Jump to content

Recommended Posts

W kwestii PSP to oczywista wina Polsatu, bardzo mocno wykorzystują swoją pozycję dominującą w tym obszarze. Tak samo jak teraz gdy podwyższyli znacząco opłaty za kanały Polsatu. Nie zdziwie się jak za chwilę w INEA będziemy mieć podwyżkę, jak i u innych Operatorów.

W podwyżkach nic dziwnego akurat nie ma. Wystarczy spojrzeć jak zdrożała energia elektryczna dla podmiotów gospodarczych, jak rosną koszty pracy. To oczywiste, że operatorzy muszą w jakiś sposób to sobie zrekompensować. Ale to nie usprawiedliwia nieudolności inei w poszerzeniu oferty programowej o PSP. Po prostu maja klienta w d... 

Uwierz, że Polsat ostro przegiął i nawet UOKiK się tym zajął. Tak jak wspomniano wcześniej nie bez powodu kanałów PSP nie ma u dużej części Operatorów.

Oczywiście, że mają klienta w D... jak większość firm telekomunikacyjnych w tym kraju. To jest biznes tu mają zgadzać się cyferki niezależnie od sposobów uzyskania tego efektu.

W dniu 31.07.2019 o 18:35, michalx1974 napisał:

Dużą  winą za jakość są  też  dekodery.

Brak  nowych  softów.

Ja  oglądałem na sprzęcie  z linuxem i powiem  że  tylko  mógłbym się doczepić do prędkości  przełączania  kanałów.

Po za tym  obraz  był  dużo lepszy  niż  przez  sprzęt  Inei. 

Nawet  jeśli  problematyczna jest  prędkość  przełączania tv czy  własnego  tunera  to jakość  obrazu im lepsza  tym  lepiej.

Inea  po prostu  chciała  technologicznie  i się im udało.

Tyle że  jeśli  chodzi o 4k to niestety nie są  jedyni.

Jak uruchomiłeś "hajłej" na tunerze z Enigma2? Masz kolegę w Inei? ;)

Posted (edited)

@luk76 Twoje wymęczone opinie są bez sensu, pisałeś że widziałeś dwa kanły w salonie, nawet zaznaczyłeś ze w jakości sd więc co chcesz więcej z tego osiagnać?
Dodatkowo wypowidasz się o sprzęcie i usługach jak byś z nich korzystał a sam pisałeś że nie masz dekodera hiway....

Wiec dlaczego oceniasz coś czego nie masz lub coś co ogladasz przez szybę??? 

Widziałeś jakość reklam? to też pewnie wina operatora;)

11 godzin temu, korni007 napisał:

Jak uruchomiłeś "hajłej" na tunerze z Enigma2? Masz kolegę w Inei? ;)

Moduł ma ;) polecam ,kiedyś sam korzystałem

Edited by LuckyLukeInea

19 godzin temu, Valentine83 napisał:

Witam 

Proszę się nie śmiać ale mam głupie pytanie. Moja  roczna córka zgubiła pilota od dekodera Hiway... Mam pytanie ile mnie wykasuje Inea za nowy?

To albo masz ,, salony ,, w domu albo córka była na spacerze z pilotem :)

4 godziny temu, LuckyLukeInea napisał:

@luk76 Twoje wymęczone opinie są bez sensu, pisałeś że widziałeś dwa kanły w salonie, nawet zaznaczyłeś ze w jakości sd więc co chcesz więcej z tego osiagnać?
Dodatkowo wypowidasz się o sprzęcie i usługach jak byś z nich korzystał a sam pisałeś że nie masz dekodera hiway....

Moduł ma ;) polecam ,kiedyś sam korzystałem

Muszę tu stanąć w obronie luk76, ja mam i używam, i mam porównanie do ncplus i nie tylko kanały SD ale również HD są gorszej jakości na hiway. Zresztą miałem też możliwość poogladania inei na koncentryku i różnice widać gołym okiem, no chyba że ktoś nie dowidzi. 

• Upvote 1

7 godzin temu, LuckyLukeInea napisał:

Miałem u siebie hiway  przez 14 dni i zrezygnowałem (odstąpiłem od aneksu) więc doskonale wiem co mówię. Fatalna jakość obrazu nie dotyczy tylko kanałów sd co potwierdziło na tym forum wielu użytkowników tej "telewizji". A piszę o możliwości sprawdzenia w salonach inea po to by przestrzec innych. Hiway to obecnie jakościowy niewypał i nie zmieni tego żaden marketingowy bełkot. Zmienić ten stan rzeczy może sama inea - pytanie czy potrafi i czy chce.

• Upvote 1

Witam. Ostanio ubolewałem, że szybko Inea nie wejdzie do mojego mieszkania ze światłowodem - nie mogą dogadać się ze wspolnotą. Inea chce puścić światło w listwach na korytarzu, wspólnota upiera się, że muszą to zrobić w szachtach oraz suficie podwieszanym, żeby zachować estetyke - nowe budownictwo, na ale Inei nie opłaca się to - za duże koszty, więc narazie zostaję na HFC. Właśnie skończył mi się okres lojalnościowy, zastanawiam się nad likwidacją pakietu TV. Obecnie mam Ekstra HD (CI+), 250/25Mb/s + telefon bez limitu za 79,90 m-c. Dzwoniłem do DUK (732 444 111), proponują 60Mb/s za 39,90,  180Mb\s za 49,90 lub 250Mb\s za 69,90 ale nie mógłbym wtedy korzystać z podstawowych kanałów (dvb-c) - wyczytałem w tym temacie (ale nie mogę tego postu odszukać), że podstawowe kanały powinny działać, czy na pewno? w DUK twierdzą, że musiałbym sobie wykupić pakiet TV aby z mieć kanały nawet te podstawowe. Mogę też skorzystać z UPC - oni proponują za 39,99 150Mb/s z TV start (34kanały w tym 23HD) w cenie internetu. 

W dniu 6.08.2019 o 14:52, radzion19 napisał:

Muszę tu stanąć w obronie luk76, ja mam i używam, i mam porównanie do ncplus i nie tylko kanały SD ale również HD są gorszej jakości na hiway. Zresztą miałem też możliwość poogladania inei na koncentryku i różnice widać gołym okiem, no chyba że ktoś nie dowidzi. 

TVP SPORT (HD) obraz dziś tragedia. 

Na koncentryku i przekazie DVB-C obraz na TVP SPORT HD jak "żyleta"

Dlatego, nawet gdyby oferowali mi hiway za darmo to nie chcę.

• Upvote 1

Pisz konkretnie co i o której na tym TVP Sport oglądałeś bo ogólny komunikat, że tragedia jest żaden.

49 minut temu, radier napisał:

Pisz konkretnie co i o której na tym TVP Sport oglądałeś bo ogólny komunikat, że tragedia jest żaden.

tour de Pologne. I oczywiście na innych kanałach jak już kiedyś pisałem jakość pozostawia wiele do życzenia, a już jakość inea stadion to dopiero porażka, moje dwudziestoletnie nagrania na kasetach VHS to w porównaniu z tym kanałem wyglądają jak HD. 

Inea stadion to śmieciowy kanał, który na koncentryku także wyglądał beznadziejnie. Nawet nie mam go na liście ulubionych.

Posted (edited)

Jeżeli smieciowy to niech go wyłączą, i nie denerwują ludzi. Widziałem go na koncentryku i wyglądał normalnie dało się go oglądać. A i jeszcze co jest wnerwiające to kilkunastosekundowe opóźnienie programów. 

Edited by radzion19

Dokładnie 30 sekundowe. Jak w inny sposób wyobrażasz sobie działanie np. funkcji catch up?

Ja mam 3 dekodery hiway i na każdym inne przesuniecie czasowe na wszytskich 3 jednoczesnie nie gra to samo opuznienie to mały pikuś dzis tvp 1 hd pikselowało na wyscigach kolarzy hd to nie bylo napewno 

Najgorsze w tym calym hiway jest to czy podłaczysz po kablu czy po wifi obraz jest taki sam.....badziewny jaakość nie idzie z ceną

Potwierdzam to samo jest w Telewizji Światłowodowej. Kilka sekund opóźnienia, a funkcje catchup, oglądaj od początku działają jak najbardziej prawidłowo.

Poza tym teraz z ciekawości podłączyłem dwa dekodery obok siebie do dwóch telewizorów, żeby sprawdzić czy jest różnica w tym co nadaja. Na obu dekoderach i tych samych kanałach leci jednocześnie to samo bez żadnego opóźnienia.

Korzystałem z kilka Operatorów w różnych miejscach zamieszkania w naszym mieście i zdecydowanie nie spodziewałem się że najmniejszy z nich zaproponuje najlepszą jakościowo telewizję. Niech chce siać tu jakiejś reklamy, ale jeśli macie możliwość wzięcia internetu i telewizji TVŚ od jakiegoś małego Operatora to korzystajcie. W moim wypadku korzystam z Systemii.

No niestety najblizej mnie TVŚ jest na Baraniaka pytałem czy maja zamiar oferować usługę na całych Ratajach i czekam na odpowiedź....

Wszystko zależy od tego czy jest jakiś mały Operator z Internetem w Twoim rejonie. Sama TVŚ nie świadczy osobno usług, tylko przez małych operatorów ISP.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

No to jest jakaś sprzeczność w tym co piszesz, skoro telewizja jest po światłowodzie to z definicji małego operatora nie powinno być stać na inwestycje w infrastrukturę.

Na Baraniaka tak wygląda jakby Oksylion obsługiwał tylko biurowce i jakiś domek z jednej strony osiedla a z drugiej już nie? To na czym on ma zarabiać skoro nie zależy mu na większej liczbie zadowolonych klientów?

A to że usługa jest konkurencyjna do INEA jak to ktoś tu napisa to oczywiste - WSZYSTKO jest konkkurencją dla INEA, na tym polega gospodarka wolnorynkowa, tam gdzie nie ma monopolu tam jest konkurencja.