Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może sprawdzał jaki jest pobór prądu tego dekodera w czasie normalnej pracy jak i w trybie czuwania?

 

Ja właśnie zmierzyłem i pobiera dużo mniej niż turbo. Turbo brał około 20W a ultra 11-14W na konwerterze twin. Na unicable jeszcze spadło do 10-13W ale to pewnie dlatego, że dwa multiroomy wspomagają zasilanie konwertera.

Dekoder po aktualizacji będzie wspierał funkcje (oprócz HDR):

Wide Colour Gamut

High Frame Rate

 

 

 

Z tym HFR to ciekawe, czy to nie wymaga HDMI 2.1 ?

 

Z tego wynika, że poprawki będą dotyczyły tylko 4K, a ja liczyłem na poprawę obrazu HD.

 

Wziąłem ten dekoder tylko ze względu na możliwość nagrywania kilku kanałów jednocześnie, nie mam tv 4K i niestety na plazmie obraz jest gorszy niż na Turbo. Niektóre sceny wyglądają całkiem efektownie, szczególnie te jasne i kontrastowe, ale takie to akurat zawsze wyglądają ok. Natomiast w scenach ciemnych lub mało kontrastowych wyłażą różne problemy jak większe szumy, makrobloki i banding. To się uwidacznia na jednolitych powierzchniach w tle i nasila się na słabszych kanałach z mniejszym bitrate.

 

Czy tych problemów nie widać na telewizorach 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy 4 programy uda mi się nagrać? Jutro to się sprawdzi. ;)

 

Można sprawdzić, ale z tego co pamiętam: nie, bo obsługuje nagrywanie do 3 i oglądanie + timeshift dla czwartego.

 

A co do samego nagrywania, to można nagrywać zawsze maksymalną ilość, tylko nie zawsze można wybrać dowolne kanały. Przy podłączeniu do konwertera uniwersalnego:

- jeden przewód - można nagrywać kanały z różnych transponderów, ale tylko z jednej ćwiartki pasma satelitarnego (bo konwerter zostaje przełączony na określone pasmo i polaryzację)

- dwa przewody - różne transpondery z do dwóch różnych ćwiartek pasma satelitarnego.

 

Przez "ćwiartkę" rozumie się kombinacje: polaryzacja V lub H i pasmo górne lub dolne.

 

Przykłady:

- przy jednym przewodzie uda się nagrywać np. CANAL+ Sport HD i TVP Sport HD, bo obydwa, choć z różnych transponderów, są w polaryzacji pionowej i w paśmie dolnym, ale już nie uda się CANAL+ Sport HD i TVP1 HD - różne polaryzacje

- przy dwóch przewodach uda się nagrywać CANAL+ Sport HD i TVP1 HD - różne transpondery, różne polaryzacje i pasmo dolne, uda się do tego dołożyć też TVP Sport HD (bo nadal pasmo dolne), ale nie uda się Extreme Sports HD (pasmo górne, a wejścia będą już zajęte na dwóch ćwiartkach - pasmo dolne polaryzacja V i pasmo dolne polaryzacja H)

- przy Unicable nie ma tego ograniczenia

 

Głowica w tym modelu to FBC jak w niektórych linuksowych 4K lub Evobox PVR, dlatego można złapać różne transpondery mimo jednego przewodu. Konwerter uniwersalny na kablu puszcza nie jeden transponder, tylko 1/4 pasma, a tuner jest w stanie całość przechwycić (w przeciwieństwie do zwykłych głowic), więc może wybrać z tego co dostaje od konwertera - także inne transpondery.

 

Uwaga dodatkowa: przy DiSEqC i Astrze sytuacja się komplikuje. Jeśli wystartujemy nagrywanie z zeza przy dwóch przewodach, to przełącznik przerzuci się na drugi port i tym samym głowica dostanie 1/4 z Astry, a na Hot Birda zostanie tylko jedna ćwiartka. A przy jednym przewodzie - odetniemy się zupełnie od Hot Bird-a na czas nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dzięki @MR. Orbita, za cenne informacje. :D
 

Dokładnie. Mam jeden odcinek Kruka oraz trzy z BBC Earth.

U mnie dwa odcinki Kruka oraz 5 odcinków BBC Earth. :cool:

Napiszcie mi jeszcze jedno ;) Mamy dysk 1TB dostępny, czy 1TB - kolekcje VOD na dysku?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja mam dekoder od wczoraj od godziny 12stej więc myślę , że jest bardzo dobrze.

Edit:

3 odcinki "Kruka" i 5 odcinków od BBC.

Nie sądzisz , że to sporo jak minęły niecałe 24 godziny? :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Bardzo dobra informacja.
HDR to bardzo przydatna funkcja.

Edit:

@andrzejgratis, już 4 odcinki "Kruka" oraz 6 odcinów od BBC.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , ale tu jeszcze pytanie czy produkcje BBC posiadają HDR ? Bo co z tego , że dekoder obsługuję jak treści nie są nagrywane.  Podejrzewam , że dopiero w sobotę na Canal+ 4K Ultra HD będzie odcinek Kruka który rzekomo jest nagrywany w HDR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać ,że dekoder miło mnie zaskoczył. Obraz na zwykłych kanałach jest dobry. :D

 

Dopiero od wczoraj go testuję, ale obraz wydaje się być minimalnie mniej ostry i kolory bardziej stonowane niż na Premiumbox+, ale może to moje subiektywne odczucie.

 

Natomiast podłączyłem dekoder używając poprzedni, stary (i tani) kabel - czy w związku z tym niektóre funkcje mnie omijają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja wcześniej miałem turbodekoder i obraz na tym 4K dekoderze jest lepszy.

Masz telewizor z HDR? Jak będzie aktualizacja to dopiero wtedy wyjdzie czy kabel HDMI masz odpowiedni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od wczoraj go testuję, ale obraz wydaje się być minimalnie mniej ostry i kolory bardziej stonowane niż na Premiumbox+, ale może to moje subiektywne odczucie.

 

Natomiast podłączyłem dekoder używając poprzedni, stary (i tani) kabel - czy w związku z tym niektóre funkcje mnie omijają?

A masz ustawioną dobrą rozdzielczość?

W kwestii kabla HDR nie ma nic do rzeczy. Kabel HDMI albo przysyła dane z odp. prędkością albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...