Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dekoder Philips 250gb podpiety do konwertera twin, ale mam problem jakby jedno wyjscie z konwertera nie działało jak nalezy i sygnał szedł tylko jednym kablem, a w drugim gdy go podepne pisze "brak sygnału sprawdz antenę", mimo ze w ustawieniach jest wybrane twin. Czy jesli odbieram sygnał wogole z konwertera na jednym kablu a na drugim nie, to jest mozliwe żeby tylko jedno jego wyjscie nie działało czy jesli jest sygnał na jednym kablu to konwerter jest w porzadku a problem gdzies indziej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,widzę że wątek na temat dekodera szeroko rozwinięty już jest .Osobiście posiadam pace 250Gb i z ostatnim nowym softem 96 jestem w 90% zadowolony z funkcjonalności,jednak zauważyłem że pozostał jeden błąd w obrazie przy programach z tunera DVB-T.Mianowicie skalowanie obrazu jest w obecnej chwili tak samo zepsute,jak wcześniej to miało miejsce przy sofcie 76 na kanałach cyfry+ SD ,czyli zwykłej rozdzielczości.Teraz przy nowym oprogramowaniu tą wadę z kanałów cyfry+ usunięto,a została jeszcze przy programach z anteny naziemnej,chodzi mi o skalowanie obrazu który jest z rozmytymi liniami przy właśnie kanałach z tunera naziemnego,można to łatwo zauważyć przy znaczkach logo TVP1 i TVP2.Linie poziome tego loga są wyraźnie rozmyte,co naturalnie przekłada się również na gorszą jakość obrazu całego,choć na pierwszy rzut niezauważalne...jednak jak przełączymy na jedynkę z kanałów satelitarnych widzimy zaraz różnicę w lepszej jakości skalowania na rzecz jedynki z cyfry+.Zdaje sobie sprawę że może mało kto to dostrzegł,ale przy moim dużym LCD wysokiej klasy widać to ewidentnie.Mam pytanie,czy ten problem już był poruszany na tym szacownym forum i czy jest jakaś możliwość zgłoszenia tego niedomagania u programistów którzy tworzą softy do w/w dekodera PVR.? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dekoder Philips 250gb podpiety do konwertera twin, ale mam problem jakby jedno wyjscie z konwertera nie działało jak nalezy i sygnał szedł tylko jednym kablem, a w drugim gdy go podepne pisze "brak sygnału sprawdz antenę", mimo ze w ustawieniach jest wybrane twin. Czy jesli odbieram sygnał wogole z konwertera na jednym kablu a na drugim nie, to jest mozliwe żeby tylko jedno jego wyjscie nie działało czy jesli jest sygnał na jednym kablu to konwerter jest w porzadku a problem gdzies indziej???

Miałem podobny problem. Wymieniłem dekoder, konwerter, obydwa kable i nic. Dzwoniłem na CTA i też nic. Dopiero precyzyjne ustawienie anteny przez profesjonalistę załatwiło problem. Teraz śmiga bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono :)

kurcze powiedzcie mi kiedy cyfra nadaje oprogramowanie do Filipsa HD PVR ?

próbowałem dziś i w czwartek i piątek i nic zawsze komunikat brak aktualizacji

 

wczoraj wieczorem tunek sam zaproponował aktualizację oprogramowania :D

skorzystałem i wszystko ładnie śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dekoder Philips 250gb podpiety do konwertera twin, ale mam problem jakby jedno wyjscie z konwertera nie działało jak nalezy i sygnał szedł tylko jednym kablem, a w drugim gdy go podepne pisze "brak sygnału sprawdz antenę", mimo ze w ustawieniach jest wybrane twin. Czy jesli odbieram sygnał wogole z konwertera na jednym kablu a na drugim nie, to jest mozliwe żeby tylko jedno jego wyjscie nie działało czy jesli jest sygnał na jednym kablu to konwerter jest w porzadku a problem gdzies indziej???

Miałem podobny problem. Wymieniłem dekoder, konwerter, obydwa kable i nic. Dzwoniłem na CTA i też nic. Dopiero precyzyjne ustawienie anteny przez profesjonalistę załatwiło problem. Teraz śmiga bez żadnych problemów.

 

 

Ale czy również na jednym kablu działało treoretycznie wszystko i sygnał był i mozna było odbierać wszystko, a dopiero po podłaczeniu drugiego pojawiał sie problem? Facet z cyfry powiedział mi , ze skoro mam sygnał z konwertera to działa on prawidłowo i jest dobry , wiec jesli na jednym kablu jest a przy podłączeniu drugiego nie pokazuje go, to gdyby to byla wina żle ustawionej anteny chyba wcale by go nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój złom od rana zwariował dokumentnie - zapala sie zielona dioda na wyświetlaczu cztery kreski i ...koniec tak sobie "wisi" od godziny, wszelkie sposoby - restart, odłączenie zasilania na parę minut bez powodzenia, mam jeszcze drugi pvr i ten chodzi bez problemów więc kompletnie nie kumam co jest grane - czyzby zwałka na całego? nie uśmiecha mi się wymiana bo to obecnie towar deficytowy - może ktoś ma pomysł aby to ustrojstwo ruszyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z Eurosportami,u mnie dodatkowo zniknąl Eurosport HD,a Eurosport 2 posiadam,z napisem "Nieobsługiwany system .....,Eurosport 2 HD swieci,AXN ma "Nieobsługiwany.....Na Eurosporcie HD za który płace dodatkowo od jutra IO w Kanadzie,drżę powoli,ale myśle że kodowanie i uprawnienia naprawią .Mam Philipsa PVR 250...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa PVR (250 i 500) z racji elektroniki, to bardzo delikatne urządzenia. Wymagają - tym bardziej, że są "wolne" - odpowiedniego ich traktowania. To nie to, co dekodery SD, z którymi można wszystko. No prawie wszystko.

Przede wszystkim te dwa wyżej wspomniane nie lubią "gwałtów" He, he, prawie jak "kobieta" - choć kobietą nie są. Najczęstszy błąd, to gwałtowne wyjmowanie wtyczki z prądu, kiedy dekoder resetujemy z powodu jego zawieszenia. Innym razem, kiedy zupełnie wyłączamy go na noc i, wtedy, kiedy na drugi dzień ponownie go uruchomiamy. Dlatego warto załatwić sobie odpowiedniej jakości listwę przyłączeniową, aby zapobiegać powstawaniu niepotrzebnego zjawiska "łuku" elektrycznego, poprzez zastosowany w listwie odpowiedni wyłącznik. Ponadto jest jeszcze ważniejsza uwaga! Wyłączenie dekodera z prądu przy użyciu listwy, koniecznie musi następować po całkowitym przejściu dekodera do stanu stanby (tryb uśpienia) poprzez wyłączenie pilotem lub przyciskiem na dekoderze. Trudno trzeba to odczekać. W końcu taka "operacja" nie trwa wiecznie.

Wszak dekodery te odwdzięczą się "wzajemnością". W postaci niezawodnego ich działania.

Następnym razem napiszę o innych "grzechach"

Powiadam! Dekodery z dyskiem są delikatne jak kobiety. Odpowiednio traktowane odwzajemniają się stabilnością i niezawodnością :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...