Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się wydaje, czy podczas VIVA Comet 2010 reklamy lecą z wozu transmisyjnego? Jestem ciekaw bo całość (gala jak rónież bloki reklamowe) jest nadawana cały czas w 16/9 i nie wiem czy to letterbox czy nie. Z kolei reklamy 4/3 lecą z kaszetą po bokach. Wcześniej było tak, że logo było dodawane w wozie transmisyjnym - teraz przyznam, że nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że całość jest realizowana na podobnych zasadach jak w poprzednich edycjach. Wóz transmisyjny (najprawdopodobniej Polsatu) relacjonuje wydarzenie w 16/9, a VIVA emituje to jako letterbox. Grafika też dodawana jest z wozu. Tak jak mówiłem - zastanowiły mnie jedynie reklamy, bo nie pamiętam jak było wcześniej, ale wydaje mi się, że bloki reklamowe emitowane były nie z wozu, a normalnie z playoutu VIVY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem niemiecką VIVĘ i bardzo mi się podobało. W paśmie VIVA Live miał premierę nowy kawałek Justina Biebera "Baby" oraz Ke$hy "Blah, Blah, Blah". Ludzie mają różny gust, jednym się coś podoba innym nie. Dlatego o gustach się nie dyskutuje. Ja akurat bardzo lubię muzykę Biebera, która łatwo wpada w ucho i jest prosta, bez żadnych głębokich treści, ale nie jest to żadne wycie. Dlatego żałuję, że nasz polski oddział VIVY na siłę unika klipów tego artysty. Co do VIVY De to jest zdecydowanie do przodu z wieloma klipami, tutaj podaję kilka przykładów: Artists for Haiti "We Are The World 25", Avril Lavigne "Alice",Jay-Z feat. Mr. Hudson "Young Forever", Westlife "What About Now",Usher "Hey Daddy", Three 6 Mafia vs. Tiesto with Sean Kingston & Flo Rida "Feel It", itd. Z tego co mi wiadomo Justin już dawno temu pojawił się w Esce: http://www.eska.pl/gwiazda/justin_bieber/1710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Comet 2010 raczej realizuje w tym roku przez Canal Plus a nie Polsat :-)

Canal Plus nadaje MTV NHD na zlecenie MTV Net. PL z Warszawy. MTV NHD nie nadają z Londynu tylko tam wrzucają na uplink na satkę Hotbird. Sygnał idzie z Wa-wy światłowodem z centrum nadawczego Canal Plus do Londynu (centrum nadawczego MTV Net. Europe).

Czy VIVA De jest do przodu z wieloma klipami? No cóż raczej nie bo to zależy od rynku jakie klipy są puszczane i gdzie jest premiera wcześniej. VIVA De dopiero co od tego tygodnia puszcza nowy klip One Rebpulic który to na VIVA PL leci już od 2 miesięcy. Ke$ha - Tik Tok, Iyaz - Replay też były 2 miesiace temu wcześniej puszczane u nas na VIVA PL niż na VIVA De. Cheryl Cole - Fight For This Love tak samo dopiero od zeszłego tygodnia to nowość na VIVA De.

VIVA De nawet dużo klipów pomija swoich własnych rodzimych artystów np. Cascada - Danegorous olali, ATB nowe klipy tak samo.

Tak VIVA De puszcza klip Three 6 Mafia vs. Tiesto with Sean Kingston & Flo Rida "Feel It" ale u nas na VIVA PL jest już nowszy klip Tiesto Ft. Nelly Furtado który to wg mnie jest dużo lepszym kawałkiem niż ten co leci na VIVA De.

 

Jeszcze ciekawostka pewna. Dzisiaj na VIVA De widziałem reklamę niemieckiej wersji Brzyduli z 2005 roku. Wygląda na to że zakupili od RTL serial i będą go puszczać na VIVA DE od 8 marca.

To ma być stacja music i co tutaj chwalić panowie i panie. To WSTYD tylko i tyle powiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem, ale chyba powtórzę wszystkie te klipy VIVA De już od dawna opublikowała na swojej stronie, z racji tego, żę okazały się hitami zdecydowano się na dalszą promocję w tv. U nich działa to trochę inaczej, ponieważ VIVA to kanał i portal rozrywkowy w jednym. Z tego też względu wybierają najpierw najciekawsze ich zdaniem klipy i emitują je w tv. Jesli pozostałe zdobywają popularność to również pojawiają się w tv. Pamiętajcie, że VIVA DE jest programem rozrywkowym, a nie muzycznym. Dlatego też pokazują seriale. VIVA DE woli inwestować w nowe klipy niż super seriale, dlatego zdecydowali się na Brzydulę, a poza tym widocznie Niemcy chcą oglądać takie seriale. Na pewno przeprowadzają badania, takie same jak w Polsce. Tylko widocznie ich są bardziej wiarygodne, bo Niemcy lubią oglądać tą ramówkę, obrazują to komentarze na ich stronie. Oni są zachwyceni, a u nas natomiast są same negatywne komentarze na viva-tv.pl To chyba o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslaw-broc klipy na stronie VIVA De nie liczą się bo tutaj chodzi o PREMIERĘ w TV a nie w necie niestety.

U nas też Premiery są najpierw w s2o.tv czyli portalu MTV Net. PL.

To co się dzieje z niemiecką VIVĄ to jakiś KOSZMAR i na pewno twórcy stacji w tym Diter Gorny jej założyciel żegna się przez to codziennie jak to widzi.

Jak można było tak SUPER stację muzyczną przekształcić w SZAJS podobny do MTV. Wg mnie już MTV De jest bardziej muzyczne niż VIVA De.

 

misiek_pl to normalne że znowu nadają w 4:3, przecież nie przeszli jeszcze na 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nasza viva i viva de mają plusy i minusy. Powtórki seriali i bajek na vivie de to wielki minus i że w ogóle nie gra muzyki dance i muzyki z bałkanów9inna itp) a ten nurt robi furorę w europie. W UK. właśnie muzyka Dance jest na topie.

 

Viva polska gra całą dobę muzykę :) gra Dance :) i to co jest na topie. Niestety nie gra klimatów bardziej ambitnych i skupia sie na muzyce z europy.

 

Podsumowanie :Warto mieć i tą stacje i tą. I takie wyjście jest najlepsze :) Mając oby 2 viv-y bardzo się uzupełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comety leciały w 16:9 więc zapewne już wkrótce przejdą na 16:9 w całości nadawania programu. Z plotek słyszałem że przenoszą NICK Europe z TP MTV na Hotbirdzie by zrobić więcej miejsca na TP dla polskich stacji, podnieść roz. i przejść na 16:9. 16:9 obraz potrzebuje więcej miejsca na TP.

Czy to prawda to zobaczymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie potrzbuje więcej miejsca, bo mogą przejsć na 16/9 bez zmiany rozdzielczości, choć fajnie by było gdyby zaczli nadawać w pełnym PALu i 16/9

 

Co do wczorajszej transmisji, nie była ona w 16/9. Panoramicznie było to tylko produkowane, a na uplinku w londynie było wydać że dodano pasy, i puszczono to w 4/3 letterbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum.

 

Od dłuższego czasu przyglądam się tej dyskusji.. sporo macie racji w tym co piszecie. Moim zdaniem obcena viva to tragedia, 30 teledysków na krzyż, zapętlonych w kółko niektóre czesciej niż raz na 2 godziny.. nie tak powinna wyglądać chyba stacja muzyczna.

 

Poza tym oni nie puszczają muzyki POP-Dance a raczej POP-KICZ. Prawdziwego dance na vivie juz nie ma, może z wyjątkiem Cascady. Puszczaja czasem jakieś perełki w stylu electrohouse typu BenDj, FeddiLaGrand itp, czasem jakieś ATB i chwała im za to.

 

przemyslaw-broc - dzieciaku. idź z tym kiczem nie moge zdzierzyc jak piszesz o jakieś pseudo gwiazdeczce, której słuchają dzieci. Młodzież tego nie słucha, a to stacja dla młodzieży i ludzi młodych. Jakbyś poczytał troche wyniki badań, to wiedziałbyś, że młodziez słucha głównie hiphopu, dance i czasem jakiegoś dobrego popu typu Ania Wyszkoni, Sasha Strunin, Shakira itd. Gwiazdek disneja słuchaja dzieci i dla nich jest miejsce miedzy tasiemcami na mtv. I skoncz pisać o tym BIBERZE czy jak mu tam.. bo to juz zaczyna być chore. Zakochałeś sie w nim ?

 

Hitmaker to rzeczywiście pomyłka, lista nieaktualizowana, praktycznie zero premier , długi czas przepinania programu.. hitmaker powinien szybko zniknąć z anteny, a w jego miejsce powinien wrócić dawny GTC.

 

Kolejną żenadą na vivie jest lista CLUB CHARTS. Od pół roku te same piosenki w podobnej kolejności, list na swojej stronie internetowej nawet nie aktualizują. Nie wiele muzyka tam promowana ma wspólnego z klubami i tym przy czym sie ludzie bawią. Powinno wrócić CLUB ROTATION przynajmniej w 2 godzinnym wydaniu, dwa razy w tygodniu.

 

Dyrektor muzyczny VIVY wg mnie jest zbyt wpływowy, bardzo dobrze zna sie na muzyce, ale ulega naciskom z góry i wrzuca na playliste wszystko Rihany, BlackEydPeace (czy jak tam sie to pisze), co by tylko nie wydali. Dobrze, że udaje mu sie upchnąć na playliscie troche electrohousu.

 

Denerwuje mnie natomiast kwestia hiphopolo. Znow zaczeli puszczac kawałki meza, donia i ich pseudo rap. Nowy teledysk Sokoła i Pono, Tedego pojawił sie tylko kilka razy w VivaHitsPolska, widać nie zapłacili komu trzeba.

 

Poza tym zastanawia mnie jedno.. czy VIVĄ kieruje tylko szefowa MTV ? Redakcja ma coś do gadania? Wczoraj podczas gali koment 2 razy dziekowano SZEFOWEJ MTV na zaproszenie na gale, dziekował zespół Monopol i jeszcze ktoś. Wyglada na to, że redakcja tam tylko siedzi i podobnie jak dyrektor muzyczny ma niewielki wpływ na to co sie ze stacją dzieje. A szkoda. Bo na klipie MuzykiMoc było widać, że to na prawde fajni ludzie.

 

Btw. VIVAHITSPOLSKA jest zdecydowanie za rzadko, mogliby częściej puszczac artystów tam promowanych, którzy na oficjalnej playliście z niewiadomych powodów nie lądują. To tyle ode mnie :) Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem, czy do utowru "Muzyki Moc" będzie nakręcony teledysk czy tylko zakończy się to na lip-dubie? Widziałem dziś w "Dzień Dobry TVN" Sashę Strunin i Piotra Kupichę na planie jakiegoś teledysku, a to jedynce, co przyszło mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panjacek nie nic nie wiem ale być może tak będzie. pasma viva hits polska i tak juz jest więcej o 2-3 wydania.

dużo polskich klipów leci na mtv europe dzięki temu że polski oddział produkuje ten kanał i vh1 europe i vh1 classic europe :-)

ostatnio na liscie "most wanted" mtv europe numer 1 to polski kawałek rboert m feat. nicco - dance hall track a sami klip jest bardzo czesto grany na mtv europe. kalwi&remi tak samo!

w pasmie partyzone mtv europe leci duzo polskiej muzyki dance a sama playlista to nic innego jak klipy z playlisty vivy pl :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...