Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obserwuję ten sprzęt od pewnego czasu i mam w związku z tym kilka pytań do użytkowników i ekspertów.

 

1. Urządzenie nie posiada analogowych wyjść audio (stereo) oraz jedno złącze HDMI. Rozumiem, że chcąc podłączyć je do wzmacniacza, trzeba zastosować przetwornik D/A podłączany do gniazda S/PDIF? To jest wyjście optyczne?

2. Jak ostatecznie wygląda kwestia podłączenia konwertera? Obecnie posiadam Twin. W tym tunerze również widzę dwa wejścia antenowe, czyli teoretycznie wszystko bez zmian w stosunku do obecnego dwugłowicowego tunera. Jednak czytam o unicable, i teraz pytanie - czy to jest obowiązkowe? Nie mam raczej ochoty zmieniać konwertera itp., wolałbym pozostać przy tym co mam. Co ewentualnie stracę przy normalnym twinie z dwoma przewodami?

3. Czytałem, że niektóre osoby mają jakieś problemy z odtwarzaniem obrazu i dźwięku, ze względu na brak zgodności telewizora z HDMI 2.0. Szukałem w swoim tv ale niestety nigdzie nie znalazłem jaki standard HDMI posiada... Zatem pozostaje mi chyba wypróbować empirycznie? :wink:

4. Kolejne pytanie wiąże się z poprzednim. Czy obecny abonent może w tej chwili wziąć sobie na próbę ten dekoder? Jeśli tak czy obarczone jest to dodatkowymi kosztami?

5. I ostatnie - czy dekoder dostarczany jest z dyskiem? Widzę, że nie jest on wbudowany w urządzenie, tylko dołączany przez eSata.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przyznam że nie czytałem wszystkiego;-) Temat ma już 48 stron i przydałoby się przykleić na początku takie podstawowe informacje, bo przeszukanie całości zajmuje bardzo dużo czasu. Gdyby nie zrobiło to wielkiej różnicy, poproszę o mały reminder dla siebie i innych;-)

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Na twin jak i single będzie działał, unicable oferuje nagrywanie 3 programów na raz i oglądzanie czwartego oraz szybkie przełączanie kanałów. W praktyce nic nie tracisz bo możesz nagrywać 2 kanaly na raz lub 3 przy czym 2 z tego samego transpondera.

3. Dekoder nie zawsze działa poprawnie przy rozdzielczości 4K ze starszymi TV 4K. Z normalnymi działa w porządku w tym z HDMI 1.4.

4. Dekoder można wymienić, oplata miesięczna w zależności od oferty od 10-30zł. Jednorazowa opłata aktywacyjna to 99zł, od pakietu Superpremium+ wynosi 0zł. Dekodera nie można wziąść na próbę oraz gdy mamy Multiroom na promocyjnych warunkach. Gdy mamy na standardowych za 20zł możemy go otrzymać po zdaniu Multiroom.

5. Tak, dekoder jest dostarczany z dyskiem o pojemności 1TB wyprodukowanym przez technicolor.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę powyższe pytania, to myślę, że przydał by się przyklejony temat FAQ. Bo co z tego, że odpowiedź na większość z nich padła już nie raz, jak temat ma już z 50 stron i przekopywanie się przez nie jest mało ciekawe.

 

A odnośnie pytania 1: tak, to jest S/PDIF optyczny (trudno go pomylić z elektrycznym). A odnośnie podłączenia przez DAC - rozumiem, że masz na myśli podłączenie do porządnego wzmacniacza stereofonicznego? To zdecydowanie polecam stosowanie DAC-a. Nawet jeśli dekoder ma wyjścia analogowe, to w tych dedykowanych już od dawna traktowane są tak po macoszemu (czyli po najniższych kosztach), że ich jakość od dawna jest żałosna.

Edytowane przez Adasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twin jak i single będzie działał, unicable oferuje nagrywanie 3 programów na raz i oglądzanie czwartego oraz szybkie przełączanie kanałów. W praktyce nic nie tracisz bo możesz nagrywać 2 kanaly na raz lub 3 przy czym 2 z tego samego transpondera.

 

 A dokładnie (z tego co rozumiem) tracę możliwość nagrywania 3 programów i oglądania czwartego - jednocześnie. Jeśli zamiast unicable podłączę twin, będę miał praktycznie to samo, co teraz w dwugłowicowym tunerze, czyli oglądam jedno a nagrywam drugie (z dowolnych transponderów). I rozumiem, że w takiej konfiguracji dekoder działa bez problemów?

 

Jak widzę powyższe pytania, to myślę, że przydał by się przyklejony temat FAQ. Bo co z tego, że odpowiedź na większość z nich padła już nie raz, jak temat ma już z 50 stron i przekopywanie się przez nie jest mało ciekawe.

 

Jestem dokładnie tego samego zdania, czemu wyraz dałem w poście #954:-))

 

A odnośnie podłączenia przez DAC - rozumiem, że masz na myśli podłączenie do porządnego wzmacniacza stereofonicznego? To zdecydowanie polecam stosowanie DAC-a. Nawet jeśli dekoder ma wyjścia analogowe, to w tych dedykowanych już od dawna traktowane są tak po macoszemu (czyli po najniższych kosztach), że ich jakość od dawna jest żałosna.

 

Dokładnie tak. Mam na myśli porządny wzmacniacz stereofoniczny. Dziękuję Wam za pomoc.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje techniczna możliwość rozdzielenia sygnału z dekodera na dwa HDMI tzn chodzi mi oto żebym jednym HDMI puścił sygnał na amplituner a drugim na TV. Dlaczego: zauważyłem że w sytuacji gdy mam wyłączone ampli sygnał TVprzy zmianach niektórych kanałów szarpie kilkakrotnie dopiero po chwili następuje zmiana. Przy włączonym ampli ta sytuacja nie ma miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej zaawansowanych.

Pacjent-stara instalacja oparta na multi Hirschmanna dość wiekowy,ponad 10 lat ma,antena na Hotbirda i Astrę,dekoder 4K Nc+ podłączony przez gniazdo antenowe 2 x sat.

Objawy:dekoder nie odbiera niektórych kanałów,przeważnie Canal+,lub inne zależy jak mu czapka stanie,komunikat - Ten kanał nie jest aktualnie nadawany.

Jakieś sugestie co do instalacji?od czego zacząć i co wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Podłączyłem Ultraboxa pod starszego typu telewizor. Dźwięk mam, ale obrazu nie ma, a wyświetla mi na telewizorze komunikat "HDMI poza zakresem". Co jest nie tak?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nieco podobny problem - nie mogłem odbierać jednego transpondera - inny z tej samej ćwiartki odbierał bez problemu. Wymieniłem konwerter i to pomogło. Instalacja pracowała od ośmiu lat. Multiswitsch Terra. 

Może zamień miejscami konwertery i sprawdź - wiem - trochę kręcenia...

Edytowane przez borys225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz nowy Ultrabox ale na starym polaczeniu Twin i teraz chcialbym to zmienic aby w pelni wykorzystac to co oferuje nowy dekoder. Bedzie to jedyny dekoder w domu. Moze mi ktos podrzucic jakis link do zestawu Unicable jaki powinienem kupic? Dziekuje

Edytowane przez Drunx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...