Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie jak można dawać plik na youtube, przecież to jest rekompresowane, takie ściemy to można sobie wsadzić. NAJLEPSZY TEST JEST JEDEN: podłączamy dwa dekodery obok siebie, ustawiamy na tym samym kanale i tylko zmieniamy wejsciami HDMI aby porównać obraz.. Tylko taki test jest miarodajny i ja tak to testowałem, mnie interesuje praktyczny test, a nie zabawy, dlatego też napisałem że robienie zdjęć czy filmów nie uchwyci tego co oko widzi.

 

Dzisiaj idę do evoboxa i przez weekend porównam sobie jego obraz z turbodekoderem. Ja tam wielkim estetą nie jestem, może też już lekko ślepym, więc, jeśli dużej różnicy nie ma, to pewnie nawet nie zauważę.

Moim subiektywnym odbiorem podzielę się na forum, jeśli będzie warto (wielki zachwyt bądź wielkie rozczarowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można usunąć/dadać kanały w opcjach tematycznych ?

np: Tematyczny Muzyka nie ma tam MTV Polska ale za to jest NAT GEO WILD HD - przecież to nie muzyka ! 

 

Czy wiecie czemu Cyfrowy Polsat tak dubluje kanały

- Polsat News HD  4 razy + piąty jako SD  :( po co aż tyle 

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj idę do evoboxa i przez weekend porównam sobie jego obraz z turbodekoderem. Ja tam wielkim estetą nie jestem, może też już lekko ślepym, więc, jeśli dużej różnicy nie ma, to pewnie nawet nie zauważę.

Moim subiektywnym odbiorem podzielę się na forum, jeśli będzie warto (wielki zachwyt bądź wielkie rozczarowanie).

Ja tam wielkiej różnicy w obrazie nie widzę, jest ok. Może obraz bardziej rozmyty z tego evoboxa, ale tak niewiele, że może to być moja autosugestia postami na forum.

Do maja głównym dekiem u mnie będzie turbo (że względu na kontent), później będę się dzielił wszelkimi bolączkami odnośnie evoboxa i codziennego używania, cały czas mając w tyle głowy lata z turbodekoderem i jego funkcje.

 

Zadziwiły mnie natomiast wskazania siły sygnału (antenę montuję jutro, bo jak przywiozłem sprzęt to już ciemno było). Turbacz pokazuje mi siłę/jakość 65/70, a evobox 70/95.

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I normalnie masz kabel uni i potem w deko pod sat1 ? I nic nie robiłeś ? Czy po włączeniu vod wyskakuje wam ipla ? Brak dostępu do hbo go ... Czy muszę czekać jakiś czas żeby pełen dostęp uzyskać czy to powinno grać od początku ? W umowie mam hbo go.... A dostępu brak.

Jak masz w umowie a pokazuje brak uprawnien to zadzwon na CC ponowia uprawnieniani i w pol godzinki bedzie smigac :-)
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konwerter macie w opcjach dekodera ustawiony bo u mnie działa tylko na opcji uniwersalny i tylko w zwykłych wejściach.. Pod unicable na każdej opcji siła i jakość 0 :/

 

Jeśli działa tylko na opcji Uniwersalny to znaczy, że w antenie masz zainstalowany konwerter Uniwersalny. Wszystko jest ok.

Chcesz mieć inaczej, zmodyfikuj instalacje antenową.

Zadziwiły mnie natomiast wskazania siły sygnału (antenę montuję jutro, bo jak przywiozłem sprzęt to już ciemno było). Turbacz pokazuje mi siłę/jakość 65/70, a evobox 70/95.

 

Najważniejszy pomiar to SNR na kanale z DVB-S2 powinien mieć min 12dB.

Sprawdzaj sygnał na kanale 101 BBC Brit HD lub/i 149 Paramount Channel HD.

Jak na nich wyciągniesz max, to inne będą śmigać bez problemu.

EVOBOX PVR ma b. czułą głowice.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa tylko na opcji Uniwersalny to znaczy, że w antenie masz zainstalowany konwerter Uniwersalny. Wszystko jest ok.

Chcesz mieć inaczej, zmodyfikuj instalacje antenową.

 

 

Jak już wcześniej pisałem gdy wepne kabel do wejścia unicable w konwerterze i zmienię opcje w ustawieniach anteny to siła i jakość sygnału to 0. Więc jak mam jeszcze zmodyfikować instalację ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy pomiar to SNR na kanale z DVB-S2 powinien mieć min 12dB.

Sprawdzaj sygnał na kanale 101 BBC Brit HD lub/i 149 Paramount Channel HD.

Jak na nich wyciągniesz max, to inne będą śmigać bez problemu.

EVOBOX PVR ma b. czułą głowice.

 

Czy jak na kanale DVB-S2 mam pomiar 14,6 - 15 dB to dobry wynik, czy można jeszcze więcej wyciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar sygnału na konkretnym kanale wykonujesz przez naciśniecie i przytrzymanie przez 5s na pilocie klawisza 'i' Opis.

Przy tym rozmiarze anteny powinieneś osiągnąć wynik ~13dB na kanale 101.

Spróbuj poprawić skos ustawienia konwertera obracając konwerter w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara patrząc na anteną od przodu.

Konwerter może być maksymalnie odsunięty od czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model konwertera? Jaki model konwertera wybierasz w menu dekodera?

Po zmianie konwertera w menu ANTENA / KONFIGURACJA trzeba chwilę odczekać aby dekoder zweryfikował konfiguracje i wyświetlił parametry sygnału.

 

Wybieram tak jak kolega wyżej UNICABLE-INVERTO IDLB-QUDL42

a konwerter mam unicable quad 40mm LNB

 

Zobaczę jutro jak mówisz .. podepnę i poczekam może zacznie reagować.

 

kolejne pytania ..Jaka jest suma wszystkich kanałów ?? mi podczas instalacji pobrało ponad 300, więc nie wiem czy to prawidłowo czy nie :)

Czy Eevobox ma gdzieś jakiś dostęp do opcji internetowych tak jak to jest w przypadku nc+ ?? bo mam podpięte do sieci, i nie wiem czy poza HBO GO i IPLA to podpięcie coś daje więcej ??

Kanały radiowe to raptem 6, 7 kanałów ?? w nc+ było .... bardzo dużo

VOD - wszedłem na kanały 205-2coś i w większości wyświetla mi tak jak bym nie miał dostępu... zapewne jak to z HBO GO i VOD uprawnienia mi nie przeszły ??

 

jak można wyszukiwać tytuły programów ??

kilka kanałów się powtarza .. tak ma być ?? np eurosport2hd chyba z 3 razy jest

 

 

Nie powiem trochę motaniny jest by ogarnąć ten dekoder sposób wyświetlanai listy programów .. przyzwyczajenia do nc+ .... :)

 

Co do obrazu .. jak koledzy wyżej pisali jest taki hmmm "wygładzony" np logo nick junior w porównaniu do nc+ jest bardziej niewyraźne ( mam porównanie bo mam jeszcze nagrania bajek dla dziecka z nc+)

Edytowane przez kubek1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unicable już chodzi, ale jakość sygnału spadła na uni do 76-78 na zwykłych wejściach było koło 88. Spróbuję potem pokrecic konwerterem bo kable były na nowo zarobione. Pozostaje jeszcze zadzwonić w sprawie vod i hbo go

 

Jaki rozmiar anten?

Czy sygnał był sprawdzany na tych samych kanałach przy Unicable co na wyjściach tradycyjnych?

Na których kanałach masz takie parametry?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy pomiar to SNR na kanale z DVB-S2 powinien mieć min 12dB.

Sprawdzaj sygnał na kanale 101 BBC Brit HD lub/i 149 Paramount Channel HD.

Jak na nich wyciągniesz max, to inne będą śmigać bez problemu.

EVOBOX PVR ma b. czułą głowice.

Mam 11.6 dBm jakość/siła 95/62 na kanale 101 i 9.3 dBm 38/90 na 70 od CP. U mnie jest problem taki, że nie mam czystego nieba, kawałek dalej są inne domy.

Na drugiej czaszy mam 80cm i zainstalowanego quada, ale nie ruszałem tam nic, kable są podpięte do turboboxa i 2 dekow z MR CP.

 

Co do evoboxa, to jest głośny, jakiś świerszcz w moim mieszka. Turbacz mi nagrywał w tym czasie i cichszy był, niż ten w stanie czuwania. Co jakiś czas dochodziły z niego piski. Poobserwuję go jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar anten?

Czy sygnał był sprawdzany na tych samych kanałach przy Unicable co na wyjściach tradycyjnych?

Na których kanałach masz takie parametry?

Antena taka duża jak od CP .. Z tego c zauważyłem  to jakość sygnału skaczę .. raz jest wspomniane 75 raz nawet 93... nie ma ani wiatru ani deszczu, kable sprawdziłem dobrze przymocowane, konwerter dobrze przykręcony.

 

 

Drugie pytanie Czy posiadacze evobox też tak mają ??

 

Gdy wchodzę w  menu na pilocie i wchodzę na zakładkę kanały tv lub program tv ( tu pokazuje się zawsze to samo) czy to normalne że mam tak mało pozycji w danym dziale tematycznym ?? np jak na załączonym zdjęciu widać kanały dzieci to 1z3 a kanałów tych jest więcej, podobnie jest gdy wybiorę dokument, lub hd to też liczba jest znacznie mniejsza niż kanałów w ogólnej liscie. Czy każdy z was tak ma czy to tak ma być ??? 

 

druga sprawa gdy przechodzę na zakładkę VOD to jak widać jest lista płatnych filmów ale gdy włączam to przyciskiem ok na pilocie to włącza się ipla ( zdjęcie poniżej) czy też tak macie ??

0a9dd9b92bf9a.jpg

4d9358191e660.jpg

 

a5a1b69eb6ac3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...