Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.09.2024 o 06:08, JedynyTaki napisał(a):

Aktualizacja serwisowa. 

Witam. Co to za aktualizacja? Bo u mnie wywołała wiele problemów z dekoderem. Podczas uruchomienia włączał się dłużej, tzn. przez parę sekund jakby najpierw chciał wejść w Canal+online, a następnie pojawiało się okno Aktywacji i poziom jakości a także poziom sygnału, po czym uruchamiała się telewizja. Po kilku minutach od włączenia w prawym górnym rogu pojawiał się komunikat z dostępną nową wersją oprogramowania, musiałem sam ją instalować, jednak podczas instalacji pojawiał się komunikat o nieudanej instalacji i tak kilka razy. Za którymś razem udaje się zainstalować aktualizację, ale po wyłączeniu dekodera i ponownym włączeniu znowu ta sama sytuacja, o dostępnej nowej wersji oprogramowania, masakra! Odlaczalem dekoder od zasilania i anteny, ale też to samo, i tak przez 2 dni. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna inicjacja dekodera od samego początku pomogła, podczas której również instalował ponownie aktualizację, tą samą, która była wypuszczona chyba w lipcu( to ta większa, pamiętacie). Po tym działał nie do końca dobrze, ponieważ EPG samo się włączało, jeszcze musiałem zrobić reset pilota, i jak na razie od wczoraj działa dobrze, zobaczę jak długo... może komuś to pomoże jeśli ma podobny problem jak mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2024 o 08:34, Tomekrn napisał(a):

Witam. Co to za aktualizacja? Bo u mnie wywołała wiele problemów z dekoderem. Podczas uruchomienia włączał się dłużej, tzn. przez parę sekund jakby najpierw chciał wejść w Canal+online, a następnie pojawiało się okno Aktywacji i poziom jakości a także poziom sygnału, po czym uruchamiała się telewizja. Po kilku minutach od włączenia w prawym górnym rogu pojawiał się komunikat z dostępną nową wersją oprogramowania, musiałem sam ją instalować, jednak podczas instalacji pojawiał się komunikat o nieudanej instalacji i tak kilka razy. Za którymś razem udaje się zainstalować aktualizację, ale po wyłączeniu dekodera i ponownym włączeniu znowu ta sama sytuacja, o dostępnej nowej wersji oprogramowania, masakra! Odlaczalem dekoder od zasilania i anteny, ale też to samo, i tak przez 2 dni. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna inicjacja dekodera od samego początku pomogła, podczas której również instalował ponownie aktualizację, tą samą, która była wypuszczona chyba w lipcu( to ta większa, pamiętacie). Po tym działał nie do końca dobrze, ponieważ EPG samo się włączało, jeszcze musiałem zrobić reset pilota, i jak na razie od wczoraj działa dobrze, zobaczę jak długo... może komuś to pomoże jeśli ma podobny problem jak mój.

U mnie to samo, z tym że nie pobrało aktualizacji, mimo kilku prób. Jak widzę z Twojego przykładu- lepiej tego nie pobierać. Chyba że samo się zaktualizuje, wtedy nie ma wyjscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jarekm51 napisał(a):

U mnie to samo, z tym że nie pobrało aktualizacji, mimo kilku prób. Jak widzę z Twojego przykładu- lepiej tego nie pobierać. Chyba że samo się zaktualizuje, wtedy nie ma wyjscia

U mnie nie chciało samo się zaktualizować. Dlatego tak jak pisałem, przywróciłem ustawienia fabryczne aby co chwilę nie wyświetlało się, że jest aktualizacja softu( w dekoderze wchodzisz w ustawienia->instalacja->ust.domyślne->domyślny pin to 0000), jednak po tym musisz przejść całą konfigurację dekodera, jak przy pierwszym uruchomieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

12 minut temu, asffaf napisał(a):

Nie chcę tracić nagrań. A tak bym zwiększył pamięć z 500 na 1000 GB.

Jak chcesz zwiększyć jak prywatny masz 500?Czyli mniejszy od fabrycznego. Drugi dysk podłącz zamiast pierwszego. Ale czy po ponownym podłączeniu starego dysku nie poprosi o format tego nie wiem. Musisz sam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem dziś aktualizację, ale nie widzę żadnych zmian. Tak marginesie, jest jedna rzecz, którą już dawno zepsuli i to chyba we wszystkich dekoderach z tym nowym oprogramowaniem produkcji ADB (mam tu na myśli Dualboxy oraz Ultraboxy, zarówno Technicolora, jak i ADB). Na samym początku, jak weszło to nowe oprogramowanie, to po wejściu w MENU, a następnie w WYSZUKIWARKĘ PROGRAMÓW (logo lupki), można było wyszukiwać programy, nie tylko po nagraniach i kolekcjach (VOD i premiery), ale też po EPG w kanałach linearnych. Nie wiem co im strzeliło do głowy, ale już łaaaadnych parę miesięcy temu (jeśli nie więcej), oni odpięli z WYSZUKIWARKI PROGRAMÓW możliwość szukania po EPG. Dla mnie to był totalnie głupi pomysł, kastrujący WYSZUKIWARKĘ z opcji, z której akurat często korzystałem. Nie wiem co za "mózg" wpadł na to, żeby coś takiego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Arne Slot napisał(a):

... Nie wiem co im strzeliło do głowy, ale już łaaaadnych parę miesięcy temu (jeśli nie więcej), oni odpięli z WYSZUKIWARKI PROGRAMÓW możliwość szukania po EPG. Dla mnie to był totalnie głupi pomysł, kastrujący WYSZUKIWARKĘ z opcji, z której akurat często korzystałem. Nie wiem co za "mózg" wpadł na to, żeby coś takiego zrobić.

Wyszukiwarka EPG działa tylko na EPG satelitarnym. Odłącz internet, zrestartuj aplikację żółtym klawiszem. Pojawi się pełne EPG satelitarne wraz z możliwością wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Sęk w tym, że ja nie chce odłączać dekodera od internetu, bo on wtedy traci mnóstwo funkcjonalności. Wcześniej wyszukiwarka po EPG działa, również wtedy, gdy miałem podłączony dekoder do internetu, a dziś tak nie jest, bo jakiś "mózg" musiał to zepsuć. Dla mnie odłączenie dekodera od internetu nie jest żadnym rozwiązaniem, bo ten dekoder wtedy zbyt wiele traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...