Jump to content
Emil.1603

4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Kiedyś ktoś pisał, że nowy dekoder będzie miał DVB-T. Ciekawe, czy to możliwe?

Dekoder ma tylko.dvbs2.Spodziewajcie sie zwykłego prostego dekodera.Szalu brak, pisalem ze lista narzucona.Dekoder to składak.Plyty glowne sagemcom,Soft adb.Obudowa projekt chyba technicolor.Sporo różnic względem bety.Beta ładniejsza byla.Soft zbliżony do evoboxa.Ale dostosowane do nc.Za to pilot bedzie wygodny wg mnie i intuicyjny.O.ile wejdzie ta sama ladna wersja.

Edited by kaspian0007

@Paweł - przepraszam ale do jakiego ultra nowoczesnego TV chcesz podłączyć dekoder 4K że nie posiada on tuner DVB-T?

@FazaFm do każdego projektora 4K,a tuner DVB-T w celu wygodnego nagrywania programów niedostępnych z satelity (np.Metro ).

Edited by Paweł 68

To i tak jest problem akademicki, ponieważ dekoder nie ma takiego tunera. Jedyna nadzieja, że może będzie dało się wykorzystać tuner USB z turbodekodera.

Co jak co, ale myślałem, że wprowadzając UHD dadzą jakiś porządny dekoder, a tu się coraz gorzej zapowiada. Gdzie te czasy, gdzie wchodziły "turbacze" w n, czy chociażby mediabox w nc+?

Czego wymagaliście - to ma być dekoder tylko do odbioru kanałów telewizji nc+ wraz z obsługą ultra HD, jak chcecie większej ilości bajerów to kupujecie sprzęt na Linuksie np. VU+

Ja tam swoją opinię na rzecz ewentualnych ekstrasów w tym dekoderze już napisałem (i naprawdę ich nie było wiele). Pytanko do kaspiana (skoro ma wersję beta tego dekodera) - czy posiada on obsługę HbbTV (sprawdzić można np. z HotBirda na Eska Extra czy Arte [serwis po francusku])? Czy jest tak jak w Evoboxie, czyli (prawdopodobnie) zablokowany software'owo?

Edited by lukis90el

Hbb TV nie działało w wersji beta.I chyba będzie tak jak w Evo czyli software kastrat. Platforma obsługuje jako tako, ale właśnie kwestia softu. Ktoś pisał o DVB-T na USB. :) Pomysł dobry i realny ale nie było takich dyspozycji przy pisaniu specyfikacji sprzętu , przy zamawianiu.Ale pewnie też kwestia była by softu. Dekoder mi pasuje, bo wspiera Astrę i HB ;) Trwam będzie;) ale niestety przy zwykłej instalacji więc albo Unicabelek i 4x PVR albo Astra. Ja obecnie zdałem sprzęt i nie mam dostępu.

Wiesz, żeby jednego pilota używać i jednego dekodera. Poza tym programy DVB-T można nagrywać na dysk dekodera.

Zapomnijcie o DVB-T w dekoderze dedykowanym. Przy obecnej ofercie naziemnej to jest to spora konkurencja dla platform, szczególnie niskich pakietów. Daliby ludziom DVB-T w dekoderze to niektórzy by stwierdzili, że w sumie to im wystarczy i przy najbliższej okazji rozwiązaliby umowę. ;)

Panowie, oczekujecie głowic DVB-S2X w pudełku od operatora? :/  Z jakiej okazji mieli by taką dawać? :mrgreen:

Przecież tunery takie są robione po najniższych kosztach. Druga sprawa, nie mamy nic na HB w S2X.

nc+  z zasady nie wychodzi naprzeciw swoim abonentom, raczej "każe" korzystać z listy, jaką technicy ułożą. :>

Chociaż w przypadku takiego wifibox+ już można mieć własny układ kanałów. Ale skoro w 4K Ready – UltraBOX+ oprogramowanie będzie od ADB, to nie ma co oczekiwać luźnego układu, a jedynie takiego jaki jest obecnie, czyli z wciąż sztywnymi pozycjami.

Cóż, nc+ to nie Cyfrowy Polsat. Obie platformy, jak widać, mają odmienną politykę dotyczącą listy kanałów w dekoderach.

Tyle na ten temat. To nie jest wątek o listach kanałów w dekoderach polskich platform. :read:

Wracając ściśle do omawianego w tym wątku modelu dekodera to skoro w wersji beta jego oprogramowania lista kanałów była "sztywna" to nie należy oczekiwać, że w wersji finalnej będzie inaczej. :?

No, tyle ze dział odpowiedzialny za ten dekoder (konkretnie specjalna linia techniczna supportu) na uwagi, że lista by mogła być edytowalna, sugerował analizowanie tematu. Więc nie przesądzajmy.