Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero co otrzymałem ten dekoder i za każdym włączaniem go jest aktualizacja oprogramowania, robi się ta aktualizacja oglądam.Potem wyłączam , włączam i na nowo aktualizacja, która chwilę jednak trwa.

Co zrobić w takim przypadku??

 

Prawdopodobnie dek wcale sie nie aktualizuje... Jeżeli z anteny masz 2 kable podłaczone do dekodera w ustawieniach dekodera zmien "typ konwertera" na TWIN. Prawdopodobnie masz 1 kabel więc zmień na pojedyńczy. Ten dekoder możesz zaktualizować od poniedziałku godz. 2:00 do środy godz 2:00 bo tylko w te dni aktualizacja jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tym philipsem dostałem od cyfry + i od razu pojawił się problem z nagrywaniem, Chodzi oto że nagrania planowe ustawiam sobie wszystko fajnie wygląda załącza się czerwona dioda od nagrywania ale po nagraniu nie ma nic w Moje Nagrania. Podobna sytuacja jest gdy chce nagrać program który obecnie oglądam, włączam nagrywania po chwili zapala się ta dioda czerwona i w tym momencie nie da rady wyłączyć nagrywana dioda cały czas świecie. Udało mi się tam raz kawałek coś nagrać. Mam podłączone 2 kable z konwektora, proszę o pomoc bo już nie wiem co robić. Numer oprogramowania to 121 gdy chce zaktualizować na nowszy to się dekoder wyłącza i miga kontrolka ale po pewnym czasie się załącza a oprogramowanie pozostaje na 121. Za pomoc z góry dziękuje

Dziękuje wszystkim za pomoc, sprawdziłem sygnał 2 kabla i okazało się że go niema. Posprawdzałem końcówki i już normalnie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po aktualizacji mam taki problem. Gdy zostawiam wlaczony tuner to po jakims czasie sie wyłącza samoczynnie do standby. To dosc uciazliwe dla mnie, bo z uwagi na brak zbyt wiele miejsca na dysku, bajki dla dzieka nagrywam na nagrywarke DVD Panasonica. Nagrywarka oczywiscie nagra wtedy gdy dany kanał jest właczony. Od kilku dni gdyy wracam z pracy, tuner jest wylaczony, sledztwo domowe wyjansilo tylko tyle, ze na 100% nikt tunera nie wylaczał. Mysallem ze to mzoe tryb eco (wylaczanie tunera po ilus godzinach bezczynnosci) ale mam "wyłaczony".

 

Co zrobic by zminimalizowac ryzyko przerywania nagrywania ? Raz na jakis czas (bez wzgledu na dosft) mam tak, ze film jest uciety, w pewnym momecie przerwało nagrywanie. Nie wiem od czego to zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że byłoby lepiej. Ale równie "lepiej" albo jeszcze bardziej autorzy softu wiedzą czego potrzebują użytkownicy :/ Pewnie przerasta ich wprowadzenie możliwości przejścia w stanby po zadanym czasie lub wyłączenie opcji "autostandby"w ogóle, jeśli ktoś nie ma życzenia z niej korzystać, tak jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - teraz włączał się kilkadziesiąt sekund. Widocznie często ściąga.

Btw. @jackar - u mnie wszystko działa poprawnie. Nawet u[beep]liwość z braku możliwości wyboru ulubionych jest do przeżycia. W najbliższej przyszłości zdecyduję się na quada. Dzięki za poprzednie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka dni temu otrzymałem od cyfry Philipsa HD PVR oraz Sagemcoma 83 HD, jednak tylko na tym drugim odbieram kanały HD, łącznie te z tymi choćby z 11411 bez przycięć, a na Philipsie na kanałach HD odbiór trwa tylko parę sekund i gubi sygnał. I nie robi różnicy czy jedzie na jednym kablu czy dwóch. Talerz 80, konwerter Inverto Black Ultra, kupiłem nowy kabel. Sagemcom na tym samym kablu pokazuje siłę 96 i jakość 75, ale jakości za [beep]ę nie mogę poprawić choć jeździłem anteną wzdłuż poręczy, skręcanie konwertera itd. W przypadku Philipsa na transporderach HD sygnał pokazuje 5, za chwilę 4,5 i potem zostaje 0. Czy ktoś z was ma podobny zestaw dekoderów i działa wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takiego philipsa do multiroomu, ale mam https://groups.google.com/forum/?fromgroups=#!topic/pl.rec.telewizja/z3wwwphDh-4 problem ten co w linku.

Ten sposób z taśmą połowicznie działa lecz znacznie zmniejsza kąt działania pilota. Ktoś w tym temacie zasugerowal że nowe dekodery nowej produkcji są pozbawione tej wady. Niestety ja dostałem używany, tylko wymyty lecz na pewno nie fabrycznie nowy.

 

 

Dają na wymianę nowe takie dekodery jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe uszkodzenie głowicy w Philipsie PVR, do dystrybutora i wymieniasz :D

Zaiste dekoder został wymieniony i tera hula jak wiatr po polach. Co więcej wydaje się ciszej pracować, ale to może przez soft 116? Dołączam się do postu wyżej i pytam czy aktualizacja jest potrzebna do stabilnej pracy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...