Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odłącz kabel antenowy i bez wpiętego dekoder zresetuj [ wtyka z prądu ]. Jeżeli nie włączy się bez anteny -> do wymiany , jeżeli się włączy to podłącz kabel antenowy i moment prawdy - jeżeli i wtedy pokaże brak sygnału, zostanie Ci, oprócz sprawdzenia dekodera, sprawdzenie okablowania + konwerter - tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli programisci Cyfry tu kiedykolwiek zagladaja to dodam, ze czarny-ekran+zawieszenie po wybraniu biblioteki (B) pojawia sie przed wyswietleniem menu (1-2 przypadki), lub po wyswietleniu menu, ale przed wyswietleniem tytulow w bibliotece (6-7 przypadkow). W moim przypadku bylo to chyba zawsze w trakcie ogladania BBC HD.

 

Zawieszenie biblioteki przytrafilo mi sie dwa razy w tym tygodniu (po nacisnieciu B, przed wyswietleniem menu). Oba przypadki podczas ogladania BBC HD (ponad 2 godz)!!! (ogladam wiele kanalow, wiec zbieznosc z BBC HD nie wyglada na przypadkowa). Ponadto, nigdy nie spotkalem sie z takimi zawieszeniami przed uruchomieniem BBC HD.

 

Podsumowujac: wyglada na to, ze bufor time-shift BBC HD ma zwiazek z zawieszeniami biblioteki!

 

NB: przeklety Philips dwa razy, niezaleznie od siebie, zignorowal zaplanowane nagrywanie meczu Nigerii (W U-20). Doszlo do tego, ze przed kazdym waznym nagraniem, resetuje dekoder (10-20 sekund bez dostawy pradu). Swiezo zresetowany jest przez pewien czas w miare niezawodny. Wszystko sie zmienia po odrobinie pstrykania pilotem. Cyfra powinna placic odszkodowania za tony zmarnowanego czasu za ten rekordowo zawodny sprzet (a raczej software). Oficjalnie moge mu przyznac tytul NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONEGO SPRZETU w jakim kiedykolwiek sie stykalem. Gdyby nie brak lepszych opcji, dawno ucieklbym do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie Panowie, czy u Was też reakcja na zmianę kanału jest dość powolna? Tzn, przełączam na pilocie kanał i muszę odczekać dobre kilka sekund na reakcję dekodera

 

demonami szybkości PVR'y z pewnością nie są, aczkolwiek to 'dobre kilka sekund' brzmi podejrzanie. Proponuje odwiedzić dystrybutora, porównać z jego dekoderem demo i w razie czego wymienić, jeżeli różnica jest widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote[

demonami szybkości PVR'y z pewnością nie są, aczkolwiek to 'dobre kilka sekund' brzmi podejrzanie. Proponuje odwiedzić dystrybutora, porównać z jego dekoderem demo i w razie czego wymienić, jeżeli różnica jest widoczna.

 

Tak zrobię! Mam jeszcze jakiegoś starego Mediaseta i tam wszystko jest ok, dlatego obwiniam Philipsa. Zobaczymy jak będzie u dystrybutora, jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Załóżmy że mam dekoder w trybie stand-by, odłączam go od prądu na jakiś czas a następnie włączam go do gniazdka ponownie. Efekt tego jest taki, że owszem pobiera coś tam z satelity bo świecą się przez chwile dwie diody, po czym dekoder przechodzi w tryb stand-by, ALE nie ma ustawionego zegara (jest --:-- na wyświetlaczu), w związku z czym nie ma możliwości nagrania zaprogramowanej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem Ci w innym topicu, problem tyczył się wcześniejszych wersji softu dla dekodera PAce PVR HDS 7241/91 - problem nie tyczył się Philipsa HD PVR

 

był problem na wcześniejszej wersji softu [ 123 / 125 / 126 ] - od pojawienia się softu 129, zgłoszeń nt. pilotów przy TV Panasonica już nie ma,m także moge wnioskować, że jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , mam problem z tunerem . Nie korzystałem z tego tunera od niedzieli , dzisiaj odpalam go , wyświetla się plansza z wyszukiwaniem programów satelitarnych , wyszukało i niby wszystko OK tylko , że na wszystkich programach z NTC wyświetla się brak sygnału . Próbowałem oczywiście wyszukiwać je , ale pasek w ogóle się nie rusza i zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz . Miałem dotychczas na tym tunerze problem z odbieraniem kanału 720 ( Sport 1 ) , na innych tunerach które posiadam działał bez zarzutu . Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu ten kanał normalnie się włącza , a za to NTC nie działa. Jakieś pomysły ?

 

Rano rozwiązałem problem . Pomogło odłączenie od prądu i ponowne włączenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze ktos pomoze .Od jakiegos tygodnia nie moge nagrywac zadnych programow.Jest moze jakies rozwiazanie dla tego trupa.Naciskam nagrywanie na tv wyswietla sie napis ale dioda z nagrywaniem sie nie wlancza.Oczywiscie nic sie nie nagrywa.taka sama sytuacje jest gdy zaprogramuje nagrywanie .w bibliotece mam trzy nagrania bardzo krotkie

 

pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot z tunera nie reaguje bądź reaguje po 15 krotnym wciśnięciu przycisków podczas korzystania z MENU, BIBLIOTEKI NAGRAŃ, VOD itd. Podczas zmiany kanałów bez wyświtlania grafiki z tunera jest ok. Mam TV plazma 42 FULL HD Pana. Złożyłem reklamacje do CYFRY i rządam wymiany na tuner PACE - ponieważ nie mogę normalnie korzystać z usługi za którą płacę. Co o tym muyślicie - dlaczego dekoder a stricte grafika dekodera emituje zakłócenia w działaniu pilota. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat już był przerabiany - niestety ale plazmy panasa nie zabardzo lubią się z tymi dekoderami :lol2:

i nic tu nie wskurasz - cyfra odeśle ciebie do panasonica a ten do cyfry....jest pare trików trochę pomagających w tym aby te dwa urządzenia jako tako ze sobą żyły, ja miałem dość i zainwestowałem w pilot logitecha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasted

 

Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie zabieraj zdania dziecko.

 

@robson

 

To nie jest wina Panasonica - tylko słabego nadajnika w pilocie ponieważ działa na niego szata graficzna emitowana z TV.

I na 100 % dostane nowy DEKODER jak nie to mogę zerwać Kontrakt ze względu na nieotrzymanie towaru zgodnego z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...