Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

/../ Otóż instalator wykorzystał rozgałęźnik sygnału (splitter), który został dołączony przez CP do pudełka z konwerterem.

1).Do splittera zostały podpięte 2 kable, które następnie instalator umieścił w gniazdach dekodera SAT1 / SAT2 (czyli teoretycznie tak jak powinno wyglądać połączenie sygnału z konwertera uniwersalnego typu Twin).

 

2).Szlag mnie trafia, że na każdym kroku trzeba każdego pilnować i prowadzić go jak ma wykonać swoją robotę, żeby było jak należy.....

Ad.1 Odłącz kabel od splittera,jego razem z kablami usuń a kabel.który biegnie od anteny podłącz pod wejście nr.1

W konwerterze ten kabel musi być podpięty pod wyjście unicable

Ad.2 Wcale się nie dziwię :facepalm: co za bałwan :crazy:  to ja jeszcze z tym nie mam do czynienia,jestem kompletnym amatorem i takiego bubla bym Ci nie zamontował.

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że dekoder jest głośny... ja tego faktu potwierdzić nie mogę. Mój jest cichszy od starego Turbo z tv N. Nic nie słychać, nawet w nocy jak wszyscy śpią i jest totalna cisza.

Od dwóch dni za to zauważyłem, że dźwięk czasem się tnie, nie ma tego w MR na drugim dekoderze (w tym samym czasie na tym samym programie).

 

Edit. Sprawdziłem, dekoder jest ledwo letni

Edytowane przez hara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wyświetlany podczas odtwarzania nagrania powinien pokazywać czas nagrania, a nie pozostały (remaining) czas.
Co z tego, że mogę skoczyć do dowolnej minuty, jeśli nie wiem, która obecnie jest? I jak tutaj skoczyć 5 minut do przodu, żeby reklamy pominąć?

Chyba, że jest opcja zmiany wyświetlania na wyświetlaczu i pasku w menu?

Edytowane przez cabott
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przedłużyłem umowę z MR.

Zostaje mi HD7000 + przyjdzie evobox.

Obecnie mam konwerter standardowy TWIN i 2 linie podłączone do HD 7000.

Co tu najlepiej teraz zrobić ?

Kupić Quad i 2 kable do evo i 2 do HD7000 czy zostawić obecny konwerter i dać po 1 kablu na 2 dekodery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia po przesiadce z mediaboxa na evoboxa są takie że obraz faktycznie jest "przesterowany" ale oko powoli sie przyzwyczaja. Sprzed podłączony pod dwa wejścia uniwersalnego konwertera dziala plynnie. Jedyny mankament jak dla mnie że nie mam możliwości sterowania pilotem magic od telewizora LG jak mialem do tej pory przy użytkowaniu mediaboxaod nc+. Ale myślę ze z czasem po aktualizacji softu będzie taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że dekoder jest głośny... ja tego faktu potwierdzić nie mogę. Mój jest cichszy od starego Turbo z tv N. Nic nie słychać, nawet w nocy jak wszyscy śpią i jest totalna cisza.

Od dwóch dni za to zauważyłem, że dźwięk czasem się tnie, nie ma tego w MR na drugim dekoderze (w tym samym czasie na tym samym programie).

 

Edit. Sprawdziłem, dekoder jest ledwo letni

 

U mnie niestety również dekoder hałasuje - a konkretnie słychać dysk i to dosyć wyraźnie. Nieistotne czy podczas oglądania, nagrywania czy czuwania (wtedy rzadziej, co kilka sekund) mocno słychać że dysk pracuje. Nie chodzi o jednostajny szum, tylko o charakterystyczne dźwięki zapisu/odczytu dysku twardego.

Nie wiem czy tak jest tylko na początku (dekoder w jakiś sposób przygotowuje sobie dysk?) czy tak już będzie na stałe, w każdym razie jest to mocno denerwujące.

hara, czy u Ciebie niczego takiego nie słychać? Może w Evoboxach są różne modele dysków?

 

Obraz tak jak pisało wcześniej wiele osób - dużo gorszy od HD7000 czy nawet HD3000 (w TV wszystkie "ulepszacze" powyłączane). Liczę na poprawkę w oprogramowaniu, ewidentnie trzeba zmniejszyć lub dać możliwość ustawienia stopnia wygładzania/filtrowania obrazu przez dekoder.

Poza tym obsługa przyjemna, chociaż muszę niestety ręcznie przeprogramować część przycisków w pilocie Logitech Harmony, ponieważ po przesiadce z HD7000 na Evobox niektóre przyciski działają nieco inaczej :). Evobox to nowy sprzęt, mam nadzieję że Logitech doda go do swojej bazy urządzeń dla pilotów uniwersalnych :).

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zauważyłem problem z napisami. Jeżeli jestem w kategorii wszystko napisy np na HBO nie działają. Jest szafę pole brak. Ale np jak wejdę w kategorie film na HBO to już jest możliwość wybrania napisów i sa wyświetlane poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przedłużyłem umowę z MR.

Zostaje mi HD7000 + przyjdzie evobox.

Obecnie mam konwerter standardowy TWIN i 2 linie podłączone do HD 7000.

Co tu najlepiej teraz zrobić ?

Kupić Quad i 2 kable do evo i 2 do HD7000 czy zostawić obecny konwerter i dać po 1 kablu na 2 dekodery ?

Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety również dekoder hałasuje - a konkretnie słychać dysk i to dosyć wyraźnie. Nieistotne czy podczas oglądania, nagrywania czy czuwania (wtedy rzadziej, co kilka sekund) mocno słychać że dysk pracuje. Nie chodzi o jednostajny szum, tylko o charakterystyczne dźwięki zapisu/odczytu dysku twardego.

Nie wiem czy tak jest tylko na początku (dekoder w jakiś sposób przygotowuje sobie dysk?) czy tak już będzie na stałe, w każdym razie jest to mocno denerwujące.

hara, czy u Ciebie niczego takiego nie słychać? Może w Evoboxach są różne modele dysków?

 

Obraz tak jak pisało wcześniej wiele osób - dużo gorszy od HD7000 czy nawet HD3000 (w TV wszystkie "ulepszacze" powyłączane). Liczę na poprawkę w oprogramowaniu, ewidentnie trzeba zmniejszyć lub dać możliwość ustawienia stopnia wygładzania/filtrowania obrazu przez dekoder.

Poza tym obsługa przyjemna, chociaż muszę niestety ręcznie przeprogramować część przycisków w pilocie Logitech Harmony, ponieważ po przesiadce z HD7000 na Evobox niektóre przyciski działają nieco inaczej :). Evobox to nowy sprzęt, mam nadzieję że Logitech doda go do swojej bazy urządzeń dla pilotów uniwersalnych :).

Ja nie wiem coś się tak tego dysku uczepili :

-Różne osoby mają inaczej wyczulony słuch (dzieci słyszą pewne dźwięki których dorośli nie słyszą)

-Każdy egzemplarz dysku może pracować troszkę inaczej (troszkę głośniej lub ciszej)

 

Jak komuś nie pasuje niech wyłączy z prądu lub zmieni ustawienia trybu czuwania

Edytowane przez rafal123-87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja nie wiem coś się tak uczepił mojego słuchu :).

Tak na poważnie - nie ja jeden w domu to zauważyłem, mam też porównanie z HD7000 który faktycznie był prawie bezgłośny. Co do dysków to z paroma miałem już w życiu do czynienia i wiem że niektóre są trochę głośniejsze od innych, a ten niestety jest bardzo głośny. Czuwanie było tylko jednym z przykładów, słychać to także podczas oglądania, np cicho wieczorem (TV i dekoder w sypialni), nie wspomnę już o ustawieniu nagrywania w nocy (raczej nic się nie nagra jak wyłączę dekoder z prądu, nieprawdaż? ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem coś się tak tego dysku uczepili :

-Różne osoby mają inaczej wyczulony słuch (dzieci słyszą pewne dźwięki których dorośli nie słyszą)

-Każdy egzemplarz dysku może pracować troszkę inaczej (troszkę głośniej lub ciszej)

 

Jak komuś nie pasuje niech wyłączy z prądu lub zmieni ustawienia trybu czuwania

 

Bo ten dysk po prostu hałasuje. Jak nagrywa, trajkocze, jak mój 18-letni VW w dieslu, CLRA z enki jest o wiele cichszy zarówno podczas nagrywania, jak i standby.

Nie chodzi o to, żeby wyłączać dekoder z prądu, bo wtedy nie nagram w nocy zaplanowanych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Tylko opcja nr 1 czyli po dwa kable do każdego dekodera. Bo rozumiem, że z Evoboxem nie zamówiłeś konwertera unicable- bo to byłaby najlepsza opcja. Jak się ma dekodery dwugłowicowe to nie ma się co dziadować z pojedynczymi kablami. To tak jak byś jeździł samochodem tylko na 3 biegu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten dysk po prostu hałasuje. Jak nagrywa, trajkocze, jak mój 18-letni VW w dieslu, CLRA z enki jest o wiele cichszy zarówno podczas nagrywania, jak i standby.

Nie chodzi o to, żeby wyłączać dekoder z prądu, bo wtedy nie nagram w nocy zaplanowanych pozycji.

Akurat moja wersja chodzi bez zarzutu czyli cicho. Zmierzcie ilość hałasu wydawanego przez dekoder potem sprawdźcie specyfikacje dysku ile wydaje decybeli i idźcie do serwisu jak będą zbyt duże odchylenia. A aplikacje do mierzenia są dostępne na smartfony   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zauważyłem problem z napisami. Jeżeli jestem w kategorii wszystko napisy np na HBO nie działają. Jest szafę pole brak. Ale np jak wejdę w kategorie film na HBO to już jest możliwość wybrania napisów i sa wyświetlane poprawnie. 

HBO są dwa razy na liście, czy zawsze jest tak samo?

Bo ten dysk po prostu hałasuje. Jak nagrywa, trajkocze, jak mój 18-letni VW w dieslu, CLRA z enki jest o wiele cichszy zarówno podczas nagrywania, jak i standby.

Nie chodzi o to, żeby wyłączać dekoder z prądu, bo wtedy nie nagram w nocy zaplanowanych pozycji.

Możesz korzystać z trybu Czuwania zamiast Uśpienia.

W trybie Czuwania dekoder na pewno będzie cichy,  a nagrania i tak się zrealizują.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy przedłużałeś umowę telefonicznie?-( piszesz, że czekasz na Evo).

Tak.

Chcialem dokupic sam MR ale najaralem sie wczesniej na evoboxa. Mam 8mcy do konca umowy.

 

Tylko opcja nr 1 czyli po dwa kable do każdego dekodera. Bo rozumiem, że z Evoboxem nie zamówiłeś konwertera unicable- bo to byłaby najlepsza opcja. Jak się ma dekodery dwugłowicowe to nie ma się co dziadować z pojedynczymi kablami. To tak jak byś jeździł samochodem tylko na 3 biegu.

Dziekuje za odpowiedz.

Kolezka na olx w mojej miescinie ma quada vivanco za 35zl. Wystarczy?

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO są dwa razy na liście, czy zawsze jest tak samo?

N kanale 134 działają napisy na 29 nie działają. Chodzi teraz o HBO comedy. :) 

Jeszcze jedno pytanie mam antenę 80 po nc+ i podwójny konwerter podłączony 2 kablami do dekodera. I teraz pytanie nagrywam 2 kanały i chce oglądać 3 i niektóre programy mogę oglądać a przy niektórych pojawia się komunikat że nie można oglądać że względu na nagrywanie?! Od czego to zależy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Chcialem dokupic sam MR ale najaralem sie wczesniej na evoboxa. Mam 8mcy do konca umowy.

 

 

Jeśli chcesz mieć pełną funkcjonalność Evoboxa( nagrywanie trzech programów i oglądanie czwartego), to zwykły Quad( po dwa kable do każdego dekodera) nie wystarczy. Możesz nie przyjąć przesyłki od kuriera, a jak do ciebie zadzwonią z CP-domówisz Unicable inverto razem z anteną, tylko musisz zapłacić 129,-

Edytowane przez as10A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...