Skocz do zawartości
Emil.1603

4K UltraBOX+ (Technicolor USW4001NCP)

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś ktoś pisał, że nowy dekoder będzie miał DVB-T. Ciekawe, czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyobraź sobie straszliwą ulewę lub wielki opad śniegu. Przelączasz na DVB-T i coś oglądasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dekoder ma tylko.dvbs2.Spodziewajcie sie zwykłego prostego dekodera.Szalu brak, pisalem ze lista narzucona.Dekoder to składak.Plyty glowne sagemcom,Soft adb.Obudowa projekt chyba technicolor.Sporo różnic względem bety.Beta ładniejsza byla.Soft zbliżony do evoboxa.Ale dostosowane do nc.Za to pilot bedzie wygodny wg mnie i intuicyjny.O.ile wejdzie ta sama ladna wersja.

Edytowane przez kaspian0007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Paweł - przepraszam ale do jakiego ultra nowoczesnego TV chcesz podłączyć dekoder 4K że nie posiada on tuner DVB-T?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przychodzi mi do glowy wszystko w jednym pudle.Tak niestety nie bedzie.Dekoder to taki podrasowany evobox.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@FazaFm do każdego projektora 4K,a tuner DVB-T w celu wygodnego nagrywania programów niedostępnych z satelity (np.Metro ).

Edytowane przez Paweł 68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Paweł 68 w takim przypadku zwracam honor :) (Projektor)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To i tak jest problem akademicki, ponieważ dekoder nie ma takiego tunera. Jedyna nadzieja, że może będzie dało się wykorzystać tuner USB z turbodekodera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...albo starsze modele telewizorów, bez DVB-T lub z DVB-T i tylko MPEG-2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jak co, ale myślałem, że wprowadzając UHD dadzą jakiś porządny dekoder, a tu się coraz gorzej zapowiada. Gdzie te czasy, gdzie wchodziły "turbacze" w n, czy chociażby mediabox w nc+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czego wymagaliście - to ma być dekoder tylko do odbioru kanałów telewizji nc+ wraz z obsługą ultra HD, jak chcecie większej ilości bajerów to kupujecie sprzęt na Linuksie np. VU+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam swoją opinię na rzecz ewentualnych ekstrasów w tym dekoderze już napisałem (i naprawdę ich nie było wiele). Pytanko do kaspiana (skoro ma wersję beta tego dekodera) - czy posiada on obsługę HbbTV (sprawdzić można np. z HotBirda na Eska Extra czy Arte [serwis po francusku])? Czy jest tak jak w Evoboxie, czyli (prawdopodobnie) zablokowany software'owo?

Edytowane przez lukis90el

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hbb TV nie działało w wersji beta.I chyba będzie tak jak w Evo czyli software kastrat. Platforma obsługuje jako tako, ale właśnie kwestia softu. Ktoś pisał o DVB-T na USB. :) Pomysł dobry i realny ale nie było takich dyspozycji przy pisaniu specyfikacji sprzętu , przy zamawianiu.Ale pewnie też kwestia była by softu. Dekoder mi pasuje, bo wspiera Astrę i HB ;) Trwam będzie;) ale niestety przy zwykłej instalacji więc albo Unicabelek i 4x PVR albo Astra. Ja obecnie zdałem sprzęt i nie mam dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, żeby jednego pilota używać i jednego dekodera. Poza tym programy DVB-T można nagrywać na dysk dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomnijcie o DVB-T w dekoderze dedykowanym. Przy obecnej ofercie naziemnej to jest to spora konkurencja dla platform, szczególnie niskich pakietów. Daliby ludziom DVB-T w dekoderze to niektórzy by stwierdzili, że w sumie to im wystarczy i przy najbliższej okazji rozwiązaliby umowę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie mają dostęp też do innych naziemnych kanałów w DVB-T, niż tylko polskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, oczekujecie głowic DVB-S2X w pudełku od operatora? :/  Z jakiej okazji mieli by taką dawać? :mrgreen:

Przecież tunery takie są robione po najniższych kosztach. Druga sprawa, nie mamy nic na HB w S2X.

nc+  z zasady nie wychodzi naprzeciw swoim abonentom, raczej "każe" korzystać z listy, jaką technicy ułożą. :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociaż w przypadku takiego wifibox+ już można mieć własny układ kanałów. Ale skoro w 4K Ready – UltraBOX+ oprogramowanie będzie od ADB, to nie ma co oczekiwać luźnego układu, a jedynie takiego jaki jest obecnie, czyli z wciąż sztywnymi pozycjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, nc+ to nie Cyfrowy Polsat. Obie platformy, jak widać, mają odmienną politykę dotyczącą listy kanałów w dekoderach.

Tyle na ten temat. To nie jest wątek o listach kanałów w dekoderach polskich platform. :read:

Wracając ściśle do omawianego w tym wątku modelu dekodera to skoro w wersji beta jego oprogramowania lista kanałów była "sztywna" to nie należy oczekiwać, że w wersji finalnej będzie inaczej. :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, tyle ze dział odpowiedzialny za ten dekoder (konkretnie specjalna linia techniczna supportu) na uwagi, że lista by mogła być edytowalna, sugerował analizowanie tematu. Więc nie przesądzajmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi