Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można nagrywać na PVR HD kanały z NTC ?

 

Tylko i wyłącznie przyciskiem REC, w PROGRAM nie ma tych kanałów, także nie ma info o aktualnie nadawanym programie z poziomu PILOT, więc nagrywasz wciskając REC i idzie max 2godz chyba że samemu wcześniej zatrzymasz... A i jeszcze nie da się nagrac nic z SAT jesli nagrywasz cos z NTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy PVR-a którzy odbierają za jego pośrednictwem kanały naziemnej telewizji cyfrowej. Przeglądałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Proszę, napiszcie jak prezentuje się jakość odbieranych kanałów DVB-T na PVR Cyfry. Czy jest ona porównywalna do jakości odbioru z satelity. Np. Czy TVN lub TVP1 z satelity na Cyfrze jest lepszej jakości niż te same programy z DVB-T? Czy też jakość jest porównywalna?

 

Chciałbym zainstalować antenę do DVB-T praktycznie tylko specjalnie do odbioru Polsatu, ale jeśli jakość tego Polsatu będzie słaba to zastanawiam się czy jest sens takiej instalacji.

 

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sygnału z DVB T wydaje sie być taka sama jak odbiór kanałów SD z pakietu Cyfry+.

Jedynie jeśli nie jest wysoki zasięg lub nienajlepiej położona antena mogą występować zakłócenia takie tak przy złej pogodzie na Cyfrze.

Dokładnie mówiąc jest to zacinanie się obrazu, "kratki na ekranie" zakłócenia dźwięku. U mnie jest bardzo dobry odbiór, czasem jednak też mam niewielkie zakłócenia w odbiorze. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze.

 

Jutro postarm się "złapać' sygnał naziemnej cyfrowej.

 

Szkoda tylko, że w nowym sofcie PVR nie ma opcji która pokazywałaby siłę sygnału z anteny naziemnej (być może będzie w przyszłości - tak stwierdził konsultant). Ponieważ nie mam żadnego miernika sygnału a w dekoderze nie ma wyszukanych programów DVB-T, sporo się pewnie "napocę" zanim dobrze nakieruję antenę.

 

Jedynym wyjściem jest włączenie wyszukiwania programów DVB-T i jednocześnie przekręcanie anteny do momentu uchwycenia właściwego kierunku.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nasir. Tam gdzie są nadajniki cyfrowe to i analogowe. Wejdź na stronę Emitela, zobacz które z nadajników analogowych i cyfrowych są w tym samym obiekcie. Znajdź, nadawany z tego miejsca, analogowy kanał nadawany z najmniejszą mocą i dostrój jak najlepiej się da. Podłącz wtedy Phila PVRHD i wyszukaj kanały cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie zwłaszcza do Kwiatka bo sam ostatnio je zadawał:

 

Czy macie problem z funkcją PROGRAM? Po włączeniu zeskakuje do ostatnio oglądanego kanału. Ponadto co kilka dni ( od aktualizacji softu) gubi mi niektóre kanały- najczesciej 4fun, hbo, hbo2, c+vod.. Czy ktoś ma ten sam problem? Nerwica czlowieka bierze. Udalo mi sie zdobyc dekoder, z ktorym nie bylo jakichkolwiek problemow to musieli to popsuc, wypuszczajac nowe oprogramowanie.. Patrzac na to co dokonali przez te 6 miesięcy ( od poprzedniej wersji softu) mozna stwierdzic, ze umiejetnosci technikow C+ przewyzszaja mozliwosci dekodera... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal

Dziękuję za wskazówki. Dałem sobie jakoś radę. Antena okazała się tak silna (o bardzo dobrym uzysku) że tylko skierowałem ją - mniej więcej - w kierunku nadajnika i tuner wyszukał wszystkie kanały.

Jutro ją tylko przymocuję do muru.

Miałem wcześniej obawy, ponieważ mieszkam na granicy mocy nadajnika ale... antena doskonale sobie poradziła.

 

Przez chwilę (gdy żona trzymała antenę) ogladałem Polsat. Rzeczywiście obraz przyzwoity, choć mam wrażenie jak kiedyś oglądałem, że przez sat emitują lepszy sygnał. Jutro się w 100% przekonam. Wydaje mi się, że świadomie Polsat "cwaniaczkuje" dając jedynie dobry sygnał dla DVB-T i zachęca do wykupienia ich pakieciku mini, gdzie oferują wszystkie kanały telewizji naziemnej przez sat. W tym ich pakiecie mini, Polsat przypuszczm jest w lepszej jakości.

Z drugiej strony są to jak na razie tylko testy i być może we wrześniu emisja Polsatu będzie w prawdziwie cyfrowej jakości.

 

P.S. Bardzo pozytywne zaskoczenie co do TVN w 16/9.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje szansa żeby Cyfra sprzedała mi ten model?Pomimo swoich niedoróbek jest w końcu tunerem dvb-s z 2 głowicami,dvb-t oraz dyskiem.Jakież to przepisy blokują C+ w sprzedaży tego tunka?

 

Takie przepisy, że ten dekoder nie jest tylko własnością c+ ale też HBO. Czyli c+ nie może sprzedawać nie swoich produktów. Jeśli ten dekoder by można sprzedawać to nie miały by sensu takie funkcje jak VOD czy HBO Digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz! Dekoder nie jest własnością HBO, a jedynie Cyfry+ (Canal+ Cyfrowy) i nikogo innego. Bez problemu mogliby takie dekoder sprzedawać, gdyby nie prawo i inne zapiski, które tego zabraniają. HBO Digital to jedynie usługa wideo na życzenie dostępna dla abonentów tego operatora tylko z tego modelu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz! Dekoder nie jest własnością HBO, a jedynie Cyfry+ (Canal+ Cyfrowy) i nikogo innego. Bez problemu mogliby takie dekoder sprzedawać, gdyby nie prawo i inne zapiski, które tego zabraniają. HBO Digital to jedynie usługa wideo na życzenie dostępna dla abonentów tego operatora tylko z tego modelu dekodera.

 

Powtarzam tylko to co mówili na szkoleniu cyfry.. jeśli mówisz, że wciskali nam ściemę to ok Twoja racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc. To moj pierwszy post na tym forum. Mam nastepujacy problem. Po aktualizacji nie wyswietlaja mi sie kanaly kodowane, kanaly jak tv polonia, tv kultura czy inne satelitarne niekodowane hulaja. Dodam, ze na kanalach kodowanych jak TV1, TVN24 canal + itp mam dzwiek, brak tylko obrazu. Dekoder podlaczony do Samsunga LCD po HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...