 64 można spokojnie.

Na forum Orange już są posty, że wraz ze wzrostem ilości abonentów światłowody nawet do speedtestów nie wyciagają 300-600 Mbps w godzinach szczytu, a co dopiero przy 10 Gbps... ;).

Na HFC masz to samo, zazwyczaj CMTSy masz słabo uplinkowane. To są łącza za kilkadziesiąt złotych, nie za >400 zł miesięcznie... Gwarancja pasma jest na łączach biznesowych.

Znacie adres mailowy do kogoś z reklamacji? Chce uderzyć bezpośrednio do kogoś kompetentnego. Adresy zarządu milczą. 

A co liczyłeś, że ci prezes Kosiński odpisze? Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Chyba wiesz, że często takie maile trafiają do sekretariatu, ale to nie oznacza, że nikt sprawą się nie zajmie. Sam byłem kilkukrotnie świadkiem takich zgłoszeń przychodzących z góry do działu obsługi klienta.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

Posted (edited)

Oferty: TV 4 Zostań z nami v 3.0 / 24 i NET 4 Zostań z nami v 3.0 / 24 to dziś chyba max co można dostać po wysłaniu wypowiedzenia na koncentryku co nie? :)

Edited by lukaszsz91

A znasz jakieś dokładniejsze szczegóły tych ofert? Jakieś gratisowe miesiące? Coś konkretniej?

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)
3 godziny temu, radier napisał:

A co liczyłeś, że ci prezes Kosiński odpisze? Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Że jego pracownik podejdzie do sprawy jak należy. Na maile odpisuje mi jakaś Anna specjalista zaplecza biurowego, ale nie zapoznaje się z problemem. 

3 godziny temu, gigablue napisał:

Chyba wiesz, że często takie maile trafiają do sekretariatu, ale to nie oznacza, że nikt sprawą się nie zajmie. Sam byłem kilkukrotnie świadkiem takich zgłoszeń przychodzących z góry do działu obsługi klienta.

Wlasnie trafiaja do obsługi. Oni twoerdza ze swiatlowod mam w domu wraz z ich modemem , a kabelka nie mam i sprzętu nigdy nie otrzymałem. Nie chce mi ow Pani wysłać skan podpisanych niby przeze mnie dokumentów. 

1 godzinę temu, lukaszsz91 napisał:

Oferty: TV 4 Zostań z nami v 3.0 / 24 i NET 4 Zostań z nami v 3.0 / 24 to dziś chyba max co można dostać po wysłaniu wypowiedzenia na koncentryku co nie? :)

Comfort 29.90

Comfort pvr 44.90 

Ultra 49.90

Ultra pvr 64.90

180 mb 39.90

250mb 69.90.

Możesz to mieć na 12 mc. W tym mieli mi przeniesc uslugi. 

Edited by Amando31

W dniu 25.08.2019 o 19:33, mrSpectro napisał:

Sporo kasy trzeba byłoby wydać na router i switch 10Gbps i jeszcze kwestia tego do czego obecnie w zastosowaniach domowych udałoby się to wykorzystać. Osobną kwestią jest czy Inea jest w ogóle w stanie obsłużyć taki ruch, gdyby klienci się jednak ruszyli i masowo takie łącza faktycznie wykorzystywali. Moim zdaniem to oferta głównie tworząca wizerunek marki jako najszybszego operatora.

Gdyby klienci zaczęli masowo wykorzystywać łącza na poziomie 50-100 Mbps to sieć by już dawno klękła, a co dopiero 10 Gbps ;D

Oczywiście, że jest to marketingowa prędkość, podobnie jak 1 Gbps. 

• Upvote 1

14 minut temu, mattem napisał:

Gdyby klienci zaczęli masowo wykorzystywać łącza na poziomie 50-100 Mbps to sieć by już dawno klękła, a co dopiero 10 Gbps ;D

Oczywiście, że jest to marketingowa prędkość, podobnie jak 1 Gbps. 

Do obsługi 1Gbps jest normalny sprzęt konsumencki, wiec jest łatwiej wykorzystać tę prędkość.

Od Października w sieci asta-net nowe pakiety temeatyczne. Wygląd to bardzo podobnie jak w INEI. Mam wrażenie, że ludzie którzy kiedys byli w INEI teraz są w asta-net. Szczegóły zmian w zakładce asta-net z Piły na tym forum.

Oczywiście że są.
Jest tam sporo osób które mają przeszłość w INEA.

Kolega wziął pakiet orange tv + internet 100 mb, po swiatłowodzie inei, czy ma ktos info czy inni operatorzy beda oferowac swoje usługi po sieci inea?

PS. Południowo zachodnia wielkopolska.

Z tego co słyszałem to podpisali umowę z T-Mobile

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

W dniu 26.08.2019 o 14:35, Amando31 napisał:

Że jego pracownik podejdzie do sprawy jak należy. Na maile odpisuje mi jakaś Anna specjalista zaplecza biurowego, ale nie zapoznaje się z problemem. 

Wlasnie trafiaja do obsługi. Oni twoerdza ze swiatlowod mam w domu wraz z ich modemem , a kabelka nie mam i sprzętu nigdy nie otrzymałem. Nie chce mi ow Pani wysłać skan podpisanych niby przeze mnie dokumentów. 

Comfort 29.90

Comfort pvr 44.90 

Ultra 49.90

Ultra pvr 64.90

180 mb 39.90

250mb 69.90.

Możesz to mieć na 12 mc. W tym mieli mi przeniesc uslugi. 

Da się dostać Ultra pvr 64.90 + 180 mb 39.90  mając światłowód?

Obecnie mam za 89zł - 180mb i kablówkę full(bez  kanałów premium) i zastanawiam się czy coś można ugrać przedłużając np. c+ lub hbo za free np na 3 miesiące  lub 3 miesiące bez opłat jak robią niektórzy operatorzy tel .Od marca mam umową na czas nieokreślony - nie wypowiadałem umowy jeszcze.

Na ten caly higway nie licze bo pewnie trzeba wydać ze 140-150 zeby miec full opcję TV (zależy mi na sporcie - kanały Eleven, tvpsort, polsaty sport itp).

W dniu 29.08.2019 o 19:43, jakubina napisał:

Kolega wziął pakiet orange tv + internet 100 mb, po swiatłowodzie inei, czy ma ktos info czy inni operatorzy beda oferowac swoje usługi po sieci inea?

PS. Południowo zachodnia wielkopolska.

Orange, T-mobile, Czempin.Net

Panowie krótkie pytanie, czy jeśli zmienię kabel hdmi na lepszy typu 2.0/2.1 to odczuje różnice obrazu w tv hiway? Męczę od dłuższego czasu infolinię Inei odnośnie kiepskiej jakości obrazu, oni zaś proponują zmianę kabla na inny.. Nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy na coś co być może mi nie pomoże. 

Nie nie osiągniesz - skoro nadawca przesyła " bubel w ładnym " opakowaniu dodatek lepszego kabelka nie zmieni jakości - NEVER sorry !!

• Upvote 1

3 godziny temu, paweuku napisał:

Panowie krótkie pytanie, czy jeśli zmienię kabel hdmi na lepszy typu 2.0/2.1 to odczuje różnice obrazu w tv hiway? Męczę od dłuższego czasu infolinię Inei odnośnie kiepskiej jakości obrazu, oni zaś proponują zmianę kabla na inny.. Nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy na coś co być może mi nie pomoże. 

Kupować, chyba nie warto, gdyż jest małe prawdopodobieństwo, że to jest to. Lepiej pożyczyć od sąsiada i zweryfikować sprawę.

Inna sprawa, polecam sprawdzenie jak masz TV ustawiony w kwestii polepszaczy obrazu typu odszumianie, motionflow itp. Nieraz te funkcje mogą znacząco obniżyć jakość obrazu (zamiast poprawić). 

Mi się udało wyregulować na moim TV obraz tak, że wygląda teraz wszystko lepiej.

• Haha 1
  • Confused 1

5 godzin temu, paweuku napisał:

Gdyby to było takie proste nikt nie skarżyłby się na fatalną jakość hiway. Dziwne tylko, że na infolinii takie bzdury gadają. Tym bardziej, że przecież dekoder ma swój dedykowany przewód hdmi.

• Upvote 1

22 godziny temu, polinik18 napisał:

Na hiway  zauważyliście pikseloze na kanale Discovery??? Co jakiś czas ???

U mnie wygląda normalnie.

Update, co jakiś czas faktycznie jakieś błędy na obrazie. :(

Edited by mrSpectro

Na koncentryku Discovery też ma problemy, co kilkanascie sekund obraz "zamraża" ale dźwięk jest ok

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka