Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Spn

 

Mam te same problemy jeśli chodzi o odtwarzanie nagranych programów z DVB-T. Dźwięk długo "skacze" zanim się unormuje. Potrafi byc to irytujące. Ewidentny bug do porawki. Oczywiście dotyczy to nagrywania wyłącznie Polsatu. Pozostałe programy -wiadomo- nie ma sensu nagrywać z DVB-T skoro są na głównej liście. Ciekawe kiedy to wyeliminują biorąc pod uwagę, że tak naprawdę ta niedogodność związana jest właściwie tylko z Polsatem.

 

"w menu wyświetlają się jakieś bzdurne wartości w pozycji "pozycje zabezpieczone" - mam to samo. Ale to akurat nie stanowi większego problemu. Raz pokazuje dobrze, raz źle. Ta informacja nie ma dla mnie większego znaczenia.

 

Nagrywanie z ręki różnie wychodzi. W większości rozpoznaje EPG ale czasami rzeczywiście ignoruje to i nagrywa bez końca.

 

Co do przewijania. No cóż... Marzę o takim przewijaniu jak jest N-box recorderze.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiarygodnego źródła dotarły do mnie następujące informacje:

 

1. Cyfra+ zamierza zgłosić do programistów problem z niewystawianiem na eurozłącze sygnału przełączającego TV w tryb AV. Jaka jest szansa, że programiści to poprawią w krótkim czasie nie wiadomo. Zwróćcie uwagę, jaki numer wersji ma aktualna wersja oprogramowania, a jaki miała poprzednia. Wszystkie wersje w międzyczasie zostały odesłane do poprawy z uwagi na stwierdzone błędy.

 

2. Przycisk HD nie będzie już więcej przełączał proporcji obrazu. Jego rola to przełączanie rozdzielczności 720 i 1080 w HD (zgodnie z opisem przycisku). Jedyny sposób przełączanie proporcji obrazu po eurozłączu to menu.

 

3. Nie będzie już działać regulacja głośności z pilota dekodera w przypadku wypuszczania sygnału przez SPDIF. Ma to pewien sens, ponieważ amplituner ma własną regulację głośności. Z drugiej jednak strony telewizor też ma taka regulację... Może chodzi o to, aby przypadkiem nie sciszyć dźwięku z pilota dekodera w przypadku nagrywania za pomoca zewnętrznej nagrywarki czy magnetowidu. Niezrozumiałe jest tez dlaczego kilka kolejnych naciśnięc wyłącza dźwięk całkiem. Wygląda to na przypadek przebrania buga w garnitur z krawatem i nazywanie go odtąd "ficzerem".

 

4. Jeśli ktoś bardzo chce się uchronić przed upgrade na najnowszy software, a ma TWINA, to może zostawić w menu ustawienie TWIN i odłączyć jeden kabelek od anteny. Niestety prawdopodobnie uniemożliwi to też nagrywanie, sciąganie VOD itp.

 

5. W związku z dużą zmianą jaką jest obsługa DVB-T Cyfra+ rozważa aktualizację instrukcji (m.in. działanie przycisku HD i głośności), aby było wiadomo, że to "feature" a nie "bug".

 

6. Cyfra+ nie zamierza publikować informacji jakie błędy poprawiają nowe wersje oprogramowania. Liczą na to, że niektórzy abonenci mogą nie być świadomi tych błędów, więc po co się niepotrzebnie przyznawać, że były. Niestety w ten sposób nie przekazują przy okazji informacji o zmianach w działaniu przycisków HD czy głośności. Podobno w ten sposób postępują także pozostali operatorzy i Cyfra+ nie chce byc pierwszą która ujawni swoje bugi, nawet po ich usunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cała platforma pracowała tylko na DSR-ach HD i PVR-ach to błędy poprawione były by od razu a jednak ponad 70% może nawet i więcej sprzętu jest w wersji SD z którym kłopotow nie mają więc widać jak się palą do poprwek, a nawet jak komuś gdzieś zginie jakiś film to na pewno od razu awantury nie zrobi a za film kiedyś i tak zapłaci drugi raz. I na pewno ktoś tam gdzieś siedzi w C+ i liczy czy opłaca się poczekać z badziewnym softem czy należy przycisnąć programistów bo klienici uciekają albo rezygnują z droższych opcji lub za słabo PVR-y idą do sprzedaży bo te które zwróciliśmy jako wadliwe i tak innych nowych amatorów HD uszczęśliwią bo sprzęt jako taki w 99% jest sprawny tylko soft jest taki dobry że każdy egzemplarz ma trochę inne przypadłości. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spn to co napisałeś o problemach z tunerem to jest w większości tych tunerów norma . Obraz rozsypuje się czasem ale tylko przy przełączaniu programów , trwa to sekundę a później jest dobrze ( mi to aż tak nie przeszkadza ).Problemy z przewijaniem to też norma bo tuner po aktualizacji niby lepiej współpracuje z pilotem , ale przyciski cofania i zatrzymywania mogłyby chodzić lepiej , pozostałe chodzą zadowalająco . Ja żeby przestać cofać naciskam dwa razy play i zazwyczaj wraca do normalnej prędkości , a poza tym staraj się być na wprost tunera , pod skosem trochę słabiej łapie . Jeśli występuje u ciebie błąd z brakiem uprawnień do oglądania danego kanału przy używaniu splittera to wyjmij z niego oryginalną kartę cyfry , włóż ją do tunera , wejdź na ica i zgodnie z instrukcją zrób reaktywację karty . U mnie to pomogło i do dzisiaj wszystkie kanały chodzą znakomicie . Może splittery nie mogą pobierać same wszystkich uprawnień tak jak piszą w instrukcjach .

 

Fakt, spróbuję z kartą w przyszłym miesiącu bo w tym już próbowałem, ale była wtedy w splitterze. Dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiarygodnego źródła dotarły do mnie następujące informacje:

 

2. Przycisk HD nie będzie już więcej przełączał proporcji obrazu. Jego rola to przełączanie rozdzielczności 720 i 1080 w HD (zgodnie z opisem przycisku). Jedyny sposób przełączanie proporcji obrazu po eurozłączu to menu.

 

6. Cyfra+ nie zamierza publikować informacji jakie błędy poprawiają nowe wersje oprogramowania. Liczą na to, że niektórzy abonenci mogą nie być świadomi tych błędów, więc po co się niepotrzebnie przyznawać, że były. Niestety w ten sposób nie przekazują przy okazji informacji o zmianach w działaniu przycisków HD czy głośności. Podobno w ten sposób postępują także pozostali operatorzy i Cyfra+ nie chce byc pierwszą która ujawni swoje bugi, nawet po ich usunięciu.

 

Ad.2. Kolejny idiotyzm. No chyba, że po HDMI będzie można w jakiś inny sposób zmienić format obrazu z DVB-T, bo obecnie tylko TVN wysyła info o tym, że program jest emitowany w 16/9 i dekoder sam się przestawia.

 

Ad.6. Głupota. Odkąd pamiętam Nka przy każdej aktualizacji przesyła na dekoder info nie tylko o nowych funkcjach, które soft wprowadza ale także info o tym co poprawia jeśli były z tym problemy. Oczywiście rozumiem, że C+ nie chce się kompromitować bo wszystko jest do poprawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spn nie musisz czekać do przyszłego miesiąca , kartę można reaktywować w każdej chwili . Reaktywacja trwa godzinę .

 

Hmm. Nie wiedziałem, do tej pory zawsze pokazywało się info, że można reaktywować kartę raz w miesiącu, a jeśli chce się częściej to tylko telefonicznie. Jednak póki co nie ruszam bo od 2 dni działa ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam zdarza się, że dekoder nie kiedy nie nagrywa zaprogramowany wcześniej film czy program rozrywkowy.

 

To się raczej nie zdarza, chociaż z pół roku temu miałem taką sytuację, ale w ówczesnym egzemplarzu pvra wszystko szwankowało i skończyło się wymianą. Teraz zdarza mi się, że jak zaprogramuje nagrywanie z kanałów 980 - 986 (dvb-t) to takie pozycje znikają z listy "zaprogramuj nagrania", a jeśli nie znikają to są nagrywane, ale przy sprawdzaniu szczegółów zaprogramowanego nagrania w pozycji nr kanału wyskakują bzdurne nr np zamiast 984 (TVN) jest 47 (Foxlife), a mimo to nagrywa się poprawna audycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder nie nagrywał zaprogramowanych nagrań i zielonego pojęcia nie miałem dlaczego ponieważ wszystko było wporządku.

Okazało się ze po wyjęciu kabla HDMI z gniazda HDMI 1 w telewizorze i wpięciu go pod wejście HDMI 3, wszystko zaczęło działać bez problemów.

Dekoder zaczął nagrywać zaprogramowane wcześniej pozycje i nie był też już uzależniony od pracy tv jeżeli chodzi o włączanie.

Mój telewizor to LG 32' LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wgraniu nowego softu nie mogę odbierać kanałów HD - pojawia się komunikat: brak sygnału sprawdź antene; może ktoś wie co jest grane :?: inne prgramy działają bez problemów; no i jeszcze jedna ciekawostka - co jakis czas ginie dźwięk na 2-3 minuty po czym znów jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wgraniu nowego softu nie mogę odbierać kanałów HD - pojawia się komunikat: brak sygnału sprawdź antene; może ktoś wie co jest grane :?: inne prgramy działają bez problemów; no i jeszcze jedna ciekawostka - co jakis czas ginie dźwięk na 2-3 minuty po czym znów jest ok

sprawdź jaki masz konwerter ustawiony pojedynczy(jeśli masz podłaczony jeden kabel) twin(jeśli masz dwa kable podłaczone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się ciesz nie musisz tego robić ręcznie :lol2:

Oj ciesze sie, ciesze sie! Tylko po jakiego grzyba szuka mi DVB-T skoro nie mam podlaczonej anteny itd.

Jeszcze troche i nic nie bede robil z tym klamotem bo poza - wlacz / ogladaj kilka kanalow / wylacz - nic innego nie robie zeby dekoder nie zdenerwowal sie!

Nie chce draznic tej maszynki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się ciesz nie musisz tego robić ręcznie :lol2:

Oj ciesze sie, ciesze sie! Tylko po jakiego grzyba szuka mi DVB-T skoro nie mam podlaczonej anteny itd.

Jeszcze troche i nic nie bede robil z tym klamotem bo poza - wlacz / ogladaj kilka kanalow / wylacz - nic innego nie robie zeby dekoder nie zdenerwowal sie!

Nie chce draznic tej maszynki!

Nie drażnij lwa :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak czytam co tu wypisuje ile to problemów jest z PVR-em to aż mi sie niechce wierzyć. Ja to chyba jestem najszczęśliwszym urzytkownikiem tego (wg. was :) ) "klamota" ponieważ ja niemam żadnych z nim problemów a wierzcie że jestem mało-łagodny dla niego. Non stop coś nagrywam, przewijam, zmieniam nazwy nagrań, vod mi śmiga, dvb-t też super działa. Wszytskie te problemy jakie tu wymieniacie, ja ich nie mam! O przepraszam niedziała fukcja Pilot na tv4 ;p;p. Wszystko też pięknie chodziło przed aktualizacją uruchamiającą głowice dvb-t. Być może mam najbardziej udany egzemplarz jaki cyfra+ ma w posiadaniu. Jeśli by tylko była możliwość odkupienia tunera od cyfry to bym to zaraz zrobił. Wolałbym rachunek mniejszy o dzierżawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...