Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Była mowa w temacie, że na czas MŚ nie ma na satelicie dosyłu VOD 4K. Kto nie ma (lub mu z jakiegoś powodu zniknęło, przypominam, że pozycje nie są na stałe - mają daty dostępu), ten do końca MŚ mieć nie będzie, restarty nie pomogą ani żadne inne czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie czy ktoś używa tego dekodera z konwerterem typu Quattro i multiswichtem Johanssona 9733PL?

Czy taka konfiguracja funkcjonuje prawidłowo i w pełni wykorzystuje możliwości dekodera?

 

PS. Uprzedzam pytania, że lepiej by było gdybym zainwestował w konwerter typu Unicable. Przeprowadzam się i będę musiał mieć płaską antenę np Selfsat, który oferuje tylko mniejszą wersję z wbudowanym Unicable a większa jest właśnie z Quatrro.

Edytowane przez artgot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi działać, nie ma wyjścia:) Nie wiem czemu ktos miałby pisać, że lepszy byłby konwerter unicable skoro będziesz miał wszystko po jednym kablu z multiswitcha, a dzięki temu "podasz" do ultraboxa 8 kanałów. Pewnie będziesz musiał jedynie ręcznie wprowadzać częstotliwości kanałów, ale masz rozpiskę na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!
 
Czy ktoś może potwierdzić poprawną pracę zestawu z NC+:
- konwerter Unicable II Inverto 5278
- rozgałęźnik
- dekoder Ultrabox 4K (zależy mi na zasileniu wszystkich 8 "głowic")
- 2 x multiroom na Box ADB ITI-2849/2850/2851S (bo tylko te dekodery do multiroom wspierają Unicable I)
 
Problem w tym czy da się to tak skonfigurować, żeby dekodery do multiroom korzystały np. z pierwszych dwóch częstotliwości konwertera Unicable II (ponieważ wspierają one tylko Unicable I i do ich obsługi muszę wybrać częstotliwości z kanałów 1 - 8, a dekoder główny Ultrabox 4K ustawić na kolejne 8 kanałów, czyli 3 do 9 (częstotliwości podobno można konfigurować ręcznie). 
Pytałem po sklepach i jedni twierdzą, że zadziała, inni, że nie bo jest problem z ręcznym ustawieniem częstotliwości na Ultraboxie 4K...
Bardzo proszę o fachową pomoc.

 

 

Potwierdzam, działanie zestawu opisanego wyżej...

A więc jeżeli ktoś będzie chciał w pełni wykorzystać możliwości dekodera Ultrabox 4K ( zasilić 8 głowic) i korzystać dodatkowo z dekoderów multiroom (nawet kilku) może zrobić instalację antenową w oparciu o jeden konwerter Unicable II (tylko jeden przewód z konwertera wchodzi do domu) i zasili wszystkie 8 głowic dekodera Ultrabox 4K na kanałach z puli Unicable II o numerach 9 - 16. Kanały z puli Unicable I (kanały 1 - 8 ) można wykorzystać na podłączenie do 8 dodatkowych dekoderów multiroom lub innych (oczywiście dekodery muszą wspierać technologię Unicable, a z dekoderów oferowanych przez NC+ do usługi multiroom nadają się tylko mydelniczki Box+ ADB ITI-2851S, nie nadają się do tego dekodery WiFiBox+). Oczywiście sygnał z konwertera wchodzący do domu jednym przewodem należy podzielić w domu przez rozgałęźnik na poszczególne dekodery (po jednym do każdego dekodera).

Edytowane przez Mr. Orbita
Przy czym: działa to dopiero od ostatniej aktualizacji softu 4K UltraBox+ z czerwca. Przed nią nie był możliwy wybór kanałów powyżej 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie jakość sygnału w Ultraboksie na kanale Canal+ 4K Ultra HD? Chodzi mi paski sygnału. Ja się dzisiaj trochę pobawiłem i zmieniłem monoblok na dwa osobne konwertery na HodBirda i Astrę bo stwierdziłem że antena 100 cm trochę za duża na monoblok. I uzyskałem na tym kanale 89/58 A na TVP 1 HD 80/86. Na Astrze w pewnym momęcie miałem 78/100 Ale chciałem trochę więcej uzyskać na TVN-ach i teraz mam 78/89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, ale chyba już nic nie będę zmieniał, zwłaszcza, że na kanale Canal 4K trochę mi przybyło i myślę, że powinno to wystarczyć, nawet w pochmurne dni i deszcz.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...