Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że Hit Maker nie nadają z Londynu tylko gdzieś indziej! Cała grafika im się dziwnie nadaje a logo jest rozjechane dziwnie. Kiedyś pasmo Łatwa Kasa było nadawane z Węgier z VIVY Węgry ale tylko program a logo było dodawane w Londynie z grafiką. W przypadku pasma Hit Maker to jest ewidentnie całkiem inne miejsce nadawania. Wg mnie to przenoszą nadawanie programów z Londynu do Czech bo napewno nie do Niemiec. Jakby to było nadawane z Niemiec to grafika była by dopracowana i system był by na zasadzie systemu Get The Clip czyli i treść wiadomości sms by pokazywała się na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wasze rozumowanie jest w tym momencie nielogiczne. Może mają jakieś problemy ze sprzętem, ale w przypadku telewizji muzycznej bez sensu jest nadawać część programów muzycznych z Wielkiej Brytanii, a część z Czech... Jak przenosi się emisję to z dnia na dzień, a sygnał przełącza się tak szybko, że widz nie zauważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pasmo Łatwa Kasa było nadawane z Węgier z VIVY Węgry ale tylko program a logo było dodawane w Londynie.

Węgierska VIVA nie miała z tym nic wspólnego. Co prawda "Łatwa kasa" była nadawana z Budapesztu ale dlatego, że wszystkie programy produkowane przez Telemedia dla różnych telewizji w różnych krajach były (i chyba nadal są) nadawane z Budapesztu. A "Łatwa kasa" właśnie przez Telemedia była produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Polska i inne kanały MTV Networks Polska utraciły koncesje Ofcomu: http://www.ofcom.org.uk/tv/ifi/tvlicens ... hly/200910 Europejskie wersje kanałów MTV Networks, które produkuje polski oddział jeszcze nie ale napewno już lada dzień też stracą. Może oni już nadają polskie kanały MTV Net. z Czech tylko nie obwieszczali tego wogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hit Maker-a to za każdym razem jak już to pasmo ma się zacząć to puszczają blok z reklamami innych pasm na VIVIE Polska bez loga i po chwili wchodzi pasmo Hit Maker już z logiem i to niżej niż normalnie i obraz jest całkiem rozciągnięty bez czarnych borderów po bokach. Co dowodzi że program nie jest nadawany z UK tylko gdzie indziej. Wogóle układ obrazu jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zapytam z grubej rury: jakie to ma znaczenie skąd jest program nadawany? :lol2: Ważne, że jest ;) To, że czcionka się różni wcale nie musi oznaczać zaraz, że nadają z innego miejsca - wystarcza, że z innego systemu emisyjnego (może nawet stać obok :lol2: ), bo z jakiejś przyczyny tak musi być (przykładowo bo system 1 nie pozwala na obsługę jakiegoś elementu interaktywnego, który obsłużyć potrafi tylko system 2 na innym oprogramowaniu - HA - i co - nowa teoria - zagiąłem Was :] ).

 

Nikt tu w MTV Networks nie pracuje, a zgadywanka nie ma sensu - to nie jest teleturniej, tylko forum dyskusyjne; proszę się skupić na poważnych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarcza, że z innego systemu emisyjnego (może nawet stać obok :lol2: ), bo z jakiejś przyczyny tak musi być (przykładowo bo system 1 nie pozwala na obsługę jakiegoś elementu interaktywnego, który obsłużyć potrafi tylko system 2 - HA - i co - nowa teoria - zagiąłem Was :] ).

Tylko ktoś kompletnie popyrtany tak by nadawał. Skoro dwa systemy emisyjne są (starszy i nowszy) to starszy się wyrzuca lub zostawia jako rezerwę. No, chyba, że te systemy są przechodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy Wy jesteście nierozumni. Nie ma systemu emisyjnego, który obsłuży wszystko. Na głupi playout składa się jeszcze szereg jego udoskonaleń, dodatków, np. komputerów generujących loga, wszelką grafikę ekranową, sterujących wyświetlaniem smsów, scrolli i wszelakich innych [beep]ół. To wszystko musi być ze sobą połączone. Przecież aby nadawać program z smsami na ekranie nikt nie przepina kabla euro z playoutu do playoutu. Jednak po prostu za grafikę może odpowiadać kilka urządzeń. Poszukajcie sobie sobie w Google zdjęć z pokojów emisji, reżyserek, itp. i przemyślcie to.

 

A o tym, że kanały MTV Networks Polska nie posiadają już licencji w Ofcomie napisałem na poprzedniej stronie, proponuję czytać wszystkie posty, a nie wybierać sobie najciekawsze, a potem udawać, że się błyszczy na forum. To do pablo21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy Wy jesteście nierozumni. Nie ma systemu emisyjnego, który obsłuży wszystko. Na głupi playout składa się jeszcze szereg jego udoskonaleń, dodatków, np. komputerów generujących loga, wszelką grafikę ekranową, sterujących wyświetlaniem smsów, scrolli i wszelakich innych [beep]ół. To wszystko musi być ze sobą połączone. Przecież aby nadawać program z smsami na ekranie nikt nie przepina kabla euro z playoutu do playoutu.

Czyli sugerujesz, że TVN24 stosuje przynajmniej trzy programy emisyjne? Proponuję najpierw wytrzeźwieć, a potem pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz, że TVN24 stosuje przynajmniej trzy programy emisyjne? Proponuję najpierw wytrzeźwieć, a potem pisać.

W ogóle nie zrozumiałeś mojego postu, a takie odzywki zachowaj dla siebie. Według Ciebie playout szanującej się telewizji ogranicza się jedynie do monitorka, magnetowidu i ewentualnie jakiegoś logo-generatora? W przypadku TVN24 wchodzi w grę jeszcze obsługa studia informacyjnego, sterowanie kamerami, itp. Byłem i widziałem jak to się odbywa. Do zwykłego nadawania serwisu informacyjnego potrzeba kilku a nawet kilkunastu osób (w samym studiu), szczególnie przy łączeniach na żywo. Część odpowiada za realizację programu, część za nadawanie go na satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie informacje? Nie mogę ujawnić ale wiem! Proszę zwróćcie uwagę na podpisy do klipów emitowanych w tym paśmie i na wersje klipów np. Tokio Hotel czy Eisblumen. Są to wersje niemiecko-języczne. Normalnie VIVA Polska z Londynu nadaje te teledyski w wersjach anglojęzycznych i tak jest oprócz własnie pasma Hit Maker. Tak jeszcze w woli ścisłości to Clip Me na MTV Polska też było nadawane z Niemiec.

Wg mnie VIVA PL się przejedzie mocna na powrocie do sms-ów. Spada im oglądalność! Co do playlisty to ostatnio zaczęli reagować na to co się dzieje na rynku bo np. 4 Fun.TV i ESKA TV ich wyprzedza z premierami klipów o nawet 2 miesiące. W ten Piątek była Premiera nowego klipu Shakiry i równolegle w kanałach MTV UK. Jak widać coś się już dzieje. Nieoficjalnie do końca roku mają wystartować konkurencyjne muzyczne kanały Machina TV, RMF MAXXX Tv i Tuba.TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie VIVA PL się przejedzie mocna na powrocie do sms-ów. Spada im oglądalność!

Nie tyle na powrocie programów sms-owych, co na zbyt dużej (przynajmniej według mnie) liczbie i częstotliwości nadawania reklam.

Co do playlisty to ostatnio zaczęli reagować na to co się dzieje na rynku bo np. 4 Fun.TV i ESKA TV ich wyprzedza z premierami klipów o nawet 2 miesiące. W ten Piątek była Premiera nowego klipu Shakiry i równolegle w kanałach MTV UK.

Premiery klipów pojawiają się na każdym z kanałów muzycznych, ale trzeba przyznać, że kanały należące do MTV Netowrks (VIVA polska, MTV polska) stawiają głównie na klipy znanych artystów, dlatego te stacje napakowane są komercją. Inne stacje, w tym przede wszystkim 4fun.tv stawiają również na klipy artystów niekomercyjnych, co jest wielkim plusem.

 

Bardzo ciekawy artykuł na temat współczesnej VIVY możemy przeczytać na blogu sat kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicker wg mnie powinni się zdecydować albo przychody z sms-ów albo z reklam. Z reklam o tak dużej czestotliwości nadawania mogliby spokojnie się utrzymać i to ze sporym zyskiem. Te sms-y tylko odpychają widza od oglądania. Pół ekranu zasłonięte przez jakieś bzdetne wróżby sms-owe. Że też są ludzie którzy się dadzą nabradać na takie oszustwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA wybrała emisję FTA, czyli nie otrzymuje pieniędzy od operatorów platform, więc musi się z czegoś utrzymywać. Z drugiej strony dziwne jest to, że przed przejęciem VIVY przez Viacom kanał ten mógł się utrzymać bez zbędnych programów sms-owych... :roll: Zyski z reklam podejrzewam, że też były mniejsze niż obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugiej strony dziwne jest to, że przed przejęciem VIVY przez Viacom kanał ten mógł się utrzymać bez zbędnych programów sms-owych... Zyski z reklam podejrzewam, że też były mniejsze niż obecne.

A ja chciałbym przypomnieć, że ten kanał spółce VIVA A,G przynosił straty. Przypuszczam, że gdyby Viacomich nie wykupił kanał mógłby zniknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSy w stacjach FTA to nie jest dla mnie nic dziwnego. VIVA, podobnie jak i 4FunTV ma programy SMS'owe, bo musi się z czegoś utrzymywać. Same reklamy nie wystarczą. A teledyski, oprawa graficzna, pensje dla pracowników... Za wszystko trzeba płacić ! :smile:

Szczerze powiem, że mnie to nie przeszkadza, bo gdy o tym myślę, nachodzi mnie myśl, że bez tego mogłoby nie być tego kanału. I tego się trzymam. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...