Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BartoszB163 VIVA Germany jest inaczej pozycjonowana w Niemczech niż u nas VIVA w Polsce. Tam inny widz jest punktem docelowym :-(

lcniko Masz racje! W Niemczech to VIVA Plus (Zwei dawne!) przynosiła starty więc ją przemianowali na Comedy Central Niemcy ale żeby nie było całkiem że Viacom od razu zamyka kanały przez siebie przejęte to poleciała też głowa MTV2 Pop De. Nie potrzebne im było aż 4 stacje muzyczne FTA to poszli na kompromis i z każdej ze stron zlikwidowali po jednej stacji pozostawiają główne MTV Germany i VIVA Germany. U nas przecież też poleciała głowa VH1 PL i je zastąpili CC Family a teraz je przywrócili nie wiem po co? U nas VIVA PL nie przynosiła start bo dopiero się co rozwijała a plany były że po 5-6 latach zacznie przynosić zyski bo przecież najpierw trzeba zbudować sieć dystrybucji kanału i przyciągnąć do siebie widzów :-) W Niemczech główna VIVA też miała się dobrze. Popatrzcie na rynki niemiecki i polski. W Niemczech ostatnio wysypała się cała konkurencja dla Viacomu i jego VIVY FTA. Poleciało Yavido TV, Deluxe Music i parę innych projektów (przenieśli się z emisją do sieci bo kryzys sprawił że nie stać ich na emisję z satki!). U nas jest odwrotnie bo VIVA PL FTA ma bardzo dużą konkurencję kanałów music. Zaczęło dopiero jak Eska TV odkodowała swój sygnał (po zakończeniu okresu wyłączności w n-ce!) i przeszła na TP ITI w DVB-S. Stala się zagrożeniem dla VIVY PL. Powiedzmy sobie szczerze istniało do tej pory tylko 4 Fun.TV ale to nie konkurencja duża dla VIVY. To Eska TV sprawiła że obecnie zaczęli się bać i coś robią z ramówką i jakością techniczną kanału :-) Zapowiedzi startu kolejnych stacji music FTA na polskim rynku jeszcze bardziej zmieniają postać rzeczy i samą sytuację na rynku polskim. Wg mnie jeszcze będą kolejne stacje music FTA w Polsce bo rynek nie jest jeszcze nasycony i zaspokojony niestety. miałem duże nadzieje z TV Disco od 4 Fun Media ale się zawiodłem bo obecnie nie puszczają tego co zapowiedzieli tylko jakieś Disco Polo wkółko i konkurują z Polo TV :-( Liczyłem na stację z EuroDance 90's i starym poczciwym disco a mam Disco w Polu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszB163 wg. Viacomu który zarządza tą stacją obecnie tak ale czy to prawda to chyba sam w to nie wierzysz? :-)

U nas silna konkurencja robi swoje i nie ma monopolu a w Niemczech jest monopol i widać to gołym okiem po sytuacji na rynku stacji music których tak naprawdę nie ma bo czym obecnie jest VIVA Germany? Zwykłym g....nem a nie stacją music jak kiedyś :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że u nas jest duża konkurencja i tyle stacji muzycznych pewnie viva nadal gra muzyke ta samą na okrągło ale gra :] A interesuje mnie od kiedy viva de się popsuła to znaczy w ramówce zaczeły się pojawiac reality show i seriale mi sie wydaje że to 2007 rok czy może wcześniej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vive brakuje prawdziwego trance i hause taka muza była dostepna do 2006 roku na vivie germany viva polska jeszcze później troche pokazywała a teraz prawie wcale, leci tylko dance komercyjny np. david guetta na vive de dance podczas dnia nie uświadczysz interesuje mnie dlaczego ?

VIVA PL postawila na Dance, Disco polo i Pop, poniewaz stwierdzili, iz promujac akurat takowe gatunki muzyczne przyciagna do siebie najwieksza mozliwa ilosc widzow. Identycznie jest z VIVA DE. W Niemczech widocznie mlodziez woli sluchac POP-u i ogladac seriale rozrywkowe\kreskowki.

Talk show\reality show w VIVA DE zapoczatkowaly dosc dawno. Pamietam, ze w 1999 tego typu programy znajdowaly sie w ofercie. Natomiast seriale (Abschklasse czy Freunde - Das leben geht weiter) w 2005. Kiedys nawet lecial musical pt.„High school musical”.

Do dalszej dyskusji na temat "VIVA DE" zapraszam do odpowiedniego dzialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na tym kanale były programy tematyczne typu 100% Hip-Hop, czy 100% Rock, ale zrezygnowano z nich z powodu niskiej oglądalności. Ta decyzja wcale mnie nie dziwi, ponieważ te programy były emitowane w godzinach nocnych, nie było żadnych powtórek i przeważnie faworyzowali amerykańskich wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prawda jest taka że na VIVA PL Hip Hop i Rock by nie przeżyły i miały by słabą oglądalność. Współczesna młodzież to muzyka komercyjna czyli to co jest na czasie typ Dance-Pop. VIVA PL nie ma misji tylko ma zarabiać dla swojego właściciela na reklamach a żeby zarabiać na reklamach trzeba przyciągnąć widownie itd cały łańcuch zdarzeń za tym idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 FUN TV i ESKA TV nadają te same teledyski co VIVA

VIVA PL jest nie tylko zacofana pod względem technicznym, ale też pod merytorycznym. Ok, mogę przyznać, że trochę się ostatnio poprawiła, chociaż ja tego zbytnio nie dostrzegam. VIVIE PL do Eski TV dużo brakuje. Nie sądzę, żeby role kiedykolwiek się odwróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nigdy by to nie przyszło do głowy!!! Uważam, że trend może się odwrócić, choćby dlatego, że Viva ma ogromną bazę klipów, MTV zawsze przodowało w wymyslaniu programów i Viva jakby chciała mogłaby to wykorzystać, ale im widac po prostu się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że viva ma ogromną bazę klipów jak z niej nie korzysta w kółko jedne i te same klipy bardzo dobrze ja też nie oglądam vivy tak dużo jak jeszcze 2 lata temu ostatnio coraz rzadziej . ( BUMPERY REKLAMOWE NIE KORYGOWANE OD ZIMY , no i co o tym myślec , takie leniSTWO w tej stacji panuje i duży sy...f ! ) Ta stacja mogła by miec potencjał ale jest w złych rękach !!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje tak samo,że jeżeli chodzi o zmianę oprawy do trzeba poczekac do wakacji tak samo jak było w 2009 roku a jeżeli nie to kto wie może viva i jej pracownicy roku planują pozostac przy tej oprawie jeszcze cały 2012 r ale bym się śmiał i te bumpery by jechały non stop cały rok można się tego po nich spodziewac viva pl skończyła się w 2007, 2008(pablo 21 zauważyłeś że każdy program wtedy miał swoją belkę do podpisu klipów , personality , specjalista,viva hits polska ,itp..) zawsze coś robili z logiem a później z roku na rok do dzisaj tak jakby wszystko im zastygło w miejscu. Szkoda:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...