Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U Mnie niestety wogole niechce zlapac zadnych programow antene (szerokopasmowka) mam ustawiona na Zielona Góre i niestety nic 0 programow (sprawdz polaczenie antenowe) antena napewno gra bo odbieram analogowo z Zielonej Góry kilka kanalów marnej jakosci :) wie ktoś w czym tkwi problem ??

pozdrawiam

Zależy gdzie mieszkasz. nadajniki wprawdzie nazywają się Zielona Góra oraz Żagań ale pierwszy mieści się w Jemiołowie, a drugi w Wichrowie.

Tu masz mapkę - http://www.emitel.pl/strona-glowna/dvbt ... miolow.jpg

Dodatkowo lepsza będzie jakaś antena kierunkowa niż szerokopaskówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauwazylem niepokojaca rzecz mianowicie wydaje mi sie ze nie mam regulacji sciszania i podglaszania z pilotu tunera tzn moze i ona jest ale bardzo znikoma.

Napewno przedtem bylo mozna odczuc przynajmniej 4 stopnie refulacji teraz oprocz ikony sciszania czy podglaszania moje ucho nie wylapuje zeby cos sie dzialo napewno jak nacisne z 4 razy w dol to glos zanika calkiem ale zeby byla jakas regulacja hmm chyba znikoma.

.Czy ktos tez moze to zauwazyl czy tylko umnie taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez HDMI ściszanie jest płynne,natomiast poprzez Coaxialne dalej regulacja głośniości nie działa,przynajmniej u mnie....

Wczoraj zaobserwowałem po 23 na Filmbox hd zanik sygnału... przełączyłem na animal planet to z lewej strony u góry pisało niebieską czcionką "SIGNAL coś tam...".. po wejściu w ustawienia anteny nie pokazywał siły sygnały...zrestartowałem terminal i wszystko powróciło do normy.... sytuacja dość dziwna bo pogodne niebo było i zero wiatru a antene mam dobrze ustawioną... poza tym ten napis na animal planet który wyglądał jak jakiś komunikat serwisowy tunera a nie napisany przez nadawce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem nowe oprogramowanie. Zaciągnąłem tez nowe listy kanałów zarówno sat i naziemnych. Wszystko chodzi - jak nalezy. Program nie zmienił mi ustawien (szczególnie z pojedynczego na twin) ani ustawien typy szeroki normalny(obraz). Pilot chodzi szybko (lepiej). Jest poprawa. Z NTC mozna nagrywać. Brakuje tylko jeszcze EPG na tych kanałach ale wiem że nie jest w tej chwili nadawane. czego mi brakuje? Nie ma poziomu sygnału z NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a czy w POZNANIU ktos cos zlapal

ponoc nadawanie zostaje wylaczone dzis - 30 czerwca ...:(

 

Z tym 30 czerwca to Srem z Cyfrą się zgrały ;)))

Wczoraj nic nie znalazłem a dziś mam:

980 -tvp1

981 - tvp2

982 - tvp info Poznań

983 - tvn

984 - polsat

985 - tv4

986 - puls

 

Niestety mieszkam ok 50 km poza minimalnym zasięgiem ze Śremu (wg mapki Emitela)i trochę mi sygnał ucieka.

Może jeszcze się uda coś poprawić.

Wszelkie wskazówki dotyczące zwiększenia siły mojej anteny mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu wszystko jest ok tylko mam problem z kanałami naziemnymi kanały odbieram z Krakowa na każdym kanale robi się co chwilkę szachownica.dekoder mam podłączony przez kabel HDMI i przez Euro i cały czas to samo telewizor mam Samsung model 32a656 antena siatkowa tylko niema w niej płytki wzmacniającej poziom sygnału jest na telewizorze 52% jak podepnę antenę pod telewizor.Kanały z satelity są idealne nic się nie ścinają nawet HD tylko na naziemnych robi się szachownica co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy działa już poprawnie HDMI ?

 

Ewentualnie jakieś doświadczenia z Bravi-ami z serii XXW4000 , 4500 , 5500 i tej maści ?

 

Ja mam SONY KDL-52V5500 i wszystko jest OK

 

Panowie mam pytanie :)

Jutro jadę do Krakowa na zakupy i chce kupić konwenter twin...

W chwili obecnej mam 2 konwentery na jednym kablu (zez astra+hb) poprzez przełącznik Diseqc 1.0 i moje pytanie jest takie... czy da rady zrobić tak że twin będzie ustawiony na HB z czego jeden kabel bedzie szedł do wejscia w terminalu oznaczonego jako "2" a drugi po staremu do wejscia "1" .... chodzi mi o to żeby nagrywać programy z HB a ogladać z jednocześnie z Astry???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ostatniej aktualizacji dla Wielkopolski (nadajnik Śrem). Dekoder wgrał mi listę 7 programów, po czym wyświetla: "Brak sygnału. Sprawdź antenę". Czy to normalne w zachodniej Wielkopolsce (ok. 40 km od Śremu), czy mam wadliwą instalację antenową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo słyszałem że PVR nie steruje Diseqc jak jest ustawiony w menu na twin.

 

Wszystko działa jak powinno, u mnie jest Quad na HB i Twin na Astre i śmiga wszystko elegancko. Diseqc mam GOLDEN INTERSTAR GI - 211.

Takze smialo możesz kupować Twina :D.

 

niestety nie da się nagrywać programów z astry. szczegółów niestety nie mogę podać bo instalacji nie robiłem sam

 

Twina na Astre mam z tego względu aby można było jednocześnie oglądać i nagrywać programy z Astry, jeżeli zastosujemy pojedynczy konwerter to w zależności do którego wejścia LNB mamy podpięty kabel (Astra), będzie możliwość albo oglądania, albo nagrywania.

 

 

Nie sprawdzałem tego jeszcze, ale C+ umieściła PDF z opisem pobierania aktualizacji i rozwiązaniem problemu "nieprzełączania" TV na AV po uruchomieniu PVR'a (przy podłączeniu przez Euro):

 

"...Gdyby pojawił się problem z nieprzełączaniem się telewizora na właściwy tryb AV

a dekoder jest połączony z telewizorem tylko za pomocą euro złącza wybierz:

MENU - 4 (USTAWIENIA TERMINALA) - 2 (PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU) i następnie

ustaw (za pomocą strzałek na pilocie ← → ) w polu TYP TELEWIZORA albo HD 720p albo

HD1080i

 

gdy dekoder jest połączony z telewizorem zarówno za pomocą euro złącza, jak i HDMI

wybierz: MENU - 4 (USTAWIENIA TERMINALA) - 2 (PARAMETRY TV I

MAGNETOWIDU), a następnie ustaw (za pomocą strzałek na pilocie ← → ) w polu

TYP TELEWIZORA: SD. .."

 

Całość w PDF'ie (klik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U Mnie niestety wogole niechce zlapac zadnych programow antene (szerokopasmowka) mam ustawiona na Zielona Góre i niestety nic 0 programow (sprawdz polaczenie antenowe) antena napewno gra bo odbieram analogowo z Zielonej Góry kilka kanalów marnej jakosci :) wie ktoś w czym tkwi problem ??

pozdrawiam

Zależy gdzie mieszkasz. nadajniki wprawdzie nazywają się Zielona Góra oraz Żagań ale pierwszy mieści się w Jemiołowie, a drugi w Wichrowie.

Tu masz mapkę - http://www.emitel.pl/strona-glowna/dvbt ... miolow.jpg

Dodatkowo lepsza będzie jakaś antena kierunkowa niż szerokopaskówka.

Witam

Mieszkam 24 kilometry od Zielonej Góry (Nowa Sól) antene mam ustawiona wlasnie na Zielona moze to kwestia zmiany kierunku anteny ?? jak bys polecił ustawic antene na jaki kierunek oczywiscie moge tez zmienic antene skoro ma to pomoc moze polecisz mi jakas konkretna antene zeby odbierala dvb-t :) z gory dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info od Cyfry+ może komuś pomoże w rozwiązaniu problemu:)

 

Szanowny Abonencie,

 

na satelicie dostępne jest już najnowsze oprogramowanie do dekoderów Philips PVR HD, które - między innymi - umożliwia odbiór kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Nowe oprogramowanie o numerze 90/DTT, będziemy nadawać całodobowo do poniedziałku 6 lipca.

Po 6 lipca możesz je zaktualizować w piątki, soboty i niedziele. W pozostałe dni nadawane będzie bowiem oprogramowanie do innych typów dekoderów CYFRY+.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie?

Używając pilota do dekodera wybierz MENU 8 - "AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA DEKODERA" i zatwierdź "OK."

Aktualizacja trwa około pięciu minut.

 

W przypadku aktualizacji ze znacznie wcześniejszych wersji oprogramowania nie wykluczony jest zanik obrazu. Powodem może być zmiana ustawień konwertera w menu dekodera Philips PVR HD.

Gdy po aktualizacji oprogramowania pojawi się komunikat "BRAK SYGNAŁU SPRAWDŹ ANTENĘ", zastosuj poniższe rozwiązanie:

Używając pilota do dekodera wybierz MENU 7 - "PARAMETRY TECHNICZNE" następnie 1 - "USTAWIENIA ANTENY" i B - "PARAMETRY ODBIORU". Strzałką w dół wybierz opcję "TYP KONWERTERA", po czym za pomocą strzałki w prawo zmień ustawienie z "TWIN" na "POJEDYNCZY".

 

Jeśli telewizor nie przełącza się na właściwy tryb AV:

Opcja 1: dekoder połączony z telewizorem tylko za pomocą eurozłącza.

Używając pilota do dekodera wybierz MENU 4 - "USTAWIENIA TERMINALA", 2 - "PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU" i za pomocą strzałki w prawo, w polu "TYP TELEWIZORA" ustaw "HD 720p" albo "HD1080i".

 

Opcja 2: dekoder połączony z telewizorem zarówno za pomocą eurozłącza, jak i HDMI.

Używając pilota do dekodera wybierz MENU 4 - "USTAWIENIA TERMINALA", 2 - "PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU" i za pomocą strzałki w prawo, w polu "TYP TELEWIZORA" ustaw "SD".

 

Pozdrawiamy,

Pion Obsługi Abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam 24 kilometry od Zielonej Góry (Nowa Sól) antene mam ustawiona wlasnie na Zielona moze to kwestia zmiany kierunku anteny ?? jak bys polecił ustawic antene na jaki kierunek oczywiscie moge tez zmienic antene skoro ma to pomoc moze polecisz mi jakas konkretna antene zeby odbierala dvb-t :) z gory dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam

Co do kierunki to masz jemiołow zaznaczony na mapce - http://www.emitel.pl/strona-glowna/dvbt ... miolow.jpg

Z tego co widzę, to możesz trochę na prawo od zielonej trochę obrócić ale na siatkówce ciężko raczej Ci będzie ściągnąć.

Ja mam przy troszkę ponad 30km taką antenę http://anprel-electronics.pl/index.php? ... 4&Itemid=2

ze zwykłym symetryzatorem i sygnał jest maksymalny. Dość dobrze wykonana i niby polska produkcja :) Mają też kierunkowe o większej ilości elementów.

Ewentualnie można wzmacniacz zastosować. Słyszałem również jak masz więcej kaski to http://www.allegro.pl/item674661957_ant ... eznik.html tą antenę chwalą. Możesz zapytać też w odpowiednim temacie na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem użytkownikiem dekodera Philips HD PVR oraz Cyfry Plus od około 4 miesięcy, wszystko działo dobrze, aż nagle dziś po włączeniu urządzenia nie działa nagrywanie.

Otóż tak : po wciśnięciu na pilocie klawisza "rec" pojawia się na ekranie w telewizorze "nagrywanie rozpoczęte" ale nie zapala się czerwona dioda na dekoderze świadcząca o nagrywaniu oraz po sprawdzeniu zawartości dysku w dekoderze nic się nowe nie nagrało (istnieją tylko nagrane dużo wcześniej pliki). Podłączałem po inne HDMI w telewizorze i nic to nie dało. Oprócz tego dekoder działa sprawnie (odbiera programy plus programy HD). Jeśli ktoś miał podobne problemy i wie jak sobie z nimi radzić to proszę o podpowiedź bo widać ostatecznym rozwiązaniem będzie serwis :-( a nie chce zostawać na x-czasu bez dekodera. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miał podobne problemy i wie jak sobie z nimi radzić to proszę o podpowiedź bo widać ostatecznym rozwiązaniem będzie serwis :-( a nie chce zostawać na x-czasu bez dekodera. Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Nie miałem podobnych problemów, ale jak nic nie pomoże to od razu zanieś do dystrybutora i pewnie CI od ręki wymieni i ten x-czasu to będzie dojazd do punktu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tą taśmą na dekoderze?

 

Mój problem rozwiązany. dekoder działa. po aktualizacji przestawiony byl na twina a takiego nie mam :P

 

jeszcze pytanko o tą naziemną tv...antena pokojowa i podłączam do pvrka tak? zadziała? bo niestety masztu zadnego nie wykombinuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...