Jump to content

Recommended Posts

12 godzin temu, korni007 napisał:

Czemu wogole ISP w Polsce od jakichś 3lat zaczęli wciskać ludziom swoje "routery"?  Nie żebym uderzał w Inee, ogółem naszla mnie taka myśl, skąd to się wogole wzięło?

Może dlatego, że każdy "Janusz" chce mieć u siebie wifi i w efekcie skali bardziej opłaca im się produkować/zamawiać urządzenia z wifi niż same modemy ??

12 godzin temu, korni007 napisał:

Bliźniacze pytanie o dekodery - dlaczego tv opartą o streaming (np unicast) muszę oglądać na sprzęcie operatora skoro np. Mam swój tuner na e2 który mogę zaprzęgnąć do oglądania tv od Inei? 

Kwestie "zabezpieczeń" do mnie nie przemawiają. 

No to niestety muszą przemówić,ponieważ nie ma ustalonego w pełni standardu DVB-IPTV dla urządzeń domowych, poza tym boxa jest łatwiej zabezpieczyć niż aplikację. Poza tym kwestia jest jeszcze wygody związanej z budową OS każdego tv/dekodera androidowego. Masz tam brak możliwości zazwyczaj automatycznego uruchomienia takiej apki z TV, i trzeba przeklikiwac się przez menu. Co nie każdemu będzie odpowiadać. Aplikacja jak Netflix gdzie trzeba przeklikiwac sie by włączyć TV jest niewygodna.

Mam zatem takie pytanie, czy myślicie ze jest szansa ze oferta tv (pod katem technicznym czyli lepsze działanie hiway, dodanie apki bo obecnie ponoć zdalnie nie można nagrać nic?) poprawi się w niedługim czasie?
Jeśli nie dostanę lepszej ceny niż obecnie (240zl za komfort, c+, HBO, multiroom, stacjonarny, net 100, mobilny net) to rozwiąże umowę i wezmę tylko światłowód 1giga. Na tv poczekam kupując tylko c+ i hbo poprzez np player.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na jakieś szybkie tempo rozwoju hiway bym nie liczył. Gdyby byli wstanie poprawić jakość przekazu, już by to zrobili. Online tv - brak. C+ 4K - nadal cisza. O polsat sport premium czy eleven sports 4 nawet nie ma co pytać.

Ja mam cały czas nc+ na czas nieokreślony ale jak będzie ciekawa oferta to pewnie podpiszę długoterminową bo inea niczym ciekawym nas niestety raczej nie zaskoczy.

• Upvote 1

46 minut temu, qlex napisał:

Mam zatem takie pytanie, czy myślicie ze jest szansa ze oferta tv (pod katem technicznym czyli lepsze działanie hiway, dodanie apki bo obecnie ponoć zdalnie nie można nagrać nic?) poprawi się w niedługim czasie?

nowe profile jakościowe lub podwyższenie bitrate aktualnych profili jakościowych jest możliwe do zrobienia w miarę szybko. Technicznie nie widzę przeszkód, gorzej finansowo bo większe obciążenie łącz będzie.

21 minut temu, luk76 napisał:

Na jakieś szybkie tempo rozwoju hiway bym nie liczył. Gdyby byli wstanie poprawić jakość przekazu, już by to zrobili. Online tv - brak. C+ 4K - nadal cisza. O polsat sport premium czy eleven sports 4 nawet nie ma co pytać.

Są w stanie, to tylko decyzja księgowości ;)

28 minut temu, djadijos napisał:

nowe profile jakościowe lub podwyższenie bitrate aktualnych profili jakościowych jest możliwe do zrobienia w miarę szybko. Technicznie nie widzę przeszkód, gorzej finansowo bo większe obciążenie łącz będzie.

Są w stanie, to tylko decyzja księgowości ;)

Że technologicznie jest to możliwe to ja wiem. Problem w tym, że inea od pewnego czasu jawi się jako firma nastawiona wyłącznie na szybki zysk/zwrot z zainwestowanego kapitału a nie świadczenie odpowiedniej jakości usług. To widać na wielu polach działalności, obsługi klienta itp. Wystarczy poczytać komentarze np. na oficjalnym fanpagu. A hiway doskonale obrazuje problem tej firmy - marketingowy bełkot za którym nie idzie niestety należyty poziom usługi. A szkoda bo potencjał platforma z pewnością ma.

Edited by luk76

3 minuty temu, luk76 napisał:

A hiway doskonale obrazuje problem tej firmy - marketingowy bełkot za którym nie idzie niestety należyty poziom usługi

Tak jest w większości firm i platform nastawionych na masówkę. Patrz CP, player itp. Tendencja rynkowa jest taka,że dajemy piękny marketing (jak np w VOD koncertowym a jak przyjdzie co do czego to stare poczciwe DVD lepiej wygląda i brzmi) a w rzeczywistości lipton.

4 minuty temu, djadijos napisał:

Tak jest w większości firm i platform nastawionych na masówkę. Patrz CP, player itp. Tendencja rynkowa jest taka,że dajemy piękny marketing (jak np w VOD koncertowym a jak przyjdzie co do czego to stare poczciwe DVD lepiej wygląda i brzmi) a w rzeczywistości lipton.

Zgodzę się, player+ czy ipla to tragedia (poza ps premium) . Ale zarówno nc+ jaki i cp dają mi możliwość odbioru również za pośrednictwem sat, gdzie jakość przekazu jest normalna. W inea natomiast jak mam światłowód to mogę wziąć tylko niedorobiony hiway. Przecież to absurd. 

7 minut temu, luk76 napisał:

Ale zarówno nc+ jaki i cp dają mi możliwość odbioru również za pośrednictwem sat, gdzie jakość przekazu jest normalna.

Kanały szczególnie z grupy CP są tak poupychane na transponderach że nie nazwał bym tego normalną jakością.

Taka sama padaka.

• Upvote 1

Cytat

Ale zarówno nc+ jaki i cp dają mi możliwość odbioru również za pośrednictwem sat, gdzie jakość przekazu jest normalna.

Normalna jakość przekazu to jest w klasycznym kablu o ile operator bierze sygnał z "ixów", a nie na satelicie gdzie standard HD na połowie kanałów (żeby wymienić tylko TVP2, Eurosporty, Comedy Central, Cinemaxy, Foxy, AXN, HBO itd) to VBR 3-4 Mbps, a do tego nadal pełno emisji w SD. Po dopracowaniu Hiway ma o wiele większe szanse na to, żeby porządnie wyglądać niż to co leci z satki.

edit:

@djadijos mnie ubiegł :).

Edited by bugmenot

9 minut temu, bugmenot napisał:

Po dopracowaniu Hiway ma o wiele większe szanse na to, żeby porządnie wyglądać niż to co leci z satki.

Nie wiem jak jest teraz, ale wszystkie kanały na ich miejscu powinny być w Hiway transkodowane w HEVC. Przy tym samym bitrate zdecydowanie lepsza jakość.

Fajnie istnieją możliwości doprowadzenia hiway do stanu przypominającego normalną telewizję. Tym bardziej szkoda, że inea nie uczyniła do tej pory nic w tej kwestii a od czasu premiery minęło prawie pół roku. Dlatego nie liczyłbym, że raptownie coś się zmieni.

Edited by luk76

W dniu 23.07.2019 o 07:57, radier napisał:

Do użytkowników HiWay. Czy w wyborze rozdzielczości od zawsze mieliście dostępną opcję 1080i ? Miałem wrażenie, ze były dostępne tylko opcje 720p, 1080p i 2160p.

Ja mam tę opcję już od dawna, choć nie wiem, czy od samego początku. Przeważnie, gdy zgłaszam problem z obrazem do Inea, to mi przełączają na 1080i :-/

Skąd inąd słusznie bo tak są nadawane kanały w większości przypadków.

5 minut temu, radier napisał:

Skąd inąd słusznie bo tak są nadawane kanały w większości przypadków.

SD i 4K jest progresywne nie z przeplotem.

W dniu 24.07.2019 o 10:10, djadijos napisał:

Może dlatego, że każdy "Janusz" chce mieć u siebie wifi i w efekcie skali bardziej opłaca im się produkować/zamawiać urządzenia z wifi niż same modemy ??

No to niestety muszą przemówić,ponieważ nie ma ustalonego w pełni standardu DVB-IPTV dla urządzeń domowych, poza tym boxa jest łatwiej zabezpieczyć niż aplikację. Poza tym kwestia jest jeszcze wygody związanej z budową OS każdego tv/dekodera androidowego. Masz tam brak możliwości zazwyczaj automatycznego uruchomienia takiej apki z TV, i trzeba przeklikiwac się przez menu. Co nie każdemu będzie odpowiadać. Aplikacja jak Netflix gdzie trzeba przeklikiwac sie by włączyć TV jest niewygodna.

W sumie masz rację. Dlatego wciska się im modemu z funkcją routera wifi, a później czytam tu multum tematów na temat zasięgu,że jest słaby, i recenzje jakby Janusz kupił go za conajmniej tysiaka. 

A no i Janusz chce jednym małym radiem w tym routerze pokryć dwa piętra w domu (gdzie strop jest żelbetowy) plus jeszcze żeby w garażu na dworze był. Zawsze mnie to bawi. 

4 minuty temu, korni007 napisał:

W sumie masz rację. Dlatego wciska się im modemu z funkcją routera wifi, a później czytam tu multum tematów na temat zasięgu,że jest słaby, i recenzje jakby Janusz kupił go za conajmniej tysiaka. 

O zasięgu i jakości Wi-Fi dział techniczny każdego ISP ma całe archiwum najgłupszych rozmów ;) Np. klient myślał,że skoro router bezprzewodowy to nie trzeba go nigdzie podlaczac, do linii telefonicznej, prądu itp ;) Klient około 40 lat.

Słuchajcie, a czy ktoś już brał światłowód a dopiero później dokładał telewizje?
Zamierzam przedłużyć umowę z inea ale zrezygnować z koncentryka (net, tv i stacjonarny) i wziąć tylko net i stacjonarny na światłowodzie. Dopiero w drugiej kolejności na jesień dobrać tv. Da się tak ?

Oczywiście, że się da ale jeżeli światłowód to tylko hiway możesz dobrać.

4 godziny temu, qlex napisał:

Słuchajcie, a czy ktoś już brał światłowód a dopiero później dokładał telewizje?
Zamierzam przedłużyć umowę z inea ale zrezygnować z koncentryka (net, tv i stacjonarny) i wziąć tylko net i stacjonarny na światłowodzie. Dopiero w drugiej kolejności na jesień dobrać tv. Da się tak ?

Dlaczego chcesz zrezygnować z koncentryka? Jeżeli internet działa stabilnie i TV oferuje dobrą jakość, to po jakiego grzyba pchać się w światłowód i kiepską telewizję internetową lub tylko internet na światłowodzie? Dla cyferek związanych z szybkością internetu? W codziennym użytkowaniu w ogóle tego nie odczujesz. No chyba, że  hurtowo zasysasz jakieś duże rozmiarowo pliki.

Edited by śmiechu warte

Płace za koncentryk bardzo dużo i chciałem zmniejszyć abonament - przy okazji chce przenieść zlokalizowanie routera na inne miejsce w domu. Nawet nie wiedziałem ze mógłbym zostać przy koncentryku i zostawić tylko internet - nie widzę takiej oferty inea żeby zostawić sam internet na koncentryku?

Godzinę temu, śmiechu warte napisał:

Dlaczego chcesz zrezygnować z koncentryka? Jeżeli internet działa stabilnie i TV oferuje dobrą jakość, to po jakiego grzyba pchać się w światłowód i kiepską telewizję internetową lub tylko internet na światłowodzie? Dla cyferek związanych z szybkością internetu? W codziennym użytkowaniu w ogóle tego nie odczujesz. No chyba, że  hurtowo zasysasz jakieś duże rozmiarowo pliki.

W pełni się zgadzam. Lepszy koncentryk i normalna tv niż światłowód i beznadziejny hiway. Gdybym miał taką możliwość nawet sekundy bym się nie zastanawiał nad zmianą.

Wybierz się do inea i powiedz, że chcesz zawrzeć aneks ale na zmienionych warunkach i np. zostawić sam net. 

• Like 1
  • Haha 1

... tylko światło żaden koncentryk :D , z czasem i tak będą " usuwać " miedź wiadomo nie za rok czy dwa czy trzy  lata ale będą , po co pchać się w miedziany syf ...  ja własnie podpisałem kolejna umowę aneks na neta  ,  czyli giga/giga za 69.90 , darmowe wifi , i wymieniam sprzęt na nokia G-240-WC bez opłat za wymianę sprzętu na życzenie klienta -=250 zł w kieszeni a @radier polecał ten router od Inea więc zdałem się na jego polecenie ;) ... 

Sam net to oczywiście że lepiej światło ale nie w konfiguracji z tv. A przynajmniej nie w wydaniu inea czyli nie z hiway. 

• Like 1

Tv od Inea nigdy się nie opłacała !! w żadnej konfiguracji czy to na koncentryku czy teraz na świetle w wersji HAJŁEJ ,  brak wielu kanałów które u innych to jakby standard ,  kanały w HD upscalowane do wersji SD !!!!! cena nie do zaakceptowania !!!!!  bo INEA nie potrafi negocjować i wie lepiej co dla klienta lepsze , to XXI wiek wg tego operatora 

Mi do jutra biegnie wypowiedzenie i jeśli chciałbym mieć taniej i zostawić sam net to chyba innej możliwości i sensu niż przejście na światło nie mam?
Poczekam bez telewizji i albo ja poprawia np do jesieni albo będę korzystać z innych iptv - wcześniej mówiłem o player bo tam mam wszystkie kanały live które potrzebuje, jakościowo nie widzę dużej różnicy (mam tv full hd) i przede wszystkim mogę w każdej chwili zrezygnować i dobrać tv.
Ponoć lepiej aneksować i przejść na światło niż rozwiązać umowę na nowe? W przeciwnym razie będę miał opłatę instalacyjna ?