Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jaki na EVOBOXie obraz musiał być tragiczny skoro teraz po poprawkach jest nadal gorszy (w sensie ostrości i szczegółowości) od HD7000?

I akurat mam porównanie, bo posiadam oba dekodery i mogę oglądać obraz na przemian. Co do kolorów nie mam uwag. Są dobre.

 

Uważam za celowe w kolejnej wersji oprogramowania wprowadzić opcję z możliwościami ustawiania mocy filtra zmiękczajacego. Np. brak, bardzo niska, niska, średnia , wysoka i np. "polsatowska" :razz: czyli coś na analogię do możliwości ustawienia czasów pokazywania banera gdzie jest mnóstwo czasów do wyboru. I aby dekoder pamiętał te ustawienia.

 

Miło by było aby poza kolorem diody dekoder pokazywał jakąś małą ikonką z numerem kanału obok, że jest wykonywane nagranie po naciśnięciu "i" na pilocie (obok tych informacji, które aktualnie wyświetla) lub na sekundę w chwili przełączania kanałów tak jak ma to miejsce w HD7000. Niby drobiazg ale użyteczny. Nie trzeba odrywać wzroku od ekranu.

 

Póki co dysk jest niesłyszalny.

Przy pierwszy uruchomieniu obraz znikał na ułamek sekundy  kilka razy. Dziwne zachowanie przy konfiguracjiZaden dekoder do tej pory tak się nie zachowywał.

 

P.S.

Ciekawostka. Czy ma ktoś na kanale 55 (CBSAction) i 192 (Tele5) białe, przerywane linie w lewej górnej części obrazu (praktycznie na krawędzi ekranu)? Na innych kanałach tego nie ma. Na HD7000 także takiego zakłócenia nie ma na żadnym kanale.

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj miałem jeszcze dekoder turbobox z nc+ pożyczył mi kolega ( z najniższym abonamentem ) na czas "nie mania" telewizji. Wczoraj przyszedł EvoBox, pierwszy nie działał prawidłowo w APS CP został wymieniony na inny i aktywowany. Może jestem pod wrażeniem efektu WOW, ale dekoder śmiga fajnie a obraz jest na pewno nie gorszy, mi wydaje się, że lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubala1986 tego Evoboxa rozumiem, że teraz brałeś i wymieniłeś w APS-ie na nowy ? Coś może jest na rzeczy z tym pierwszym w ogóle nie mogli sobie poradzić w APS-ie, kombinowali, dzwonili do CP. Zostawiłem im wczoraj a dziś odebrałem nowego gotowego do użytku. Mam go kilka godzin i podoba mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje po kilku dniach:

- dekoder działa sprawnie, jakość OK, dość intuicyjny.

- po uruchomieniu przez 1-2 min czasem cos miga na obrazie (szumy jak przy tv naziwmnej gdy braku sygnalu ) - ktoś też tak ma?

- niestety dekoder nie dziala z rodzielaczem HDMI :( 

- dysku nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję Evoboxa od godziny. W tym czasie trzy razy zablokował się "tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Ciekawe początki. Widzę w ICOK, że dane na temat moje umowy są aktualizowane. Oby to było powodem bo pomógł tylko reset wtyczkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję Evoboxa dalej. Niestety nie działają żadne z 4 kolorowych przycisków. Tzn. działają, bo dioda dekodera mruga ale NIC SIĘ NIE DZIEJE. Sprawdziłem na 3 pilotach (od dekoderów multiroom) i to samo. Ktoś coś poradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na normalne oglądanie TV nie będzie to miało wpływu, natomiast jeżeli coś będziesz nagrywać to oglądać będziesz mogła kanały tylko z tego samego pasma tzn. dekoder sam uszczupli dostępna listę kanałów które będziesz mogła w tym czasie oglądać. Jeżeli się mylę niech inni mnie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję Evoboxa dalej. Niestety nie działają żadne z 4 kolorowych przycisków. Tzn. działają, bo dioda dekodera mruga ale NIC SIĘ NIE DZIEJE. Sprawdziłem na 3 pilotach (od dekoderów multiroom) i to samo. Ktoś coś poradzi??

Kolorowe przyciski działają tylko w przypadku korzystania z telegazety.

Opis przycisków pilota jest w menu STREFA ABONENTA / POMOC / PILOT

Zapoznaj się najpierw z informacjami z menu POMOC. Jak tam nie znajdziesz informacji, to dopiero wtedy pytaj :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film nagrany i niestety lipa, obraz co 15-20 minut przycina się na sekundę. Nie wiem czy to dysk nie wyrabia czy wina kodeków. Zostało mi 7 dni na zwrot, jeśli jeszcze coś wyjdzie to chyba zrezygnuje z Polsatu. Szkoda bo evobox zapowiadał się dobrze . Gdybym miał blisko do punktu Polsatu to wymieniał bym do skutku, niestety dojazdy 40km za każdym razem byłoby kosztowne za bardzo.

U mnie też się zacina czasami nagranie podczas odtwarzania, ale sam program jest nagrany w porządku (po cofnięciu i ponownym odtworzeniu tego samego fragmentu wszystko jest ok). Początkowo myślałem, że jest to związane z trwaniem bądź zaczynaniem innego nagrania w danym czasie, ale zauważyłem też przycinki podczas pracy dekodera, gdy żaden program nie jest nagrywany.

Czy coś zrobiliście z tym przycinaniem? Mam taki sam problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...