Jump to content

Recommended Posts

CGNAT jako default i opcja opłaty za publiczne IPv4 pewnie bardziej kalkuluje się biznesowo. :(

7 godzin temu, mrSpectro napisał:

CGNAT jako default i opcja opłaty za publiczne IPv4 pewnie bardziej kalkuluje się biznesowo. :(

Nie da się każdemu dawać publicznego IP mając ich mniejszą pulę niż liczba klientów :)

Brak IPv6 to raczej z lenistwa i pozornego braku korzyści przy sporych kosztach wdrożenia. I tak jest na całym świecie ;) 

Posted (edited)

Czy wiecie coś może o tym że na eleven sport  4k logo ma się zmieniać przy transmisjach 4k ?? Na co dzień ma być zwyczajne a przy transmisjach 4k Logo ma mieć dopisek 4k

Edited by polinik18

@polinik18, po co ci dopisek 4K jak tam prawie nic nie ma w tym formacie. Niech nadawca pierw się określi co ma w natywnym 4K , bo jak narazie to sa nasze domysły i spekulacje. 

Te pytanie to musisz zadać Eleven, bo tutaj nikt nie wie co nadawca ma na myśli zabierając dopisek 4K.  

Posted (edited)

Zainstalowali mi huaweii 8245Q  i lipa, net nie działa po wifi XD. Komórki się połączyły ale PON mruga -_--'

Dobra nie ważne już śmiga.

Edited by UnrealT
już naprawili

Widać że  DUK ma gdzieś abonentów którzy złożyli wypowiedzenie.

Mam  umowę do 30 czerwca 2019.

I lipa  nic.

Żadnego telefonu.

39 minut temu, michalx1974 napisał:

Widać że  DUK ma gdzieś abonentów którzy złożyli wypowiedzenie.

Mam  umowę do 30 czerwca 2019.

I lipa  nic.

Żadnego telefonu.

Chłopie Ty nie czekaj na telefon tylko sam tam dzwoń. Ja tak zrobiłem.

Panowie pytanko do osób mających hiway. Czy widzicie jakąś różnicę w jakości obrazu w porównaniu z dekoderem adb? Mam całkiem wypasiony tv za który sporo musiałem zapłacić. A jakość materiałów z tego dekodera to dno i muł. Dla porównania każde inne źródło YT, netflix, xbox to poprostu miód a inea?...... Cisną się niecenzuralne słowa.

• Upvote 1

Hiway miał być hitem a póki co jest....kitem.
Ja mam moduły CAM i odbiór jak "żyleta"

• Upvote 1

Potwierdzam jakość kanałów na hiway to porażka, już mi się nawet nie chce do nich pisać ani dzwonić bo zawsze twierdzą że jest wszystko ok. To tak jak kopalnie się z koniem,jest brak płynności chociażby na kanałach sportowych Polsatu,a przy dynamicznych scenach pikseloza że patrzeć na to nie można. Pytałem czy to jeszcze jest w fazie testów czy pełnowartościowy produkt, to twierdzą że pełnowartościowy, to im napisałem że powinni rozważyć obniżkę ceny przynajmniej o połowę,bo w obecnej sytuacji nie to warte tych pieniędzy które sobie życzą. Ogólnie kontakt z nimi jest kiepski mam wrażenie że nie rozumieją co się do nich mówi, także podsumowując ten cały hiway nie nadaje się do oglądania.

Ja także mam moduły CAM  i jest super .Nie potrzebuję kolejnych ,,skrzyneczek,, z pilotami 

Mam nadzieje że za jakiś czas będzie można na modułach CAM  mieć 4k   w Inea .... 

• Upvote 1

Posted (edited)

Moduł cam  bije na głowę te dekodery które się tylko zawieszają  hiway programow sd nie da sie oglądać a  programy hd  mają niekiedy jakoś sd zwłaszcza na transmisjach sportowych  na żywo jednym plusem na hiway jest przesuwanie programów do tyłu nic więcej 

Edited by polinik18

3 godziny temu, apollo napisał:

Panowie pytanko do osób mających hiway. Czy widzicie jakąś różnicę w jakości obrazu w porównaniu z dekoderem adb? Mam całkiem wypasiony tv za który sporo musiałem zapłacić. A jakość materiałów z tego dekodera to dno i muł. Dla porównania każde inne źródło YT, netflix, xbox to poprostu miód a inea?...... Cisną się niecenzuralne słowa.

Najprostszy dekoder czy cam na koncentryku bije na głowę hiway. Inea wprowadziła tą technologię bez przygotowania i rzetelnej fazy testów. Na ten moment hiway to katastrofa i trzeba być naprawdę ślepym by nie dostrzegać tej fatalnej jakości obrazu.

1 godzinę temu, luk76 napisał:

Najprostszy dekoder czy cam na koncentryku bije na głowę hiway. Inea wprowadziła tą technologię bez przygotowania i rzetelnej fazy testów. Na ten moment hiway to katastrofa i trzeba być naprawdę ślepym by nie dostrzegać tej fatalnej jakości obrazu.

Ja musiałem trochę przekonfigurować ustawienia wyświetlania/filtrowania obrazu w TV bym był zadowolony. Niestety muszę przyznać że względem Netflixa to jednak różnica jest znaczna. Najbardziej mnie boli, że C+ są słabej jakości jak na kanały dodatkowo płatne. Zgłaszałem to, ale odpowiedź była, że według Inea wszystko jest ok.

2 godziny temu, mrSpectro napisał:

Ja musiałem trochę przekonfigurować ustawienia wyświetlania/filtrowania obrazu w TV bym był zadowolony. Niestety muszę przyznać że względem Netflixa to jednak różnica jest znaczna. Najbardziej mnie boli, że C+ są słabej jakości jak na kanały dodatkowo płatne. Zgłaszałem to, ale odpowiedź była, że według Inea wszystko jest ok.

No i właśnie to, że nie dostrzegają problemu bardzo źle rokuje tej "telewizji". Ja porównywałem bezpośrednio z nc+, program do programu i widać było na niektórych kanałach olbrzymią różnicę na niekorzyść hiway. 

A u rodziców na module cam w WTK obraz to żyleta w porównaniu do tego co serwuje inea.

Ustawienia tv typu motion picture itp z jednej strony pomagają ale z drugiej tworzą też efekt opery mydlanej. Dla mnie hiway w obecnej formie to zmarnowany potencjał. Niech będzie nawet droższy ale niech przypomina normalną tv.

Posted (edited)

Próbowałem to nagrać, ale efekt nie oddaje rzeczywistości. Jak dla mnie to rozdzielczość jest ok, ale obraz skompresowany jest za bardzo. Nie wydaje mi się, by nadawcy aż tak kompresowali swój sygnał (może się mylę). Według mnie Inea to kompresuje dodatkowo jakimś słabo ustawionym kodekiem. Na ekranie 36" da się to oglądać i nie rzuca mi się w oczy, ale na 65" już tak różowo nie jest. Dodam, że kanały 4K wyglądają ok, do nich nie mam zastrzeżeń.

Update:

Przykład z Eurosport 2 - nagrane przed chwilą. Trudno się to ogląda niestety.

https://1drv.ms/v/s!AmQKBiyk2l0oxHWa7ffSzAvTOPd5

Wygląda to w tej chwili jak tani streaming.

Edited by mrSpectro

11 godzin temu, mrSpectro napisał:

Update:

Przykład z Eurosport 2 - nagrane przed chwilą. Trudno się to ogląda niestety.

https://1drv.ms/v/s!AmQKBiyk2l0oxHWa7ffSzAvTOPd5

Wygląda to w tej chwili jak tani streaming.

Tak właśnie wygląda hiway. Bitrate jest zmienny i na tym samym kanale niektóre audycje będą mieć jakość akceptowalną a inne tragiczną, jak na pokazanym przykładzie.