Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywanie programów z grupy TVN - obojętnie czy z EPG czy "z palca" nagrywa OK. Jednak po wejściu w Moje Nagrania jest tam puste miejsce ale materiał nagrany. Wygląda to mniej więcej tak:

1. Film

tu nie ma nic tylko puste miejsce (w domyśle TVN)

3. Film

Jeśli najadę strzałką na to puste miejsce to pokazuje nagrany materiał a po wciśnięciu OK odtwarza go.

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie o VOD: próbuję od tygodnia uzupełnić VOD o nowe nagrania, m.in. Wojnę polsko-ruską..Bezskutecznie... Ciądle mam ofertę z cenami sześcui filmów, reszta niedostępna.

DEKODER JEST WŁĄCZONY TYLKO W DZIEŃ, W NOCY DYSK PRZESZKADZA W SPOKOJNYM ŚNIE. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja również posiadam owy dekoder.Ostatnio jakoś nie chce wyświetlać mi kanałów FILMBOX choć mam wykupiony pełen pakiet.Wyskakuje że Brak Sygnału Sprawdz Antenę.Odziwo na Sagema te kanał chodza.Czy ktoś moze cos takiego ma ??

Dodam że posiadam opcje Multiroom

Wyszukaj kanały na nowo, powinno pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem szczerze, że nie radze podłączać nic pod usb w dekoderze. podłączyłem kiedyś mp3, bo już miałem coś do tv podłączone i chciałem 'tylko' podładować. zrestartował się dekoder i po jakimś czasie zorientowałem się, że znikło mi parę nagrań z biblioteki. zaprawdę powiadam wam.

 

Od jakiegos czasu USB z dekodera zasila mi transmiter FM (do nadawania radia w inne miejsca domku). Nic sie nie restartuje i nic nie wywala. Moze dlatego, ze transmiter ciagnie jedynie 35 mA. Ladowarka ma prawo pociagnac do pol ampera, a tego sprzet moze nie wytrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku dni przeszukuję ten wątek, ale nie natrafiłem na dziwactwo jakie ma mój PVR.

Zacznę od kabelków: Philipsa mam podłączonego do TV poprzez HDMI oraz Coax do KD (Pioneer vsx919)

Do tunera doprowadzone mam 2 kable z twina a siła sygnału to min 85% w czasie opadów gęstego śniegu - czyli sygnał całkiem całkiem.

 

Bez względu na pogodę, na HBO HD bywa dźwięk w DD 5.1 i wtedy mój zestaw odbiera i dekoduje wszystko poprawnie,

jednak gdy dźwięk nie jest w pełni DD 5.1, to we wszystkich głośnikach słyszę mocno przesterowany i charczący przydźwięk. Co ważne, dzieje się to tylko na tym kanale!

 

Myślałem, że zamiana Coax na HDMI (połączenie z KD) coś poprawi, ale na tym wyjściu wcale nie ma sygnału w DD :(((

Dla porównania moje DVD po obu wyjściach (HDMI, Coax) wysyła dźwięk w DD lub DTS i KD rozpoznaje wszystko bez problemów.

 

Ustaliłem tylko, że HBO HD nadawany jest z transpondera Polsatu z Hotbirda 8 - 12265.00 V - Txp: 78 źródło: kingofsat.net

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym?

 

PS. mój tuner ma ostatni update czyli słynny 96/DTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co nowego wnoszą "nowe" aktualizacje oprogramowania dekodera Philips HD PVR. Dziś, po drobnej naprawie anteny (drugi kabel) pobrałem w końcu (starą-nową) aktualizację nr 96/DTT. I co? :roll: Nic! Wobec tego pytam! Po co i komu potrzebna jest ta "zabawa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kate445

 

Jak się nie mylę to przez Twoje wyłączanie tunera na noc powoduje braki w bibliotekach ponieważ dane są wysyłane nocą, chyba od 0.00 do 6.00 więc polecam Ci pozostawić tuner na noc w trybie uśpienia i podejrzewam że powoli filmy zaczną się pojawiać

 

jako ze mam swoj wlasny dekoder to widze ze filmy na dysk sa wysylane 24/24 a nie tylko od polnocy do 6 rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co nowego wnoszą "nowe" aktualizacje oprogramowania dekodera Philips HD PVR. Dziś, po drobnej naprawie anteny (drugi kabel) pobrałem w końcu (starą-nową) aktualizację nr 96/DTT. I co? :roll: Nic! Wobec tego pytam! Po co i komu potrzebna jest ta "zabawa"

Z tego co zauważyłem to ostatnia aktualizacja wyeliminowała zacinanie się obrazu przy odtwarzania nagrania z DVB-T. Wcześniej usunęli np. ciągłe gubienie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kate445

 

Jak się nie mylę to przez Twoje wyłączanie tunera na noc powoduje braki w bibliotekach ponieważ dane są wysyłane nocą, chyba od 0.00 do 6.00 więc polecam Ci pozostawić tuner na noc w trybie uśpienia i podejrzewam że powoli filmy zaczną się pojawiać

 

jako ze mam swoj wlasny dekoder to widze ze filmy na dysk sa wysylane 24/24 a nie tylko od polnocy do 6 rano

Od 6:00 do 24:00 - VOD

Od 24:00 do 6:00 - HBO Digital

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby załadować nowe oprogramowanie należy Philips HD PVR

 

■Przełączyć dekoder na kanał TVP1 (nr 1 na liście kanałów).

■Wejść do menu AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA (nacisnąć klawisz MENU, a następnie 8).

■Nacisnąć klawisz OK po pojawieniu się komunikatu „Czy chcesz teraz zaktualizować oprogramowanie?”.

■Ponownie nacisnąć klawisz OK po pojawieniu się komunikatu „Aktualizacja oprogramowania jest dostępna. Naciśnij OK aby kontynuować”. Dekoder automatycznie rozpocznie aktualizację oprogramowania. Po aktualizacji dekoder automatycznie włączy się ponownie.

Po załadowaniu poprawki zmienia się numer wersji oprogramowania wyświetlany w menu WERSJA PROGRAMOWANIA (MENU–7–2).

 

Uwaga!

W czasie aktualizacji nie należy odłączać dekodera od sieci energetycznej i anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerwy mię biorą jak się budzę chwytam za PILOTA a tu co kieruję na wprost dekodera i nic muszą od czekać minimum 1 min i dopiero trybi PILOT Reaguje na komendy co to może być ?.

 

Kieruj na sufit, lub gdzies obok. u mnie tak dziala - na wprost nie chce.

 

Aby rozwiązać problem z wadliwą pracą pilota (zacięcia, braki reakcji przy naciśnieciu klawiszy z PLAZMAMI PANASONICA) wystarczy na diode nadajnika w pilocie nakleić kawałek przejżystej taśmy klejacej i poroblemy znikają

 

Równie dobrze możesz odprawiać czary.

U mnie żadna z tych rad powyżej nie pomogła.

PVR reagował na pilota jak chciał i kiedy chciał.

Jako tako zaczął działać po przełączeniu odświeżania TV (plazma Panasonic) na 50 Hz.

Ostatecznie problem rozwiązał się, kiedy pozbyłem się tego klamota.

Zaoszczędzone w ten sposób ponad 100 zł. z tytułu najmu, zainwestowałem w Arivę 200 + oddzielny HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania, które robi Ariva na HDD (albo szybkim penie) można bez najmniejszego problemu zgrać do PC.

HDD jest rozpoznawany jako pamięć zewnętrzna przez Arivę i PC.

Film nagrywany przez Arivę składa się z kilku plików *.dvr o wielkości 950 Mb.

Cały film w jakości HD, np. 1,5 godzinny zajmuje ok. 5-8 Gb.

Po zgraniu do PC, pliki *.dvr trzeba połączyć prostym programikiem Ariva Tool (np. ze strony fergusona) w jeden plik *.ts

Plik *.ts odtwarza większość darmowych przeglądarek, choćby VLS albo GOM Player.

Do odtworzenia filmu HD trzeba mieć niestety dość mocny komp.

Mój Centrino Duo 1,6 GHz z nVidią 7300 nie daje rady i rwie obraz HD. SD odtwarza bez problemu.

 

Jestem dopiero od niedawna użytkownikiem Arivy więc wszystkiego pewnie jeszcze nie wiem ;)

 

Przepraszam użytkowników, adminów i modów za OFF w temacie.

Ale może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...