Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu kilku ostatnich dni już kilkakrotnie tak miałem. Nastawiam nagrywanie a następnego dnia nic nie ma. Mniej denerwujące jest wtedy kiedy wiem że jakiś film będzie powtórzony. Gorzej jak programuję film na TVP. Jeśli bardzo mi zależy to pozostawiam tuner włączony wtedy zawsze nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem Plebanię nagrać, nie programowałem tylko normalnie jak się zaczęła zaczynać to wcisnąłem REC i sobie poszedłem. Okazało się że nagrał 2 minuty. Dlaczego? Ano dlatego że jak się zaczynała Plebania to w EPG nadal był Klan, więc sobie Phil pomyślał że ja chcę nagrywać Klan i jak się w EPG Klan skończył i zmieniło się na Plebania to zakończył nagrywanie. Totalny bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem i proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem nowy dekoder Philips PVR i nie umiem nagrywać. Naciskam nagrywanie pokazuje się na TV rozpoczęcie nagrywania i to wszystko dioda raz się zaświeca raz nie zaprogramowane nagrywania też nie działają.

Czy może ktoś wytłumaczyć mi jak nagrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem użytkownikiem tego klamota (pt. PVR Pace 250 Gb), przez 2 miesiące. Sprzęt nowiutki z folią na ekranie i nalepką Pace Hungary z tyłu.

Przez 2 miesiące klamot działał jak chciał.

Włączam nagrywanie, pojawia się komunikat potwierdzający, dioda się nie zapala, nie nagrywa.

Po 7 próbie łaskawie załapał i zaczął nagrywać. Bez 2-3 minut początku.

Pełnie szczęścia? Nie.

Po następnych 5 minutach potrafił wyłączyć nagrywanie, ot tak. Albo nagrywał do końca filmu/programu. Też: ot tak.

Z plazmą Panasa oczywiście nie reagował na pilota.

W trakcie zmiany kanału potrafił przejść do stand by.

Nieśmiało jeszcze wspomnę o:

koszmarnej jakości menu i grafice ekranowej,

braku możliwości ustawiania swojej listy kanałów,

niemal stale, cicho szumiącym wentylatorze,

trwającym wieczność włączu i wyłączaniu

i poborze prądu w stand by = 12 W.

 

Po 2 miesiącach takiej zabawy oddałem ten super produkt, skąd wziąłem, gdzie nawet się zdziwili, że oddaję bo ponoć jest duże zapotrzebowanie na ten sprzęt.

Więc cieszę się, że ktoś się ucieszy i dostanie klamota po mnie.

 

Uważajcie też kiedy podpisujecie umowę. Ja podpisałem 30.11.2009 r. i za 3 godziny wieczornego używania sprzętu w listopadzie, zapłaciłem pełne 10 zł. z tytułu udostępnienia PVR'a. Odwołania i prośby o sens i logikę nic nie dały.

 

Użytkownicy plazm Panasonic: spróbujcie ustawić odświeżanie ekranu na 50 Hz.

Pilot się budzi i zaczyna działać w miarę normalnie.

 

Żeby nie było, że tylko narzekam: jakość obrazu HD naprawdę ma super. To jest jedyna jego zaleta, którą zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programuje nagrania z EPG i niegdy nie mialem problemow z nagrywaniem.

W chwili obecnej jest nawet tak, ze mam kilka pozycji zaprogramowanych jako nagrania cotygodniowe, a niektore nagrywam z EPG ze wzgledu na rozne godziny rozpoczecia nadawania pozycji. Wszystko to potem ogladam z dysku, w czasie wolnym. Czasami nawet narzekam, ze moge zaprogramowac tylko 16 pozycji, ale poszedlem po rozym do glowy i niektore polaczone programy 30 min nagrywam jako jeden godzinny (potrzeba pomanipulowac w MENU, pozycja nagrywanie).

 

Pilot.

Pilotem obsluguje zarowno dekoder jak i TV (LCD Toshiba). TV dziala swietnie, dekoder - gorzej. Moim rozwiazaniem jest to, ze pilot skierowany jest pod katem ok 30 od dekodera (jak siedzisz 4 m od tv to kieruje pilota w punkt oddalony 2 metry na lewo od dekodera). Pomaga. Jesli uzywam pilota z blizszej odleglosci (tak ok 2 metrow) to dziala dobrze.

 

Dekoder jest podlaczony do podwojnego konwertera, antena siatkowa 60 cm, nastawiona "na oko", bo mi sie nie chcialo przyniesc miernika z pracy zeby ja nastroic do porzadku. Sygnal ok 4.5.

 

Ten egzemplarz dekodera jest u mnie 3 miesiace. Poprzedni mialem rok i problemow bylo wiecej. Do konca umowy pozostalo jeszcze 15 miesiecy. Na razie jestem w miare zadowolony. Zobaczymy co bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W które dni leci soft do Philipsów PVR HD bo mam tuner od wczoraj i jest w nim stara wersja software 76 i pisze mi ze brak nowych aktualizacji a wyczytalem tu w tym temacie ze niby wysylaja go od czwartku do niedzieli ( swoją drogą dziwi mnie takie zachowanie Cyfry) lecz dzisiaj nic rowniez nie lapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytannie dot Phlipsa HD PVR . Podczas korzystania z VOD pojawia sie komunikat - błąd odczytu dysku - próbowałem kilka raz sciągnąć filmy na nowo ale za każdym razem to samo . czyzby padła ta część dysku gdzie przesyłane są materiały vod? Może macie jakieś sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczy to nie jest dobre określenie. On po prostu szumi. W nocy gdy jest ogólna cisza to słychać że pracuje ale na tyle cicho że nie jest to w żadnym stopniu denerwujące.

W ciągu dnia praktycznie nie słychać dysku.

A tak z innej beczki to po co te kanały 26 i 34? Przecież opcje te dostępne są zawsze po wybraniu B.

 

P.S.:

Nie można ściągnąć samemu coś do VOD! Operator w pełni zarządza zawartością oferty i czasem jej dostępności.

Na to wychodzi że albo dany materiał,który chcesz obejrzeć został źle zapisany (prawdopodobnie z powodów problemów z odbiorem sygnału podczas pobierania pliku) albo po prostu dekoder jest uszkodzony i niestety wówczas pozostanie jedynie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 96 to coś musisz mieć skopane ze sprzętem że się restartuje co 2h.

Chociaż ten sprzęt jak sie okazuje w zależności od egzemplarza ma różne usterki, problemy i wady techniczne...

Dobrze że mój jest w miare udany i że od ponad roku działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tunerze szumi nie tyle dysk tylko wentylator.W moim egzemplarzu wystarczyło trochę pokręcić gumowymi podkładkami i już jest o wiele ciszej.Przynajmniej u mnie wcześniej pojawiał się taki jednostajny dźwięk.

 

Niestety z plazmą współpracuje źle mimo zaklejonego wyświetlacza.Przełączenie plazmy na tryb 50Hz sugerowany przez któregoś z forumowiczów to kiepski pomysł.No chyba ze ktoś lubi (lub nie widzi różnic) mrugający ekran.

 

A tak przy okazji pytanko.Po przełączeniu na dany kanał pokazuje się pasek z nazwą programu,opisem audycji, czasem trwania itd.Można go jakoś powtórnie wywołać ?Kanał Deluxe Music nadaje na tym pasku informacje o aktualnie granym i następnym teledysku i niestety w tym dekoderze nie sposób z tego skorzystać a widać tuner odczytuje dane w DVB bo tak to jest właśnie nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...