Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to prawda. Pisałem w w/w kwestii na ICOK do Polsatu, a także w sprawie przestawiania kolejności kanałów na liście ulubionych. Odpisali mi, że CP dołoży wszelkich starań aby przedmiotowe funkcje zostały poprawione w kolejnych wersjach oprogramowania. Ale kiedy, to już nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wyłączy się ten dekoder "do czuwania" to po jego ponownym włączeniu uruchamia się on już z listą Ulubionych. Ale jak się go wyłączy z prądu i następnego dnia włączy ponownie to uruchamia się z listą polsatowską. :?

Odłączy od prądu czyli wyłączy z gniazdka? Czy chodzi Ci o przycisk on/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie możliwość wyłączenia dysku w menu dekodera podczas czuwania- w trybie oszczędzania energii bo jak będą chodzić stale to po 3 latach będą się sypać i będziecie mieć niepotrzebny ruch z serwisem i wymianami sprzętu. Taka sytuacja była w turboboxach. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim EVOBOX-ie dysk jest wyraźnie słyszalny, nawet w trybie uśpienia... W nocy jest to dość irytujące... Mogliby dodać wyłączanie dysku np. po 10-20 min. bezczynności (po wyłączeniu).

 

Zamiast kombinowac jak wylaczyc dysk, nie lepiej miec dysk nieslyszalny ? Jak wiekszosc ? Wymien dekoder, zareklamuj wadliwy produkt.

 

 

Dajcie możliwość wyłączenia dysku w menu dekodera podczas czuwania- w trybie oszczędzania energii bo jak będą chodzić stale to po 3 latach będą się sypać i będziecie mieć niepotrzebny ruch z serwisem i wymianami sprzętu. Taka sytuacja była w turboboxach. 

 

Niby rada dobra, ale po 3 latach to z czystej przyzwoitosci nalezy wymiec dekoder / umowe / dostawce, na nowe, lepsze.

Edytowane przez StormBlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by gdyby ktoś nagrał taki unboxing tego dekodera :D Fajnie było by popatrzeć co teraz Polsat oferuje swoim abonentom :D


Niestety w moim EVOBOX-ie dysk jest wyraźnie słyszalny, nawet w trybie uśpienia... W nocy jest to dość irytujące... Mogliby dodać wyłączanie dysku np. po 10-20 min. bezczynności (po wyłączeniu).

 

Jeżeli dźwięki dysku twardego w dekoderze cię aż tak bolą to wymień oryginalny HDD na dysk SSD to już nie będzie ci tak warczał wieczorami ;) Albo po prostu na noc wyłączaj listwę :D

Edytowane przez CzarnyKruko
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

Jeżeli dźwięki dysku twardego w dekoderze cię aż tak bolą to wymień oryginalny HDD na dysk SSD to już nie będzie ci tak warczał wieczorami ;) Albo po prostu na noc wyłączaj listwę :D

Widzisz, tu nie chodzi tylko i wyłącznie o noc, przynajmniej u mnie. Dysk słychać podczas oglądania i to niezbyt cichego :). Wystarczy że w trakcie filmu jest jakas cicha scena i od razu słychać terkotanie. Próbowałem wczoraj wymienić dekoder ale akurat nie mieli żadnego, mam podejść jutro. Obym trafił na jakiś cichy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dźwięki dysku twardego w dekoderze cię aż tak bolą to wymień oryginalny HDD na dysk SSD to już nie będzie ci tak warczał wieczorami ;) Albo po prostu na noc wyłączaj listwę :D

 

To nie jest takie proste. Powody, dlaczego - były poruszone w obecnym wątku kilka(naście) stron wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na ogol male mieszkanie.

Pokoj w ktorym stoi evo ma ok 15m2 i dysku za chiny nie slysze a juz mialem philipsa pvr od cyfry, BZZB od nki i od nc+ CLRA potem od polsatu hd7000 a teraz mam i hd7000 i evoboxa i nie slysze nic z okolic tego dekodera nawet w nocy.

A jak widac porownanie mam duze.

Edytowane przez WSZtm
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na ogol male mieszkanie.

Pokoj w ktorym stoi evo ma ok 15m2 i dysku za chiny nie slysze a juz mialem philipsa pvr od cyfry, BZZB od nki i od nc+ CLRA potem od polsatu hd7000 a teraz mam i hd7000 i evoboxa i nie slysze nic z okolic tego dekodera nawet w nocy.

A jak widac porownanie mam duze.

to się ciesz... ale od tego nasze EVOBOXy nie przycichną...

 

Ale fakt HBO GO na dekoderze to dno i 2 metry mułu... jak oni za takie coś mogą pobierać opłatę...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HD7000 jakość HBO GO jest dorównuje jakości obrazu na żywo podczas emisji. Miałem porównanie na serialu "Pacyfik". Bezpośrednio na żywo z HBO, z nagrania i z HBO GO. Nagranie i HBO GO praktycznie identyczna jakość koloru i ostrości. Na żywo nieco ostrzejszy obraz. Szczególnie czołówka filmu daje pogląd na jakość obrazu. W filmie nie widać różnicy.

Ku uwadze i analizie przez programistów EVOBOXA https://www.youtube.com/watch?v=nlM5u-jFJsE&feature=em-subs_digest-vrecs
szczególnie zwracam na prostotę i mnogość informacji o kanale i jakości sygnału i innych parametrach jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już kilka razy podczas odtwarzania nagrania, gdy jednocześnie inna audycja jest nagrywana przycięcia obrazu, nawet, jeśli tylko jedno nagranie jest obecnie nagrywane. Na starym CLRA z nc+ nie zauważyłem tego nigdy.

Może faktycznie mam coś nie tak z tym dyskiem...

Póki co, zauważone wady nie są dla mnie tak wielkie (nie śpię w pokoju, gdzie jest dekoder, więc jego dźwięki mi nie przeszkadzają), incydentalne zacięcia też są akceptowalne, więc na razie nie będę go wymieniał. Zobaczymy, co będzie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna duża różnica na minus.

Nc po prosbach na forum dodała do tytułu seriali numer odcinka w Epg np. "Masterchef 3 odc. 11"

Tu nawet w opisie brak numeru odcinka (np. gotowe na wszystko).

Na stronie cyfrowy Polsat w programie jest numer odcinka...

Co do hbo go: oglądałem przez WiFi serial pakt odc. 6 i jakość była ok.

Edytowane przez Darek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co tu widzę to everbox ma coś ewidentnie pokopane z dyskiem, miałem kiedyś cyfrę i pace'a dysk chodził jak traktor już po pół roku, a sagema polsatowskiego mam już od trzech lat i dysku nie słyszę w ogóle, a chodzi dziennie ! kilka programów nagrywa, często dwa naraz, a na trzeci patrzę i nic - cisza :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączy od prądu czyli wyłączy z gniazdka? Czy chodzi Ci o przycisk on/off

 

Mówiąc ściślej, chodzi mi o wyłączenie za pomocą przełącznika na listwie zasilającej, do której, oprócz tego dekodera, podłączony jest również telewizor, wieża stereo i odtwarzacz DVD.

Moi rodzice zawsze cały ten sprzęt wyłączają na noc z prądu właśnie w taki sposób. Ja mój sprzęt w moim pokoju zresztą też.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się całkowicie odłączać dekodera od prądu, dlaczego jest wyjaśnione w instrukcji obsługi. Jeśli komuś przeszkadza hałas niech spróbuje wymienić dekoder na inną sztukę. Mam laptopa za ładnych kilka tysięcy z dwoma dyskami, SSD i tradycyjnym. Niestety tradycyjny dysk mimo wysokiej ceny hałasuje w nocy. Jak zostawię  laptopa włączonego na noc, to cały czas słyszę, męczące. Technologia zmienia się, jednak po pojawieniu się SSD producenci tradycyjnych dysków, nie patrzą na ich głośność.

W związku z tym nowe dyski wcale nie muszą być cichsze od starych 320GB w dekoderach np. ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fergusona Ariva 220 Combo. Po podłączeniu Evoboxa pierwsze co rzuciło mi się w oczy to oczywiście jakość obrazu (soft 1.5.2) - na lepsze oczywiście. Dalej jego szybkość - fenomenalna! Jakość EPG i menu ekranowego - absolutna przepaść na korzyść Evoboxa. Dysk szumi ale nie przeszkadza mi to. Ktoś, gdzieś, kiedyś powiedział, że dla dysku klasycznego najgorsze są włączenia i wyłączenia dysku. Sam to w macierzach wielodyskowych to obserwowałem. Także może to, że ten dysk pracuje to wcale nie jest tak źle... Nagrywa fajnie. Jakbym miał się czepnąć czegoś, to może pilota - za dużo przycisków (dla mojej ładniejszej połówki), słabe zarządzanie ulubionymi. Natomiast przydałoby się, w ramach uzupełnienia funkcjonalności, planowanie nagrań przez stronę internetową. Może to już jest albo będzie - byłoby fajnie. No i dodam jeszcze kwestię obsługi dysku zewnętrznego z biblioteką filmów.

Edytowane przez treborm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się całkowicie odłączać dekodera od prądu, dlaczego jest wyjaśnione w instrukcji obsługi.

W związku z tym nowe dyski wcale nie muszą być cichsze od starych 320GB w dekoderach np. ESI-88.

Wedle instrukcji: "Dekoder jest częścią systemu do odbioru telewizji kodowanej i jego wyłączenie na dłuższy czas lub systematyczne odłączanie od zasilania (np. na noc) może spowodować problemy z dostępem do płatnej telewizji".

 

Zawracanie głowy. Równie dobrze można nie wyłączać samochodu, bo silniki też nie przepadają za ciągłym włączaniem i wyłączaniem. Zawsze wyłączam dekoder na noc, i gdy nie planuję przez kilka godzin korzystać z urządzenia; problemów z tego tytułu nie odnotowałem. Mam też dekoder prepaid, który podłączam mniej więcej raz na miesiąc, żeby trzymał uprawnienia - raz się zdarzyło, że zameldował błąd, sprawa rozwiązana w kilka minut przez ponowienie uprawnień z ICOK.

 

Co do dysków, to właśnie te w ESI-88 są cichutkie, słyszę go tylko po całkowitym wyłączeniu dekodera, gdy dysk zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tradycyjny dysk mimo wysokiej ceny hałasuje w nocy. Jak zostawię  laptopa włączonego na noc, to cały czas słyszę, męczące.

 

Tylko, że akurat mój egzemplarz jest faktycznie głośny - jak pisałem, turbo nawet podczas nagrywania jest cichszy.

W lapku mam ssd, ale podłączony dysk zewnętrzny do laptopa, czy dysk od CP podpięty do HD5000 są o wiele cichsze.

Mierzyłem wczoraj apka na androida natężenie dżwięku, pokazał mi 40-46 dB (ale nie wiem, na ile te mierniki są miarodajne).

Po wyłączeniu dekodera, miałem około 20 dB.

 

U mnie najbardziej denerwujące są okresowe piski/brzęczenie, które wydaje dekoder, jednostajny dżwięk, nie byłby taki męczący.

Słychać te piski również podczas oglądania TV (wczoraj oglądałem Wersal na C+, evobox był w stanby, żadnych nagrań w tle, dioda czerwona, a dżwięki było słychac pomimo  włączonego TV - pierwszy raz to zauważyłem przy włączonym TV).

 

Obejrzę nagrane filmy i może odwiedzę APS ()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem wcześniej, powinniście zareklamować dekoder, którego dysk tak głośno pracuje. Ja, żeby usłyszeć dysk w tym dekoderze, muszę przybliżyć do niego głowę.

Natomiast mam inne pytanie, czy po aktualizacji zauważyliście zmniejszenie prędkości działania dekodera? Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że przełączanie niektórych kanałów działa zdecydowanie wolniej, czasami nawet dekoder przycina się na kilka sekund pozostając na wcześniejszym kanale.

Np. jeżeli oglądam TVP Sport i przełączę kilka kanałów wstecz, na np. Polsat Sport, to przez kilka sekund wyświetla mi się transmisja z TVP Sport, pomimo tego, że baner pokazuje już Polsat Sport. 
I problem powtarza się od jakiegoś czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc ściślej, chodzi mi o wyłączenie za pomocą przełącznika na listwie zasilającej, do której, oprócz tego dekodera, podłączony jest również telewizor, wieża stereo i odtwarzacz DVD.

Moi rodzice zawsze cały ten sprzęt wyłączają na noc z prądu właśnie w taki sposób. Ja mój sprzęt w moim pokoju zresztą też.

 

No ale po co? Przecież jak chcę włączyć potem sprzęt pilotem to on nie działa bez zasilania

Edytowane przez pesymik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...