Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tvn hd na 100% nie będzie w C+ i CP, bo to jest właśnie klucz do obecności tvnu na wyłączność w n-ce. O ile się nie mylę umowy z C+ i CP trwają do 2013, a w tym roku w całym kraju będzie DVB-T. W 2014 r. będzie tylko DVB-T, czyli zasięg naziemny tvnu się znacznie zwiększy i zrówna się z Polsatem. Rynek hd będzie znacznie większy niż obecny, a wszyscy będą chcieli mieć dostęp do TVN HD, więc będą kupować nkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto, że rynek idzie w kierunku HD i powili wszystkie kanały przejdą na HD, wiadomo, że potrwa to u nas lata, ale w USA jest to już widoczne, bardzo duża część kanałów jest już nadawana w wysokiej rozdzielczości. Wg mnie i tak kiedyś TVN HD będzie w Cyfrze.

 

Ja słyszałem, że np. CP ma umowę z TVN'em do 2011 roku :P nikt nie wie co jest prawdą, bo nie znamy warunków umowy, którą zawarły platformy z ITI.

 

UE chce aby analog był wyłączony w całej Unii w 2012 roku, pewnie jeśli Polska nie spełni tych wymogów to jak zwykle dadzą nam karę, ale może się w końcu nauczą.

 

Sorry za mały OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Amerykanie przyzwyczaili się do analogowego NTSC który ma rozdzielczość ok. 440x480 pikseli. Dla nich HDTV to jest bardzo duży skok. U nas jest to mała różnica, ponieważ PAL ma 720x576 pikseli (czyli 2x więcej niż analogowy NTSC, 1.4x więcej niż VGA, 1.2x więcej niż pełny NTSC), szczególnie jak porównujemy PALplus (cyfrowo do 1024x576). Nie bez powodu Niemcy wyłączyli Pro Sieben i Sat. 1 w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, że TVN HD będzie w ramach POT-u, w takim wypadku Polsat pewnie też chciałby tam wcisnąć swój kanał, a multipleks nie jest z gumy, raczej będą chcieli upchać jak najwięcej kanałów SD.

 

Pomyśl sobie że jest ;] im bardziej rozciągniesz gumę tym materiał jest mniej gęstszy, chyba kapujesz ;p

Bynajmniej poczytaj sobie "stenogram" z ostatniego zebrania UKE w sprawie zagospodarowania częstotliwości dla DVB-T i DVB-H, i zobaczysz że panowie z pod znaku POT są bardziej chętni do naziemnego HD niż TVP który potrzebuje kanału HD do olimpiady ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Bynajmniej poczytaj sobie "stenogram" z ostatniego zebrania CKE w sprawie zagospodarowania częstotliwości dla DVB-T i DVB-H(...)

A co ma Centralna Komisja Egzaminacyjna do telewizji? Przecież Oni są od szkolnictwa :P Chyba, że to jest skrót, którego ja nie znam no to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcecie, to możecie "gadać" o szansach TVN HD w DVB-T. Tylko abym nie dostał zawału jak offtop tutaj będzie :P Mam lepszy pomysł, żaden temat w dziale "TV Naziemna" nie pasuje, więc załóżcie sobie osobny topic. Przecież ja nie jestem aż taki zły :wink: (chyba :P ).

 

 

O widzieliście, jak offtopuję? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, kiedy na logu TVN HD zniknie napis "test" i dadzą pożądne logo TVN HD? Właśnie ostatnio zauważyłem, że coraz więcej audycji nadaje w HD, m.in. "Na wspólnej", "Dzień dobry TVN", "You Can Dance - po prostu tańcz", "Taniec z gwiazdami", "Rozmowy w toku", "Detektywi". No to TVN HD zaczyna się rozwijać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwne, bo koncesja raczej nie powinna być w wypadku tego kanału wymagana. W końcu nie nadają oddzielnego programu względem głównej anteny TVN. Zdaje się, że Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD też nie mają własnych koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest wymagana koncesja. Przecież wiele kanałów z jedną koncesją jest dublowanych i to z różną rozdzielczością i np. z AC3 lub bez. Czyli po prostu TVN HD to dubel TVNu, tyle że z inną rozdzielczością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z polskiego na polski to chyba o to chodzi, że gościowi nie działa TVN HD (U mnie działa cały czas, problemem jest więc słabe ustawienie anteny), a jak już działa mu wieczorem to akurat trafia na emisję W11, które rzeczywiście jest, jak ja to mówię, "ociosane" ;-). Czyli obraz 16/9 w obrazie 16/9. Jest to bzdura, ale jak tłumaczył jakiś dyrektor techniczny "materiał oryginalny jest za słaby by emitować go w pełnej rozdzielczości" czy jakoś tak. Podobnie emitowane są programy "Pascal po prostuj gotuj", właśnie "W11" i chyba jeszcze coś. "Co za tydzień" chyba już w pełnej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Akurat u mnie gość ustawiający mi antenę ustawiał ją sprawdzając jakość TVN analogowego, co pewnie odbiło się na tym, że problem z TVN HD miałem może 2,3 razy od startu. I niewątpliwie wpływa na to też fakt, że od razu zażyczyłem sobie anteny nie z Nki, a większej od instalatora. Także warto działać z anteną. W sumie dziwne, że TVN nie zdecydował się jeszcze wyłączyć transmisji analogowej. Czy na serio aż tak ważny dla oglądalności TVN jest to przekaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...